Przemysł Zbrojeniowy

Warmate - połączenie systemu rozpoznawczego i uderzeniowego [Defence24.pl TV]

Warmate da pewien zaczyn całej linii produktów, które będziemy wypuszczali wokół tej idei - połączenia systemu rozpoznawczego i uderzeniowego w jednym obiekcie - powiedział w rozmowie z Defence24.pl TV Adam Bartosiewicz, wiceprezes WB Electronics.

W poniedziałek, 20 listopada 2017 roku, Jednostka Wojskowa NIL i należąca do Grupy WB spółka WB Electronics podpisały umowę na dostawę 1000 sztuk amunicji krążącej Warmate, wchodzących w skład stu zestawów, za ponad 100 mln zł. Te systemy uzbrojenia trafią na wyposażenie zarówno wojsk operacyjnych, w tym Wojsk Specjalnych, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Czytaj także: Wojsko Polskie kupuje 1000 Warmate’ów [AKTUALIZACJA]

W rozmowie z Defence24.pl TV wiceprezes WB Electronics Adam Bartosiewicz podkreślił, że ten system uzbrojenia zapewni zdolność precyzyjnego rażenia celów nawet niewielkim pododdziałom, z bezpiecznej odległości.

Precyzyjna amunicja krążąca pozwala na dostarczenie na niski szczebel, drużyny czy plutonu, środka precyzyjnego rażenia zdolnego do niszczenia celów lekko opancerzonych, czy nawet transporterów opancerzonych z dużej odległości. Czyli zapewniającej bezpieczeństwo naszym operatorom.

Adam Bartosiewicz, Wiceprezes WB Electronics | GRUPA WB

Czytaj także: Gen. Kukuła: Warmate w każdej kompanii WOT [Defence24.pl TV]

Ponadto Adam Bartosiewicz zaznaczył, że Warmate jest nowym systemem uzbrojenia wprowadzanym na wyposażenie Wojska Polskiego, dlatego też będzie on potrzebował wypracowania nowych doktryn użycia zarówno przez Wojska Specjalne, jak i pozostałe rodzaje sił zbrojnych. "To jest system, który się dopiero zaczyna [...] Warmate da pewien zaczyn całej linii produktów, które będziemy wypuszczali wokół tej idei - połączenia systemu rozpoznawczego i uderzeniowego w jednym obiekcie" - akcentował wiceprezes WB Electronics.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.