Tzw. „separatyści” wciąż używają wyrzutni Grad i są dozbrajani przez Rosję

20 kwietnia 2015, 18:05
army ru 9
Fot. mil.ru
Reklama

Oddziały tzw. „republik ludowych” na wschodniej Ukrainie nie tylko nie przestają ostrzeliwać pozycji ukraińskich z zakazanej przez porozumienie z Mińska broni, ale wciąż otrzymują sprzęt i ludzi z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak poinformował w poniedziałek 20 kwietnia rzecznik sztabu Operacji Antyterrorystycznej Andrij Łysenko, w ciągu ostatnich dni na Donbas wjechało z Rosji w kierunku Debalcewa: 50 samochodów ciężarowo-terenowych Ural, 20 bojowych wozów piechoty z załogami oraz pociąg towarowych z 40 wagonami, wypełnionymi sprzętem dla żołnierzy. Zostało to przerzucone przez punkt graniczny Dowżanskyj. Są to informacje pochodzące od ukraińskiego wywiadu.

W obwodzie ługańskim od sobotniego południa nie padły żadne strzały. Jednak przed tym miała miejsce intensywna walka pomiędzy siłami ukraińskimi a tzw. „separatystami” w miejscowości Trochizbenka. W ich rezultacie zostało rannych trzech ukraińskich żołnierzy, z tego jeden ciężko, a także dwie osoby cywilne w wieku 61 i 63 lat. Ci ostatni ucierpieli, kiedy pocisk przeciwpancerny trafił w ich dom.

W sobotę również w miejscowości Wałujskie w pobliżu Stanicy Ługańskiej, miał miejsce trzykrotny ostrzał tzw. „separatystów” przy pomocy wyrzutni Grad. Wykorzystanie tej broni (kaliber 122 mm) jest zakazane przez porozumienie z Mińska i to kolejne już pogwałcenie jego postanowień przez wspierane przez wojska oddziały tzw. „milicji ługańskiej republiki ludowej”. Pociski spadły także na zabudowania cywilne, w terenie zabudowanym. Artyleria 120 i 122 mm wykorzystana była także na koniec minionego tygodnia kilkunastokrotnie w okolicach Mariupola – ostrzelane zostały Szyrokine i Tałakiwka, w regionie Doniecka – rejon lotniska i przedmieścia Gorłówki, a w obwodzie ługańskim – miejscowość Popasna.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 2 ostrzały tzw. „separatystów” na miejscowość Szyrokine, które prowadzone były z różnego rodzaju broni, w tym z karabinów maszynowych i granatników. Nikt nie został ranny. Ponadto miało miejsce 7 przelotów dronów nad pozycjami ukraińskimi rozlokowanymi w okolicach Mariupola.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Reklama
poviss
wtorek, 21 kwietnia 2015, 11:32

Bardzo proszę o merytoryczna dyskusję. Czy ostrzał przedmieść Gorłowki i rejonu lotniska nie sugeruje ostrzału przez wojska ukraińskie? przecież tereny te leżą w rękach separatystów?

dropik
wtorek, 21 kwietnia 2015, 13:52

Nie, Ukraincy mają tam swoje pozycje. Co nie znaczy , że nie strzelają jedni i drudzy. Kolejna runda zacznie się na poważnie zapewne po 9maja

Janusz
środa, 22 kwietnia 2015, 08:55

Skoro Andrij Łysenko po tylu wpadkach jest nadal dla defense24 wiarygodnym źródłem informacji, to równie dobrze można czytać raporty misia Yogi :) Ale pomijając nawet tego mitomana, dlaczego separatyści mieliby strzelać z tak nieprecyzyjnej broni jak GRADy ryzykując ostrzelanie swoich rodaków (ziomali), a na dodatek broni, która od razu zostanie zauważona przez OBWE? To się przecież kupy nie trzyma!!!

murison
poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 19:39

zdanie "W sobotę również w miejscowości Wałujskie w pobliżu Stanicy Ługańskiej, miał miejsce trzykrotny ostrzał tzw. „separatystów” przy pomocy wyrzutni Grad." jest dwuznaczne. sugeruję przeredagowanie go tak aby nie było niejednoznaczności kto został ostrzelany

dropik
środa, 22 kwietnia 2015, 06:41

Świeże wideo spod Szirokino nad morzem Azowskim : https://youtu.be/SKbqJ-xO6PQ?t=4m22s - nawet radar artyleryjski się znalazł, zapewne zdobyczny ,zabłądził lub kupiony w sklepie na rogu

zdzich
poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 18:33

I po to powielanie bredni sowieckich?Po co to cytowanie propagandy kremlowskie.Prawidłowa forma jest następująca:"Jednak przed tym miała miejsce intensywna walka pomiędzy siłami ukraińskimi a rosyjskimi żołnierzami przebierańcami w miejscowości Trochizbenka".W ciągu ostatniej doby odnotowano 2 ostrzały rosyjskich żołnierzy przebierańców na miejscowość Szyrokine, które prowadzone były z różnego rodzaju broni, w tym z karabinów maszynowych i granatników.

Wernychora
poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 20:36

Bzdzichu, przestań wreszcie bredzić i wciskać jankeski kit internautom na tym forum. Wystarczy tego co jest w "polskich mediach"....pozdrawiam

Zbyszek
wtorek, 21 kwietnia 2015, 09:16

Trochę szkoda że nikt ABSOULTNIE NIKT nie sili się na fakty. Ostra propaganda z obu stron. W sumie nic dziwnego, dziennikarze już wyginęli zastąpieni przez słowotokoklepaczy siedzących zza klawiaturami i powielających to co znajdą w sieci Internet. I tak Internet stał się największym narzędziem propagandowym i polem działań inżynierii społecznej. Drodzy "dziennikarze", aj mimo że STUDIÓW dziennikarskich nie kończyłem, byłem z kamerą i aparatem po obu stronach wiele raz w ciągu roku i to co przywiozłem stawia was w nawet nie w marnym świetle, nawet nie w cieniu. Błądzicie w mroku, ślepi i głusi.

zdzich
wtorek, 21 kwietnia 2015, 12:40

Nie "aj" tylko ewentualnie "a i".Skąd ten błąd gramatyczny?Przy okazji zaprezentuj tu ogółowi forum swoje materiały.Chętnie byśmy się z nimi zapoznali.

Raport OSCE
wtorek, 21 kwietnia 2015, 08:39

19 April 2015 - OSCE http://www.osce.org/ukraine-smm/152151

zdzich
wtorek, 21 kwietnia 2015, 13:19

Przy okazji.Dla młodszych zainteresowanych. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yqfBkJNRyn0

ehh
poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 23:32

Po co ostrzeliwać Szyrokino, skoro Ukraińcy są jedynie na jego zachodnich przedmieściach?

Tweets Defence24