Artyleryjski system "pogodowy" do naprawy

28 grudnia 2020, 16:04
mg_4029_1-1
Fot. AVIOMET

1 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozpoczęciu przetargu na usługi naprawy i konserwacji Radioteodolitowego Systemu Sondażowego Atmosfery RSSA BAR wraz z przyczepą. Ten system jest ważnym elementem wyposażenia jednostek Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Zobacz także
Reklama

Cały przetarg jest realizowany w ramach procedury ograniczonej oraz nie jest podzielony na części i nie zawiera dodatkowych opcji. Przedmiotem tego postępowania jest naprawa i konserwacja czterech kompletów Radioteodolitowego Systemu Sondażowego Atmosfery RSSA BAR wraz z przyczepą zgodnie z wymaganiami zawartymi w wymaganiach eksploatacyjno-technicznych.

image
Reklama

RSSA „BAR” zapewnia precyzyjne informacje meteorologiczne dla nowoczesnych systemów broni — ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza oraz prędkość i kierunek wiatru od powierzchni ziemi do wysokości ponad 30 km. System przeznaczony jest do automatycznego wykonywania w warunkach polowych radiosondażu atmosfery i pomiarów przyziemnych wartości elementów meteorologicznych oraz opracowania wyników pomiarów w postaci depesz meteorologicznych i przekazania ich użytkownikowi. 

RSSA BAR jest elementem systemu rozpoznania i dowodzenia Wojsk Rakietowych i Artylerii - prowadzone przy pomocy tego systemu rozpoznanie meteorologiczne ma istotne znaczenie dla zapewnienia możliwości skutecznego wykonywania zadań ogniowych przez artylerzystów.

Termin składania ofert upływa 1 lutego br. kiedy to ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie przetargu. Do oceny złożonych ofert posłużą następujące kryteria: cena (waga 90) i okres gwarancji (waga 10). Dostawa tych systemów pozwoli na zabezpieczenie bieżących potrzeb Wojsk Lądowych SZ RP w zakresie rozpoznania meteorologicznego dla artyleryjskich systemów uzbrojenia eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Tani
piątek, 1 stycznia 2021, 22:10

To drzewiej nazywano stacja balistyczna teraz radar meteo. Czyli beda strzelac na pelnych poprawkach. A termometry artyleryjskie maja?

Bursztyn
wtorek, 29 grudnia 2020, 14:27

Z ciekawostek te 4 sztuki dobre na moździerze holowane Poza tym ZŁOM

men
poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:14

Takie pytanie, czy nasze asy z IU kupują sprzęt bez wsparcia producenta?

Leśny Dziadek
poniedziałek, 28 grudnia 2020, 19:44

"Termin składania ofert upływa 1 lutego br." - oj to już chyba upłynął ;)

n@ti
poniedziałek, 28 grudnia 2020, 17:21

Jest sprzęt to i serwisowanie poweinno być

Tweets Defence24