Syria: amerykańsko-rosyjskie "starcie" wozów bojowych

26 sierpnia 2020, 14:34
800px-US_Army_M-ATV_and_MRAP_MaxxPro_Dash_in_Afghanistan
Fot. Spc. Elisebet Freeburg/U.S. Army
Reklama

Jak donoszą lokalni obserwatorzy w mediach społecznościowych, w północno-wschodniej Syrii w prowincji Al-Hasaka miało dojść do kolejnego incydentu pomiędzy amerykańskim i rosyjskim konwojem wojskowym w pobliżu lokalnych pól naftowych, do których obie strony próbują utrzymać bezpośredni dostęp.

Według dostępnych informacji do incydentu miało dojść rankiem 24 sierpnia br., kiedy to rosyjska kolumna wojskowa próbowała dotrzeć do kluczowych w regionie pól naftowych na zachód od Al-Hasaka. W jej skład wchodziło kilka różnych typów pojazdów wojskowych, a w tym: kołowy transporter opancerzony BTR-80, opancerzony pojazd minoodporny KamAZ-63968 Tajfun-K, opancerzony samochód patrolowy GAZ-2330/2331 Tigr czy wojskowy samochód ciężarowych Ural-4320, wspierane z powietrza przez śmigłowiec wielozadaniowy Mi-17 i śmigłowiec szturmowy Mi-35.

Próbę powstrzymania rosyjskich żołnierzy podjęła amerykańska kolumna wojskowa złożona z kilku opancerzonych pojazdów minoodpornych klasy MRAP dwóch typów: International MaxxPro i M-ATV obsadzonych przez Zielone Berety. Przypadki blokowania konwojów rosyjskiej armii w kurdyjskiej Rożawie przez amerykańskich żołnierzy miały wielokrotnie miejsce w ostatnich miesiącach, co  prowadziło do różnego rodzaju incydentów.

Tym razem jednak w odwecie rosyjska kolumna miała podjąć szereg agresywnych działań, w tym pościg za próbującymi wyprzedzić ją amerykańskimi pojazdami. Dwójka rosyjskich wozów w tym BTR-80 i Tajfun-K podjęły próbę przechwycenia, taranowania i zepchnięcia z drogi jednego z amerykańskich MaxxPro, wymuszając ostatecznie jego zatrzymanie.

Od początku roku w kurdyjskiej Rożawie w północno-wschodniej Syrii regularnie dochodzi do licznych incydentów pomiędzy wieloma stronami trwającej nadal w Syrii wojny domowej. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest bezpośredni i ciągły kontakt pomiędzy różnymi pododdziałami wojskowymi poszczególnych stron syryjskiej wojny domowej oraz ich zagranicznych sojuszników. W rejonie tym operują m.in. kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne, reżimowa Syryjska Armia Arabska i wspierające je bojówki, protureckie bojówki rebelianckie, a także patrole amerykańskiej, rosyjskiej i tureckiej armii. Mimo oficjalnego zawieszenia broni pomiędzy wszystkimi stronami konfliktu w syryjskim Kurdystanie sytuacja jest jednak bardzo napięta, a w trakcie spotkań różnych patroli wojskowych często dochodzi do mniejszych lub większych incydentów, włącznie z wymianą ognia.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 312
Reklama
Fanek kaca.pków
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 12:12

Fanklub. Splątane ruskie onuce, powiedział sałdat zanim padł czerwoną gębą w błoto, dokładnie w miejscu, gdzie tureccy żołnierze na postoju zrobili kibel na pustyni. W pobliżu słychać było rechot tureckich kumpli z patrolu: ‚chłopcze, znowu cię poniosło’. Syria AD2020

wiemwiecej
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:53

Dla utwierdzenia w przekonaniu polecam sprawdzic 3d.defendingrussia.ru/btr/ Konkretny pojazd.

KroX
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 00:03

Jeżdżący skansen

Wiem mniej
sobota, 29 sierpnia 2020, 10:31

Właśnie sprawdziłem, nowy złom rdzewiejący na pustyni, blachy dziurawione śrubokrętem, zero zaawansowanej elektroniki, czyli ruski odgrzewany kotlet, żadnej inwencji twórczej, to samo od 40lat, żenada.

Królewiec
czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:52

Polscy i amerykańscy polegli żołnierze wracają w trumnach owiniętych sztandarami .Pogrzeby z ceremoniałem wojskowym, honorowe asysty, żegnani i opłakiwani przez cale społeczności . Nasi bohaterowie . Rosyjscy polegli ,Wasi bohaterowie wracają zutylizowani jako gruz ileś tam ,grzebani po cichu,bez honorów .Matki Żołnierzy w Rosji to jedyna taka organizacja na świecie.Matki szukające poległych synów. Amerykanie po poległych wysyłają śmigłowce . Polacy szturmowali pozycje talibów a Wy Rosjanie nie potraficie nawet godnie pochować waszych poległych. To tyle w temacie rosyjskich gierojów na tym forum

CIA
niedziela, 30 sierpnia 2020, 05:09

Nasi bohaterowie, raczej tanie mięso armatnie amerykańskie.I tyle na ten temat.

niedziela, 30 sierpnia 2020, 05:07

Nie tak dawno była afara w USA kiedy urny z zabitymi żołdakami zwyczajnie porzucono na wysypisku śmieci.Tak wygląda też los najemnika z III RP.

yaro
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:33

co palisz, napisz, może sprawdzimy co to warte ... !

Funek kałbojków
czwartek, 27 sierpnia 2020, 16:36

Jeden z kałbojków, niejaki John Ullyot - przedstawiciel kałbojskiej rady bezpieczeństwa narodowego, powiedział, że rosyjski samochód wjechał w jeden z opancerzonych wozów amerykańskich, w wyniku czego w wypadku zostało rannych kilku kałbojkówi. Następnym razem możecie wrócić w pudełkach owiniętych gwiaździstą szmatką. Z Wietnamu wróciło was tak 65 tys. (do tylu sie przynajmniej przyznajecie), to też dzięki rosyjskim doradcom którzy byli na miejscu i instruowali Wietkong jak was lutować.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:03

Nawet jeśli ktoś z nich mniej lub bardziej by w takim przypadku ucierpiał , to automatycznie zostanie zbadany i otoczony niezbędną opieką . Natomiast w przypadku gdyby nie ucierpieli kałboje , tylko kołchozowce to każdy z nich pewnie dostał by po jednym głębszym , kamandir czy spytał "Co ty ... baba ? " Nie ? To wstawaj i dwaj do przodu ...

Olej rustrolla
sobota, 29 sierpnia 2020, 10:22

100/100, celna i jakże uszczypliwa dla ruskiego rozumku uwaga.

Fanklub Daviena
piątek, 28 sierpnia 2020, 08:50

Coś trollu poczytaj jak w USA traktuje się weteranów i jaką mają "opiekę" medyczną. 2/3 bezdomnych w USA na ulicach to weterani... Mając do wyboru opiekę medyczną dla weteranów lub droższą wersję F-35 amerykańscy senatorzy zawsze wybiorą Lockheed Martina... :)

Piotr
piątek, 28 sierpnia 2020, 12:25

W USA to są trollu weterani, w dziczy ruskie ścierwo armatnie :P

siostra oddziałowa
piątek, 28 sierpnia 2020, 20:10

Ty Piter znowu uciekłeś z oddziału? Znowu przywiozą cię w pidżamce z rękawkami zawiązanymi na plecach.

Piter
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 16:26

Jak jest na oddziale taka tępa dzida jak ty, to się wychodzi jak ze sklepu :P

Fanklub Bilionera
piątek, 28 sierpnia 2020, 09:34

Jak dobrze że jesteś z nami ... tym razem poinformowałeś nas o tym jak wygląda opieka nad weteranami w USA ... jak to dobrze że jesteś i tłumaczysz nam otaczający nas świat ...

Wania
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:33

Jeszcze rok nie minął od ostatniego gruzu 200 z Syrii. Wasi wagnerowcy setkami wracali w kawałkach, gdy chcieli rozjechać pięciu Kurdów. Parę dni temu kolejny czerwony generał wrócił tym ładunkiem po wycieczce rosyjskim złomem. Prowizorka tak się kończy.

kompletny blamaż
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:08

A po amerykańskiej stronie zero strat. Amerykanie mieli przewagę (wsparcie z powietrza), ale Rosjanie mieli czołgi, więc przynajmniej kilku Amerykanów powinni dać rady zabić. A tu nic, mimo że strzelali, strzelali, strzelali.

yaro
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:41

nie oczekuj od Wani z Monatany który mieszka w przyczepie kempingowej wpisu, który inteligencją dorównuje średniemu poziomowi przedstawicielowi polskiego kibica Wisły Kraków .....

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:06

U nich tego gruzu mnogo , ale prawda jest taka , że matki z co raz bardziej większym niedowierzaniem słuchają jak to ich synowie na tym poligonie w jakimś wypadku zginęli , a trumny otwierać nie wolno ...

Niuniu
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:34

Max z kolegami - akurat tym razem bezsilni są amerykanie. A sugerowanie, że to dzięki USA zginął rosyjski generał oraz nawoływanie do powtórki to już mocne przegięcie. Koledzy z Kijowa i Lwowa zamiast wypisywać takie bzdury poddajcie się się dobrowolnie jesiennemu poborowi na Ukrainie i po dwu tygodniowym przeszkoleniu sami będziecie mieli szanse postrzelać sobie w Donbasie gdzie jak twierdzicie ruskich generałów jest cała kupa. Wstąpienie do armii wolnej Ukrainy Wam to umożliwi - a forum def24 zostawcie polakom.

Olej rustroll
sobota, 29 sierpnia 2020, 10:20

Troll.ru wysyła nas Polaków (pisze małą literą) na Ukrainę do walki z ruskimi, czyli to co ruska propaganda zarzuca polskim władzom od dawna.

Wania
piątek, 28 sierpnia 2020, 11:52

Artykuł dotyczy prowizorki, która doprowadziła m.in. do śmierci rosyjskiego generała. Brt nieodporny na miny i Kamaz obity blachą. To są rosyjskie rozwiązania. Wy, którzy piszecie na tym forum też możecie skończyć jak lekarze krytykujący stan służby zdrowia w Rosji czy inni przeciwnicy wypadający z zamkniętego okna w zimą. Wystarczy, że niezbyt entuzjastycznie wypowie się o waszej armii. Dlatego piszecie, co oficer zatwierdzi.

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 23:58

Niuniu ty juz widzę jestes w doborowym gronie rosyjskich terrorystów i bandziorów w Donbasie wiec wracaj na ruskie fora a od polskich wara.

Autor
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:20

Szaleństwo Na polskim forum kłótnia o to czy lepszy okupant ruski czy jankeski. Miara upodlenia.

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 23:59

Widzisz biedaku ale jedyny okupant Polski to była Rosja i wykopalismy ich jakies 30 lat temu więc skończ skamleć.

Yunior
czwartek, 27 sierpnia 2020, 21:27

Taka radość niewolnika, gdy się panowie nawalają. Niezależnie, który wygra, on dalej będzie niewolnikiem. Ale będzie miał satysfakcję. Tyle mu wystarczy.

Davien
niedziela, 30 sierpnia 2020, 09:29

Istotnie , w Rosji juz nie wiedza czy sa niewolnikami chińczyków czy mafii z Kremla:)

Olej russtrolla
sobota, 29 sierpnia 2020, 21:57

Odpal sobie na ekranie „W pustyni i w puszczy”, albo wyprowadź psa:-))

Wania
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:36

To jest retoryka rodem ze wschodu. Żeby nie było u nas ruskiego okupanta musimy płacić USA za ich obecność tutaj. Tylko USA ruscy się boją. Tak było z ich zagonami przy granicy z RFN. Musieli pilnować, żeby cała ludność nie uciekła na zachód.

archipelag Gułag
piątek, 28 sierpnia 2020, 02:51

dokładnie tak jak mówisz Wania,w która stronę uciekali Niemcy przy granicy NRF i NRD i kto im strzelał w plecy? Jeśli chodzi o wydarzenie w Syrii,to ruscy oczywiście złamali układ który sami podpisali z jankesami w Grudniu 2019.Ot nowina rusek kogoś oszukał, za tydzień powiedzą że chcieli jankesów wyzwolić itd. Dobrze,niech się reszta świata przekona czym naprawdę jest ta chołota, a o czym wie od wieków wie każdy sąsiad tej pół azjatyckiej nacji.

yaro
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:42

kolejna wierutna bzdura, Jankesi w Syrii są nielegalnie, więc nie ma z nimi żadnych układów .

Davien
niedziela, 30 sierpnia 2020, 09:31

USA jest w Syrii na podstawie rezolucji ONZ o zwalczaniu terroryzmu więc skoncz kłamać na potegę. Ale ale, czy mi się zdaje czy to będąca tam "legalnie"Rosja morduje syryjskich cywili na potege i układa sie z Turcja w sprawie rozbiorów Syrii:))

Olej rustrolla
sobota, 29 sierpnia 2020, 10:10

Troll.ru: ble, ble, ble, paniali? Nie bardzo, co chciałeś powiedzieć rustrollu? Troll.ru: ble, ble, ble. Znowu to samo, przedawkował samogon? Nie, taką ma robotę.

Keras
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:26

Będą onuce fikać to znowu jakiś generał zginie w zamachu, jak ostatnio.

red
czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:47

Za to nie zginie żaden generał USA bo są za tchórzliwi żeby z swoimi żołnierzami pojechali na patrol .....

yaro
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:16

spoko, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, onuce to tylko mogą się nabijać z amerykanskiej techniki ....

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:30

spoko, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, kolbojki to tylko mogą się nabijać z rosyjskiej techniki ....

yaro
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:43

haha ha myślałem, że stać Cie nie więcej, kolejny raz się pomyliłem.,

Rhotax
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:20

Bravo - żołnierze USA teraz ustalą między sobą jak przyświnić ...może kolejny Generał FR wyleci w powietrze...he,he,he...

M.T
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:56

Need For Speed Syria.

Ed
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:40

Lepiej 3 wojnę niech wygra USA mniejsze zło od kacapów

Nordraven
czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:43

No uisrael i wszyscy na kolanach przed Netanjahu...

Gan Ganowicz miał rację
piątek, 28 sierpnia 2020, 00:05

Przed wami orki ze wschodu nikt nie chce, nawet uchodźcy omijają was szerokim łukiem, to o czymś świadczy.

Fido
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:04

Dwa lata temu Amerykanie wytłukli 200 ruskich w Syriii. W rewanżu ruskie.... zepchnęli amerykański samochód z drogi.

Z
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:20

Niechby tylko zabili choć jednego Amerykanina. Cała ta śmieszna baza w hmiejmim zostałaby zrównana z ziemią.

czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:36

Co ty za brednie drukujesz pewnie z mekrele ci z boku podpowiadają

Andrzej
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:38

Jak Amerykanie blokują to jest OK.Jak blokują Amerykanów to jest Be.

Rhotax
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:26

A skąd! Amerykanie wypracują odpowiedż taką by więcej się nie powtórzyła taka sytuacja i to jest rozwój konieczny za jaki należy być wdziecznym rosjanom. A blokowanie jest konieczne --spalanie Ropy ociepla klimat im mniej jej się pozwoli spalić klientom Asada tym lepiej dla Świata !!!

Pawel84Wnl
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:34

Dobrze że mu błotnika nie pogniótł bo by się Andrzej wkur...

czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:37

Spraja by się kupiło i bedzie malować

Max
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:47

Uwielbiam czytać komentarze bezsilnych ruskich i rodzimych prosowieckich trolli, sierot po Leninie. Towarzysze, nie podniecajcie się, bo u nas i tak każdy normalny człowiek wie, z kim ma do czynienia i wasza prymitywna, nachalna propaganda na nic się tu nie zda. Dzisiaj martwcie się raczej o Białoruś, bo kolejny kraj odpływa wam z waszego sowieckiego raju.

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:59

Prymitywny i nachalny.Cały ty.

Andrzej
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:47

Jak ktoś ma inne zdanie niż miłość bezgraniczna do USA, to od razu jest Ruskim trollem?

Max
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:57

Nie chodzi o to, by kochać jankesów. Ale wychwalać sowiecką myśl i ich sposób postrzegania świata to już mogą tylko oni sami, ich pachołki i inni sfrustrowani bojownicy o wolność i demokrację i inni ormowcy, których przynieśli oni na swych bagnetach do nas, a którym pewnie przycięto emeryturki i stąd ten skowyt.

Gerf
czwartek, 27 sierpnia 2020, 16:46

Jasne, jasne... Wszyscy mają wierzyć w twój bełkot, bo jest twój, tak? Nie dociera do Ciebie, że nie wszyscy ślepo idą na jankeskim pasku i wolą żyć w zgodzie z sąsiadami...

czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:37

Brawo!!!

T1000
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:02

Przestań jeść te grzybki już

Palmel
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:23

to jednak Rosjanie podnoszą ciśnienie amerykanom a i tak w efekcie końcowym wyrzucą ich z Syrii to jest tylko kwestia czasu, Rosjanie są tam oficjalnie a amerykanie są przez tamtejsze władze traktowane jako najeźdźcy i nic tego nie zmieni

czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:44

Dobrze że napisałeś przez "władze". Ciekawe co powie przeciętny Syryjczyk, zwłaszcza ten na którego spadały ruskie bomby.

Fanklub Daviena
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:13

Ty jesteś ten najbystrzejszy z Grupy Operacji Psychologicznych z Bydgoszczy? Nota bene nazwy polskich jednostek na mundurach za PRL były po polsku a nie po rosyjsku, a dlaczego wy nosicie po angielsku? :)

Max
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:21

Nie, nie jestem. Jestem zwykłym cywilem, który z pogardą czyta wasze żałosne komenty, piewcy "sowieckiej techniki", której najwyższym osiągnięciem, poza narzędziami do zabijania, co leży w waszej podłej naturze, były telewizor Rubin, wielkości szafy. A swoją drogą współczuję byłym politrukom, że po 50 latach dominacji waszej fantastycznej partii i wprowadzania cudownego systemu 9 z 10 ludzi zapytanych na ulicy nie potrafi nawet rozszyfrować skrótu PZPR, myląc go co najwyżej z polskim związkiem piłki ręcznej. To musi być strasznie przygnębiające i frustrujące. Przepnij sobie, gieroju, ordery z piżamy na garnitur, bo już południe i idź się przewietrzyć. Twój trud na tym forum jest daremny. Polacy są waszym przeciwieństwem - my nie nadajemy się na niewolników: to w końcu my rozsadziliśmy wasz sowiecki chlew. Polak i Rosjanin to DWA różne ŚWIATY. A was wyczuwamy na kilometry.

Olej rustrolla
sobota, 29 sierpnia 2020, 19:15

100/100 bardzo treściwy i komunikatywny przekaz

medyk w Tworek
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:47

To naprawdę można leczyć.

sfgh
piątek, 28 sierpnia 2020, 00:48

Niestety, to nie Polacy rozsadzili "ten ruski chlew" ale reklamówki amerykańskich dolarów...

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:02

Ale nie jestes autorem tych wklejek o Rubinie,toaletach onucach krążących po portalach?No tak.To już nie ten poziom.Wklejać?Tak.

policemajster
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:20

A po jakiemu są litery "MP" na rosyjskich mundurach żandarmerii?

hermes
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:02

i Chabarowsk

yaro
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:56

Max rewelacja, proamerykański troll sika z wrażenia jak rosyjski BTR-80 objeżdża najnowocześniejszy sprzęt USA ....

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:27

Białorusini mając za przykład Ukrainę, i ich wolność i demokrację w wydaniu " made in USA" wyleczyli się z miłości do Jankesów

ja
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:45

z milosci do ruskich tez sie wyleczyli jak zobaczyli co ich bracia zrobili na krymie i w donbasie

Olo
piątek, 28 sierpnia 2020, 00:50

A co zrobili na Krymie? Zatopili niedoszły amerykański lotniskowiec...

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:02

Co zrobili na Krymie?

gonić pastuchów
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:13

Cóż: Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Nie wiem czy wiesz ale "to" można leczyć (i to za darmo w ramach NFZ).

Olać russtrolla
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 11:55

Ruski pastuszku. My znamy te wasze metody leczenia. Po 89’ kiedy opuściliśmy wasz demoludowy szpital i odzyskawszy wolność, jesteśmy już wyleczeni z sowietskich idei. Całkowicie zdrowi, pozostała jedynie awersja do ruskich pastuchowych pielęgniarzy i ich tępych strzykawek.

Max
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:20

Twoje doświadczenia z przebytych terapii nikogo tu nie interesują. To jest portal militarny, a nie medyczny.

gonić pastuchów
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:50

To naprawdę można leczyć.

petechaos
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:37

Za wypalone paliwo obu stron podczas tego "incydentu" jakąś tam miejscowa rodzina mogła by przeżyć kilka miesięcy?

czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:51

Nikogo nie obchodzą tubylcy.

Marek1
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:32

Prawie wszystkie niezależne portale branżowe w Rosji "wieszają psy" na Szojgu i całym ros. MON-ie, za używanie w Syrii mocno juz przestarzałych i NIE minoodpornych BTR-80/82. Nie jest przypadkiem, że rosyjscy żołnierze zmuszeni poruszać się tymi KTO po terenie zagrożonym występowaniem licznych ajdików(improwizowany ład. wybuchowy) i min, wolą jeździć na dachach pojazdów niż w ich środku, narażając się na ostrzał z broni małokalibrowej. Armia FR póki co jeszcze nie dorobiła się dedykowanego pojazdu klasy MRAP ...

Zyx
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:28

Jedyne co mają to zabytkowe BTR-82.Ten nowy (skopiowany z VBCI) skopiowany został nie dosść dokładnie.A silnik się mu świeci jak żarówka ( w termo).Co mnie wcale nie dziwi.Kacapska produkcja.

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:06

A ja to się dziwię byle czym.Ten portal przyciąga frustratów majacych przerwę w zbijaniu palet,jak magnez opiłki.

Marek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:31

Do tego ten nowy lubi się zapalić jak jedzie.

Fanklub Daviena
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:19

Ale rosyjski MON to zauważył. Stwierdził, że transportery opancerzone są drogie i nie zapewniają lepszej ochrony, dlatego zaczął tam wysyłać tańsze i nieustępujące poziomem ochrony opancerzone ciężarówki. Armia rosyjska, bajarzu, ma pojazdy klasy MRAP (przestań czytać opłacane przez CIA trollnie, tylko wejdź na oficjalne rosyjskie strony, może będziesz wiedział co to jest np. Kamaz Tajfun), ale do Syrii ich nie wysyła, bo nie jest tam w celu okupacji, jak USA w Iraku czy Afganistanie, tylko w celu wyzwolenia Syrii z ISIS i innej amerykańskiej agentury. Jej pojazdami MRAP zwalczać się nie da, a tubylczej ludności Rosja się nie boi, bo ją wita kwiatami a nie zgniłymi owocami i kamieniami jak Amerykanów! :)

Wania
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:42

Rosyjski generał, który kulom nie kłaniał właśnie doświadczył lokalnej gościnności.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:14

Coś jakiś szkodliwy był ten kwiatek ... Czym go powitali ? Gwoździkami ?

;D
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:06

Na oficjalnych rosyjskich stronach to oni już dawno skolonizowali Marsa.

Marek II
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:58

taaaa a mino-odporny amerykański MRAP nie potrafi jeździć ... rewelacje ustrolla ....

wiemwiecej
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:12

Rosjanie objechali ich jak dzieci, zobacz nagrania, w tle powinen byc slyszany szyderczy rechot z BTR'a, Jankesi mieli mniejszy ubaw

Wiem mniej
sobota, 29 sierpnia 2020, 21:21

Wiem, wiem, ten szyderczy ruski rechot brzmiał za każdym razem tak samo, gdy ruscy piloci wracali znad syryjskich osiedli, po zrzuceniu bomb beczkowych na szpitale, szkoły i place zabaw dzieci. Było im do śmiechu…bardzo.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:16

To nie rechot ... to ten BTR rzęził ostatkiem sił ...

Paragraph23
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:49

@Marek1 Pomijając fakt, że biorący udział w zdarzeniu a będący już standardem Tajfun jest mraa-p. Przed kilku dniami podczas wspólnego Turecko-Rosyjskiego patrolu dokonano ataku "minowego" na takiego btr-82a, skutek uszkodzenie pojazdu, lekkie rany załogi. Jak widać za "załączonym obrazku" wojsko transportowane jest bez obawy wewnątrz, gdyż modernizacja to między innymi tkaniny aramidowe ograniczające/niwelujące działanie ewentualnych standardowych min, więc kiedy nie muszą, to nie siedzą "na oklep". Te niezależne portale branżowe w Rosji to pewnie ta "budka z kebabem" w Londynie. I tyle w zakresie Twojej rzetelności..

Davien
niedziela, 30 sierpnia 2020, 09:52

Widzisz biedaku ale ten uszkodzony BTR-82 dostał z RPG-7 w koło, nie było zadnych min, bo po minie to zbieraliby jego szczatki w promieniu wielu metrów. I tyle z twoich "rewelacji":)

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:18

Musieli być w środku , bo by nie mógł się po tych dziurach ścigać z amerykanami . Chłopaki pospadali by z niego ...

...
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:04

jakim prawem wogole amerykanie tam znajduja??? rosja wspolpracuje z prezydentem syrii i z jego zgody tam sie znajduje ,a amerykanie , kto ich zapraszal tam? Poprostu kolejne rabownictwo ze strony amerykanow

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:20

No tak racja . Rosja na zaproszenie Asada pomaga mu gnębić i mordować naród syryjski i osłania te jego działania .

Ddd
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:55

Zielone berety mają jajca jak King kongi. Wystawili przeciwko śmigłowcom bojowym zwykle jeepy i nie cofnęli się ani na krok

Katon
piątek, 28 sierpnia 2020, 16:57

Amerykanie mają jajca jak King Kongi, Godzille, Kapitan Ameryka i Chuck Norris i zawsze wygrywają. W Hollywood. A jak przychodzi co do czego, to sami potrafią wygrać z potężną Grenadą i Panamą.

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:30

Chyba oglądałeś inny film, bo na tym widać coś zupełnie innego

Ok boomer
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:07

Przecież doskonale wiedzą, że Rosjanie nie użyją broni, bo to by wywołało gigantyczny skandal i bardzo ostrą reakcje Stanów, to samo w drugą stronę. Pozostaje więc prężenie muskułów.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:22

I jedni i drudzy robią sobie tam czasem rodeo i tyle ... Ruscy czasami dostają pierdolca na widok us-ejów .

Eadro123
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:42

Chłopcy w mundurach z ostrą bronią i sprzętem,którego sami nie kupili...bawią się na całego....

Andrzej
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:29

Pojazd Tigr jest uniwersalny pod względem paliwa, które go napędza. Dzięki specjalnej trwałej konstrukcji może być napedzany zarówno naftą, olejem napędowym, benzyną lub mieszanka tych paliw. Ma to kolosalne znaczenie w trakcie działań wojennych, gdy często trudno o paliwo dobrej jakosci przygotowane specjalnie na potrzeby pojazdów wojskowych.

prawdziwy fan p.Davien'a(?)
czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:31

Żadna nowość,Rezerwa(....)by nie płacić za przepał na Uralu,lała B70,lakiery,(rozcienczone) destylat z wina(Nie było ochotników by spróbować,wino było pędzone w gasiorze po kwasie siarkowym,)Wóz przed garaż wyjechał,sprzęt zdani.Czy wrócił.?Silnik samoczynny, napędzany benzyna lub ON lub mieszaniną,da się zrobić,nawet z domieszką wody jako parę, pytanie tylko o motogodziny do naprawy głównej?

det
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:59

Szczerze mówiąc ciekawy jestem, jak działa mieszanka benzyny i oleju napędowego, skoro benzyna jest rozpuszczalnikiem oleju. Na logikę biorąc to oba składniki tej mieszanki po ich zmieszaniu tracą swoje właściwości. Może jednak taka mieszanka jest dopuszczalna tylko w określonych proporcjach, jak paliwo dla dwusuwa.

Dezymetr
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:09

Przestań wierzyć ruskiej dezinformacji.

det
czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:45

Moja ciekawość jest serio, bo tzw. silniki wielopaliwowe mają też nasze czołgi, a to nie ma wiele wspólnego z ruską dezinformacją. Mogę sobie wyobrazić silnik pracujący zarówno na paliwie ciężkim i lekkim, do tego na oleju jadalnym i paliwie lotniczym, spirytusie gorzelnianym etc., bo to jest kwestia doboru odpowiedniej kompresji w cylindrach i ciśnienia wtrysku paliwa. Wyobrażam też sobie zmieszanie spirytusu z benzyną, albo oleju napędowego z olejem rzepakowym w dowolnych proporcjach, bo liczba cząsteczek obu substancji w tym wypadku przed i po zmieszaniu będzie taka sama. Ale dolanie np. 20% benzyny do 80% oleju spowoduje rozbicie cząstek oleju, więc jakieś właściwości energetyczne zachowa tylko te 20% benzyny. A to znaczy, że paliwo będzie 5-krotnie słabsze niż czysta benzyna, a tyle to chyba w ogóle nie ruszy tłoków w silniku. Ale może jest jakiś haczyk - nie jestem chemikiem.

Davien
niedziela, 30 sierpnia 2020, 09:57

Silnik wielopaliwowy moze byc zasilany róznym paliwem ale jednym na raz a nie mieszanką jak wypisuje Andrej. Sa to silniki o zapłonie samoczynnym.

Antysrutnik
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:18

Czy można zablokować trola z putinjugend który zmienia nick i robi tu syf?

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:12

Napisz podanie.Znaczki skarbowe.Zatrudnij się w D24.Bedziesz rzondził :).

czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:11

A co z wolnością słowa i prawem do informacji - przecież to odróżnia demokrację od dyktatury.

Rhotax
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:15

Czy udałoby mi się postawić takie samo pytanie na Forum Armija w Rosji ? Jak szybko by mnie aresztowano ?

czwartek, 27 sierpnia 2020, 16:52

My jestesmy w Polsce co do tego na

Marek MM
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:15

Nie tak dawno Amerykanie przerobili na mielonke okolo 200 kamratow tych soldatow, a teraz Rosjanie wyprzedzili ich na drodze. Ale sukces. A najciekawsze jes, jak podniecaja sie te ruskie trole w komentarzach. 200 trupow!

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:33

Jakie 200 szt ? 400 bym napisał, a może nawet 1000. Wy jankeskie czopki macie niezły odlot

trewq
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:30

Idż się lepiej napić samogonu w swojej komunałce onuco.

realista
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:48

znowu sie moskwa prosi.

Mirek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:37

Lepiej ruskim trollem niż ukraińskim. Wy tylko siekiera, widły, łopaty, szpadle.

bender
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:07

Problemem w kremlowskim punkcie widzenia jest kompletne wyparcie rzeczywistości na rzecz bajek i pobożnych życzeń. Ukraina, choć zrujnowana, wkroczyła na ścieżkę rozwoju i przy pomocy społeczności międzynarodowej wyjdzie z problemów i będzie się bogacić. Za 20 lat czeka ją rosyjska inwazja pracowników chętnych do obsadzenia prac, którymi bogacący się Ukraińcy nie będą już zainteresowani. W międzyczasie Wowka uda się do Wielkiego Ducha w charakterze zwierzyny łownej, a kurczące się imperium... przyszłość dla Rosji nie wygląda wesoło.

zielona karta
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:32

Ty dalej nie odrobiłeś tej zielonej karty?

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:14

Ja liczyłem że twoi ziomale wczesniej wrócą do siebie.Na poważnie, 45 procent populacji chce wyjechać. Badania z wiosny.Z Kijowa :).

Kas
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:05

Co tam robią amerykanie? Kto ich tam zapraszał? Najemnicy z usa won z Polski i syrii

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:26

To co łączy USA i Rosję to to , że nawet jak ich gdzieś nie chcą to i tak tam wlezą jeśli potrzebują ...

realista
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:49

Wyluzuj Wania, raczej się zapytaj co tam twoi krajanie robią?

Wójt
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:48

Zaproś ruskich trollu

us man
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:19

Zaproś ruskich

Waldek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:04

Niech żaden człek nie pisze tu kto jest lepszy ruski czy jankesi w obu przpadkach to komercyjni zbrodniatzi kilerzy Ci i Ci. Stop niepotrzebe psty Januszy.

mgr historii
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:24

Jeśli Amerykanie blokują rosyjskie pojazdy to agresji nie,zaś jeśli Rosjanie blokują amerykańskie pojazdy to agresja jest.Troche dziwne myślenie.

Bergson
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:55

A składnia rosyjska !

us man
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:20

Dokładnie

yaro
czwartek, 27 sierpnia 2020, 01:45

Rosyjskie lotnictwo w Syrii w ciągu tygodnia zabiło 327 bojowników Zniszczono również siedem magazynów z materiałami oraz pięć podziemnych magazynów broni i amunicji. 25 sierpnia. Lotnictwo Federacji Rosyjskiej i Syrii przy wsparciu artylerii i sił specjalnych zniszczyło 327 bojowników z grupy, która brała udział w zamordowaniu rosyjskiego doradcy wojskowego 18 sierpnia na syryjskiej pustyni w dniach 18-24 sierpnia. Powiedział dziennikarzom we wtorek przedstawiciel rosyjskiej grupy w Syrii. "W okresie od 18 do 24 sierpnia, przy bezpośrednim udziale rosyjskich doradców wojskowych, siły rządowe SAR przygotowały i przeprowadziły zakrojoną na szeroką skalę operację rozbicia formacji bandytów. Atakami Sił Powietrznych Rosji i Syryjskich Sił Powietrznych, ostrzałem artyleryjskim oraz działaniami specjalnych grup rozpoznawczych i poszukiwawczych na" białej pustyni " Zlikwidowano 327 bojowników, zniszczono 134 schrony, 17 punktów obserwacyjnych, siedem magazynów z materiałami oraz pięć podziemnych magazynów broni i amunicji ”- podało wojsko. Dodał, że w wyniku działań bojowników tej grupy „18 sierpnia br. w prowincji Deir ez-Zor zginął rosyjski starszy doradca wojskowy, generał dywizji Wiaczesław Gładkich”. Bojownicy ISIS są sponsorowani przez wojsko USA Według rozmówcy agencji, w ciągu ostatniego miesiąca na Pustyni Syryjskiej w centrum kraju obserwowano wzrost aktywności gangów i byłych członków ISIS. Co więcej, większość bojowników pojawiła się na tym obszarze po tak zwanej amnestii przeprowadzonej przez kontrolowaną przez Stany Zjednoczone „autonomiczną administrację północno-wschodniej Syrii” - dodał. Gangi ISIS uzupełniają się na syryjskiej pustyni bojownikami przeszkolonymi na terytoriach okupowanych przez Stany Zjednoczone strefy Al-Tanf i Syryjskiego Trans-Eufratu. "Dokonując sabotażu komunikacji transportowej i aktów sabotażu na obiektach przemysłu naftowo-gazowego w Syrii, atakując patrole i posterunki armii syryjskiej, bojownicy destabilizują sytuację w regionie" - powiedział przedstawiciel rosyjskiej grupy. Zwrócił też uwagę, że swoimi działaniami terroryści zakłócają proces społeczno-ekonomicznej odbudowy Syrii i nawiązanie stosunków między miejscowymi plemionami arabskimi a Damaszkiem. „Ta sytuacja jest korzystna przede wszystkim dla Stanów Zjednoczonych i pozwala im usprawiedliwić swoją obecność na wschodzie SAR. Aby przeciwdziałać terrorystom, siły rządowe Syrii i rosyjskie siły powietrzne skoncentrowały swoje wysiłki na zidentyfikowaniu sieci zamaskowanych bojówek na „białej pustyni”- poinformowało wojsko. „Operacja oczyszczenia „białej pustyni” z pozostałości grup wszystkich działających tam grup zbrojnych kontrolowanych przez USA” - podkreślił.

Przemo
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:12

A przy okazji ile szpitali zbombardowało ilu cywilów zamordowali. ?Wania możesz też, się pochwalisz

bobry w Montanie są bystrzejsze
czwartek, 27 sierpnia 2020, 20:41

Wam naprawdę trzeba współczuć.

red
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:36

Tymi szpitalami zbombardowanymi przez Rosjan nawet bez dokładnego liczenia to można obdzielić Syrię , Liban , Irak , Iran .....a gdyby te zbombardowane szpitale porównać do ilości szpitali w USA to było by ich 10 X więcej niż posiada cała Ameryka Północna nie mówiąc o szkłach.

us man
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:25

To są wiadomości od ruskich? Wątpię w prawdziwość

qwas
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:23

Normalny jesteś ? Wklejasz całe strony ze Sputnika ? Opanuj się towarzyszu troll ...

Hanys
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:20

No nieźle Rosjanie pogonili pastuchów :) Nikt nie zapraszał amerykańskich bandytów do Syrii, chyba że państwo islamskie które było przez USA wspierane. Nie podlega dyskusji, ze wspólnym interesem ISIS i USA było obalenie Asada, ale się nie udało i stąd ta frustracja. Dać na przód kolumny jakiegos T-90 i rozjechać te amerykańskie złomy jak będą przeszkadzać.

yaro
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:37

myślę odkładnie jak Ty, Rosjanie powinni przerzucić siły specjalne zająć złoża ropy i pokazać amerykanom środkowy palec a potem przed ONZ oddać je SAA, amerykanie nawet by nie kwiknęli bo są w Syrii nielegalnie.

us man
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:25

A kto zapraszał ruskich?

yaro
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:28

naród syryjski i syryjscy chrześcijanie, masz jakieś problemy z chrześcijaństwem ?

Funek kałbojków
środa, 26 sierpnia 2020, 23:54

Kałbojki z USraela nie mają żadnego prawa do przebywania na terenie Syrii, to zwykli bandyci którzy wleźli nie proszeni. I powinno sie ich aresztować, a w razie stawiania oporu - zestrzelić.

xxx
środa, 26 sierpnia 2020, 23:16

Jak chcecie zobaczyć jakie spustoszenie w mózgu robi samogon - to poczytajcie tylko durnowate komentarze ruskich trolli poniżej

Mirek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:44

Ukraincu wasz samogon jest lepszy? Postępowanie waszych polityków jak zjedzenie parę gramów muru z Kremla. Mówienie o czymś świadczy o degeneracji mózgu Nie będę pisał o Wołyniu, bo tam w ogóle mózgów nie było.

bender
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:12

Ale co mają Ukraińcy do utarczek między Amerykanami a Rosjanami w Syrii?

red
czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:39

bo 99 % trolli na tym forum to Ukraińcy od Tymy ......

bender
czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:59

To nie może być prawda. Ale faktycznie mamy to kilku pro-moskiewskich kłamczuszków. Najlepsi są ci, co wciąż przekonują, że Rosja nas nigdy nie napadła.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:33

Z drugiej strony to trzeba ich w sumie docenić , bo robią robotę za stu ...

Stirlitz
środa, 26 sierpnia 2020, 23:10

Jak przychodzi do prawdziwego starcia to ruskie chowają się w piachu. Wystarczy przypomnieć masakrę sowietów pod Dair ez Zaur. Teraz podskakują ruskie a potem będą płakać jak Amerykanie się odwiną.

mgnienie wiosny
piątek, 28 sierpnia 2020, 20:16

Oj biedaku, biedaku. Co ty wiesz o "prawdziwym starciu". Wyobraź sobie, że to nie wasze cotygodniowe spotkanie w klubie wszechpolaków połączone z mordobiciem.

vapc
środa, 26 sierpnia 2020, 23:07

nie "rezimowe" tylko jedyne pełnoprawne bo rządowe

sdf
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:23

I co ? Post nie pasuje bo mówi prawdę o " poprawności " ?

Fox Mulder
środa, 26 sierpnia 2020, 22:49

Ekstaza rusofilnych nad tego typu bzdurnymi incydentami potwierdza tylko, jak bardzo to sowieckie towarzystwo jest zakompleksione. Z przepychanek ciężarówek w polu robią święto narodowe, z głupkowatego przelotu nad okrętem drą "uraaa", produkcję dwóch sztuk Su-57 nazywają "seryjną". Długo by wymieniać. Amerykanie musieli im mocno wryć się w psychikę tym unicestwieniem Sajuza, skoro muszą się w ten sposób podbudowywać. Bieda, towarzysze.

Mirek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:47

Coś z tobą nie tak. Nie dziwię się, bo bandrowcom brakowało mózgu dokonując rzezi, ich potomkowie w sprawie mózgu nie będę się wypowiadał.wypowiadał

Awatar
środa, 26 sierpnia 2020, 22:18

Rosja i USA to bandyci. Mnóstwo zabitych Syryjczyków, mnóstwo uciekło z kraju a ci kradną i tłuką się o ropę. Gnoje.

Xiński
środa, 26 sierpnia 2020, 22:14

No dobra, Amerykanie wydają na zbrojenia zaledwie 700 mld dolarów i robią to wyłącznie w celach pokojowych. Wszystko byłoby OK, gdyby nie ci podli Rosjanie, Chińczycy, Irańczycy, Koreańczycy z Północy ...

Muminek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:52

tak to prawda ... wymieniłeś same wspaniałe kraje tego świata ... szkoda tylko że nie można ciebie wysłać do jednego z nich ...

wilier
środa, 26 sierpnia 2020, 22:10

Co robią tam amerykańskie wojska "demokratyczne"? I takim wojskom niektórzy tu kibicują? Którzy włażą buciorami na terytorium innego kraju bo im się wszystko należy? W takim razie my Polacy musimy z naszej okrutnej historii wybaczyć i dopingować wszystkim tym którzy kiedykolwiek też buciorami wleźli na nasze terytorium bo komuś coś się należało...

Kuki
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:33

A co robią tam rosyjskie wojsko.?

Piotr
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:18

A co robią tam wojska rosyjskie . Są na wakacjach ? A co robią na Krymie ?

red
czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:54

....... A co robią na Krymie ?.........po prostu są u siebie .

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:38

Taa z pewnością . Jak dotąd to świat nie uznał aneksji Krymu , nadal to terytorium Ukrainy , a w związku z tym onuce to wojska okupacyjne . I pewnie zaraz mi tu wyjadą od ukrów lub banderowców ...

Mirek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:50

Przebywają na zaproszenie legalnego rządu uznanego przez ONZ. Cóż dla takich palantów lepiej, aby było państwo podrzynaczy głów

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:40

Na Krymie ? Przecież ONZ nie uznało aneksji Krymu przez ruskich ... Przecież to było podstępne zajęcie obcego terenu .

czwartek, 27 sierpnia 2020, 06:15

A co robią tam sowieci

Tylko pytam
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:38

Co tam robią wszyscy obcy

Leonardo
środa, 26 sierpnia 2020, 23:49

Może napiszesz też, co tam robią Ruscy, Turcy lub Irańczycy czy Izrael? To podobno "wzory demokracji" dla lewaków - ale czepiasz się tylko do Amerykanów. A tak na marginesie - widziałeś kraj w pełni demokratyczny?

H
środa, 26 sierpnia 2020, 23:41

Najeżdżanie innych jest ok, bycie najeżdżanym nie. Kiedy Polacy się tego nauczą?

Źyczliwy
środa, 26 sierpnia 2020, 23:16

Ma pan świętą rację

Czesio
środa, 26 sierpnia 2020, 23:03

Lepsze amarykańskie buciory niż ruskie onuce czereśniaku. Naucz się poprawnie pisać po polsku ruski trollu.

Mirek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:52

Ukraiński trollu. Lepiej siekiera widły i do boju z niemowlęciami.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:41

Z historii to pamiętam , że bohaterscy czerwonoarmiści wiązali polskie dzieci i kobiety do czołgów , aby nasi żołnierze do nich nie strzelali we wrześniu 1939 roku ... Zaprzeczysz ?

Marek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:44

Pozujesz na patriotę i kochasz Rusków? Szkoda, żeś zapomniał o tym, że po 17 września 1939r. Ruscy na masową skalę dopuszczali się ludobójstwa na Polkach, Polakach i ich dzieciach. Poczytaj sobie "białych krematoriach". Być może po tej lekturze mniej będziesz Rusków kochał.

Kiper
środa, 26 sierpnia 2020, 22:53

,, My Polacy" trzymamy z Amerykanami. I tyle.

Tomasz
środa, 26 sierpnia 2020, 22:52

Nie mów "my Polacy" bo koło Polaka nawet nie stałeś ruski propagandzisto.Na twoje głupie pytanie co tam robią amerykańskie wojska ja zadam inne to samo co rosyjskie

John
środa, 26 sierpnia 2020, 22:09

A u2 jest ten film w lepszej rozdzielczości, amerykanie usiłowali coś zrobić ale w konsekwencji to spier...... przed ruskimi a Ci sobie urządzili z nich niezłą polewkę jak porozganiali ich po polu. Ale obciach, te MRAPY to jedno wielkie dziadostwo ciężki rosyjski sprzęt jest zwinniejszy od tego żółwia. Amerykanom musi nieźle gul skakać jak Rosjanie ośmieszają ich sprzęt.

czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:46

Żeby zrobić sobie polewkę ile musieli wysłać sprzętu na dwa mrapy?

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:42

Janku rosyjski BTR jest lzejszy od MRAP-ów wiec daruj sobie załosne kwilenie:) Ale, ale jak mi sie zdaje Rosjanie dalej nie pojechali:)) I to mimo wsparcia KTO i smigłowców:))

Gość
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:57

A jezdziles tym sprzętem ? Krytykowac nie znając sprzętu brawo Ty

Urko
czwartek, 27 sierpnia 2020, 03:22

Takie przepychanki mogą się źle skończyć. Poprzednim razem Amerykanie zepchnęli Ruskich z drogi i Ruscy pojechali sobie grzecznie poboczem. Następnym razem ktoś zacznie ostrzegawczo strzelać, a później komuś puszczą nerwy już kompletnie... Dowództwa obu stron chyba powinny coś z tym zrobić zamiast traktować to jak jakąś rywalizację sportową. No chyba, że o to właśnie chodzi....

Pl
środa, 26 sierpnia 2020, 22:52

Da da towariszcz

Xiński
środa, 26 sierpnia 2020, 22:00

Rosyjskie pojazdy zachowały się agresywnie ... rozpoczęły pościg za Amerykanami. Oburzające, niedopuszczalne, podłe, zresztą brak słów na określenie nikczemności Rosjan; wszak wiadomo, że tylko żołnierze spod znaku Wuja Sama mają prawa do agresji, do aneksji, do okupacji, do wszczynania konfliktów z dala od swoich granic. Ale są usprawiedliwieni - jeśli wydaje się na militarne zabawki blisko 1 bln dolarów (tyle wydaje na zbrojenia kolejnych 9-10 kolejnych państw), to trzeba gdzieś to sprzedać/użyć/zainicjować konflikty!

Tani
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:42

1bilion to jest 1miliard. Anglosasi nie znaja slowa miliard. miliard bilion bln Czyli ich musisz pomniejszyc o jedna grupe nasz bilion ich trilion itd.

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:52

Średnio interesuje mnie jak liczycie tam w "jułesej", tu jest Polska i bilion to bilion

Gość
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:59

Nie bronię ich absolutnie ale żeby tak bronić ruskich? Co są lepsi bo wszczynaja konflikt tuz za swoją granicą? Bo tak wynika z twojej wypowiedzi!

fifi
czwartek, 27 sierpnia 2020, 16:53

No przecież nie najadą na Meksyk.Teraz?Po co :):)?

czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:47

Cala prawda po calym swiecie sieja swoja imperialisyczna zaraze precz z Ameryka

Taki tam
środa, 26 sierpnia 2020, 21:39

No cóż jedni i drudzy są jakby nie było okupantami którym chodzi tylko o pola naftowe ale patrząc na historię po drugie wojnie światowej to w szczególności USA współpracowało a nawet ochraniało zbrodniarzy hitlerowskich za wszelką cenę czego o Ruskich nie można powiedzieć . Że względu że kilku kuzynów mojego taty wyparowało przez kominy w Oświęcimiu wolę jednak Ruskich , bo historia pokazuje że dla Amerykanów najważniejsza jest tylko kasa i władza w danym regionie bez względu jakimi środkami się ją osiągnie .

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:46

No tak , tylko że jak wywieźli z Niemiec naukowców z rodzinami , to zrobili im w ZSRR całkiem niezłe hotele aby dla nich pracowali , a swoich naukowców jak się nie sprawdzili to wysyłali na turnusik na Syberię .

CdM
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:45

Tak, oczywiście. Blisko dwieście lat pod rosyjską okupacją (w uproszczeniu), zbrodnie, zsyłki, rusyfikacja, represje polityczne - to oczywiście pryszcz w porównaniu z chronieniem niektórych niemieckich specjalistów po II WŚ przez USA. Nie wiem jak mogłem choć przez chwilę sądzić inaczej, dzięki, że otworzyłeś mi oczy!

olo
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:03

Moi bliscy ginęli od jednych i drugich (Niemcy/ZSRR) mniej więcej po równo - paskudne, że ZSRR zabijało ich choć oni z nimi nie walczyli i to było szczególnie podłe. Co do ochraniania zbrodniarzy to ZSRR też nie była lepsza od zachodu zwłaszcza jeśli chodzi o naukowców. Jednak nikt z USA i W. Brytanii moich bliskich nie mordował. Wniosek - trzeba liczyć na siebie i prowadzić elastyczną politykę. Zawsze też łatwiej podziękować za pobyt Amerykanom, którzy są daleko niż Rosji, która ma armie na naszej granicy.

Wstyd
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:45

Gdzie jest admin tego portalu? Ten tekst nigdy nie powinien się tu pojawić!!

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:53

Dlaczego? Czy coś się nie zgadza?

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:43

Żeby nie ci twoi"cudowni" Rosjanie to nie byłoby IIWŚ więc daruj sobie żałosna propagande.

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:54

Chłopcze, znowu cię poniosło

Marek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:22

Jeśli chodzi o niemieckich zbrodniarzy wojennych o Ruskich można to samo powiedzieć. Po zajęciu Niemiec Wschodnich przejęli kadry Gestapo po czym wykorzystali je w komunistycznej niemieckiej policji politycznej. Naukowców, tych którzy wpadli im w ręce wykorzystali tak samo jak Amerykanie. Z tym tylko, że zamiast płacić im pensje woleli zamknąć w obozach o specjalny przeznaczeniu. To nie była kara, tylko taka radziecka forma motywacji, którą wcześniej z powodzeniem stosowali w przypadku własnych konstruktorów.

Lech18
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:22

Mało wiesz. Rosjanie też szukali niemieckich uczonych tylko że mieli większe problemy bo Niemcy do aliantów sami uciekali bojąc się dostać w niewolę Rosjan. Von Braun pracował dla Amerykanów ale jego współpracownicy którym nie udało się uciec pracowali dla Rosjan.

Mario
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:02

To na Białoruś zapraszam walczyć po stronie kacapów ,może uda ci się powstrzymać demokrację która tam nadciąga .Bo zapewne komuna była dla ciebie dobrodziejstwem ludu !

Rych
czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:37

Rosjanie są zaproszeni przez legalny rząd Syrii Amerykanie sami przyślij czyli są okupantami

B72
czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:04

A dla ruskich wladza i kasa się nie liczy :) o przygarnianiu zbrodniarzy nawet juz mi sie pisac nie chce ,lroszevsobie sprawdzic kto stanowil kadry sluzby bezpieczenstwa po wojnie w nrd .

Olej rustrolla
środa, 26 sierpnia 2020, 23:52

100% ruski trolling, klasyka gatunku, na początek dość neutralna półprawda o okupantach w Syrii, potem historyczna manipulacja, podwójne uzasadnienie za co lubimy ruskich, pomiędzy jest wpleciona „wiarygodna”, mająca wzbudzać współczucie u odbiorcy‚ historyjka o kuzynach i kominach Auschwitz, i na koniec konkluzja, antyamerykańska oczywiście, z tym, że użytym argumentem równie dobrze można obarczyć każde kolonialne państwo mające swoje interesy w tym regionie łącznie z FR.

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:57

Czy ty masz problem z pęcherzem moczowym?

Aleksander Moździerz
środa, 26 sierpnia 2020, 23:08

OJ KOLEGO MAŁO ZNASZ HISTORIĘ RUSKIE TEŻ KORZYSTALI Z NIEMIECKICH NAUKOWCÓW I TECHNOLOGII ILE SIĘ DAŁO . RÓŻNICA JEST TAKA ŻE WIĘKSZOŚĆ NIEMCÓW NIE PRZEŻYŁA WSPÓŁPRACY.JEDNI I DRUDZY TACY SAMI .

Maru
środa, 26 sierpnia 2020, 22:28

Dzięki ruskim te kominy mogły powstać.

czytelnik
środa, 26 sierpnia 2020, 21:22

Blokowanie nie jest agresywnym działaniem?

Tiger
środa, 26 sierpnia 2020, 21:13

Ruskie gowno na podzespołach zachodnich

Sting
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:01

Znawca znalazł się. Jak masz wynurzać swoją głupotę to lepiej zamilcz i zajmij się obsługą powierzchni płaskich.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:50

A opony to skąd ? Nawet porządnych opon sami nie potrafili zrobić ...

Mocarstwo pieczarki
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:38

Z polszy czesci ,przodujacej gospodarki zachodniej.

Mocarstwo onucy
sobota, 29 sierpnia 2020, 23:06

Jak to leciało? Rosja to taka Górna Volta z Rakietami?

STIOPA TRĄBKA
środa, 26 sierpnia 2020, 20:05

CÓZ doszło do konfrontacji sprzętu Rosjan z Amerykanami i jakby nie patrząc amerykanie okazało się że mają dziadowski sprzęt ...w związku z tym nasze struktury decyzyjne wstrzymały zakup dodatkowych pojazdów klasy MRAP ...uruchomiono nieoficjalnymi kanałami drogą czarnorynkową zakup rosyjskich specjalnych Kamazów i GAZów. W pojazdy te ma być doposażona jednostka GROM , NIL oraz garnizon Warszawa do zabezpieczenia ważnych uroczystości i VIPów

Wojakow
czwartek, 27 sierpnia 2020, 04:41

Pismaki wszystko co radzieckie to dobre nawet ich system poprosić o azyl Putin was przyjmie.

cóż
środa, 26 sierpnia 2020, 22:06

ruskie 3 miesiące przygotowały odwetową operację za ostatnią porażkę, udało się pełną zepchnąć jakiegoś trzeciorzędnego dostawczaka :D

tak trzymać
środa, 26 sierpnia 2020, 22:18

jakbyś śledził te wydarzenia to byś wiedział, że tam takie numery średnio raz w tygodniu i za każdym razem amerykańce dostają od ruskiego sprzętu wpie.........

Kazimierz
środa, 26 sierpnia 2020, 20:58

można się podśmiewać z Rosjan ale ten Tajfun to im wyszedł, piękna maszyna.

Marek L.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 02:23

Oj, Kaziuka, TY Kaziuka ---- to naprawdę ty chcesz nazwać to WYJĄTKOWO paskudne, oraz absolutnie szpetne TOTALNE blaszane badziewie (oraz, całkowicie bezwartościowe, jako jakakolwiek maszyna bojowa !!!!), "piękną maszyną" ---- to ty tutaj TAK serio ???? Co, czyżby ci twoi, to zaczęli ci już w CHF płacić, a już NIE w Rublach ???? ....... ;-)))

Adler
środa, 26 sierpnia 2020, 22:55

Da da a wszyscy Rosjanie jacy piękni

7plmb
środa, 26 sierpnia 2020, 22:26

Szajs a nie piękna maszyna tawariszcz.

Kapustin
środa, 26 sierpnia 2020, 19:54

Ruski Chochołów pcha sie NIE po SWOJE

Paragraph23
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:54

@Kapustin O co Ci chodzi ?!?!?! Ruscy zajęli Chochołów ??? W Polsce słowo jakie użyłeś ma następujące znaczenie: Chochołów – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Czarny Dunajec chochoł – słomiana otulina krzewu Chochoł – postać fantastyczna z utworu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” Chochoł piżmowy lub wychuchol ukraiński – ssak z rzędu Soricomorpha chochoł – wzniesienie w Górach Stołowych (Zaworach) chochoł – popularne określenie jednego z błędów logicznych. Chochoł – polski symbol bożonarodzeniowy, zastąpiony choinką w XIX w.

sobota, 29 sierpnia 2020, 23:49

Postać fantastyczna sołdata w akcie grabieży, jeszcze jakieś pytania?

Jarek.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:09

I nie po twoje. 0

dfgsdgf
środa, 26 sierpnia 2020, 23:48

Chachły to Ukraińcy

once
środa, 26 sierpnia 2020, 22:06

A amerykańskie siły demokratyczne co co tam robią ? Dalej szkolą brodaczy państwa islamskiego ( z którym niby walczą) jak poprawnie krzyczeć Allah akbar... Czy jak chrześcijanom ścinać głowy...

czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:44

To akurat robili twoi Rosjanie( setki Kornetów-M nie wzieły sie w al Nusrze znikad.)

DOS
czwartek, 27 sierpnia 2020, 02:08

A kto bronił mniejszość kurdijski (zwłaszcza jazidów)w Syrii i w północ Iraku? Napewno nie Rosja. W północ Iraku kurdijski kobiety i dziewczyny zostali porwany i rozdane jako nagrody a ich mężczyzny zostali zamordowane dopóki Amerykanie ich pomogli i trenowali kurdijskich bojowników zwłaszcza w północ Syrii. A Rosjanie bombardowali w miastach nad cywilami bo chcieli pomagać Assada bo to był ich cel. A Amerykanie zajmowali tylko północ wschodni dopóki Trump sprzedał Kurdów do Turcji dlatego minster obrona w USA zrezygnował. Wiem że USA zachowóją jak policjant świata i chcą kazać każdego co ma robić ale wyobrażaj że Amerykańska śiła wycofa a ruskich rosną w potęga tak jak USA teraz zobaczyć wtedy że Rosja jest gorsza kur#a, bo najmniej w USA politycy chcą wygrać wybory a publiczna opinia jest ważna a media nie jest pod państwo dlatego nastrój zagranicznych interwencji nie ma jak kiedyś na razie ale w Rosja co Putin ma bać jeżeli ma władza pod du#a i publiczna opinia nie jest taka ważna dopóki petrol jest w dobrej ceny a gospodarka jako tako chodzi a media są pod kontrola.

Er
sobota, 29 sierpnia 2020, 23:51

Niezłe

Tadziu
środa, 26 sierpnia 2020, 23:46

Grochówka smakowała?

środa, 26 sierpnia 2020, 21:39

Amerykanie to staż chochły

Smiechow
środa, 26 sierpnia 2020, 19:14

Nie przyleciał z pomocą amerykański helikopter ,jak to było w czasie niedawnego konfliktu z konwojem syryjskim ,gdy zginęło 3 Syryjczyków ...,bo tym razem rosyjski konwój miał osłonę z powietrza i można było spokojnie zepchnąć intruza nielegalnie przebywającego na syryjskiej ziemi :)

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:46

Dobrze dla Rosjan że to był stary Mi-35 bo jakby to był ka-52 to jeszcze by Rosjanom rozstrzelał przypadkiem te ich BTR-y i MRAP-y:)

minigun
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:26

Zobaczymy co będzie jak następnym razem przyleci Gunship. Ten sam, co wcześniej zrobił ścieżkę zdrowia wagnerowcom.

Fanklub Daviena
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:30

Nie przyleci: "Syrian Soldiers Spotted With Portable Anti-Aircraft Missiles In Greater Idlib" - teraz USA będzie zakładać, że w innych rejonach też mają... :)

Sator
środa, 26 sierpnia 2020, 22:57

A twoi rodacy to nie intruzi ruski fantastów?

Ja
środa, 26 sierpnia 2020, 20:58

Dokładnie

Bober
środa, 26 sierpnia 2020, 20:18

Olegino, Olegino!

Republikanin
środa, 26 sierpnia 2020, 19:13

Rozwalic ruska zaraze...

czwartek, 27 sierpnia 2020, 01:30

Oj durny Ty! Durny!!!

czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:49

Xd

???
środa, 26 sierpnia 2020, 23:49

No to dawaj, na co czekasz?

Republikanin
środa, 26 sierpnia 2020, 19:11

Rozwalic ruska zaraze.Za duzo sie z nimi pieprzą...

czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:49

Raczej demokratyczna zaraze usa co oni tam jeszcze robia co?

Szlachta
środa, 26 sierpnia 2020, 23:14

Hehe Ukraińcy z ruskami na naszym pod przykrywka jadą z koksem

B
środa, 26 sierpnia 2020, 21:08

A dlaczego nie ciebie?Z jakiego powodu czujesz się lepszy od ruskiego?

Ciekawy
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:28

Może dlatego, że to polskie forum, na którym nie powinno być miejsca dla ruskich trolli?

qwert
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:02

Pejsatych też nie, więc racz się eksmitować

Ciekawy
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:48

Przykro mi, ale choć nie po drodze mi z endekami czy innymi wszechpolakami i im podobnymi nie jestem starozakonnym. Dlatego nie nosiłem, nie noszę, ani nie zamierzam nosić pejsów.

Bond
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:20

W przeciwieństwie do ciebie, z pewnością on nie czuje się gorszy od ruskiego.

C
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:01

B. Bo są uważani przez cały cywilizowany świat za agresywnych odmieńców?

Fanlub Daviena
czwartek, 27 sierpnia 2020, 11:23

"cały cywilizowany świat" to coś jak tajemnicza "wspólnota międzynarodowa" czyli Izrael, jego największa zamorska kolonia USA i kilka koloni mniejszych jak Polin czy Kanada? :)

Karol
środa, 26 sierpnia 2020, 20:49

Nawoływanie do nienawiści jest w Polsce karalne panie Republikanin.

.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:39

Może i tak, ale żeby zaraz tak ich kochać to chyba też nie hallo

sędzia Zgred
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:31

Ale,z tego co wiem,tylko w stosunku do "braci" Ukraińców.

D
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:03

Tak samo jak ruski trolling?

mm
środa, 26 sierpnia 2020, 22:59

do nienawiści tak, ale nie do deratyzacji

Yu
środa, 26 sierpnia 2020, 19:11

"rosyjska kolumna miała podjąć szereg agresywnych działań, w tym pościg za próbującymi wyprzedzić ją amerykańskimi pojazdami" Wyprzedzili tych Rosjan czy nie? Ktoś może mi objaśnić ten fragment?

Bomber
czwartek, 27 sierpnia 2020, 09:05

Kupa filmików na yt. W jedną lub w drugą stronę, jak próbują się wyprzedzać, raz jedni, innym razem drudzy, zawsze ci wymijani będą blokować tych drugich. Generalnie na patrolu nie powinieneś dać się wyminąć tak blisko.

Smuteczek
środa, 26 sierpnia 2020, 20:26

Nagranie jest krotkie i niewyrazne a relacje rozne i wzajemnie sprzeczne a Amerykanie nie komentuja poza zwyczajowym oskarzaniem Rosjan o agresywne zachowania

Komentator
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:37

Amerykanie skomentowali przyznając się do kilku żołnierzy którzy odnieśli obrażenia, podkreślając że było to efektem kolizji. Źródło- Onet.

pro motor
środa, 26 sierpnia 2020, 18:58

Czyli Rosjanie najpierw tchórzliwie uniknęli amerykańskiego taranu a potem gonili za taranującym chcąc mu zajechać drogę ? to jakiś kompleks niższości. Nie odstawia się nogi w czasie gry w piłkę by później gonić za faulującym

colonel John
środa, 26 sierpnia 2020, 18:57

Jest film z tego wydarzenia, kolejny raz rosyjskie Tajfuny i BTR'y objeżdżają te amerykańskie MRAPY jak chcą, rozumiem, że Tajfun może być szybszy ale żeby rosyjski BTR jadący po polu wyprzedzał amerykańskiego MRAPA jadącego po asfaltowej szosie, toż to kompromitacja amerykańców.

gonić pastuchów
środa, 26 sierpnia 2020, 20:43

I m. in. to wywołuje taki skowyt trolli pastuchowa. Przecież oni dostają wściekokwiku.

gonić pastuchów
czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:10

No i się potwierdza: uderz w stół a nożyce (tj. wszelkiej maści davienowaci w tym pachołki Putina) się odezwą. Ale nie skamlajcie już tak mocno, jutro też jest dzień i może Amerykanom powiedzie się lepiej tj. nie wylądują w rowie podczas panicznej ucieczki.

Davien
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:47

Jak na razie to mamy zbiorowe wycie hien z Olgino:)

Gonić pachołków putina
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:05

Szloch ruskich trolli słychać wyraźniej.

rene
środa, 26 sierpnia 2020, 20:30

Za dużo próbujesz zrozumieć za mało rozumiesz

asd
środa, 26 sierpnia 2020, 18:47

Homeworld: deserts of kharak

yaro
środa, 26 sierpnia 2020, 18:43

Jest kapitalny film jak amerykanie chcą objechać rosyjski wóz bojowy poboczem, ale tam był dołek i jak koło podskoczyło to spod maski tylko biały dym poszedł, pewnie walnęła chłodnica co wzbudziło salwy śmiechu wśród Rosjan. Film dostępny na serwisie video.

Olej rustrolla
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:14

Jest kapitalny film jak ruskie chcą objechać amerykański wóz bojowy poboczem, ale tam był dołek i jak koło podskoczyło tylko biały dym poszedł, pewnie walnęła chłodnica co wzbudziło salwy śmiechu wśród Amerykanów. Film dostępny na serwisie video.

Morda
środa, 26 sierpnia 2020, 21:57

Jest potem kontynuacja kapitalnego filmu, o którym wspominasz, jak rosyjskie wozy bojowe okazały się z tektury, a w srodku siedzieli Rosjanie i jechali na koniach.

Jarek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:26

Rzeczywiście morda i to kłamliwa.

Mn
czwartek, 27 sierpnia 2020, 01:48

Mistrzostwo :) A już myślałem że tu tylko chłopaki z Petersburga spinę łapią

Hanys
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:43

Dobre

Fanek kacapków
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:08

U ruskich nie ma koni mechanicznych, są za to kobyły z azji środkowej.

Morda II
środa, 26 sierpnia 2020, 22:24

nie ośmieszaj tak amerykanów, żeby ich MRAPA zwykły QŃ pogonił, toż to niebywałe ....

yaro
środa, 26 sierpnia 2020, 22:20

za to te konie to przynajmniej porządną chłodnicę mają.

jarema
środa, 26 sierpnia 2020, 17:26

I jedni i drudzy nie powinni okupywać Syryjskich pól naftowych, Syria jest suwerennym, niepodległym państwem, USA, Turcja, Rosja i najważniejszy w tym wszystkim Izrael bez przerwy bombarduja tereny Syrii, giną niczego winni cywile, bo Mossad wykrył jednego Iranskiego bojownika z kalachem. Nie bronię Arabów, ale to co Żydzi robią z palestyńczykami w zamkniętych gettach powinno zwrócić uwagę innych krajów.

Marek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 07:30

Bojownik to rybka akwariowa. Nie ma czegoś takiego jak irański bojownik. Tacy panowie nazywają się inaczej.

Sarmata
czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:13

Akurat Rosjanie są tam legalnie na prośbe rządu Syryjskiego. Jakby tam nie było Rosjan to afroamerykanie robili by tam co chcieli.

Lord Godar
czwartek, 27 sierpnia 2020, 22:54

Czy ten syryjski rząd , który uprawia praktyki ludobójcze względem własnego narodu można nazywać jeszcze legalnym ?

Emilia
środa, 26 sierpnia 2020, 23:27

Rosja jest za pozwoleniem legalnych władz. Turcja, USA i inni są okupantami. Tak wojska USA są terrorystami.

Lord Godar
piątek, 28 sierpnia 2020, 21:12

Czy ten syryjski rząd , który uprawia praktyki ludobójcze względem własnego narodu można nazywać jeszcze legalnym ????????

Marek L.
środa, 26 sierpnia 2020, 21:44

Jeśli chodzi o Syrię, ta ta jest RÓWNIEŻ okupowana przez TYSIĄCE "bojowników" irańskich, czyli przez Ayatollahów IRGC (a NIE przez "jednego irańskiego bojownika z kałachem" !!!!), przez sprowadzonych przez nich TYSIĄCE bandziorów z irackiego Hizbullahu, ORAZ, przez TYSIĄCE bandziorów z libańskiego Hizbollahu, posłanych tam przez watażkę Nasrallaha. Zaś TEN ARTYKUŁ miał być JEDYNIE na temat starcia amerykańskich oddziałów, z rosyjskimi oddziałami, na TERENIE SYRII !!!! No, ale TY, pomimo tego wszystkiego, to katujesz tutaj Izraelem ---- widać tutaj bardzo wyraźnie, gdzie te twoje bardzo gorące "pasje" leżą .......

Rosomak
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:38

U ruski troll Mareczek się zdenerwował, dobrze.

Marek L.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:52

U, putinowski & rosyjski Troll "Rosomak" już zaczął jazgotać, skamleć, i skowyczeć.... To dobrze .... Tylko, ty trollowaty "Rosomaku", to ty się raczej skoncentruj na tym, jakie WY brutalne ludobójstwo na Białorusi teraz zamierzacie przeprowadzić.......

Marek L.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:38

U, ruski, putinowski Troll „Rosomak”, to tutaj zaczął jazgotać, oraz skowyczeć. To dobrze.... A ty, „Rosomak”, to się teraz raczej zastanów nad tym waszym brutalnym ludobójstwem, które WY planujecie dokonać teraz na Białorusi!!!!.......

złośliwy
środa, 26 sierpnia 2020, 19:18

Moze kiedy indziej .W zasadzie teraz na tapecie jest ludobójstwo na Białorusi.

pl 68 !
środa, 26 sierpnia 2020, 17:21

I tak trzymac, NASI gora ! Precz z uSSraelskim okupantem !

qwert też 68 !
czwartek, 27 sierpnia 2020, 00:23

Amen bracie

Pl 89
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 12:07

Amen i kaput, ruski bracie mongołów

7plmb
środa, 26 sierpnia 2020, 20:17

Jacy nasi ruski trollu ?

spoko
środa, 26 sierpnia 2020, 19:46

Nasi gora? Precz z sowieckimi zrytymi beretami

Vike
środa, 26 sierpnia 2020, 17:09

Ze dwa lata temu ruskie już próbowały zająć ten rejon, po amerykańskim bombardowaniu ze 100 ich wtedy wróciło do putina w czarnych workach. Chyba znowu proszą się o nalot.

Sarmata
czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:17

A głosy czesto słyszysz? Rozróżniasz najemników z prywatnej firmy od żołnierzy rosyjskich? Amerykanie nie odwazyli by się strzelać do żołnierzy co innego do najemników rosyjskojęzycznych. Ci najemnicy są wielopanstwowi, ukraincy, Rosjanie, Czeczency, Białorusini itd.

Marek
czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:50

Ta prywatna firma istnieje po to, żeby robiła, co chce niejaki Putin.

środa, 26 sierpnia 2020, 20:09

Tylko, że to amerykanie tam jątrzą i rozpalają konflikty będąc na smyczy pejsatych. Już się w hameryce zaczyna robić rewolucyjka. Coś mi mówi, że Chińczycy trochę pomagają pod stołem kacapom. Dziwne to. Ciekawe co będzie dalej bo i Turcja coś tam podskakuje.

Co za dno
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:51

Tylko - to przestań bredzic. To nie jest syrona Sputnika.

Sternik
środa, 26 sierpnia 2020, 18:59

Wszystko Ci się pomieszało. Nie w Różawie tylko pod Dajr az Zaur czyli z drugiej strony Syrii i nie 100 ale przynajmniej 200 wróciło jako "gruz 200".

Tani
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:51

gruz to ladunek ciezarowka to gruzowik. Wagnerowcy dzialaja w grupach trzyosobowych. Nie jestes w stanie zabic ich 200 bo tylu ich tam nie ma. Ich jest malo bo sa drodzy. Zreszta podobnie dzialaja amerykanie malymi grupkami. Ostatnio zielony beret byly dostal 20 lat pierdla w Wenezueli pisali o nim na Tweeterze.

Marek L.
sobota, 29 sierpnia 2020, 15:42

Naucz ty się kiedyś historii tego twojego własnego kraju, Trollu !!!! Oczywiście, że "gruz" to ładunek --- ale w tej waszej historii za Sowietów "Gruz" to było również "słowo-kod", stosowane przez armię sowiecką dla oznaczania transportów trupów poległych żołnierzy Armii Czerwonej, wywożonych rosyjskimi samolotami transportowymi z Afganistanu.... I TO właśnie miał tutaj ten "Sternik" na myśli....

Marek L.
sobota, 29 sierpnia 2020, 14:17

Naucz ty się kiedyś historii tego twojego własnego kraju, Trollu !!!! Oczywiście, że "gruz" to ładunek --- ale w tej waszej historii za Sowietów "Gruz" to było również "słowo-kod", stosowane przez armię sowiecką dla oznaczania transportów trupów poległych żołnierzy Armii Czerwonej, wywożonych rosyjskimi samolotami transportowymi z Afganistanu.... I TO właśnie miał tutaj ten "Sternik" na myśli....

Dawno
czwartek, 27 sierpnia 2020, 05:18

Powiem więcej milion.

Davien
środa, 26 sierpnia 2020, 17:09

Dla mnie amerykanie i tak wygrali.

Urko
czwartek, 27 sierpnia 2020, 03:44

Dla Ciebie na pewno. W ruskiej telewizji pokazywali inne filmy i tam Ruscy wygrali ;) A poza tym żaden Rosjanin nie krzyczał, że jest ranny...

środa, 26 sierpnia 2020, 20:55

Dla ciebie zawsze wygrywaja nawet chocby poniesli kleske

mobilny
środa, 26 sierpnia 2020, 19:32

Taknwiemy a Trump jest bogiem. Skończ pisać te bzdury człowieku

środa, 26 sierpnia 2020, 19:25

Jak zrobią kolejną wojenkę to może wygrają - kiedyś. Ropa - czarne złoto. Więcej dodawać nie trzeba, że wielu chętnych na nią jest - USA, Rosja, Turcja itp. itd. itp.

złośliwy
środa, 26 sierpnia 2020, 19:19

Majstrowali ci przy głowie. Długo?

Davien
środa, 26 sierpnia 2020, 20:21

Nie tak długo.Lekarz mówi że tak trzeba.

Devian
środa, 26 sierpnia 2020, 21:22

Tobie potrzebny przeszczep mózgu, bo leczenie już nic nie da

Ojciec Davienka
środa, 26 sierpnia 2020, 20:56

Te Davieniek - ale wiesz czy cię ojciec zrobił?

Matka rassija
niedziela, 30 sierpnia 2020, 10:47

Ty to już zapomniales, jak mongol twoją prapraprababkę za włosy ciągał po klepisku, aż warkocze fruwały, turański pachołku?

Davien pośmiewisko forum.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:33

Nie nabijajcie się juz z Daviena, jego i bez tego musi być beznadziejnie żałosne.

Davien pośmiewisko forum.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 08:32

Nie nabijajcie się juz z Daviena, jego i bez tego musi być beznadziejnie żałosne.

Marek L.
czwartek, 27 sierpnia 2020, 02:30

A ciebie, to, ty putinowski Trollu, to chyba sam ten WASZ "Vlad" tym swoim sękatym palcem zrobił ---- no bo ON to przecież tak lubi WAS, tych waszych Pionierów z tymi waszymi czerwonymi, "patriotycznymi" chustami --- WAS, młodych chłopczyków .....

Tweets Defence24