Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Święto czołgów w Bowington Camp. W tle World of Tanks

Fot. Wargaming
Fot. Wargaming

W brytyjskim Muzeum Czołgów Bowington odbywa się Tankfest Online 2020 - największy na świecie pokaz jeżdżących czołgów transmitowany na żywo w Internecie. Na całe wydarzenie zaprasza firma Wargaming, która jako partner muzeum jest jednocześnie współorganizatorem tej imprezy.

Muzeum Czołgów Bovington Tank Museum w Dorset razem z firmą Wargaming organizuje w weekend 26-28 czerwca 2020 roku pokaz jeżdżących czołgów Tankfest Online 2020, który co roku przyciągał dziesiątki tysięcy miłośników broni pancernej. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne wydarzenie odbędzie się jednak bez udziału publiczności, ale za to, jak zaznacza firma Wargaming,  „z profesjonalną, pełną i różnorodną relacją na żywo”.

Szczególnie interesująca będzie niedziela 28 czerwca, ponieważ to właśnie wtedy na słynnej Arenie mają być pokazywane czołgi w akcji. Całe wydarzenie ma poprowadzić kurator muzeum David Willey oraz Richard Cutland, kierownik relacji militarnych na Europę w firmie Wargaming oraz wieloletni żołnierz-czołgista brytyjskiego regimentu RTR (Royal Tank Regiment).

“Cieszymy się, że uda nam się zrealizować to wydarzenie dla naszych fanów pomimo trudnych czasów. Dzięki World of Tanks przenosimy się do Internetu i możemy pokazać naszą słynną Arenę ludziom z całego świata. Wsparcie charytatywne zapewni nam możliwość pokazywania naszej kolekcji jeszcze przez wiele lat.”

Richard Smith - Dyrektor Muzeum Czołgów w Bowington

„To przywilej móc wspierać to wydarzenie już od wielu, wielu lat. Korzystając z naszego doświadczenia w Internecie cieszymy się, że możemy również uczyć naszych widzów opowiadając historie niesamowitych jednostek i współpracować z profesjonalistami z Muzeum Czołgów celem zachowywania pamięci historycznej. Od jeżdżących, prawdziwych czołgów przez porównania ich, aż do ekscytujących wydarzeń w grze, to zdecydowanie będzie najbardziej różnorodny Tankfest, jaki kiedykolwiek miał miejsce!”

Richard Cutland - kierownik relacji militarnych na Europę w Wargaming
image
Fot. Wargaming

W czasie pokazów obserwatorzy będą mogli online uczestniczyć w porównaniu wybranych czołgów podczas transmisji na żywo. Według Wargaming „będzie to niespotykana wcześniej okazja, aby zobaczyć niektóre z tych bestii w pojedynkach przeciwko sobie. Od Tygrysów do T-34/85 pokażemy mocne i słabe strony legendarnych jednostek, a widzowie dowiedzą się mnóstwa ciekawostek z nimi związanych. Będzie to przykład edukacji w nowoczesnej formule z użyciem gry komputerowej”.

Partnerstwo firmy Wargaming w imprezie Tankfest Online 2020 polega nie tylko na pomocy w zorganizowaniu przekazu internetowego, ale również na wsparciu finansowym Muzeum Czołgów w Bowington w trudnych czasach koronawirusa. Polega to m.in. na przygotowaniu w sklepie premium gry World of Tanks, specjalnej oferty dla graczy na Tygrysa 131 i przekazaniu całego, uzyskanego w ten sposób dochodu dla brytyjskich muzealników.

image
Fot. Wargaming

Wszystkie wydarzenia Tankfest Online 2020 będą relacjonowane na żywo przez oficjalne kanały World of Tanks i Muzeum Czołgów w Bowington, na Twitchu i YouTube. Szczegóły transmisji, plan atrakcji, konkursów i wydarzeń towarzyszących są dostępne pod adresem:

https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/tankfest-online-2020/

Przypomnijmy, że Muzeum czołgów Bovington Tank Museum w Dorset posiada w swoich zbiorach ponad 300 czołgów z 26 krajów i uważa się, że jest to najlepsza z punktu widzenia historycznego kolekcja pojazdów pancernych na świcie. Zbiory zaczynają się bowiem pierwszego, zbudowanego czołgu (The Little Willie), a kończą na współczesnym Challenger 2. Muzeum Czołgów jest przy tym niezależną placówką i zarejestrowaną organizacją charytatywną.

image
Fot. Wargaming

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.