Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Sobota z Defence24.pl: Rosyjski atak hakerski na polskie media?; Wywiad z gen. Romanem Polko; Komentarze po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA

Fot. pixebay
Fot. pixebay

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Jacek Liziniewicz, Gazeta Polska Codziennie, „Hakerzy zaatakowali Niezależną.pl”: Tekst artykułu podmienionego na stronie niezalezna.pl przez cyberprzestępców posiadał charakterystyczne przykłady rusycyzmów, które mogą wskazywać na narodowość hakerów. „W nocy z czwartku na piątek hakerzy zaatakowali kilka stron internetowych w Polsce. Opublikowali na nich informację o wszczęciu ewakuacji ludności cywilnej przez Żandarmerię Wojskową i amerykańską armię w trakcie ćwiczeń <<Dragon-19>>. Ofiarą ataku padł m.in. portal Niezalezna.pl. - Bez wątpienia była to robota fachowców - mówi <<Codziennej>> Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny witryny należącej do Strefy Wolnego Słowa. Wszystkie tropy prowadzą do Rosji.”


Przemysław Harczuk, Super Express, „Oby udało się uniknąć wojny”: Wywiad z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą JW GROM oraz byłym zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. „Mimo to, patrząc na to, co się dzieje wokół Iranu, można się niepokoić. Dobrze by było, gdyby prezydent Trump schował emocje do kieszeni i częściej słuchał się doradców.[...] Żyjemy w globalnym świecie. W tym sensie ten konflikt w nas uderza. My zawsze mieliśmy dobre relacje z Iranem. Szczerze mówiąc, nikt nie chciałby ich psuć. I teraz też Polska mogłaby być rozjemcą, który ten narastający konflikt spróbuje załagodzić. Bo konflikt ten nie jest w niczyim interesie.”


Mieczysław Ryba, Nasz Dziennik, „Deal z USA”: Komentarze ekspertów na temat wizyty polskiego prezydenta w USA. „Zatem układ amerykańsko-polski jest próbą osłabienia nieformalnego paktu Berlin - Moskwa oraz próbą zablokowania przez Amerykanów ekspansji Chin w naszej części świata. Polska, mocno atakowana w ostatnich latach przez Brukselę i Moskwę, szuka zaś w Ameryce partnera, by nie popaść w międzynarodową izolację. I to wydaje się jej udawać”


Komentarze (1)

  1. KAR

    Gen. Polko - mądrze i rozsądnie...