Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Była minister obrony Litwy o Patriotach w Polsce; Przeformowanie Batalionu Reprezentacyjnego WP w pułk

Fot. Lockheed Martin
Fot. Lockheed Martin

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, „Polska strażnikiem wschodniej flanki NATO”: Była minister obrony Litwy wypowiedziała się na temat zakupu systemu Patriot dla Polski. „Rozmieszczenie w Polsce systemów rakietowych Patriot wzmocni bezpieczeństwo nie tylko Polski, ale również całej wschodniej flanki NATO - przekonuje Rasa Jukneviciene, przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego sojuszu. [...] ostatnia decyzja Zachodu o wydaleniu ponad 140 rosyjskich dyplomatów jako odpowiedź na otrucie podwójnego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii jest dobrym, ale niewystarczającym krokiem. - Przykłady Syrii, Krymu, wschodniej Ukrainy pokazały, że Rosja pozwala sobie na takie działania, na jakie ma przyzwolenie. Tam, gdzie są słabe gwarancje bezpieczeństwa, Putin działa bardzo agresywnie”


Paweł Wroński, Gazeta Wyborcza, „Polska armia orkiestrową potęgą”: W tym tygodniu odbyło się uroczyste przeformowanie batalionu reprezentacyjnego w pułk. „Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego zostaje przekształcony w Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego z największą w Europie orkiestrą reprezentacyjną. [...] Przyszły pułk ma liczyć 500 żołnierzy, którzy będą uczestniczyli w uroczystych obchodach i ceremoniach z asystą wojskową. Istotną zmiany jest włączenie w skład pułku Orkiestry Reprezentacyjnej WP.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. mysza

  Czy ktoś wie ile kosztuje rocznie państwo polskie utrzymanie zwiazków wyznaniowych?

 2. Rycho

  Powinni dołożyć się do zakupów patriotów

  1. Danisz

   Ta, powinni też kupić nam okręty, śmigłowce i drony - przecież widzą, że sami nie potrafimy tego zrobić...

Reklama