Siły zbrojne

Zmiana w Sztabie Generalnym. Płk Krzysztof Gaj przeniesiony do rezerwy kadrowej

Fot. ppłk Sławomir Ratyński/Sztab Generalny Wojska Polskiego
Fot. ppłk Sławomir Ratyński/Sztab Generalny Wojska Polskiego

W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyło się przekazanie obowiązków szefa Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Pułkownik Krzysztof Gaj, dotychczasowy szef ZOiU P1, decyzją MON został przeniesiony do rezerwy kadrowej.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z 28 września 2016 r. stanowisko służbowe szefa Zarządu P1 objął płk Jacek Perkowski.

Żywię przekonanie, że podoła Pan Pułkownik zadaniom stojącym przed Zarządem – zwrócił się do nowego szefa ZOiU szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. – Dostaje Pan do ręki dobrze zgrany i sprawnie działający zespół ludzki, którym należy odpowiednio kierować – dodał generał Gocuł.

Płk Krzysztof Gaj brał wcześniej udział w działaniach związanych z formowaniem Obrony Terytorialnej. Zarząd P1 odpowiada, między innymi, za programowanie systemu organizacji, uzupełnień i mobilizacji w Siłach Zbrojnych, czy przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących powszechnego obowiązku obrony. Wykonuje też inne zadania, związane z funkcjonowaniem systemu mobilizacyjnego, terenowych organów administracji wojskowej, czy opracowywaniem projektów planów zamierzeń organizacyjnych i dyslokacyjnych Sił Zbrojnych, dokumentów normujących działalność organizacyjno-etatową w resorcie, zarządzeń (decyzji) organizacyjnych Ministra oraz dokumentów etatowych dla komórek organizacyjnych i jednostek organizacyjnych resortu.

Czytaj więcej: Płk Gaj: Członkowie organizacji proobronnych "niezwykle cenni" dla wojska. Zagrożenia dla modernizacji technicznej nie ma

Jak podają służby prasowe SG WP, w uroczystości oprócz kierowniczej kadry Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, udział wzięli żołnierze i pracownicy Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1 Sztabu Generalnego WP.

Komentarze (2)

  1. nieznany

    Myślę,że Pan Pułkownik Perkowski nie podoła zadaniom zarządu.W kontaktach międzyludzkich ma ogromne problemy, niech ktoś skontaktuje się z jego rodziną to się przekona, tam jest tragedia.

  2. zniechęcony ochotnik OT

    czy to on wymyślił obwoźne kontenery-magazyny na broń na kółkach i strzelnice kontenerowe dla OT? Jeśli tak to płakał po nim nie będę.