Reklama

Siły zbrojne

WZE naprawi radary i systemy przeciwlotnicze

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

W Dzienniku Urzędowym UE opublikowano ogłoszenia o udzieleniu zamówienia dla Wojskowych Zakładów Elektronicznych w Zielonce w dwóch grupach sprzętu wojskowego: „Systemy dowodzenia, kontroli, łączności i systemy komputerowe” oraz „Pojazdy wojskowe i ich części”.

Pierwsza umowa dotyczy wykonanie napraw i serwisowania sprzętu radiolokacyjnego typu: RO-94, RW-32, RT-22, RA-83, RSWP-18. Zakontraktowane prace mają być wykonywane w latach 2018-2020 i będą kosztowały ponad 13,9 miliona złotych (z VAT).

Drugie zamówienie dotyczy „Wykonania konserwacji i napraw sprzętu wojskowego – użytkowanych w SZ RP przeciwlotniczych zestawów rakietowych oraz podzespołów i części do nich w latach 2018–2020”. Wartość zamówienia to około 11,9 miliona złotych (z VAT).

W obu przypadkach zlecenie otrzymały Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. z Zielonki.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Rezi.

  Kiedy rozpoczną się próbne strzelania pociskami PK-6...? Ktoś ma wiadomości.

  1. zły

   Skoro w styczniu 2017 r PK-6 był na etapie wstępnych prac to do próbnego strzelania jeszcze daleka droga. W 2013 roku była mowa z integracją (projektowanej wówczas) pocisku Błyskawica z wyrzutnią Osa i do tej pory nic się nie dzieje.

 2. Derff

  Czekam aż będzie decyzja w sprawie Narwi. Nasycenie dużą ilością jednostek wraz z popradami pozwoli na szybkie czyszczenie nieba z dronów i pocisków manewrujących.

  1. Bash

   Do pocisków i dronów powinno się strzelać z 35mm amunicji programowalnej bo rakiety szybko się skończą a celów będzie multum.

  2. Lewandos

   No i po to siedzą Rumunii w Orzyszu...

  3. komandoch

   jak pociski będą horrendalnie drogie to się skończą szybko inaczej nie koniecznie, a jak koszt efekt będzie korzystny to wyjdzie użycie rakiet na plus, jeżeli cel przenosi głowicą A to zawsze się to opłaci! po za tym amunicja 35mm czy każda inna artyleryjska przeciwlotnicza ma minimalny zasięg a i systemy artyleryjskie nie są tanie.

 3. Marek1

  Można było tanio pozyskać z Jordanii ok 60 szt wyrzutni Osa do gruntownej modernizacji(Osa-P). Np. Ukraińcy maja juz do swoich Os rakiety o zasięgu do 25km/pułapie do 7km. W 2016 r Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A., pokazały swój b.ciekawy prototyp prze­ciw­lot­ni­czego wózu bojowego 9A33BM3 Osa-P, którego zestaw środków bojowych został wzbogacony o samo­na­pro­wa­dza­jące się na pod­czer­wień, kierowane poci­ski rakie­towe IRIS-T nie­miec­kiej firmy Diehl BGT Defence GmbH. Tak zmodernizowane Osy-P byłyby dobrym rozwiązaniem pomostowym do czasu pozyskania w końcu długo blokowanej Narwi. Niestety, jak to zwykle u nas NIC z tego nie wyszło, bo MON nie wyraził zainteresowania ...

 4. dialog.

  Czy ktoś wie co w sprawie pocisku PK-6 Osa i Poprad czekają.

 5. Luke

  Tak naprawja ze zepsuja!

Reklama