Reklama

Siły zbrojne

Wypadek Black Hawka w Meksyku. Na pokładzie minister

W Meksyku doszło do wypadku śmigłowca UH-60M Black Hawk, na którego pokładzie znajdowali się sekretarz spraw wewnętrznych i gubernator stanu Oaxaca. Zginęło w sumie 14 osób ale obaj politycy, którzy wizytowali rejon dotknięty trzęsieniem ziemi wyszli z wypadku bez poważniejszych obrażeń

Sekretarz spraw wewnętrznych Alfonso Navarrete Prida, gubernator stanu Oaxaca Alejandro Murat i inni urzędnicy państwowi wizytowali rejon dotknięty przez trzęsienie ziemi o magnitudzie szacowanej na 7.2 w Skali Richtera. Do wypadku doszło podczas lądowania śmigłowca niedaleko miasta Pinotepa Nacional w piątek wieczór. 

Według informacji meksykańskich mediów śmigłowiec lądował w gęstym pyle w rejonie epicentrum kataklizmu, a podczas manewru załoga utraciła kontrolę nad maszyną, gdy ta znajdowała się na wysokości ok. 40 metrów nad ziemią. UH-60M miał spaść na zaparkowane pojazdy i zgromadzony tłum ludzi. Zginęło 14 osób, a 15 zostało rannych. Zarówno załoga maszyny, jak i obecni na pokładzie oficjele nie odnieśli natomiast poważniejszych obrażeń. Przyczyny zdarzenia są badane. Minister obrony Meksyku Salvador Cienfuegos wziął odpowiedzialność swojego resortu za zdarzenie i zapowiedział wsparcie rządu dla poszkodowanych.

Meksykańskie Siły Powietrzne kupiły poprzez program Foreign Military Sales 36 śmigłowców UH-60M Black Hawk, które stanowią uzupełnienie dla floty 6 maszyn UH-60L. Pierwsze Black Hawki trafiły do Meksyku na początku lat 90. XX wieku.  Dodatkowo trzy maszyny UH-60M w morskiej wersji posiada Meksykańska Marynarka Wojenna, a kolejnych dwanaście Black Hawków wykorzystuje Policja Federalna.

Reklama

Komentarze (1)

 1. okm

  a słyszeliście że BELL chce na juz sprzedac nam szybko super cobry jako wariant pomostowy w przypadku wyboru vipera do kruka??? uwazam ze to extra pomysł...... smigła mamy na juz ze 30 sztuk, dokupic kolejne vipery i wtedy super cobry pojdą do moderki przez bella

  1. dokk

   To kiepski pomysł. Polski nie stać na warianty pośrednie. Albo poważny niszczyciel czołgów, albo zmarnowana kasa.

  2. Bala

   Ogólnie oferta bell ze wszystkich przedstawia się najlepiej pod względem ewentualnego offsetu. Zamówienie jest zbyt małe aby którykolwiek producent zaoferował sensowny offset a w przypadku bella te zamówienie jest praktycznie dwukrotnie większe.

  3. Myśliciel

   Viipery i Venomy potrzebne na już. Koszt do przyjęcia ,tylko brać

Reklama