Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje części do Starów, Honkerów i nie tylko

Star 266/Fot. SuperTank17 (CC BY-SA 4.0)
Star 266/Fot. SuperTank17 (CC BY-SA 4.0)

34. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę różnego rodzaju części do pojazdów wojskowych. Wśród nich są akumulatory, elementy serwisowe silnika i wyposażenia.

Przetarg na dostawę został podzielony na 6 zadań. Pierwsze pięć dotyczy dostawy części zamiennych do samochodów ciężarowych używanych przez Wojsko Polskie. Ostatnie zadanie z kolei ma polegać na dostarczeniu akumulatorów rozruchowych.

O jakich częściach jest mowa? W dokumentacji przetargowej znajdujemy załącznik z wykazem tysięcy elementów, które mają być zakupione. W zdecydowanej większości są to podzespoły eksploatacyjne, które naturalnie się zużywają wraz z użytkowaniem pojazdów. Wśród nich znajdziemy lusterka, pióra do wycieraczek, bezpieczniki, reflektory, świece żarowe, tłumiki, zbiorniki paliwa i inne elementy wyposażenia ciężarówek i pojazdów dostawczych.

Do jakich wozów wojsko chce te części? Przede wszystkim do ciężarówek polskiej produkcji tj. Star (modele 200, 266, 944), Jelcz (modele 325, 442, 662, 862), samochodów terenowych i dostawczych Tarpan Honker, Honker i Lublin. W zamówieniu jest mowa dodatkowo o zakupie części do pojazdów produkcji zagranicznej tj. Iveco Eurocargo czy VW Transporter T-6.

Poza powyższym, w zamówieniu dodatkowo jest zadanie dotyczące dostarczenia 113 akumulatorów rozruchowych do quadów, traktorów Ursus C-360 i powyższych pojazdów dostawczych oraz ciężarowych. Co ciekawe, w dokumentacji zlecający wyraził chęć kupna 13 sztuk akumulatorów do motocyklów Kawasaki Versys 650.

Reklama
Reklama

Wykonawca może wybrać, jakie dokładne zadania będzie realizował. Ma również prawo do zlecenia części swoich prac do wykonania podwykonawcy. Jeżeli chodzi o miejsce dostawy, to części zostaną dostarczone do jednostek w Rzeszowie, Nisku, Jarosławiu, Przemyślu i Żurawicy.

Termin składania ofert upływa 17 maja br. o godzinie 10:00. Po upłynięciu godziny nastąpi ich otwarcie. Do wszystkich zadań zostały określone dwa kryteria wyboru najlepszej oferty, a mianowicie kryterium w postaci terminu realizacji (waga 40) i ceny (waga 60). Najwyższą ilość punktów otrzymają te oferty, które zostaną zrealizowane w ciągu 10 dni od daty podpisania umowy i będą najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym.

Termin realizacji dostawy wynosi maksymalnie 30 dni.

Kacper Bakuła

Reklama

Komentarze

    Reklama