Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupi imitatory celów dla przeciwlotników

Strzelania bojowe na CPSP w Ustce/ Fot. cpsp.wp.mil.pl/
Strzelania bojowe na CPSP w Ustce/ Fot. cpsp.wp.mil.pl/

6. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o rozpisaniu nieograniczonego przetargu na dostarczenie Imitatorów Celów Powietrznych które mają posłużyć do realizacji strzelań przeciwlotniczych zestawów rakietowych i artyleryjskich w latach 2019-2022.

6. WOG przedstawił szereg wymagań dotyczących imitatorów. Mają one być wykorzystywane do szkolenia żołnierzy poprzez pozorację nalotów przeciwnika z udziałem do czterech Imitatorów Celów Powietrznych jednocześnie, w określonym rejonie wg założonych wcześniej scenariuszy, a także imitować emisję jaka charakteryzuje realne cele w pasmach radiolokacyjnym i podczerwonym -dla pasma radiolokacyjnego (L, S, C, X, Ku) ma ona przekraczać 0,5 mnatomiast dla pasma podczerwonego ma być imitowana przez smugacz/ flarę. 

ICP powinien m.in. być zdolny do poruszania się z prędkością nie mniejszą niż 60 m/s. w przedziale wysokości nie mniejszym niż od 30 do 3000 m n.p.m., do przebywania w powietrzu nie krócej niż 60 min oraz posiadać zdolność do realizowania zadań w zakresie nie mniejszym niż 30 km od miejsca startu. ICP musi też posiadać systemy zabezpieczające przed niekontrolowanym kontynuowaniem lotu poza wyznaczony rejon np. w sytuacji utraty sygnału GPS czy kontroli nad lotem przez operatora.

Wykonawca zadania zostanie wyłoniony w dwóch etapach weryfikacji. Warunkiem przystąpienia do etapu pierwszego będzie skuteczne złożenie pełnej oferty na realizację zamówienia do 23.01.2019 do godz. 10:00. W trakcie trwania etapu pierwszego zostanie przeprowadzona ocena zdolności do realizacji zadań zgodnie z wymaganiami  poprzez demonstrację technologii i praktyczną realizację programu oceny na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych.

Etap drugi obejmował będzie ocenę ofert spośród oferentów, którzy pomyślnie zrealizowali program oceny w pierwszym etapie. Określenie najlepszej oferty nastąpi według kryteriów ceny (waga 50%), prędkości (waga 20%), temperatury (waga 10%) oraz możliwości obsługi źródeł oświetlenia (waga 10%) i zdolności lotu z czujnikiem trafień (waga 10%).

Reklama

Komentarze (1)

  1. Grredo

    A kiedy nasi przwciwlotnicy przestaną być imitatorami opl? Dzisiaj napad powietrzny to drony i pociski manewrujące odpalane z dziesiątek km od celu. Czy jesteśmy w stanie je skutecznie zwalczać? Miliony są wydawane ale według niewłaściwych priorytetów. A granatników jak nie było tak nie ma...

Reklama