Reklama

Siły zbrojne

W Warszawie otwarto Centrum Weterana

Fot. M. Śmiarowski/KPRM
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa służyć będzie byłym uczestnikom misji wojskowych, popularyzować wiedzę o kontyngentach oraz pielęgnować pamięć o poległych i zmarłych. Otwarcie instytucji premier Ewa Kopacz zapowiadała w swoim exposé. Dziś szefowa rządu wraz z ministrem obrony, Tomaszem Siemoniakiem wzięła udział w uroczystości inaugurującej działanie obiektu-informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Ewa Kopacz zaznaczyła, że Polska jest dumna ze swoich weteranów. Takie wartości jak godność, prawa człowieka, wolność i suwerenność są warte poświęcenia, niekiedy najwyższego poświęcenia - podkreśliła premier. Wasz profesjonalizm wystawia jak najlepsze świadectwo przede wszystkim wam, ale również naszej ojczyźnie - dodała. 

Zdaniem Prezesa Rady Ministrów otwarcie Centrum Weterana to podziękowanie Polaków za służbę i poświęcenie żołnierzy. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak w domu, bo jest to dom. Dom zbudowany nie tylko z cegieł, ale zbudowany przede wszystkim z naszej wdzięczności - podkreśliła premier. 

Po uroczystości szefowa rządu wzięła udział w spotkaniu wigilijnym z weteranami i ich rodzinami. 

Warto podkreślić, że data 21 grudnia to rocznica zamachu z 2011 r. w Afganistanie, w którym zginęło pięciu polskich żołnierzy. Było to najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego zaangażowania w misje zagraniczne.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Włodek

    To bardzo budująca wiadomość, niezależnie od funkcji i przeznaczenia samego budynku, ważne że Żołnierze ni czekali na swoje symboliczne miejsce tak długo jak Powstańcy Warszawscy, a przede wszystkim Rodziny żołnierzy poległych i uczestniczących w Misjach. I zanim ktokolwiek napisze komentarz proszę, aby pomyślał o tym w perspektywie pierwszych Świąt Bożego Narodzenia, dla wielu, we własnym domu z Rodziną.

  2. Oj

    Tymczasem w Rosji... http://www.defence24.pl/news_rosja-chwali-sie-swoim-narodowym-centrum-obrony

  3. adr

    Czy redakcja może doprecyzować co znaczy że będzie służyć weteranom ?

Reklama