Reklama

Siły zbrojne

TKMS o ofercie dla Orki: Proponujemy współpracę przemysłową [Defence24.pl TV]

Philipp Schön/ fot. Defence24.pl.
Philipp Schön/ fot. Defence24.pl.

Koncern TKMS oferuje Polsce w ramach programu Orka okręty podwodne typu 212 i 214. W rozmowie z Defence24.pl TV Philipp Schön, szef sprzedaży w ThyssenKrupp Marine System (TKMS), omówił podczas Warsaw Security Forum propozycję dla Polski, kładąc nacisk na możliwości współpracy przemysłowej.

Rozmowy na temat różnych opcji i rozwiązań technicznych były prowadzone przez ostatnie lata przez TKMS z Polską - powiedział Schön podczas rozmowy z Defence24.pl.

Następnie opowiedział on o dwóch różnych typach jednostek podwodnych, będących obiektem negocjacji z Polską. Typ 212 to okręt podwodny specjalnie zaprojektowany na uwarunkowania Morza Bałtyckiego, który pozwala na przeprowadzanie operacji na tym terenie. Jest on używany przez niemiecką marynarkę wojenną. Z kolei Typ 214 posiada uwarunkowania do prowadzenia działań na terenach operacyjnych poza obszarem Morza Bałtyckiego. „Jest bardzo nowoczesnym okrętem podwodnym, po raz pierwszy został wprowadzony na rynek prawie 10 lat temu" - powiedział Schön. Ponadto podczas rozmowy szef TKMS podał ogólną charakterystykę przemysłu okrętów podwodnych.

Widzimy ogromną zmianę w technologii elektroniki na pokładzie. Jest to ewolucja, którą konsekwentnie zamierzamy wprowadzać. (...). Prowadzimy rozmowy z Centrum Techniki Morskiej (CTM). Raczej zapewnimy naszych silnych dostawców z dokładną wiedzą bazową dla CTM.

Schön, szef sprzedaży ThyssenKrupp Marine System

Firmy zajmujące się tą ostatnią częścią mają według szefa TKMS znaczny potencjał w dziedzinie wojskowości. Powodem jest wiele specyficznych wymagań, które trzeba spełnić, aby móc wykorzystać produkty. Przedsiębiorstwa muszą sprawdzać wszelkie wytwarzać i produkować elementy zgodne z nimi. Szef sprzedaży TKMS zwraca uwagę, że współpraca z przedsiębiorstwami oferującymi systemy elektroniczne bardzo się rozwinęła.

Polski przemysł definitywnie będzie czerpał korzyści ze współpracy z nami. Zamierzamy udoskonalić nasz pakiet transferu technologii do poziomu, w którym będziemy w stanie produkować okręty podwodne na terenie danego państwa.

Philipp Schön, szef sprzedaży ThyssenKrupp Marine System

Schön stwierdził, że perspektywy współpracy przemysłowej w ramach oferty TKMS są korzystne dla Polski, a transfer technologii ma zostać rozszerzony do ustanowienia budowy okrętów podwodnych na terenie danego kraju. Wskazał, że prowadzone są rozmowy z OBR CTM.

Założenia współpracy TKMS z Polską zostały zaprezentowane przez Philippa Schöna podczas panelu pt. „Proven Technology and Unique Partnership for Poland´s Security” w trakcie Warsaw Security Forum.

 

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.