Reklama

Siły zbrojne

Szwedzi wesprą systemy dowodzenia australijskich fregat

fot. Saab
fot. Saab

Spółka Saab otrzymała kontrakt o wartości około 37 milionów australijskich dolarów (248 milionów koron szwedzkich) na utrzymanie okrętowych systemów walki na australijskich fregatach typu ANZAC.

Prace mają być wykonywane w okresie od lipca br. do grudnia 2017 r. Zgodnie z oficjalnym komunikatem „Zlecenie jest pierwszym kontraktem wynikającym z niedawno zawartej, okrętowej umowy wsparcia WAMA (Warship Asset Management Agreement).

WAMA jest organizacją odpowiedzialną za całościowe wsparcie logistyczne fregat typu ANZAC w siłach morskich Australii. Obecnie pracami na tych okrętach zajmie się firma Saab Australia, która zapewni bieżące wsparcie inżynierskie w Australii Zachodniej i Australii Południowej.

Wybór firmy Saab nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Osiem fregat typu ANZAC wprowadzanych w latach 1996 -2006 ma bowiem na swoim pokładzie szwedzki system dowodzenia CelsiusTech 9LV 453, który wymaga ciągłego nadzoru i aktualizowania. Jednak dzięki stałemu wsparciu specjalistycznemu, Australijczycy utrzymują te okręty w gotowości bojowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama