Siły zbrojne

Siły Zbrojne wynajmą pojazdy na szczyt NATO

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

40 autobusów, 208 mikrobusów oraz 75 samochodów dostawczych chce wynająć wojsko na przełomie czerwca i lipca do obsługi szczytu NATO w Warszawie. Na ten czas zatrudnionych ma zostać ponad 700 kierowców oraz ponad 60 koordynatorów. 

Zaproszenie do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu opublikowała w tym tygodniu 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie. Zainteresowane podmioty mają na to czas do poniedziałku po południu. 

Zamówienie podzielone jest na dziesięć zadań, dla których oferty będą oceniane odrębnie. Dwa zadania dotyczą wynajmu autobusów, sześć - mikrobusów, a dwa kolejne - pojazdów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Łącznie wojsko chce wynająć 40 autobusów, 208 mikrobusów i 75 aut dostawczych. Usługi mają być świadczone od 29 czerwca do 10 lipca. 

Część pojazdów ma być dostępna przez całą dobę, część - przez 16 godzin na dobę. Stąd wojsko poszukuje łącznie 739 kierowców oraz 63 osób, które będą koordynowały pracę.

Dla większości pojazdów ustanowiono wymóg produkcji nie później niż w 2010 r., tylko dla autobusów klasy VIP mają być wyprodukowane nie później niż w 2012 r. Przebieg autobusów nie może być większy niż 500 tys. kilometrów, a mikrobusów - 300 tys. Dla samochodów dostawczych nie ma kryterium przebiegu. 

Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji umowy podwykonawcom.

Oferty będą wybierane na podstawie kryterium najniższej ceny.

PAP - mini

Komentarze (6)

 1. Kij

  Mam nadzieję że to żart primaaprilisowy... Szczyt NATO będą obsługiwać kierowcy z przetargu? Z niecierpliwością czekam aż okaże się że najniższą cenę zaproponował Abdullah ibn Bumbum, który wszystkie pojazdy jest gotowy udostępnić za symboliczną złotówkę...

 2. Ron

  niech generałów wynajmą bo pewnie też już brakuje xD

 3. realista

  To w wojsku jest za mało kierowców? to już jest śmieszne aut może i brakuje ale kierowców? a co robi WKU nie można na szczyt oddelegować ludzi z NSRu albo innych jednostek? Coś mi się zdaje że ten szczyt będzie porażką nie dość że robią go na stadionie a tyle mamy w Polsce pałaców i ośrodków którymi można się chwalić gdzie są w pobliżu lotniska i lądowiska to jeszcze nie mają czym i jak wozić gości A tymczasem niemal w każdej jednostce MW i SP są min 2 autobusy jak logistyka dobrze pomyśli te 40 autokarów razem z kierowcami spokojnie ściągną z jednostek Następnie dziwna sprawa KPRM ma w swojej dyspozycji w spadku po poprzednich rządach 1700 samochodów służbowych ( łącznie wszystkich razem sejmiki wojewódzkie sejm senat ministerstwa itd to są auta tzw limuzyny ) i co nie mogą ich na te 2 dni odpowiednio zadysponować?

 4. żołnierz

  mało aut jest w wojsku śmiechu warte no tak lepiej sponsorować i dotować zakłady które remontują i MODERNIZUJĄ sprzęt po 5 milionów który dojechał o własnych siłach a wyjechać z zakładu nie może

 5. Ak47

  Przetarg na trzy miesiącem przed eventem??? Termin składania ofert do poniedziałku??? Kryterium najniższej ceny??? Kpina... A może firma jest już dawno wybrana?

 6. db

  Proponuję wynająć Autosany H9 z PKS-u. Będzie tanio. A 3niezapomniane wrażenia z jazdy - bezcenne. Kryteria daty produkcji i przebiegu jakoś sie ominie. Ze wzgledu na pilną potrzebę operacyjną.