Reklama

Siły zbrojne

Rosja koryguje plan ofensywy w Donbasie

Autor. General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Rosja prawdopodobnie koryguje plan prowadzonej od kwietnia ofensywy w Donbasie, bo nie zdołała dokonać przełomu operacyjnego; jako obszar wymagający wzmocnienia zidentyfikowała front zaporoski - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W ciągu ostatnich czterech dni Rosja kontynuowała próby taktycznych ataków na oś Bachmutu, na północny wschód od Doniecka, ale zdołała jedynie czynić powolne postępy. Jak informowały w zeszłym tygodniu władze ukraińskie, Rosja prawdopodobnie przesuwa znaczną część swoich sił z północnego sektora Donbasu na południe Ukrainy. Rosja prawdopodobnie koryguje projekt operacyjny swojej ofensywy w Donbasie po tym, jak nie udało jej się dokonać decydującego przełomu operacyjnego w ramach planu realizowanego od kwietnia. Prawdopodobnie zidentyfikowała swój front zaporoski jako obszar wrażliwy, wymagający wzmocnienia" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Czytaj też

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Wuc Naczelny

    Przecież oni ten Dobas zdobyli, i ogłaszali że mają zamiar zdobyć, więc zdobyli, to co to za durna gadanina że ugrzęzli. Od początku wojny mwili że biorą Donbas i opcjonalnie trochę więcej. Mają 2 okręgi +/- 5% powierzchni plus korytarz na Krym, tylko im się denazyfikacja Kijowa nei udała, wrcą za 5 lat tylko zły zachód nei chce dać ani więcej broni Ukrainie ani pokoju.

  2. szczebelek

    Mają problem w Donbasie to przesuwają jednostki z tego obszaru na południe, bo myślą, że będzie kontrofenstwa na południu, ale byłyby jaja gdyby złapali ich w rozkroku i uderzylii na Wschód zamykając południe i zostawiając im wąskie gardło zaopatrzenia w postaci mostu....

Reklama