Siły zbrojne

Ponad 80 zabitych w zamachach w Iraku

Fot. Sgt. Kissta Feldner/US Army.
Fot. Sgt. Kissta Feldner/US Army.

W trzech zamachach bombowych w Bagdadzie zginęło w środę co najmniej 88 osób. Jest też wielu rannych - informuje policja. Dwóch zamachów dokonano w dzielnicach szyickich, jednego w sunnickiej. 

Eksplozja samochodu pułapki w szyickim Mieście Sadra spowodowała śmierć co najmniej 63 osób. Ponad 85 ludzi zostało rannych. Do dokonania tego zamachu przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie.

Później bomba zdetonowana przy wjeździe do zamieszkanej w większości przez szyitów dzielnicy Kadimija zabiła co najmniej 18 osób i raniła 33. Wśród ofiar śmiertelnych jest pięciu policjantów. Z kolei w samobójczym zamachu bombowym w sunnickiej dzielnicy Dżamija zginęło co najmniej siedem osób, a 22 zostały ranne.

Żadne z ugrupowań nie wzięło na siebie odpowiedzialności za zamachy w Kadimii i w Dżamii. Policja i przedstawiciele władz przypuszczają, że ostateczna liczba ofiar może się okazać większa.

Sunniccy ekstremiści z Państwa Islamskiego od wielu miesięcy walczą z irackimi siłami rządowymi na północy i zachodzie Iraku, a także regularnie atakują dzielnice Bagdadu zamieszkane przez szyitów.

PAP - mini

Komentarze