Reklama

Siły zbrojne

Pociski TOW dla Omanu i Tajwanu

Fot. www.army.mil
Fot. www.army.mil

Pentagon przekazał informację o przydzieleniu koncernowi Raytheon kontraktu na dostawę pocisków TOW dla rządów Omanu i Tajwanu. Umowa ma wartość ok. 130 mln USD i jest modyfikacją wcześniejszego przydziału zamówienia, uzgodnionego przez Departament Obrony i producenta uzbrojenia.

Dzięki udzieleniu kontraktu rządowego w ramach procedury Foreign Military Sales, koncern Raytheon będzie mógł wyprodukować i sprzedać rządom Omanu i Tajwanu pociski przeciwpancerne TOW. Realizacja zamówienia będzie mieć miejsce w zakładach w Tucson i Farmington, przewidywana data zakończenia produkcji to wrzesień 2021 r.

Producent informuje, że pociski TOW rozmaitych wersji znajdują się obecnie na wyposażeniu ponad 40 państw świata, a dzięki opracowanym przez Raytheon programom modernizacyjnym cykl życia tego uzbrojenia przekroczy rok 2050. Ogółem producent dostarczył dotychczas ponad 700 tys. pocisków tego rodzaju odbiorcom krajowym i zagranicznym.

Reklama

Komentarze (2)

 1. gosc222

  a My mamy coś takiego??

  1. Davien

   Lepsze. Mamy pociski Spike, które sa lepsze od TOW-2B i TOW FF

  2. Marek1

   Jasne, mamy ... całe 264 szt przenośnych CLU Spike-LR zakupionych jakieś 15 lat temu, z czego zapewne operacyjne sprawne obecnie jest może ze 240. O pojazdowych, czy śmigłowcowych ciężkich ppk z donośnością co najmniej 8-10 km to MON sobie przypomina 2-3 razy do roku, by wybełkotać jakieś propagandowe pierdolety dla elektoratu o ... \"permanentnie trwających pracach nad takim sprzętem dla WP\". Potem znowu nad tematem obrony ppanc w polskiej armii zapada głucha cisza ...

 2. dany12-k

  mamy - mieć

Reklama