Reklama

Siły zbrojne

Po ujawnionych nagraniach Rosja uruchamia kampanię dezinformacyjną [podsumowanie]

fot. Kremlin.ru
fot. Kremlin.ru

Kreml stara się zepchnąć odpowiedzialność za katastrofę malezyjskiego samolotu na władze w Kijowie

-Amerykanie potwierdzają, że malezyjski Boeing został zestrzelony przez system rakietowy BUK z terytorium kontrolowanego przez siły prorosyjskie. Ze źródeł ukraińskich, ale także rosyjskich (ITAR-TASS) wiadomo, że tzw. separatyści posiadają je na wyposażeniu swoich oddziałów.

- SBU upubliczniła nagranie rozmowy oficerów GRU (przypuszczam, że dostali materiał od Amerykanów), z ich rozmowy wynika, że strącili Boeinga myśląc, że to ukraiński samolot wojskowy. Teorię tą potwierdza także wpis lidera tzw. separatystów tj. Striełkowa, który na 30 minut przed informacjami światowych agencji informacyjnych o losie Boeinga informował o strąceniu ukraińskiego An - 27. Notabene rosyjski system identyfikacji "swój - obcy" Parol wykorzystywany w rosyjskich zestawach rakietowych klasyfikuje wszystkie samoloty nie należące do rosyjskich sił zbrojnych jako wrogie.

-Rosja stara się minimalizować straty wizerunkowe. Tzw. separatyści informują w związku z tym, że zestrzelenia dokonali Ukraińcy. Potwierdzają oni posiadanie BUKów, ale twierdzą, że są niesprawne (przeczą temu wcześniejsze wypowiedzi ich liderów). Russia Today i inne środki przekazu kontrolowane przez Kreml rozpoczęły kampanię propagandową. Twierdzą m.in. że był to ukraiński atak na samolot Putina, że malezyjski Boeing zmienił tor powietrzny nad terytorium Polski... a nawet, że katastrofa to wina Ukrainy, bo wydarzyła się na jej terytorium.

-Rosja stara się wykorzystać tragedię Boeinga do swoich celów tj. utwierdzenia status quo na wschodzie Ukrainy i wstrzymanie ukraińskiej operacji antyterrorystycznej. Świadczą o tym wczorajsze słowa Putina, który stwierdził, że do tragedii nie doszłoby gdyby Ukraina nie wznowiła działań wojskowych. Natomiast tzw. separatyści już godzinę po zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga wezwali do zawieszenia broni. Taki sam apel wystosowała również Angela Merkel... Prezydent Ukrainy chce w związku z katastrofą międzynarodowego śledztwa, Rosja zrobi wszystko by trwało jak najdłużej i by pomogło ustabilizować rosyjską władzę nad Donbasem dzięki zawieszeniu broni.

-Teoretycznie naturalną instytucją, która powinna prowadzić śledztwo jest MAK. Trudno sobie to jednak wyobrazić w kontekście politycznym. Wydaje się, że Ukraina wykorzysta do tego celu własny komitet lotniczy ds. badania wypadków lotniczych powołany w 2012 r.

Reklama

Komentarze (32)

 1. sdfsd

  Oni są zajebiś....;)

  1. Tani

   Realny zasieg Akacji jest taki sam jak Dany bo to to samo dzialo. Ja do podanego przez ruskich dodaje 30% bez zastanowienia. Wg mnie to tak 40 km lapnie

  2. Tani

   Gozdzik jest niska pulka to ruski pulkowy. Akacja to poziom Dywizji to medium. Tu nie ma co porownac. Tym bardziej ze ruscy podobno Akacjami zastapili Gozdzika a na miejsce Akacji wsadzili Mialke czyli moderke Piwonii2s7 z 203 mm. Dla nas to juz porazka na wstepie. Krab vs Mialka to gra na jedna bramke. Krab jest bez szansy na przezycie. Bo to walka ciezkiego krazownika z lekkim.

 2. Iron

  No Putler tyłek ci się pali...

  1. spoko

   to prawdziwi patrioci w rodzaju ZPP w. wasilewskiej. Ja ich nazywam Kominternem Pracuja tak samo wykonuja z rzetelnoscia kazdy rozkaz dany z kremla

  2. Raf

   Ale to działa w dwie strony. Wy lekceważycie i wyśmiewacie rosyjskie modernizacje a oni nasze. Obiektywnie rzecz biorąc Rosja ma możliwości modernizacyjne oparte o własny przemysł bez porównania większe od Polski - my mamy takie możliwości znikome.

 3. jang

  znaczy za zbrodnie terrorystów w moskiewskim teatrze,szpitalu położniczym czy atakom na szkoły z setkami ofiar odpowiada p Putin? Chyba się p Włodymir znowu zapętlił w wyjaśnianiu prawdy

  1. Tani

   To jest remotoryzacja dokladnie to samo co robi nasz MON z T-72. Po kilkunastu latach stania i nieuzywania sprzet w tzw rezerwie operacyjnej musi byc remontowany aby mogl jezdzic. To musza robic wszystkie armie swiata wiec robi to Polska i robi dokladnie to samo Rosja. Zlosliwi nazywaja to malowaniem i maja racje bo przed remontem pierwsza czynnoscia jest usuniecie farby. Ostatnia czynnoscia przed przekazaniej jest pomalowanie. Sa na necie fotki tych haubic wygladaja duzo lepiej jak te w jednostkach. Ale to fotki fabryczne wozy sa bez fartuchow. Akacja ma takie samo dzialo jak Dana.

  2. Mekenyk

   Chyba nie słyszałeś o takim czymś jak promieniowanie i jak może być niszczycielskie nie tylko dla kraju gdzie spadła bomba a także dla sąsiadujących zresztą wypowiada się wojnę chyba po to aby podbić dany kraj przejąć jego zasoby naturalne i przemysł a nie zamienić go w radioaktywną pustynię

  3. T7g

   Wlaśnie nie wiem, może nie mają tych głowic? ktoś je kiedyś widział?

 4. antyobłudnik

  Tylko w tym roku Izrael wymordował wielokrotnie więcej Palestyńczyków a na Defence 24 nie widziałem nawet cienia potępienia tego faktu, a w tym przypadku takie nadymane oburzenie choć jeszcze nikt nie zna faktów.

  1. daniel

   Tylko w lipcu zmarło więcej dzieci w Afryce, niż Palestyńczyków od początku roku w wyniku działań Izraela. A ty o tym ani słowa, obłudniku.

  2. Marcin

   Zastanawiają mnie czary, jakie dzieją się na Bliskim Wschodzie: każdy zabity w walkach Palestyńczyk staje się automatycznie "ofiarą mordu" (nawet, jeśli był zamachowcem - samobójcą). Natomiast każdy zabity Żyd z miejsca staje się "okupantem" (nawet, jak jest 15-letnim dzieciakiem zastrzelonym na poboczu). W skrajnych przypadkach wszystkie palestyńskie ofiary od razu zmieniają się w "bezbronne kobiety i dzieci" - tak, jasne, a te 1200 rakiet to wielbłąd odpalił.

  3. hdpm

   A guzik mnie obchodzi Izrael i Palestyna. Żydzi tłuką się z Arabami daleko od granic mojej ojczyzny. I wszystko wskazuje, ze nadal się tak będą tłuc. Co więcej ani Izrael, ani Palestyna Polsce nie zagraża. Putin zaś rozrabia praktycznie za jej progiem i zagraża mojej ojczyźnie jak najbardziej. Jeśli coś mnie dziwi, to tylko to, że jeszcze niedawno ktoś, kto patrzył na takie sprawy trzeźwo i otwarcie mówił o zagrożeniu ze strony Rosji, nazywany był przez różnych idiotów "rusofobem".

 5. andtzej

  Dlaczego śledztwo miałby prowadzić MAK ? Maszyna linii malezyjskich, rozbita na Ukrainie, wśród pasażerów brak ruskich. Poza tym jakie tu śledztwo prowadzić skoro wiadomo kto i jak zestrzelil samolot ? Trzeba zrobić porządek na miejscu a później osądzić winnych, NATO powinno oczyścić Ukrainę i Krym z zielonych ludzików. I Putina pod trybunał !!!

  1. Jaś

   Jak to dlaczego? 1 - Bo jest rosyjski. 2 - Bo jest w stosunku do Putina dyspozycyjny. 3 - Bo umie mataczyć. Gdyby faktycznie MAK prowadził śledztwo, to pewnie prędko byśmy się dowiedzieli, że to wina Ukraińców i błąd malezyjskiego pilota. Ukraińskie "nieuki" zlekceważyły osiągnięcie niejakiego Miczurina, którego liczni następcy przechadzając się po zajętej przez separatystów ziemi eksperymentowali. Ukraińcy byli wcześniej w sojuzie, więc powinni przewidzieć, że skutkiem takich eksperymentów są rosnące w tempie ekspresowym buki o wielokilometrowych pniach i zamknąć przestrzeń powietrzną nad miejscem gdzie eksperymentują rosyjscy naukowcy. Pilot zaś jest winien, bo nie zauważył wyrastającego z ziemi ogromnego drzewa. Zaś separatyści i Rosjanie? Cóż. Oni niewinni, bo ich eksperymenty są ekologiczne i prowadzone w ramach walki z nadmierną emisją CO2.

 6. Votan

  Dziwna sprawa z tymi Boeingami 777 z malezyjskich linii, może to nie zestrzelenie tylko ta seria sprzedana przez Boeinga ma jakąś wadę ? Kilka miesięcy temu przecież zniknęła identyczna maszyna tych samych linii. Czemu nie np.Airbus A320, Boeing 757, 737, A319, Embraer, A321, najwięcej tego w powietrzu w tamtych rejonach, no i czemu znowu samolot z malezji ???? A takie nagrania co prezentują to ja mogę z bratem nagrać, ponadto filmik co to niby szczątki spadają, po trafieniu 70-kilową głowicą samolot rozpada się w powietrzu, i z wysokości 10km spadają większe i mniejsze płonące szczątki. Taki wybuch to może być równie dobrze detonacja bomby lub pocisk z Tulipana.

  1. as

   Nie wydziwiaj

  2. moko

   nie odwracaj kota ogonem sowiecki szpiclu

  3. Marcin

   A wrak i ciała też zmajstrowali na poczekaniu, czy to się odnalazł ten zaginiony, jak to twierdzą Rosjanie?

 7. samowar

  oj tam zestrzelili załoga była pijana i lider pasażerów kazał lądować

  1. Marcin

   A potem uderzyli w brzozę. To znaczy w Buka.

 8. Adzio

  Najlepszy hit rosyjskiej propagandy - samolot leciał z martwymi ciałami, z fałszywymi paszportami, a całą akcję przygotowało CIA razem z NATO. Inna, pochodna wersja, mówi o broni biologicznej, która zabiła wszystkich pasażerów i członków załogi, a miała być zrzucona nad Rosją. Wyobraźnia Rosjan i separatystów jest wręcz niesamowita, zastanawiam się tylko, czy oni coś ćpają, czy tak na trzeźwo wymyślają te bzdety.

 9. may73

  kraj nad którego terytorium doszło do takiej tragedii jest za nią odpowiedzialny-słowa Putina-a Smoleńsk

  1. dziadu

   No i pośrednio Ruscy są odpowiedzialni za katastrofę w Smoleńsku. Powinni stanowczo zabronić lądowania w niesprzyjających warunkach na kompletnie nie przystosowanym lotnisku i nie było by kłopotu. Nie wspominając już, że sam pomysł próbnego podejścia do lądowania był chybiony

 10. Annak

  Przepraszam, ale myśle, ze czas upomnieć się o swoje, dopóki są tam jeszcze Rodavy, a w nas samych tli się choć odrobina patriotyzmu i dumy bycia Polakiem! Tam jest nasza ziemia, tradycja i historia! Na tzw. Zachodniej Ukrainie bieleja kości niewinnych ludzi, w tym dzieci bestialsko wymordowanych! Nie mowię, ze musimy pozabijać banderowcow, ale może da się te ziemie "odkupić" stworzyć autonomiczne okręgi, czy coś w tym stylu. Ja nie jestem specjalista, wiec na pewno bredze niezbyt mądrze, ale fakt jest ze trafia mnie szlag, bo Polska jest "wolna" i jako taka MUSI upomnieć się ziemie zrabowane jej BEZPRAWNIE"

  1. kkk

   To samo mogą powiedzieć Niemcy o części obecnej Polski.

  2. czarnomorskie samotopy

   ha! dziwne ; kubek w kubek to samo Źyrinowski w Dumie wygadywal...

  3. lechu

   Wszyscy by chcieli, ale nikt nic nie zrobi. Niemcy mogli by się wtedy upomnieć o swoje ziemie i było by pozamiatane, a żeby odkupić od Ukrainy Obwód lwowski to nie mamy tyle kasy. Szkoda.....

 11. Moc

  W kolejności: 1) Zielone ludziki 2) Zielone czołgi 3) Zielone samoloty 4) Zielone siły pokojowe (choć te nie zdążyły wejść na terytorium Ukrainy) 5) Zielone BUKi Co jeszcze "zielonego" musi się zdarzyć aby ukraińska tragedia przestała być rosyjską komedią i świat wreszcie zareagował a nie udawał, że nic się nie dzieje? Może "Zielony grzyb" nad Kijowem przekona kogoś do wprowadzenia prawdziwych sankcji?

  1. fgfdgf

   zielona maseczka na cerę ala botox jeszcze ;)

  2. koyot70

   Popieram cała unia liczy tylko euro ktore zarobia na ruskich zycie ludzi maja w du..... Moj pomysl to nalaty dywananowe trzeba wybic ruskich do zera w donbasie.

 12. 77

  Ciekawe, że kiedy 4 lata temu po katastrofie w Smoleńsku Putin niestety wspólnie z naszymi pseudo ministrami i płemiełem rozpoczął kampanię dezinformacyjną, żaden z naszych ekspertów i dziennikarzy się z tego powodu nie oburzał? Wszyscy łykali bzdury o czterech podejściach, brzozie, beczce. Potem o naciskach, pijanym generale, tłumie generalicji i prezydencie w kokpicie i czego tam jeszcze nie wymyślili... A teraz nie wierzą już Putinowi? Dlaczego? Czy Putin zmienił się nagle o 180 stopni? A może chodziło o to, że to zginął tylko znienawidzony przez media, pseudoelity i służących im pseudodziennikarzy "kartofel" i "hołota" z PiSu?

  1. VfV

   Nie wykorzystuj jednej tragedii do kreowania wizji odnośnie drugiej tragedii bo stajesz się tak wiarygodny jak Rosjanie.

  2. A

   Człowieku, ile jeszcze! To już jest nudne. 1. Cztery podejścia to tylko były w wyobrażeniu jakiegoś dziennikarza, który zbyt dobrze nie znał języka rosyjskiego a dodatkowo nazewnictwa lotniczego i informację o czwartym zakręcie zinterpretował jako czwarty krąg! A potem bezmyślni dziennikarze kopiowali tę wiadomość do czasu aż ktoś im powiedział, że nie było żadnych czterech podejść. Jednak mam wrażenie, że do dzisiaj niewielu dziennikarzy zrozumiało swoją dawną pomyłkę. 2. Brzoza jest jak najbardziej realna i to przez nią Tupolew stracił sporą część skrzydła. Symulacje Biniendy są zaś totalną demagogią policzoną na nieznajomość zagadnień MES i lotniczych społeczeństwa. Można by o tym elaboraty, ale w skrócie: Binienda zawyżył dziesięciokrotnie grubości elementów konstrukcyjnych skrzydła, Przez długi czas nie rozumiał co to jest kąt natarcia i z uporem maniaka gdy mu to zarzucono, twierdził, że go uwzględnił pokazując jednocześnie modyfikację, zwiększenie kąta wznoszenia! Gdy po ponad roku w końcu się nauczył co to ten kąt natarcia, i gdy mu (nawet wciąż z zawyżonymi grubościami elementów konstrukcyjnych skrzydła) zaczęło się skrzydło pruć od spodu, to zmodyfikował tak materiał brzozy, że wygina się niczym guma o kąt 90 stopni, tak, by przypadkiem nie dotknęła dolnej krawędzi skrzydła. No i w ogóle ma źle zbudowaną siatkę modeli a już szczególnie drzewa, które podlega erozji i w wersji przedgumowej miało zaledwie kilka elementów obliczeniowych w miejscu kolizji. To naprawdę skrótowy opis jego błędów. 3. Beczka, a raczej obrót na urwane skrzydło spowodowany różnicą sił nośnych pełnego i uszkodzonego skrzydła niemożliwy do zrekompensowania pozostałą jedną lotką, był faktem. Samolot w momencie zderzenia z brzozą już rozpędzał się i wznosił (sam proces odejścia w rozumieniu konfiguracja, ciąg silnika był udany i trwał). Jednak zbocze wąwozu, do którego samolot wleciał wznosiło się również i stąd spory odcinek drogi gdy pomimo wznoszenia, samolot leciał tuż nad gruntem (jednak wciąż się wznosząc). Brzoza stoi mniej więcej na końcowej części zbocza wąwozu i zaraz za nią teren się wypłaszcza, dlatego samolot wciąż wznoszący się po zderzeniu z brzozą i urwaniu końcówki skrzydła, mógł wykonać obrót o prawie 180 stopni nie zahaczając skrzydłem o ziemię. Jego upadek zaczął się w momencie przekroczenia granicznych kątów obrotu, w których siła nośna skierowana ku górze znikła całkowicie, prze chwilę jednak działała jeszcze siła inercji, która spowodowała, że samolot poruszał się po łuku a nie od razu zwalił w dół (to tak jak rzucasz kamieniem, też nie ma siły nożnej, ale ma prędkość i nadany kierunek i związaną z tym inercję). 4. Naciski zawsze są w takich rejsach, zawsze decydenci czegoś chcą, to tak jak ty spiesząc się mówisz do taksówkarza, że chcesz bardzo szybko dostać się na dworzec i niech on coś z tym zrobi i wkurzasz się gdy kierowca jedzie przepisowe 50km/h. 5. O pijanym generale Polska komisja nic nie mówiła a, ze MAK mówił? Jaki jest MAK i Rosjanie każdy wie, tylko to, że są nam nieprzyjaźni nie stawia od razu znaku równości temu, że my, jako Polacy nie popełniliśmy masy błędów. 6. O tym, że są ważne poszlaki mocno sugerujące, że jednak ktoś z generalicji był w kluczowym momencie w kokpicie - to fakty. Fakty zarejestrowane w nagraniach i potwierdzone miejscem znalezienia ciał. To poszlaki, ale gdy jest ich więcej niż jedna, to sugerują, że jednak w tym prawda jest. Natomiast czy mieli oni wpływ na decyzje pilotów? Tego nie wiadomo, aczkolwiek jest to przesłanka, że tak mogło być, stąd dla przyszłych lotów zalecenie by w kluczowych momentach lotu jednak przestrzegać sterylności kokpitu. 7. O prezydencie w kokpicie nikt nie mówił, nie ma ku temu żadnych podstaw. I nikt nie wierzył Putinowi, ale własnym, Polskim osądom. Cóż, jesteśmy omylni jak wielu innych ludzi, tym bardziej gdy brak właściwego szkolenia w przestrzeganiu procedur, które zostały ustanowione nie dla widzimisie, ale z doświadczenia i innych katastrof.

 13. xxx

  Putin powinien wisieć za swoje zbrodnie taka jest prawda. Merkel i inni światowi politycy są współwinni za LUDOBÓJSTWO Putina ,propaganda tam nigdy nie zniknie dziki kraj

  1. antyobłudnik

   Przy Izraelu Putin to detalista a jakoś nikt tu nie nawołuje do wieszania Nataniahu. Ciekawe skąd takie wybiórcze sianie nienawiści i wybiórcze podjudzanie Polaków?

  2. wróg

   Jak będą wracali do swoich koszar nad Renem to takich wybryków jak z tym samolotem nie będziesz nawet pamiętał :)

 14. [sic!]

  "Rosja stara się minimalizować straty wizerunkowe" - same straty ekonomiczne w postaci odszkodowań powinny iść w mld $

 15. qqqq

  Dlaczego szanowna redakcja nazywa terrorystów seperatystami?

  1. Pepe

   Terroryści .To obelga dla prawdziwych terrorystów to są po prostu rosyjscy żołnierze.

 16. gosc

  KOMUNISTYCZNY I DIKI KRAI KTURYM JEST ROSJA PROPAGANDA NIGDY TAM NIE ZNIKNIE NAWET ZA 100lat

  1. 1andrzej

   Lepiej brzmi- dziki kraj który. Ale po twojemu też całkiem ładnie.

  2. dsfsdf

   ortografia się kłania !!

 17. Votan

  Dziwna sprawa z tymi Boeingami 777 z malezyjskich linii, może to nie zestrzelenie tylko ta seria sprzedana przez Boeinga ma jakąś wadę ? Kilka miesięcy temu przecież zniknęła identyczna maszyna tych samych linii. Czemu nie np.Airbus A320, Boeing 757, 737, A319, Embraer, A321, najwięcej tego w powietrzu w tamtych rejonach, no i czemu znowu samolot z malezji ???? A takie nagrania co prezentują to ja mogę z bratem nagrać, ponadto filmik co to niby szczątki spadają, po trafieniu 70-kilową głowicą samolot rozpada się w powietrzu, i z wysokości 10km spadają większe i mniejsze płonące szczątki. Taki wybuch to może być równie dobrze detonacja bomby lub pocisk z Tulipana.

 18. jaan

  Bardzo trafny zielony komentarz.

 19. aircrash

  Dwie uwagi: 1.nie An 27, większość źródeł podaje An 26, niektóre Ił 76, (a nawet An 24 - nieprawdopodobne) 2.Źródła Ukraińskie wyraźnie mówią, że separatyści nie przejęli żadnego BUK-a po armii ukraińskiej. Nie słyszałem by mówili że dostali od Rosjan (może?)

  1. z prawej flanki

   przejela rosyjska armia na Krymie.

  2. rabarbarus

   Nieścisłe. Armia ukraińska przyznała, że przejęto zestawy Buk w jednym z garnizonów na wschodzie. Zdaniem ukraińskich wojskowych miał on być niesprawny i nie nadawać się do użytku. Są informacje o tym, że rosyjscy technicy - elektronicy mieli pomagać w naprawie tego zestawu. Są też informacje o dostarczeniu nowszego zestawu Buk prosto z Rosji. Świadczą o tym nagrane rozmowy separatystów.

 20. z prawej flanki

  MAK ma prowadzić dochodzenie?! Prosze...

  1. antyobłudnik

   Bardzo wiarygodna instytucja o ile dobrze pamiętam wypowiedzi Tuska i Sikorskiego,

 21. jgj,h,

  śledztwo może i tak ale skoro dowody już są i to wysokiej jakości web.archive.org/web/20140717155720/https://vk.com/wall-57424472_7256 3h później szczałkow wykasował wpis

 22. as

  Odwracanie kota ogonem, kłamanie i dezinformacja są podstawą polityki Kremla od zarania dziejów. I w te rewelacje wierzą głownie obywatele Rosji, u których poziom inteligencji jest odwrotnie proporcjonalny do spożycia wódki...

  1. Taras

   Prawdę mówiąc u nas też jeden paranoiczny polityk, który łże bezustannie i odwraca kota ogonem. To ten tchórz, który boi się bezpośredniej debaty z rządzącymi. Lista jego kłamstw, szczególnie tych gdy idzie w zaparte jest długa. Żeby było w temacie - podobnie jak Putin łże na temat katastrofy w Smoleńsku.

  2. Przemo

   Prawda to, że propaganda Putlera jest skierowana głównie na użytek wewnętrzny, chodzi o poparcie działań zbrojnych przez rosyjskie społeczeństwo, a opinia światowa zwisa i powiewa Putlerowi przynajmniej tak długo jak świat nic konkretnego nie robi.

 23. lechu

  Ruska kacapska swołocz! Zapłacicie za to własną krwią!

 24. JWK

  NA UKRAINĘ POWINNY ZOSTAĆ SKIEROWANE SPECJALNE FORMACJE WOJSK KOALICJI NATO ( ODZIAŁY SPECJALNE ) W CELU ZABEZPIECZENIA SZCZĄTKÓW I DOWODÓW KATASTROFY ORAZ OCHRONY MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI EKSPERTÓW, WŁĄCZNIE Z PRAWEM DO FIZYCZNEJ LIKWIDACJI SEPARATYSTÓW - TERRORYSTÓW !!!!!!!!!!!! I TO SZYBKO BO W PRZECIWNYM RAZIE WEJDĄ TAM ROSJANIE W CELU JAK TO NAZYWAJĄ ZABEZPIECZENIA INTERESÓW ROSJI I " ZAPROWADZENIA POKOJU "

  1. Marcin

   Zabezpieczenia tych szczątków, których Rosjanie nie wywieźli chciał Pan powiedzieć. Bo "separatyści" byli na miejscu w pół godziny, po czym pierwsze, co zrobili to odszukali czarne skrzynki i wysyłają je do Moskwy.

 25. bubu

  do końca nie wiadomo kto zestrzelił ,ale cofnijmy się kilka godzin wstecz . następuje zestrzelenie ukraińskiego su25 ,a po kilku godzinach w odwecie spada samolot który był pomalowany kolorami jakie ma rosja we fladze [samolot malezyjski miał barwy biały/czerwony/niebieski] a rosja we fladze ma [biały/niebieski/czerwony] więc kolory są te same ale przestawione ,więc w odwecie może ukraińcy chcieli strącić rosyjskiego ,a trafiło na malezyjskiego ,a wogóle to putin won z ukrainy

  1. aircrash

   Oczywiście z 10km dokładnie rozpoznają twarz Putina w okienku (o barwach nie wspomnę), ale nie zauważają 4 silników zamiast 2. Szczególnie że tenże samolot z tymże Putinem w ogóle nie miał tamtędy latać, bo z zasady nad Ukrainą nie lata. Ale kij z faktami, jest teoria pod publikę. A o przyznaniu się terrorystów FR nie wspomnę.

Reklama