Reklama

Siły zbrojne

Nowe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej

Fot. ppor. Robert Suchy/DKS MON
Fot. ppor. Robert Suchy/DKS MON

Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło skład nowego kierownictwa. Szefem MON jest Antoni Macierewicz, sekretarzem stanu w resorcie - Bartosz Kownacki. Funkcje podsekretarzy stanu pełnią Bartłomiej Grabski, Tomasz Szatkowski oraz Wojciech Fałkowski.

Kierownictwo MON, podległe ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi tworzą:

- sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki, zajmujący się sprawami związanymi z uzbrojeniem i modernizacją armii oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego;

- szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł;

- podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski, odpowiadający za sprawy infrastruktury wojskowej oraz sprawy socjalne;

- podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski, odpowiedzialny za szkolnictwo wojskowe;

- podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski, zajmujący się współpracą międzynarodową resortu obrony oraz tematyką udziału WP w strukturach NATO i UE;

- szef Gabinetu Politycznego oraz rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.

Podjęte decyzje potwierdzają wcześniejsze doniesienia przekazywane przez Defence24.pl, a dotyczące objęcia stanowiska sekretarza stanu w MON oraz podsekretarza stanu, odpowiedzialnego między innymi za sprawy współpracy międzynarodowej.

Czytaj więcej: Kto w nowym kierownictwie MON?

 

 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (2)

  1. Łukasz L.

    No to się zaczną zaraz rewolucje w MON , byle by Caracali nie uwalił :/

    1. SAS

      Koniecznie trzeba uwalić i w zamian kupić broń.

    2. pewny

      byleby uwolnił nas do caracali i zrobił wreszcie porządek w MON

    3. Sarkastykbobastyk

      Jeśli to zrobi to wyląduje w więzieniu po trybunale stanu.

  2. Izydor Kuczka

    A kto się zajmuje polityką obronną? Kto jest od planowania strategicznego? Oj, coś ten MON jakiś dziwaczny, obdzielili się obowiązkami jak dowództwo kompanii, a nie kierownictwo poważnego resortu. Zakupy osobno, infrastruktura i zasoby osobno, ciekawe skąd wzięli jakiś wzorzec do tego rozwiązania. Pewnie wedle życzenia Wielkiego Prezia.

    1. Eduardo

      Chyba wszystkie te kompetencje przejdą na Szefa Sztabu, generała.

    2. say69mat

      Jednym z priorytetów nowego rządu jest 'polityka historyczna', łącząca się z reguły z kompletnie bezkrytycznym lansem IIRP. Chciałbym, zatem zwrócić uwagę na dwa wydarzenia łączące się z historią II RP: 1920 - z wirtuozerią zaplanowana i zrealizowana zwycięska kampania manewrowa, z nowatorskim wykorzystaniem potencjału lotnictwa, wojsk pancernych, nowatorskim techniki radioelektronicznej. 1939 - katastrofalnie zaplanowana i zrealizowana koncepcja wojny obronnej, w kompletnym oderwaniu od wyraźnej dysproporcji pomiędzy potencjałem sił zbrojnych naszego kraju, a potencjałem wojsk agresora. Na szczególną uwagę zwraca kompletny brak realizmu przy ocenie roli i potencjału mobilności oraz łączności własnych sił zbrojnych. 2015 - jak dotąd pozostaje nierozstrzygnięta kwestia. Jakim to cudem na przestrzeni dziewiętnastu lat Najjaśniejszej i Niepodległej dokonał się tak istotny regres w sferze planowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, że klęska ad 1939, była w ogóle możliwa???

Reklama