Siły zbrojne
Na co szykuje się armia Rosji? Więcej pytań niż odpowiedzi [ANALIZA]
Już wiele miesięcy temu front wojny rosyjsko-ukraińskiej ustabilizował się na obecnych pozycjach. Jednak cały czas trwają na nim walki i giną żołnierze po obu stronach. Ukraina na razie nie ma sił i środków do przeprowadzenia ofensywy, a Rosjanie mocno ograniczyli ofensywne działania. Czy też brakuje im sił i środków, czy na coś czekają lub do czegoś się przygotowują?
- Czym jest Dowództwo Połączonego Zgrupowania Wojsk (Sił) na Ukrainie i kto nim dowodzi?
- Ile Zgrupowań Wojsk zorganizowano na Ukrainie?
- W jaki sposób zreformowano rosyjskie Okręgi Wojskowe?
- Po co i dlaczego Kreml wprowadza tyle zmian w organizacji Sił Zbrojnych?
Od 24 lutego 2022 roku w rosyjskim systemie dowodzenia utrzymuje się wojenno-pokojowy dualizm. Po całkowicie niepomyślnym dla Rosjan pierwszym etapie wojny „błyskawicznej” zaczęli oni zmieniać swoje plany. Po wycofaniu się armii rosyjskiej z walk na kierunkach kijowskim i charkowskim oraz po wycofaniu się z prawego brzegu Dniepru linia frontu przebiega we wschodniej części Ukrainy. Rosjanie utworzyli specjalne Dowództwo Połączonego Zgrupowania Wojsk (Sił) na Ukrainie i podporządkowane mu dowództwa poszczególnych zgrupowań wojsk. Początkowo na temat organizacji tego wojennego systemu dowodzenia docierało bardzo niewiele informacji. Długo niepewna była nawet sama liczba zgrupowań, nie wspominając już o ich dokładniejszych składach organizacyjnych.
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.