Reklama

Siły zbrojne

Motorole połączą terytorialsów

Autor. Wojska Obrony Terytorialnej/Twitter

Wrocławska 4. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła zwycięzcę postępowania na dostawy radiotelefonów dla jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostało nim przedsiębiorstwo Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.

Reklama

Przedmiotem otwartego postępowania, ogłoszonego 28 czerwca tego roku była dostawa radiotelefonów dla jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego wartość z prawem opcji wyniosła (bez podatku VAT) nieco ponad 8 mln złotych (bazowo 4 mln złotych). Zamawiający informuje, iż przewiduje udzielenie zamówień opcjonalnych zgodnie z zapisami projektowanych postanowień umowy. Jednym wymogiem w wyborze ofert była zaproponowana cena. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów, zamówienie przyznano zaś firmie Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o., której siedziba znajduje się w Krakowie.

Reklama

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Dudley

    Tak pod pozorem rynkowej konkurencji orze się krajowych producentów. Bo niby jaki jest sens zakupu obcych systemów łączności jak mamy własne i na co najmniej takim samym poziomie technologicznym. Motorola, to światowy gracz stać tą firmę na dumping, odbije sobię w nastepnym kontrakcie który jej przyznają w imię "ujednolicenia środków łączności i uproszczenia szkolenia i logistyki" . A co mówić o kosztach ekonomicznych i gospodarczych takiego wyboru. Nasze ciężko wypracowanie pieniądze sa wyprowadzane za granicę, a ciagle nam wciskaha kit ze dbają o polsha gospodarkę

    1. user_1050711

      Nie znamy parametrów tych zestawów, może być to m.in. zwykła masówka, z jakimś tam kodowaniem głosu. Nie ma najmniejszego sensu, także ekonomicznego, produkcja takich rzeczy, w bardzo małej liczbie egzemplarzy, w wysoko wyspecjalizowanych zakładach wojskowych. Przy tym na pewno nie byłaby konkurencyjna. Bez potrzeby dumpingu.

    2. Dudley

      user_1050711. No bez jaj, w wojsku muszą obowiązywać jakieś standardy łączności, i nie moze to byc zwykły prm. Takich radyjek nie kupuje się na aliekspessie, to produkt w pelni profesjonalny spełniający natowskie normy. Nawet jeśli są tańsze na półce, to nigdy nie będą tańsze w rzeczywistości. Polski producentów placi podatki w kraju od dochodow firmy i pośrednie, placi zusy zrusy i inne pierdoły. Pracownicy tych zakładów również placo podatki dochodowe i pośrednie i to wszystko w Polsce. nie w USA czy innej ameryce. Do tego dochodzić możliwość rozwoju krajowej firmy bo ja ba to stać.

  2. Limano

    A reszta woja na baofengach, granicą, taktyka i inne pierdoly, oczywiście radia prywatne :)

Reklama