Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

HSW modernizuje infrastrukturę

Instalacja frezarki bramowej / Fot. HSW.pl
Instalacja frezarki bramowej / Fot. HSW.pl

Huta Stalowa Wola S.A. kontynuuje proces modernizacji infrastruktury i procesów produkcji. W zakładzie montowana jest właśnie jedna z największych w Polsce frezarek bramowych z przejezdnym stołem. 

Jak podaje HSW, maszyna służy do obróbki wielkogabarytowych elementów produkcyjnych, takich jak: podwozia pojazdów wojskowych i cywilnych, części wagonów i lokomotyw, korpusów silników i pomp, elementów instalacji przemysłu naftowego i chemicznego, a także części składowych elektrowni konwencjonalnych, wiatrowych i atomowych.

Inwestycje prowadzone w HSW budują kompetencje i przewagę konkurencyjną naszej Spółki. Nieustannie pracujemy nad optymalizacją jakości naszej produkcji poprzez jej automatyzację. Takie nowoczesne podejście do produkcji gwarantuje poprawę standardów jakościowych naszych wyrobów, co przyniesie spółce wymierne korzyści.

Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny HSW S.A. 

Koszt zakupu maszyny wyniósł blisko 13,5 mln zł netto. Zakupiony sprzęt znacznie zwiększa możliwości produkcyjne HSW S.A. konieczne do realizacji bieżących kontraktów. Frezarka zostanie w pierwszej kolejności wykorzystana do produkcji podwozi gąsienicowych do armatohaubicy KRAB. Maszyna wykorzystywana będzie również do obróbki pozostałych podwozi pojazdów wojskowych z blach pancernych: zarówno wytwarzanych obecnie, jak i planowanych do produkcji seryjnej nowych wyrobów, na przykład Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty BORSUK.

Zakończenie montażu maszyny i jej pierwsze uruchomienie planowane jest na lipiec 2019 roku. Następnie urządzenie zostanie wdrożone w proces produkcyjny.

Zakup frezarki to kolejna inwestycja służąca modernizacji procesu produkcyjnego w stalowowolskim zakładzie. W 2018 roku zakończona została budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Równolegle do użytku oddano również laboratorium badań RTG z komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych.

Reklama

WIDEO: Rok dronów, po co Apache, Ukraina i Syria - Defence24Week 104

Komentarze (6)

  1. Ok bajdur

    Dlaczego Borsuk utknął?

    1. mobilny

      Poczekaj do MSPO we wrześniu

    2. Ok bajdur

      Czekam od lat, a brygady pancerne mają papierowe bwp. Jednocześnie piwinny być wprowadzone ciężkie bwp i lżejsze Borsuki. Od kilku lat na MSPO prezentowane są makiety i modele ale na serię produktów do testów nie mamy co liczyć.

    3. mobilny

      Dokładnie to od 1992 kiedy to MON uznało BWP-1 za przestarzały:-( Jaki papierowy? W wersji pływającej może i owszem choć znacznie lepiej opancerzony od BWP-1 ale pamiętaj (ile można tłumaczyć) że będzie wersja cięższa (dopancerzona) dająca ochronę na przyzwoitym poziomie. Poczekaj do MSPO we wrześniu

  2. Drowzee

    Tyle już pisano nt. NPBWP a wy nadal niestworzone bajki opowiadacie. HSW się rozwija. Brawo

  3. 2 Plm ''Krakow''z Goleniowa

    Przeciez w ramach programu ''Borsuk'' mozna bylo wykorzystac koreanska wanne z podwoziem ta sama ktora jest w ''Krabie'' i logistycznie lepiej by to wygladalo bo czesci wspolne, natomiast problem z plywanoscia mozna bylo rozwiazac jak zrobili rosjanie z ''Kurgancem'' czyli wyposazyli go w doczepiane elementy wypornosciowe, po jaka chorobe wynajdowac kolo na nowo ???

  4. Harry 2

    Panowie z HSW weźcie na "deski kreślarskie" nowy polski czołg. Nawet gdyby to był składak to i tak będzie tańszy niż zakup czołgu europejskiego produkcji Niemieckiej i Francuskiej. Macie na to co najmniej 10 lat. Będzie się to opłacało, będzie praca na dekady.

    1. man42

      Spokojn niech najpierw pokażą Borsuka zmodernizuja Raka Kraba bo narazie to Jeszcze nie pokazali że można na nich liczyć Dostają pokaźne dofinansowane ato co zrobią będzie stanowilo podstawe naszej armii

    2. Gts

      No nie wiem, już teraz wtopili z Borsukiem. Jako BWP się nie nadaje bo jest za słabo opancerzony, jako pojazd rozpoznania też nie bo jest dużo za wysoki... a ze Spike na wieży już nie pływa. Taki to jest ni pies ni wydra. Żeby stworzyć czołg to należy najpierw napisać wymagania, które będą zakceptowane przez co najmniej jednego zamwiającego.

    3. m

      Jest wysoki i słabo opancerzony bo MON musiał się uprzeć żeby pływał...

  5. Box123

    Czy ktokolwiek myśli o zabezpieczeniu tych zakładów w razie wojny?? Przecież to wszystko zostanie w pierwszej kolejności rozwalone. Nie będzie możliwości dalszych dostaw i napraw. Czy tego typu kompleksy w kraju tak położonym jak Polska nie powinny być budowane pod ziemią?

  6. Jurfen klop

    Myślałem że na starej kuźni coś ruszyło ale tam to tylko najgorsze padło robi

Reklama