Reklama

Siły zbrojne

Bułgarskie siły ćwiczą walkę elektroniczną

Autor. NATO Allied Air Command/Facebook

Bułgarskie siły powietrzne i lądowe uczestniczyły we wspólnych ćwiczeniach Ramstein Guard 2022 w warunkach walki elektronicznej w Bułgarii – poinformowało NATO Allied Air Command.

Reklama

Od 14 do 18 listopada bułgarskie siły powietrzne i lądowe uczestniczyły we wspólnych ćwiczeniach pod kryptonimem Ramstein Guard 2022 w warunkach walki elektronicznej na terytorium Bułgarii. Siły walki NATO i NATO Combined Air Operations Centre w Torrejon w Hiszpanii wraz z siłami lądowymi i powietrznymi działały w warunkach zakłóceń częstotliwości radiowej. W ćwiczeniach wzięły udział bułgarskie MiG-29, urządzenia radarowe oraz jednostki naziemnej obrony powietrznej, które zaprezentowały swoje zdolności do przetrwania i działania w środowisku elektromagnetycznym.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Ćwiczenia Ramstein Guard 2022 mają na celu poprawę skuteczności i zdolności NATINAMDS (NATO Integrated Air Defense System) w trudnych warunkach walki elektronicznej. Ćwiczenia Ramstein Guard prowadzone są pod ogólną egidą Supreme Headquarters Allied Powers Europe (SHAPE), nadzorowane przez Allied Air Command i kontrolowane przez Combined Air Operations Centres. SHAPE powierzyło zdolności walki elektronicznej cywilnemu wykonawcy DRAKEN Europe, który rozmieścił jeden samolot Dassault Falcon 20 z możliwościami walki elektronicznej w celu wsparcia ćwiczeń w Bułgarii. Joint Electronic Warfare Core Staff z siedzibą w Wielkiej Brytanii rozmieścił kilka swoich naziemnych zagłuszaczy, aby stworzyć symulowane środowisko elektromagnetyczne.

Czytaj też

YouTube cover video

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. Filemon19

    Podsumowując Ramstein Guard to bardzo ciekawe i zaawansowane ćwiczenia zagłuszające drony czyli kopia wojny na Ukrainie która daje bezcenne informacje NATO za które należy się parę radarów anty rakietowych Haloooooo Jens

Reklama