Ruszyła produkcja seryjna T-14 Armata

5 sierpnia 2020, 09:54
Alabino22042016-31
Fot. Vitaly V. Kuzmin/CC BY-SA 4.0
Reklama

Jak poinformował rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturow, rozpoczęła się produkcja seryjna czołgów podstawowych T-14 Armata. Ma to umożliwić wprowadzenie do służby liniowej pierwszych egzemplarzy tych czołgów już w przyszłym roku.

Na początku br. rosyjskie media informowały o zbliżającym się końcu prób państwowych nowych czołgów podstawowych T-14 Armata, których zakończenie otworzyło drogę do rozpoczęcia ich produkcji seryjnej. Według Manturowa udało się ostatecznie rozwiązać dotychczasowe problemy platformy Armata takie jak silnik (który spełnia już wszelkie wymagania wojska) czy kamery termowizyjne (które są w całości lokalnym wyrobem), co pozwoliło zakończyć bieżące prace nad tą konstrukcją i utrzymanie przyjętego harmonogramu.

Rosyjski minister jeszcze w kwietniu br. przekazał lokalnym mediom informacje o odbyciu przez T-14 Armata cyklu badań i testów w warunkach bojowych w Syrii. Z kolei na początku lipca br. poinformowano o możliwości sprzedaży eksportowej odbiorcom zagranicznym tej konstrukcji, począwszy od 2021. Potencjalna produkcja tych czołgów na eksport będzie możliwa dopiero po wprowadzeniu ich na uzbrojenie SZ FR i zaspokojeniu krajowych potrzeb w tym zakresie. Zainteresowanie tą konstrukcją miało wyrazić już co najmniej kilku potencjalnych klientów.

Wszystko wskazuje na to, że T-14 Armata będzie pierwszym na świecie seryjnie produkowanym i wprowadzonym do służby liniowej czołgiem podstawowym IV generacji. Wóz ten został zaprojektowany w zupełnie nowym układzie konstrukcyjnym z bezzałogową i lekko opancerzoną wieżą oraz silnie opancerzonym kadłubem, a główny nacisk położony jest na maksymalne zwiększenie przeżywalności załogi. Dodatkowo według oficjalnych danych rosyjskiego resortu obrony penetracja pancerza uzyskiwana przez T-14 Armata ma być prawie dwukrotnie większa niż obecnie używanych innych najnowszych modeli czołgów podstawowych takich jak T-72B3M, T-80BWM i T-90M.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podpisało z koncernem UWZ w trakcie Międzynarodowego Forum Techniczno-Wojskowego "Armia 2018" pierwszy kontrakt na seryjne dostawy czołgów podstawowych T-14 Armata i bazujących na jego podwoziu ciężkich bojowych wozów piechoty T-15 Armata dla SZ FR. Według zapisów umowy dostarczone mają zostać 132 pojazdy obu typów. Na chwilę obecną na uzbrojeniu jest po ok. 20 wozów produkcji przedseryjnej, które kończą przechodzić kompleksowe badania i testy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 559
Reklama
Tani
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:06

Producent dosw czolgu lekkiego Sprut SDM1 podal ze dostarczyl pojazdy do prob panstwowych. Maja potrwac poltoraroku i nastepnie bedzie decyzja o produkcji seryjnej. Pojazd jest wyposazony w armate 125 mm taka sama jak 72 i80. Moze strzelac podczas plywania. Desantowany jest na platformie razem z zaloga.

Tani
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 09:06

Wreszcie Ukry maja radosc, sprzedali aparature ochrony smiglowca wielozadaniowego, 38 rakiet kierowanych Barier,no aparature naprowadzania. Kto kupil? Kamerun dla swoich dwoch Mi-8 I tak Kamerun polaczyl rosje z ukraina. A mysmy dokopali im 7:0 na mistrzostwach swiata w Niemczech. Ta ukr wundrwaffe wg ulotki producenta ma tandemowy ladunek i przebija pancerz 900mm. Juz zadna Armata na wojne do Kamerunu nie pojedzie.

Fanek kacapków
niedziela, 9 sierpnia 2020, 21:16

Rambo, Bieda w Rosji piszczy i rechocze, obatele FR jeżdżą w zdezelowanych Ładach na oklep po wertepach w centrum wiosko-miast gdzieś pod Moskwą, a ten zawodowy ruski troll dalej plecie ciągle to samo o urojonych przewagach ‚ruskowo mira’ nad resztą świata, tutaj tym razem konfabuluje o „ruskiej wysokozaawansowanej gospodarce”. Co to za zaawansowanie, zabierać swojemu społeczeństwu na rozwój cywilizacyjny, a dawać na zbrojenia? Już nawet przysłowiowy murzynek Bambo z Afryki wie jak nieefektywna jest ruska gospodarka, jak zacofane technicznie są ich produkty, rubel to papier toaletowy, a Kremlowska propaganda karmi ruski ciemny lud bajkami jak to naród rosyjski, w obliczu sankcji, wstaje z kolan i dzielnie walczy ruskimi technologiami ze zgniłym Zachodem. Problem w tym, że oni to łykają jak narkoman dym opium, a my nie (z wyjątkiem Fankluba). Każdy zwykły Rosjanin, gdy jest w Polsce, dostaje wytrzeszczu ze zdziwienia widząc rozwój cywilizacyjny i gospodarczy rozkwit, żal mu du..pę ściska, że oni u siebie tak nie mają, bo Putin wybrał zbrojenia. Poczytaj trollu opinie swoich ziomków na Youtube, zanim znowu zaczniesz bredzić.

Ppp
sobota, 30 stycznia 2021, 23:08

U ruskich nigdy nie liczył się człowiek ani za komuny ani za cara liczyła się tylko Wielkaja Rosija jest tak dalej. A poza tym najwięcej miliarderów na świecie jest w Rosji.

Ssssssss
niedziela, 9 sierpnia 2020, 01:38

Niepokojąca jest ta szeroka nisza za obudową wieży T-14. Może to być zautomatyzowany magazyn amunicji scalonej tylko dla pocisków podkalibrowych przyczepiony do tyłu wieży. Możliwe, że Armata ma dwa rodzaje amunicji, scaloną w tej niszy i rozdzielną w karuzelowym pod wieżą. Już rosyjskie podkalibrowe amunicji rozdzielnej mają dobrą penetrację pancerza mimo ograniczonej długości rdzenia. Przy scalonych mogli by osiągnąć dużo większą, no nie dwa razy ale różnica była by znacząca. Ciężko mi wymyślić inne zastosowanie dla tej niszy. W wieży wystarczyłby z tyłu jeden zamykany otwór do ładowania amunicji przez automat z tego magazynu. Amunicja ta mogła by być zabezpieczona podobnie jak w Abramsie w niszy, w miarę bezpieczna dla czołgu. Dwa rzędy by weszły patrząc na wysokość tej niszy, do tego jest szeroka. Na oko weszło by w nią kilkanaście naboi scalonych. Ten czołg jest co raz bardziej niepokojący.

Seuhimare
poniedziałek, 19 października 2020, 15:24

magazyn amunicji jest umiesszczony standardowo pod wieza, z lewej strony jest wyrzutnik lusek. amunicja jest dwuczesciowa (penetrator+ladunek i druga czesc sam ladunek), ale penetrator jest znacznie dluzszy i ciezszy. nowa konstrukcja dziala i mechanizmu ladujacego zdjela poprzedni limit calkowicie.

rambo
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:51

Co różni silne państwa takie jak jak USA,Japonia, Chiny, Niemcy, Rosja, Francja Anglia od pozostałych typu Polska? Są w stanie wydobyć z ziemi minerały i wytworzyć coś skomplikowanego nieosiągalnego dla innych gospodarek. U nas jest szczekanina hejterów, oplucie czegoś własnego jak np. Anders a wskazywana na wroga nr 1 Rosja właśnie zrobiła krok do przodu. Poza tym jak doczytałem "miszczów" na tym portalu do zatrzymania 1 Gwardyjskiej Armii Pancernej ma wystarczyć obsadzenie granic lasami i quady z żołnierzami wyposażonymi w ręczne wyrzutnie. Koronawirus przesądził, że pozostaje nam klepanie BWP i w razie czego jazda na nich na oklep.

Olek
poniedziałek, 14 września 2020, 21:30

Ruskie myślenie kategoriami XVIII wieku - wartość ma to co jest w ziemi i co można sobie wykopać, bo wasz naród już nie poradzi sobie ze stworzeniem czegoś sensownego. Nawet nie zauważyłeś, że akurat Japonia cierpi na niedostatek surowców mineralnych i jest uzależniona od importu z zewnątrz. Mimo to Japończycy stworzyli jedno z najbardziej rozwiniętych państw. Ale co może to tym wiedzieć ktoś z kraju, którego gospodarka opiera się na prostym górnictwie i eksporcie kopalin. Rosja jest ponad 50 razy większa od Polski i mieszka w niej ponad 100 mln ludzi więcej niż w Polsce, a PKB Rosji jest tylko ok. 3 razy większe od Polski, to sam sobie odpowiedz, która gospodarka jest bardziej rozwinięta. Tym bardziej, że większość PKB Rosji to gaz i ropa. Niestety, ale gospodarczo tkwicie w modelu z minionych wieków.

Olej rustrolla
niedziela, 9 sierpnia 2020, 20:50

Ruski troll mitoman, Rosja nie jest silnym państwem, bo gdyby była to EU i Chiny nie zrobiłyby z niej taniej stacji benzynowej, dla reszty świata (może oprócz Wenezueli i Korei Pn) jest nadal Górną Voltą z rakietami i tankami. Poza bogactwami naturalnymi rosja (jak na ponad stu milionowy kraj) nie ma nic, dosłownie NIC do zaoferowania światu, z wyjątkiem ruskich rakiet, ruskich tanków. Wcześniej oferowali ruski komunizm, ale niewielu reflektowało na tą propozycję.

Sailor
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:02

Chyba towarzyszu się troszeczkę zagalopowaliście umieszczając Rosję w tym zestawieniu. Przecież Wy tylko potraficie wydobywać. Ewentualnie ukraść i to często samym sobie. Ale oczywiście pomarzyć można. Jak Wasze PKB na osobę zacznie być porównywalne z naszym to pogadamy, a teraz sio na Sputnika albo toalety budować w waszych szkołach dla dzieci.

zUSA
niedziela, 9 sierpnia 2020, 01:48

Kibloman,zapytaj lekarza rodzinnego,może na tę dolegliwość jest jaks tabletka?Amerykańska?

Sailor
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 11:13

Faktycznie merytoryczna odpowiedź. Jednak nie zmienia to faktu, że Wasze dzieci nie mają toalet towarzyszu. Prawda boli. Rosja mogła by być krajem mlekiem i miodem płynącym, a nie jest między innymi przez takich trolli jak ty.

Ubaw z i..
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:04

A ty zapewne z mocarstwa pieczarkowego.To co tam jakas rosja bedzie sie paletac.

calvus2
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:19

Troche mnie smieszy to podniecanie sie czolgami. WW2 dawno sie skonczyla. Przyszla wojna bedzie zupelnie inna. Na dzis to bron rakietowa jest dominujaca na wspplczesnym polu walki. Pierwszy potezny atak rakietowy polozy Polske na kolana. Bron anty-rakietowa i wektor odwetowego ataku jest potrzebny , a nie czolgi.Byc moze rowniez, ze wzgledu na bron nuklearna, przyszla wojna bedzie prowadzona przez mikro-roboty , lub nawet wylacznie w cyberprzestrzeni

Wojciech
niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:21

Broń rakietowa, artyleria z dobrym naprowadzaniem i chmury dronów polujących stadem. Każda drużyna powininna mieć lekki podwieszany granatnik z możliwością wystrzeliwania drona zwiadowczego. Świadomość sytuacja to podstawa. Oczywiście to na szczeblu taktycznym bo na szczeblu strategicznym to mamy tylko noty dyplomatyczne.

Maciek
sobota, 8 sierpnia 2020, 10:35

A propos armaty 152mm w t14 - jak zobaczę, to uwierzę, że to możliwe. Mówimy o wysokociśnieniowej armacie z potężnym odrzutem. Już zwykła haubicowa 152mm ma duży, a taka do czołgu? I to ma wejść na to czołgowe podwozie i do czołgowej wieży? A po przekręceniu jej o 90* czołg się nie przewróci? Może będzie się tylko bujał po strzale przez 15 sekund. A celny ogień w ruchu też będzie możliwy? W przypadku ważącego 60 ton Leo, czy Abramsa da się zamontować potężniejsza armatę, ale jeśli chodzi o ten ruski cud techniki, bardzo wątpię. Powiem tak - weźcie do ręki kbks i postrzelajcie, a potem potem weźcie np. Mosina. Ciało strzelca to platforma dla karabinu, podobnie jak czołg dla armaty. Im platforma stabilniejsza, tym broń celniejsza.

Tani
niedziela, 9 sierpnia 2020, 03:38

Sheridan amerykanski mial takiego kalibru. To byl tank lekki. Ona byla uniwersalna pociski i rakiety. M-60 tez ja mial

kombajn
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:30

"Dodatkowo według oficjalnych danych rosyjskiego resortu obrony penetracja pancerza uzyskiwana przez T-14 Armata ma być prawie dwukrotnie większa niż obecnie używanych innych najnowszych modeli czołgów podstawowych takich jak T-72B3M, T-80BWM i T-90M" Biorąc pod uwagę taka samą armatę i taką samą amunicję pozostaje magia. Dwukrotnie wyższa penetracja. Tja papier wszystko przyjmie.

Seushimare
poniedziałek, 19 października 2020, 19:05

dzialo nie jest te same, a amunicja tez jest inna (sporo dluzsza) wiec nie wiem skad u ciebie takie "fakty". na pewno sila penetracji nie bedzie dwukrotna, lecz juz szacuje sie ja na okolo 1000mm (tak, 1 metr) penetracji stali rolowanej z odleglosci 2 km, na podstawie danych bazowanych na dlugosci penetratora pocisku i jego wadze oraz materialu z jakiego zostal wykonany (zubozony uran).

Ubaw z i..
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:05

Jak krasnale ,wymalowane?

Sailor
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:51

Tak po głębszym zastanowieniu będę Rosjanom kibicował jeżeli chodzi o produkcję T-14. Niestety obawiam się, że wyprodukują tego tylko symboliczną ilość aby było na parady i aby formalnie weszła na stan armii, a potem na export dla frajerów. Trzeba też przyznać, że nasze siły pancerne nie były by w stanie oprócz Leopardów podjąć równej walki z moderkami i klonami T-72, które jak na Rosję są solidnymi konstrukcjami, w których poprawiono wszystkie błędy jakie się dało. Tymczasem gdyby się uparli i wprowadzali do wszystkich pierwszoliniowych jednostek Armaty to na dobrą sprawę nie musielibyśmy na gwałt szukać nowego czołgu. Wystarczyła by płytka modernizacja naszych Twardych i T-72 tak aby poprawić świadomość sytuacyjną. Wstawić naszą najnowszą optoelektronikę i system kierowania ogniem, które o generację wyprzedzają Rosyjskie. Tak na dobrą sprawę nie trzeba by nawet nowej amunicji gdyż nawet stara odstrzeli Armacie wierzę gdzie jest i tak najwięcej trafień. Poza tym Rosja utopiła by przy okazji kupę kasy. Niestety chyba nie będą tak uprzejmi.

Ubaw z i..
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:07

Glupiego dobrze posluchac.Kolejny ekspert z imperium pieczarki

Gvalch'ca
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:45

wcześniej nazywałeś nas ziemniakami, a teraz pieczarkami - tak cię boli że polski przemysł motoryzacyjny jest warty blisko 90 mld zł rocznie i pracuje w nim ćwierć miliona osób?

wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:03

Polski? To dopiero.

AR
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:30

Szkoda tylko, że optoelektronika nie strzela... Działa i napędy wieży w naszych T-72 to temat chyba znany...

Jędrzej
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:46

Ciekawe czy to tak na serio, czy kolejna zapowiedź bez realnych szans na realizację. Tak nawiasem to ile oni deklarowali że w 2020 będą mieli tych Armat? Jeśli pamięć nie myli to w 2015 zapowiadali 2300 sztuk w jednostkach liniowych. A ile mają na dziś? 20 sztuk? Może i najlepszy czołg na świecie, ale realnie to go nie ma i z ceną ropy 40-50 USD/baryłkę to szybko nie będzie.

pudzuon
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:44

T14armata to sciema i pudło kartonowe , prawdziwym jest T-95 zarmatą 152mmi działkiem 30 mm kory jest roawiany jako tajny.

Bike
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:34

Davien prosimy o analizę

rzeszow
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:16

najlepszy czolg. to. taki. kiedy. zaloga. przeżyje. "po trafieniu" dlatego. nałożono nacisk. na bezpieczenstwo. zalogi. i. chyba. sie. im. udalo,,

Fanklub Daviena
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:32

Czołgiem, w którym położono nacisk na przeżywalność załogi jest Merkava. Ten czołg jest realny, bierze udział w walkach, które toczy Izrael, w wersji IV posiada ASOP. Natomiast T14 została zbudowana w kilkunastu egzemplarzach, które głównie taczane są po Placu Czerwony. Biorą więc udział tylko w defiladach, nigdy nie brały udziału w walce. Cały szum wokół nich to tylko i wyłącznie propaganda.

Anty rusofil
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:11

T-14 Armata to najlepszy czołg na świecie. Ciężko mi, ale muszę to przyznać.

O przepraszam nie na temat
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:35

A najlepszy popcorn jest hamerykanski dzięki GMO rośnie już zrobiony

ito
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:42

NAJNOWSZY. Powinien być najlepszy. Jeśli tak nie jest- spieprzyli.

Anty rusofil przyjaciel złodziei nicków
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:54

Tak właśnie. Widać to od razu na zdjęciach i z wypowiedzi rosyjskich troli jak ty. A po tym jak podbieracie cudze nicki to tak jak wasi bracia spod sierpa i młota potrafią okraść kazdego. Żenujące.

sobota, 8 sierpnia 2020, 11:02

Mykola, nie zesraj się.

autor widmo
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:34

Składasz samokrytykę Mykola?

autor kacap
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:35

a ty?

Anty nkwd owdowskie twory
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:04

Nie synu z gwałtu nkwd na kozie. Po prostu stwierdzam fakt.

yaro
niedziela, 9 sierpnia 2020, 08:22

oooo kolejny co z myśleniem został w 1949 roku

Rhotax
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:47

W zakładce Społeczność na kanale YT Broń Pancerna Świata jest porównanie wielkości T14 do innych czołgów ( sylwetka na sylwetkę) Tragedia jaka ta Armata T14 jest Wielkie bydle !!! Większa od każdego MBT ( Leo czy M1 ) ! Wykryć i trafić w toto to no problem będzie . Kto to projektował ? Masa 48t ( niby) a objętość potwora z Loch Ness ...i tak samo potwierdzona zdolność 2 razy większej przebijalności ...z Armat 125 się tyle nie da wyciągnąć nawet jak metr dłuższą lufę się da . Ciśnienie i żywotność po strzale z nowej amunicji ( a mają nowe ładunki prochowe ...większe?) . Jak używają starej amunicji to na bank nie mają zwiększonej przebijalności o razy 2 . Oby narobili ich tysiąc i utopili hajs w coś co na polu walki się nie da naprawić i trzeba do fabryki odwozić jak to jest teraz.

obalaczbredni
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:30

Na bank to nie masz pojęcia o czym piszesz. Film na Utubie zrobiony przez hindusa to źródło wiedzy wszelakiej. wow. Ale przecież dotychczas wielkość leo czy abramsa to wg tutejszego towarzystwa była ogromna zaleta bo nie jest ciasno w środku. jeki i stęki owego towarzystwa są przezabawne

Sailor
sobota, 8 sierpnia 2020, 08:27

Widzisz panie obalaczu tak się składa, że akurat ten knał na You Tube jest prowadzony przez Polaka z Polski. Tylko jak Rosjanin z Olgino ma o tym wiedzieć? Chociaż wypadało bo piszesz brednie, a obalasz chyba jabole. Poza tym kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku polskim. Rhotax pisze, że przy tak dużych gabarytach czołg powinien być cięższy. Masa zachodnich konstrukcji przede wszystkim wynika z masy pancerza i kolejnych z tym związanych modernizacji. Dlatego się nie podniecaj i nie wyjmuj słów z kontekstu. Gdyż w przeciwieństwie do Ciebie i twoich rodaków Polacy na tym forum potrafią czytać ze zrozumieniem.

my Polacy...:)
niedziela, 9 sierpnia 2020, 01:54

Kolejne wcielenie.Davien w wersji 3,14.Po przecinku.

Ubaw z i..
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:10

A wy to ile czolgow zaprojektowaliscie i wyprodukowaliscie w tym imperium pieczarki.Tylko nie piszcie o twardym bo to tylko modernizacja T 72 i to w wiekszosci z zachodnich czesci

Niestety rusku piszesz prawdę....
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:07

Niestety rusku piszesz prawdę....

Hanys
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:02

Przypominam że najlepszy czołg z jakim abrams sie spotkał w walce do tej pory, to T-72M, najuboższa wersja z najprostszym pancerzem, która jeszcze dysponowała amunicją z rdzeniem stalowym o penetracji 280 mm, która w ZSRR została wycofana w 1975 r. :) A mimo to zdarzył się w Iraku przypadek, że abrams nie potrafił przebić frontu wieży tego najbardziej zubożonego T-72, więc najlepszy czołg amerykański ówcześnie kontra dekadę starszy i najprostsza wersja i nie dał rady :) Resztę aspektów, taktyka użycia, morale i wiele innych czynników można pominąć, tak samo jak czołgi które były w Iraku większością, czyli T-55 i T-62. Ale na tej podstawie ukuto taki propagandowy mit prawie niezniszczalnego abramsa, co jest śmieszne :) No ale lepszych sukcesów na tym polu armia amerykańska po prostu nie ma, (szacuje się też że "wyzwolenie" kosztowało Irak milion ofiar cywilnych) trzeba więc przykryć to propagandą o super-czołgach. Nie martwie sie, Rosjanie umieją robić czołgi i jak będzie trzeba, amerykańskie wozy wystąpią w roli panzer 38t w starciu z KV-1 ;) T-14 to zupełnie nowa jakość, efekt dziesięcioleci doświadczeń, czołg na którego temat usofile mogą jedynie pisać bzdury, bo takiej techniku u nich nie ma, więc pozostało dyskredytować ;)

Anty sabaka
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:28

Sfajtałes się już russfilu? Siły pancerne zsrr były tak dobre jak pokazało kilka bitew podczas 2 wojny. Np Stalingrad. Straty Niemców i sojuszników 1500 zniszczonych i 1600 zdobytych przez zsrr, zsrr zniszczone 4300 czołgów. Bitwa na łuku kurskim, straty zsrr( według jednego ze źródeł) 2 tys czołgów, Niemcy od 300 do 900. Nie będę dalej sprawdzał bo szkoda czasu, ale nawet wygrane bitwy do których zsrr przystępował w przewadze 1 do 1.3 sowieci okupowało horrendalnymi stratami. Dopiero załamanie niemieckiego natarcia, pomoc aliantow dla zsrr, zima, zmusiły Niemców do większych strat w porównaniu do Wehrmachtu. To było było tyle co do twoich kolejnych peronów pogrobowcy nkwd hanysa. Który przynosi wstyd dla Śląska będąc kundle Kremla.

Whiro
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:56

Jak już tak się rozpisałeś to napisz jeszcze o tym ile ofiar w cywilach było podczas inwsxji twoich kolegów na zsrr. Prawie 3 mln...

Whiro
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:29

Sorry chciałem napisać Afganistan...

:)
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:47

Nie szkodzi Mykolaj.

yaro
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:51

Davien Cię zniszczy ;)

Aaa+
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:39

Koleś ma przesrane to fakt. Daaavvviieennn

Autor
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:14

Ok

piątek, 7 sierpnia 2020, 11:51

100/100

Major Major
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:04

Snujecie domysły, przypuszczenia, a nawet prawie się doktoryzujecie na podstawie informacji udostępnionych przez ruskich - to jest tak śmieszne, że nawet nie chce się tego komentować. Jesteście głupcami, albo trollami - w sumie poziom świadomości podobny...

jhg
sobota, 8 sierpnia 2020, 11:42

dokładnie a już info o prawie 2x większej przebijalności to wydmuszka propagandowa jakich mało

Ivan
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:02

Zachód drukuje biliony dolarów i euro, a mimo to pozostaje w tyle za Rosją przez 20 lat w dziedzinie broni, rosyjskie firmy już wprowadzają bezzałogowe systemy cywilne, co oznacza, że wkrótce samoloty, czołgi, statki, Rosyjskie obrony powietrznej będą robotami, również pomyślnie przeszły testy naddźwiękowej rakiety "Cyrkon", prędkość 11000km\godzina( zasięg 1000km), rakieta ta zostanie zainstalowana na statkach, okrętach podwodnych i samochodach, Rosyjskie satelity bojowe myśliwce latają w kosmosie. Rosja nadal będzie rozwijać Super broń, aby chronić się przed NATO

Lord Godar
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:57

To znaczy że nowe Łady w salonach będą już w fabrycznym wyposażeniu mieć na bagażniku dachowym pojemnik z Cyrkonem ? Fiu , fiu ... to chyba sobie taką zamówię ...

Fak sejk
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:16

Cyrkony na samochodach? To zupełnie nowa jakość, śmiem twierdzić, że tu "аналогов в мире нет!"

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:09

Widzisz ruski trollu próbowaliście to juz robic za czasów ZSRS:0 Efekt: ZSRS zdechł bez jednego wystrzału:)

Sailor
sobota, 8 sierpnia 2020, 08:29

Tak, tak. Wszytko macie najlepsze i najszybsze. Nawet zegarki. Tylko cały czas wasze dzieci w szkołach nie mają toalet tylko wychodki albo dwa kije i dołek.

Lord Godar
niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:00

No cóż . Jak rabowali Europę przy okazji wyzwalania jej spod okupacji Hitlera to brali i wywozili wszystko co się dało , ale widać kibli nie ...

autor widmo
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:48

Hobbysta kiblarz.

Przyjaciel stepowego bajarza
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:32

Był ten taki rosyjski robot na pokazach. Gościu przebrany w skafander robota. Nie rób z siebie błazna. Bo Rosja jak i wasze towarzystwo jest żałosne i beznadziejne.

Wnuk Błochina
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:00

I żeby chronić się przed nato znowu napadnie na Ukrainę, Białoruś, Gruzję.....

HeHe
sobota, 8 sierpnia 2020, 12:14

To Gruzja napadła na Osetię Południową a nie Rosja na Gruzję i potwierdziły to OBWE oraz komisja Unii Europejskiej które Gruzję nazwały agresorem w tej wojnie.

DefBot
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:58

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z 2019 roku wskazuje na pakt zawarty między nazistowskimi Niemcami a stalinowską ZSRR jako bezpośrednią przyczynę wybuchu II wojny światowej. KO w pierwszej rundzie, leszczu;)))

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:37

I na Przemyśl. Kop rowy przeciwczolgowe niegramotna gwiazdo internetu.

Paranoid
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:20

Idź już spać, chyba że rabotajesz na II zmianie, to inna sprawa

Wawiak
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:18

Oj tam, niech pisze. Czasem fajnie taki absurdzik przeczytać - człowiekowi od razu humor się poprawia..

gromek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:02

rosyjska technika wojskowa trzeba doceniac i bacznie ja studiowac. najglupsze co moze byc to ja zbagatelizowac kompletnie

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:26

najgłupsze to robić portki przed czołgiem, który wg zapowiedzi Kremla miał w tym roku osiągnąć liczebność 2300 szt. na stanie armii, a jest jedynie kilkanaście prototypów, a "seryjna produkcja" zakłada produkcję w najbliższych latach 60 kolejnych egzemplarzy...

Aaa+
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:44

A po co im te 2300? Jak mają od groma t72 , t80, t90 Artylerii mają tyle że mogą nas rozjechać 50x. Nowy czołg im nie potrzebny . Nikt ze zgromadzonych tutaj nie zadaje jednego prostego pytania. Skoro nie ma 2tysia ów czołgów to na co poszła kasa na nie i to powinno być głównym pytaniem. Nie jestem ani za USA ani za ruskami. Bo nie możemy nikomu ufać tak właściwie. Polska powinna się skupić na technologii + własnej produkcji itd.

Lord Godar
niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:02

Gdzie jest ta kasa ? Została "zagospodarowana" po staremu jak to w Rosji bywa .

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:02

jak Putin w 2015 r. zapowiadał, że w 2020 r. w Armii FR będzie 2300 nowiutkich T-14 to chyba wiedział po co one są - nie sądzisz? a skoro ich nie ma to albo łysy car okazał się durniem, albo te czołgi są niewiele lepsze od T-72 za to znacznie droższe - i trzeciej drogi nie ma

:)
niedziela, 9 sierpnia 2020, 01:58

Wierzysz Putinowi rownie mocno jak Poroszence?Mykolaj:).

Gvalch'ca
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:36

a ty jak zwykle merytorycznie i na temat...

Jerema
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:18

Ehhh, to jest pokolenie mądre mądrością internetu - nie rozumieją, że Putin nigdy nie uderzy przez Cieśninę Beringa ( gdzie to jest?), a doktryna wojenna FR jest dostosowana pod europejski teatr działań. Teoretycy wszystkich krajów łączcie się! ( tfu)

kabanos
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:36

Produkcja seryjna jak su 57 ? 2 na rok. Tylko po to by zausznicy Putina mieli skąd ukraść. Z kosmodromu Wostocznyj kradli złom i miedziane kable. Nawet z Kuzniecowa własna załoga wycinała metale kolorowe. Złodziej na złodzieju i jeszcze taki dole musi odpalać milicji i prokuratorowi a ci z kolei kremlowskiej wierchuszce.

Bąk
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:46

Kabanos był i widział pewnie. Szkoda tylko że zapominasz towarzyszu że jak oficer by zauważył iż proceder to... Kulka w łeb i nikt by tam nawet pytań nie zadawał dla czego.

Bąk
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:46

Kabanos był i widział pewnie. Szkoda tylko że zapominasz towarzyszu że jak oficer by zauważył iż proceder to... Kulka w łeb i nikt by tam nawet pytań nie zadawał dla czego.

Bąk
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:46

Kabanos był i widział pewnie. Szkoda tylko że zapominasz towarzyszu że jak oficer by zauważył iż proceder to... Kulka w łeb i nikt by tam nawet pytań nie zadawał dla czego.

mwa
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:01

"silnik spełnia już wymagania wojska" Tylko ciekawe czy udało się to osiągnąć poprawiając silnik czy wymagania.

Wania
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:31

Oczywiście, że wymagania. Docelowy silnik jest niewypałem jak stwierdził dyrektor zakładu opracowującego nowy napęd.

złośliwy
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:03

Poszukaj w sieci.Myslenie nie boli.Nie powinno.

Miły
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:58

Rozumiem że najlepiej na sputniku?

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:38

Jak jestes taki blyskotliwy to zapewne wyciagniesz z wlasnego tyłka

Lord Godar
niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:06

U nas tyłki od dawna podciera się papierem toaletowym , a nie ruskimi gazetami , bo za PRL-u to takich pełno w szkołach i zakładach pracy było i tam właśnie ostatecznie trafiały . U "towarzyszy" widać jednak bez zmian ...

Tani
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 10:15

Nic bardziej falszywego, trafialy do slawojek czyli kibli. Bo jak chciales kupic chodliwa gazete musiales kupic,, prawde ,,kosztowala grosiki ale papier byl wlasciwy. Natomiast Kraj Rad to byla kolorowka na bardzo dobrym papierze byly super zdjecia krajobrazow gor rzek. Jak ktosto lubil to mial hobby za free.

Lord Godar
czwartek, 13 sierpnia 2020, 11:30

Czasy były takie , że jak się pojawił papier toaletowy w kibelku to go zwinęli i wynieśli do domu , a podrzucili gazetę . A z resztą w szkole podstawowej za komuny było to samo , dyrektorka była taka komunistka że hej , a sama papier wynosiła do domu ... Kraj Rad miał faktycznie zarąbistej jakości papier . Pamiętam te czasy .

Wojsko według mnie
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:08

On abramsa nie przebije, t14 to tylko Pokaz,, siły'' rosyjskiej armii, choć to wsm nie pokaz siły a tylko słabości rosyjskiej armii i polityki. Wystarczy armata 30mm i już po wieży armaty.

Fanklub Daviena
niedziela, 9 sierpnia 2020, 00:00

No to po co narzekania na polskie T-72M? Skoro na T-14 wystarczy armata 30mm to tym bardziej wystarczy 125mm z najgorszą ppanc, czyli polskiej produkcji... Nie trzeba nam starych Abramsów w takim razie! :)

Tani
wtorek, 11 sierpnia 2020, 18:44

Nie ma takowej w naszym 72 jest czechoslowackiej lub slowackiej budowy armata. Bo UW dal produkcje armat czolgowych pepikom. Mysmy zaopatrywali w dziala inne kraje ale to byla artyleria. To byl taki podzial produkcji.

Lord Godar
niedziela, 9 sierpnia 2020, 13:07

Nie trzeba nam Abramsów ...

x
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:50

Moim zdaniem wystarczy nawet wiatrowka 5,5 mm.

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:08

Akurat na 30mm to wieża jest odporna.

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:31

ale nie systemy optyczne które zabezpieczono wnękami - głupota taka sama jak w 2PL. producenci Leo2, Merkav czy Abramsów pewnie mają niezłą polewkę z tej wieży...

QRF
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:12

Merkava i Abrams nie mają optoelektroniki na wieży?

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:28

przyjrzyj się uważnie zdjęciom i spróbuj znaleźć w tych czołgach półmetrowe dziury w których znajduje się optoelektronika - konia z rzędem dam, jeśli znajdziesz

:)
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:03

Mają tylko polewkę :).

Który to już raz?
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:52

Co się dzieje z tą ruską zbrojeniówką? Ile jeszcze razy będziemy czytać o rozpoczęciu seryjnej produkcji armaty albo su57? Takie serie puszczają, że nie można określić rocznego tempa produkcji - to jakaś maskirowka debilna - to ile planują zrobić, nie wiem w przyszłym roku, pięć? Zero konkretów, duże liczby za wiele lat i wszystko się rozmywa z biegiem rzeki (czasu)... Jestem szczerze zawiedziony, według pewnego tutejszego koła opiniotwórczego Rosja nie ma żadnych problemów z produkcją hi-techu militarnego!

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:02

Do bólu:) Pewnie jeszcze nie raz i dwa:))

Kapitan Bomba
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:50

Monotonny jestes niegramotny.Do "bulu".

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:39

To cale twoje smutne życie. Czyż nie?

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:34

zgadza się - choć nikt na świecie nie kupuje tego złomu, a jednocześnie propaganda musi trąbić o sukcesach, więc się robi takie szopki medialne co rok i ciemny lud zapatrzony w TV oraz pozbawiony swobodnego dostępu do internetu to kupuje. popijając tanią wódkę wypisuje na forach jak to Armata będzie na wylot przestrzeliwać Abramsy

Nie kalecz języka chris.
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:35

W języku polskim zdanie zaczynamy wielką literą chris.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:38

czy to jedyny merytoryczny argument jaki masz w zanadrzu? Dziękuję, trudno o lepszą recenzję. PS: W języku polskim wielką literą piszemy też imiona - jak kiedyś będziesz pisał maturę pamiętaj o tym proszę.

Nie kalecz języka Chris.
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:26

Imię kogoś takiego jak tu celowo napisałem małą literą umrze.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:04

ogarnąłeś już podstawy gramatyki, teraz czas na składnię - przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się, które słowo nie pasuje do reszty

Kaleczący kacapski nir
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:34

A Chris piszemy z dużej. Nie wielkiej, bo wielkie to są co najwyżej bzdury rosyjskich piesków.

sobota, 8 sierpnia 2020, 18:27

O śmieciach piszemy z małej. Nie piszemy mocz czy kał z dużej. Rozumiesz Chris?

bobry w Montanie są naprawdę bystrzejsze
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:08

:... nikt na świecie nie kupuje tego złomu..." Ale wy jesteście żałośni.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:39

no to napisz przyjacielu ile T-14 lub Su-57 kupiono lub choćby wstępnie zapowiedziano zainteresowanie?

bobry w Montanie są naprawdę bystrzejsze
wtorek, 11 sierpnia 2020, 16:37

Te bobry naprawdę są rewelacyjne. Podobno najbystrzejsze nawet rozumieją co się do nich mówi.

Przyjaciel wielbicieli workuty
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:37

Kupują, na przykład wszyscy terroryści i islamiści z którymi kumpluje się zsrr bis.

Ok boomer
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:13

Nikt na świecie nie kupuje tego złomu xdddd. Dlatego Rosja jest jednym z największych eksporterów i producentów broni na świecie.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:40

no to jeszcze dodaj co składa się na ten eksport - kałachy, RPG-7 czy T-14 i Su-57?

Ok boomer
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:21

Samoloty, czołgi, systemy plot, różnego typu pociski rakietowe i wiele innych. Z Twoich wypowiedzi aż bucha zwykłopolacką rusofobią, więc dalej zwyczajnie nie będę się rozwodził

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:18

nie będziesz się rozwodził, bo nie masz nic do powiedzenia. jakbyś miał, to byś napisał ile sprzedano lub choćby zakontraktowano T-14, Koalicji SW, S-500, 9A52-4 Tornado czy Su-57 - niestety musiałbyś napisać 0, 0, 0, 0 i 0. potem musiałbyś dodać, że ten eksport to w 80% sprzedaż najbardziej prymitywniej broni osobistej do krajów 3-go świata, albo remonty sowieckiej techniki w krajach zależnych od Moskwy jak Azerbejdżan czy Kazachstan - we wszystkich przetargach gdzie kupujący porównuje możliwości sprzętu ruski złom przegrywa z zachodnim mimo znacznie niższej ceny - trzeba być ślepym lub zakłamanym, by nie widzieć faktów i nie zauważać związku przyczynowo-skutkowego

R
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:29

I kolejny wylew ekspertow z Jackowa.

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:36

i kolejne lamenty ekspertów opłacanych przez "kucharza Putina" gdy nie ma żadnych merytorycznych argumentów, a coś pisać trzeba...

R
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:10

"gdy nie ma żadnych merytorycznych argumentów, a coś pisać trzeba..." Zanczy jak Ci wszyscy eksperci tutaj wypowiadajacy sie na temat Armaty. Oni oczywiscie wiedza lepiej niz projektanci czolgu i zamawiajacy czyli rosyjska armia.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:42

fakty i decyzje jedynego na świecie zamawiającego mówią więcej niż "projektanci czolgu" - a mówią: 20 egzemplarzy w ostatnich 5 latach, 60 w kolejnych pięciu latach - niby taki cud, a nawet ruska armia go nie chce - jak to?

Kot
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:03

A skąd wiesz co chcieli zrobić projektanci czołgu i zamawiająca armia? Mówił ci to Putin jak wylewałeś jego nocnik?

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:40

Kot prezesa też się interesuje tą tematyką?

Th
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:27

Artykuł o T-14 i już widać wzmożoną aktywność ustrolli w panicznej akcji dyskredytacji. A i tak wiadomo że najlepszy sprzęt na świecie to T-14 i Su-35S.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:23

Mnie ten temat trollu średnio interesuje więc nie musisz się pode mnie podszywać.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:36

Nie podszywaj się pode mnie trollu.

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:18

No bez przesady, T-14 to dalej czołg z jego ograniczeniami i zaletami. To czy coś jest najlepsze na świecie czy nie może się dopiero okazać podczas poważnego konfliktu na razie obserwujemy typowe wojny kolonialne. Abramsy walczyły do tej pory ze słabo przygotowanym, kiepsko zmotywowanym i technologicznie przestarzałym przeciwnikiem. Podstawowy czołg USA dowiódł w tych konfliktach że jest dobrą i skuteczną maszyną, o Armacie praktycznie nic nie wiemy po za tym co wypłynie od Rosjan. Radził bym się wstrzymać od tego typu zapewnień.

Hanys
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:34

Najlepszy czołg jakim walczył abrams

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:50

no i po co te kłamstwa? M1A1 Abrams (czyli czołg z połowy lat 80.) walczył z T-72S (czyli czołgiem nowszym, bo z drugiej połowy lat 80.) wielokrotnie w czasie Pustynnej Burzy (Saddam miał kilkaset teciaków w tej wersji) i wszystkie pojedynki pokazały całkowitą deklasację sowieckiej konstrukcji - ani jeden Abrams nie został zniszczony w wyniku bezpośredniego trafienia, zachodnia konstrukcja górowała zasięgiem wykrycia przeciwnika i skutecznego ognia, świadomości sytuacyjnej, a 120 mm działo okazało się dużo celniejsze i skuteczniejsze od ruskich 125 mm. Tamta wojna udowodniła to, co nawet polscy wojskowi mówili wówczas od dawna: że teciaki to złom nie mający szans z zachodnimi konstrukcjami w rodzaju Leo2 czy M1A1 nawet przy przewadze liczebnej (stąd m.in. polski program "Twardy"). A o T-14 wiemy wbrew pozorom sporo: Rosja olała T-90, bo wzrost kosztów w stosunku do wzrostu możliwości był horrendalny - coś tam zamawiano, czołg prezentowano na paradach i chwalono w telewizji, przez całe dekady próbowano go opchnąć komukolwiek z zagranicy, a dla własnych żołnierzy zostawiano odświeżane wersje T-72. Trzeba nie mieć za grosz wyobraźni albo mieć bardzo dużo złej woli, by nie widzieć analogii - nie bez powodu zamiast zapowiadanych 2300 egzemplarzy T-14 w linii w 2020 r. jest tylko 20 testowych, podczas gdy postsowieckie T-72 przechodzą ósmą już chyba modernizację - jednym słowem propagandowe bajania trolli o 2x większej przebijalności pocisków wiesz między co można włożyć

Tani
piątek, 14 sierpnia 2020, 08:29

Abrams ma szanse walczyc z T-72 S,bo ten czolg jest na uzbrojeniu Iranu. W latach 90-tych Iran kupil licencje na ten pojazd i wspolnie z rosjanami zbudowali fabryke kolo miasta Dorud. Wyprodukowano ok 800 czolgow tej wersji. 4 lata temu pokazano moderke tego czolgu pod nazwa Karrar. Ma nowa wieze, zdalnie kierowany karabin na wiezy, nowe systemy lacznosci nowe kostki reaktywne plus sensory wykrywajace laser lub fale radarow. Teraz kasa z ta jest trudno, wzorzec ogladal min obrony. Jest za..... tylko.....

QRF
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:34

Większość czołgów T72 w armii Irackiej powstało w Polsce nie przypominam sobie byśmy produkowali je w wersji S. Strasznie bredzisz i jeszcze o kłamstwa oskarżasz a sam mało wiesz... Jakby to była wersja S to teciaki miały by możliwość wystrzeliwania ppk Refleks. Abramsy walczyły z T72M których pociski podkalibrowe BM15 nie były w stanie penetrować pancerza M1 i M1IP.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:21

widzę, że masz braki w wiedzy, więc pozwól że cię dokształcę: w PRLu w latach 80. łącznie wyeksportowano 156 czołgów T-72M1 - do Iraku i NRD, a wersji T-72S w Polce nie produkowano nigdy. Saddam miał około 400-500 (różne szacunki) teciaków w wersji T-72S, Saddam miał też półtora tysiąca T-72MS, T-72M1S, T-72M, T-72M1 i oczywiście leciwych T-72 - celowo nie napisałem o starszych wersjach, żeby nie manipulować, bo wiadomo że czołgi z lat 70. nie mogły konkurować z tymi z połowy lat 80. - ale T-72S mógł (przynajmniej w teorii) i konfrontacja z zachodnią techniką zweryfikowała jego możliwości. To samo się z resztą tyczy ruskiego lotnictwa czy opl

Tani
wtorek, 11 sierpnia 2020, 18:54

Z czym walczyli tonajlepiej wiedza amerykanie. Oni pisza ze glownym przeciwnikiem byly....T-59. Byl to jedyny typ czolgu w dywizjach zmechanizowanych. T-72 byl rzadkoscia. Jedno muzeum za 72 Saddama oddalo Tygrysa 2 z wieza Porsche . Czyli rarytas. Oczywiscie muzeum amerykanskie. I jedna uwaga tam walczyly tez jugoli m-84 po stronie koalicji byly na wyposazeniu Kuwejtu. One robia czesto za Irackie Lwy Babilonu oczywiscie w prasie.

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:16

Abramsy walczyły z czołgami T-72M/M1 czyli odpowiednikiem T-72A z 1979r wiec oba pojazdy dizeliło całe 6 lat. T-72S to wersja eksportowa dla T-72B wiec na pewno ich w Iraku nei było. Tyle ze nawet jakby były tam T-72B to efekt byłby taki sam, pancerz M1A1 jest odporny z przodu na pociski z 2A46M . PPK Refleks maja penetracje do 900mm RHA czyli od M1A1HA tez nei sa w stanie przebić pancerza przedniego Abramsa.

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:58

Davien ukrze nasze Lwy Babilonu powstaly w 75r. Moga nosic oznaczenie M. Ale to jest M nie majace nic wspolnego z M prod sowieckiej. Taka ciekawostka podczas stazu za komuny zapytalem sie jakiego typu czolgi sa w batalionie pancernym mojego pulku T-54 czy 55. Znajomy sierzant wojsk pancernych powiedzial,,nie wiem....musialbym sprawdzic w ksiazce kazdego pojazdu. Sa 54 ,sa 54 modernizowane do poziomu 55.Sa 55 i 55 wyposazone jak 54.Bo wymontowano wyposazenie 55. Dla ciebie to sa czolgi srednie,,...... Wiec jesli klocicie sie o taki szczegol to miejcie to na pamieci. W Armii nikt nie operuje wersjami pojazdu. Wersje to wymysl handle.

Tani
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 10:24

Dopisze gl czolgiem Saddama nie byl 72 tylko 59. T-59 to nielicencyjny Chinski 55. Tak ok 90% procent czolgow na zdjeciach zrobionych przez amerykanskich zolnierzy to ten pojazd. Bo on sie troche roznil od teciaka.

niedziela, 9 sierpnia 2020, 22:27

Potraktuj go jako "nieszkodliwego idiotę"-tyle wie o czołgach.

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:08

Mozliwosci niewiele wieksze niz T-34

obalaczbredni
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:11

Damian - puszczają ci nerwy - co tam napisz że ledwo co ma zdolności większe od katapulty. A jak tam o Abramsach, które się same postrzeliły na ćwiczeniach w USA i amunicja ćwiczebna, nie bojowa, załatwiła ten kosmiczny czołg na cacy, powtórzę ćwiczebna - a co byłoby jakby dostał bojową.

piątek, 7 sierpnia 2020, 11:22

Obalaczbredni- z upublicznionych informacji wynika, że pocisk ćwiczebny nie przebił pancerza Abramsa, ale uszkodzeniu uległ szereg podzespołów zainstalowanych na zewnątrz czołgu. Na wiwaty panie obalacz jest zbyt wcześnie.

pytajnik
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:25

a płuco to co żołnierzowi przebiło i urwało palce ?

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:39

Z komunikatu wynika, że jeden z członków załogi został ranny i po opatrzeniu na miejscu przewieziony do szpitala. Abrams został trafiony pociskiem 120 mm M1002 Target Practice Multipurpose Tracer (TPMP-T), który jest ćwiczebnym odpowiednikiem taktycznego M830A1 High Explosive Anti-Tank Multipurpose Tracer (HEAT-MP-T). Amunicja tego typu jest używana w czasie ćwiczeń dla uzyskania skutków maksymalnie zbliżonych do użycia amunicji bojowej. Ma zasięg ok. 8 km. Uderzenie tym pociskiem przetrwaloby niewiele czołgów na świecie.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:38

Nie podszywaj się pode mnie trollu. Jak Abrams przebijamy jest amunicją ćwiczebną, to zrobią z niego T-72B3/90. Mielone?

Th
sobota, 8 sierpnia 2020, 05:11

Nie tylko troll ale jeszcze złodziej nicku. Żałosne trollu.

Th
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:22

Dlaczego kradniesz nicka trollu? Dlatego że zmyśliłem, że F-35 może zrobić kobrę?

Anty onuca na polskich forach
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:50

Ty i twój kolega pod spodem macie coś oprócz pestek w dzbanie? Pocisk nie spenetrował pancerza. Dostał się do środka odłamek przez którąś ze szczelin. Stąd ranna jedną osoba. Ale wy dalej swoje jak oczadziali smrodem onuc...

obalaczbredni
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:37

To czemu nie używają bojowej? skoro ten ćwiczebny ma być w zasadzie tak samo dobry. Po użyciu amunicji bojowej super hiper czołg forteca nadaje się na złom a załoga do szpitala. a co by przetrwało a co nie to w zasadzie nie wiesz i pojęcia nie masz - ale napisz - jak damianek - żę ŻADEN inny czołg na świecie by nie przetrwał a co - zrobiłeś wszystkim takie testy to wiesz.

Th
sobota, 8 sierpnia 2020, 05:10

Panie obalacz... Używanie M1002 podczas ćwiczeń maksymalnie urealnia efekty osiągane przy użyciu amunicji bojowej (podaje to każde źródło) ale jest pociskiem bardziej ekonomicznym od bojowego M830A1. Siła penetracji pancerza czołgu jest dokładnie taka sama jak jego bojowego odpowiednika. Żadne fachowe źródło opisujący zdarzenie nie podważa odporności pancerza Abramsa. Pancerz nie został przebity a rany żołnierza powierzchowne i tyle w temacie tego incydentu.

piątek, 7 sierpnia 2020, 14:29

Ja słyszałem że trwało całą głowę.

piątek, 7 sierpnia 2020, 04:38

Cytat z innego portalu na temat wydarzenia z Abramsem na cwiczeniach: "Z upublicznionych informacji wynika, że pocisk ćwiczebny nie przebił pancerza, ale uszkodzeniu uległ szereg podzespołów zainstalowanych na zewnątrz czołgu." Bez przesady więc panie obalacz.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:00

Ćwiczebna i to taka co powinna się na pancerzu rozmaślić nie wyrządzając szkody a tu taka lipa, chyba jednak ten T-34 z ostrą by pozamiatał lepiej.

piątek, 7 sierpnia 2020, 11:33

Problem tylko w tym żeby nie słuchać ruskiej propagandy. Najnowsze dane z incydentu jakie przeciekly do prasy podają że pocisk rzeczywiście się rozmaślil na pancerzu a jedynie uszkodzeniu uległy pewne urządzenia na zewnątrz pancerza. To tyle bajek .

Tani
środa, 12 sierpnia 2020, 10:32

Jaka ruska propaganda? Na ruskich stronach nic o tym nie pisza. O tym wypadku dowiedzialem sie tu. Wypadki sa wszedzie ale zaraz na ruskich. W rosji sie zmienilo publikuje sie info o wypadkach malo tego sa zdjecia tego co zostalo z dwoch bmd ktorym nie otworzyly sie spadochrony. Zalogi skakaly osobno wiec stracono tylko pojazdy.

Gvalch'ca
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:51

podszywa się ktoś pod Daviena, a ty od razu tu łykasz jak ruską propagandę - wstydził byś się...

Anty rusofil
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:09

Zgłaszam że pod mój nick też się ktoś podszywa. To standardowa procedura z innych for. Jak rosyjski trol nie ma przebicia to robi bydło. Dobrze że nie można tutaj kasować postów bo zostały by same pochwały dla Rosji i Putina......

Anty rusofil
sobota, 8 sierpnia 2020, 11:05

To ty kradniesz nicki Mykola.

czapka gore
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:24

Złodziej nicków.

Th
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:43

Ale gdyby je uzbroić w twoje AIM-120 z 1973 roku to już inna sprawa.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:16

Jeszcze raz, do bólu - Davienku o możliwościach T 14 wiesz tylko tyle ile zechciał był przekazać producent, reszta to tylko wasze ( normalnych inaczej trolli ) domysły. Wyżywacie się nad tą wieżą choć nie wiecie o niej nic, a ja wolałbym nie sprawdzać rzeczywistych możliwości tej maszyny. Wujek Adolf też poślizgnął się na ruskich " kartonowych" czołgach

FR technologiczne imperium
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:19

Ale twój argument można odwrócić, bo równie dobrze Rosjanie mogą zazwyżać osiągi maszyny ;)

x
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:08

Twoje sa za to ogromne.Rozweselania innych.

Bat
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:19

Są takie same jak Twoje. Ale ty bronisz rosyjskiego sprzętu jak pies kości.

x
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:53

I bede bronil bo ciagle wypisywanie ze wszystko co zachodnie czy amerykanskie to cudo a wszystko co ruskie to zlom ma sie tak do prawdy jak piesc do nosaTo nawet nie jest smieszne tylko zalosne.

Tani
środa, 12 sierpnia 2020, 19:37

I tutaj Cie w pelni popieram. Bo kazda technika ma swoje zalety i wady. I zazwyczaj bywa kompromisem. Podstawowa roznica to taka ze zachodnia technika jest dla zolnierzy zawodowych czyli dobrze wyszkolonych. Ruska dla poboru, czyli musi byc do ogarniecia przez slabo wyszkolonego zolnierza. Typowym przykladem jest Leo2. Kiedy RFN go wprowadzila dala go kontraktowym. Pobor przeszedl naLeo1. Tak pisali Niemcy i tak jest. Teciakami jezdzi pobor. Armata jest innym technologicznie tankiem i dostana je kontraktowi. Dlatego bedzie ich malo bo uzawodowienie ruskiej armii to 64%. Tak kiedys Szojgu powiedzial, czyli wiecej jakco trzeci zolnierz jest z poboru.

Tani
środa, 12 sierpnia 2020, 19:37

I tutaj Cie w pelni popieram. Bo kazda technika ma swoje zalety i wady. I zazwyczaj bywa kompromisem. Podstawowa roznica to taka ze zachodnia technika jest dla zolnierzy zawodowych czyli dobrze wyszkolonych. Ruska dla poboru, czyli musi byc do ogarniecia przez slabo wyszkolonego zolnierza. Typowym przykladem jest Leo2. Kiedy RFN go wprowadzila dala go kontraktowym. Pobor przeszedl naLeo1. Tak pisali Niemcy i tak jest. Teciakami jezdzi pobor. Armata jest innym technologicznie tankiem i dostana je kontraktowi. Dlatego bedzie ich malo bo uzawodowienie ruskiej armii to 64%. Tak kiedys Szojgu powiedzial, czyli wiecej jakco trzeci zolnierz jest z poboru.

Whiro
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:11

A jaki masz interes w obronie Rosji, ich sprzętu czy "wyczynów "? Jesteś gotów kłamać, poniżać się i obrażać Polaków dla Rosji? Współczuję.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:44

A Dawidek broni amerykańskiego sprzętu jak pies kości.

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:19

A ty rusku udający Polaka będizesz skamlał z zalu na okragło?:)

del
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:23

A w czym jesteś lepszy od niego? Że bronisz amerykańskiego?

Bat
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:14

To nie USA okupowało nas do 1990r. To nie USA doprowadziło do wojny w której zginęło 6 mln Polaków. Ale za to być może sprzęt USA będzie nas bronił przed sprzętem waszych ulubieńców z Rosji. Moralnie więc mam więcej racji niż wy.

yaro
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:31

Z innych wieści pancernych - "MO FR podpisało kontrakt na dostawę do wojska 168 BMP-3. Odbiorcą będą poszczególne związki taktyczne JuWO. W tym roku dostarczonych ma być 53 BMP w przyszłym 115. Dostarczane pojazdy będą w kompletacji ze wzmocnioną ochroną przed pociskami ppanc nowym wyposażeniem optyczno-elektronicznym. Możliwe będzie zainstalowanie pancerza reaktywnego. Nowe urządzenia termowizyjne pojawią się nie tylko u strzelca ale i u dowódcy. BMP-3 otrzyma szperacz laserowy PL-1A który pozwoli na oświetlanie celów dla urządzeń noktowizyjnych zachowując przy tym duży stopień skrytości. Niewykluczone że w przyszłości pakiet modernizacyjny BMP-3 obejmie wymianę modułu bojowego(wieży) na BM „Epocha” z armatą kal.57 mm oraz ppk „Kornet”."

Lol
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:21

A gdzie chleb i kiełbasa? U Putina na talerzu...

bender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:28

I to jest news, a nie, że kolejny raz w ciągu ostatnich 5 lat ogłoszono seryjną produkcję T-14 ;-) A napisano może w jakim terminie dostawa tych 168 BMP-3? To wydaje się niezwykle ciekawe...

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:30

Uni to robia, widzialem foto fabryczne 86 BWP3 i wozow remontowych gotowe do wysylki ciezko liczyc ale bylo ich moze. Oni wysylaja batalionami, czyli etatem ilosciowym na batalion. Co do Armaty to albo dopieli ten czolg i kupuja aby ruszyl eksport. Albo nowa konstrukcja po Armatowa ma charakterystyki na tyle dobre ze Armata bedzie tylko czolgiem przejsciowym. Zasada jest taka ze w momencie przyjecia na uzbrojenie rozp sie konstrukcja nastepcy. Ja bym sie z nich nie smial. Bo ten sie smieje najglosniej kto sie smieje ostatni.

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:30

Uni to robia, widzialem foto fabryczne 86 BWP3 i wozow remontowych gotowe do wysylki ciezko liczyc ale bylo ich moze. Oni wysylaja batalionami, czyli etatem ilosciowym na batalion. Co do Armaty to albo dopieli ten czolg i kupuja aby ruszyl eksport. Albo nowa konstrukcja po Armatowa ma charakterystyki na tyle dobre ze Armata bedzie tylko czolgiem przejsciowym. Zasada jest taka ze w momencie przyjecia na uzbrojenie rozp sie konstrukcja nastepcy. Ja bym sie z nich nie smial. Bo ten sie smieje najglosniej kto sie smieje ostatni.

FIFA rafa
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:17

To tak jak z su 57. Nue zrobili dobrze jednego ślę już konstruują naste pny który nie będzie miał analoga. ( choć podobno ten miał go już nie mieć). Rosyjski ebs się cieszy, kiełbasy brak. Został smalec i bimber przy oglądaniu z dumą defilady na placu czerwonym. A nato jak nie atakowało tak nie atakuje...

Tani
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 11:36

Chcesz pokoju szykuj wojne. Oni na tym nielocie zarobia. Zreszta dalej zarabiaja bosilniki hindusi dalej finansuja. Maja sponsora i tyle.

czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:44

Weź tabletki.

nieludzki doktór
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:38

Daj mu kilka swoich.

piątek, 7 sierpnia 2020, 08:44

Dałem. Nie działają.

John
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:27

I tylko 600 km autostrady zbudowali przez 30 lat . W polsce 4600 .W polszy wszystkie szkoly z toaletami w riosij 3600 z kibelkiem w krzakach . Do tego 6 miliinow domow bez prádu . Poziom zycia Burkina Faso. Dlatego te sprzety wojskowe przyspiesza wasz upadek do jtorego doprowadzicie of srodka . Zdrowko .

Chudinii
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:12

Z ciekawości zweryfikowałem te rewelacje dotyczące autostrad. Tak więc według GDDKiA mamy w Polsce 1693,8km autostrad oraz 2452,7km dróg ekspresowych. Razem daje nam to 4146,5 km dróg szybkiego ruchu. Odnośnie ilości takich dróg w Rosji, nie znalazłem dokładnych danych z podziałem lecz cytując zestawienie z Gazety Wyborczej z dnia 3/01/2015 roku, Rosja była na 3 miejscu zestawienia (po Chinach i USA) z łączną ilością 39143km dróg ekspresowych i autostrad (w tym samym zestawieniu Polska ma 3170km). Zastanawia mnie, po jakiego grzyba pisać takie bzdury i porównania wyssane z palca gdy można takie dane zweryfikować w około 5 minut?

piątek, 7 sierpnia 2020, 09:22

Tylko że Rosjanie mają trochę inne pojęcie na autostradę, wystarczy sobie zrobić wirtualny spacer.

ViS
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:00

Dla mnie to co wybudowano w Polsce też nie można nazwać autostradami. Dwa pasy w każdą stronę to trochę lipa.

Gvalch'ca
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:11

w Polsce jest 4269,8 km dróg ekspresowych i autostrad oraz kolejne 1004,0 km w budowie. a jakbyś kiedyś przejechał się do Rosji to byś wiedział, że większość z tych ich "autostrad" to zwykłe szosy, miejscami ze środkowym pasem dla wyprzedzających (ale bez rozróżnienia w którym kierunku można się tym pasem poruszać!) - autostrady z naszym (zachodnim) pojęciu to tam de facto jedynie w okolicach Moskwy i Petersburga, oraz odcinki np. z jakieś 100 km z Moskwy na Kursk, choć to też bardziej "gierkówka" niż nasza A1. Gdyby policzono ile jest dróg ekspresowych i autostrad w zachodnim stylu, to może 1500 km by nazbierali, reszta to czysta propaganda (jak Kuzniecow udający Nimitza, albo Su-57 udający F-22)

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:34

Nie Burkina Faso tylko UE. Gdyby nie dotacje z Uni I. Dalej bys chodzil do slawojki, czyli za obore. Facet tam jest przestrzen kontynent, popatrz sobie na mape a potem pisz. I im nikt nic nie da.

Extern
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:58

Gadanie tam, Unia coś daje, ale jeszcze więcej na tym zarabia. A co gorsza demoralizuje ekonomicznie całe sektory gospodarki zamieniając je z drapieżnych żądnych zysku na żądne dopłat za nic, to w dłuższej perspektywie musi się skończyć źle. A Polska się rozwijała i przed unią, żyłem pamiętam.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:06

Pewnie że nie da bo jak by dawali to by nie było co ukraść a jest co ukraść i kradną !!!

obalaczbredni
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:08

600 a skąd te dane John? z głowy? - czy myślisz że wybudowali tylko M11 ,która ma 600 km? a o M4; a MCKD słyszałeś , a o trasach szybkiego ruchu słyszałeś. 4600 to wszystkie drogi szybkiego ruchu i autostrady jakie wybudowaliśmy za pieniądze z UE + kredyty. Co łatwiej zbudować i zaprojektować - kilometr autostrady czy nowy samolot , silnik odrzutowy, śmigłowiec , łódź podwodną, czy statek kosmiczny. Autostrady już budujemy od 30 lat a co z resztą? reszta leży i nasze umiejętności w tym względzie są poniżej dna. Rosjanie z roku na rok zwiększają skokowo swoje możliwości i umiejętności technologiczne. W co do 6 milionów bez prądu? to znowu wymysły - w 2019 roku oddali najwięcej mieszkań i powierzchni mieszkaniowej w Europie - czyli co te miliony mieszkań budują bez prądów i kibli? wy tak na serio? O ilości nowych szkół i przedszkoli oddawanych corocznie Polska może tylko pomarzyć - i pewnie one też są bez kibli i prądu. I tak można w kółko ale to bez sensu. Poziomu czołgu armata i nawet silnika do niego to za kolejne 30 lat nie osiągniemy.

FIFA rafa
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:43

Gdyby Polska nakradła tyle ziem co kacapy i miała tyle złota, diamentów, węglowodorów, tytanu, węgla co oni, to bylibyśmy na poziomie Norwegi czy Kanady. A oni dalej są montownia zachodu jak i my. Rosja to dziki prymitywy naród.

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:46

Takie USA na wzchodzie :).

Skleroticus
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:09

O "federałce" (to u nich jedna jedyna droga z zachodu na wschód) Rassiji pewnie słyszałeś, kiedy cała będzie mieć asfalt? Co do Armaty, ponoć ma nawet kibel. I to dopiero jest poziom, w domu krasnoarmiejec nie ma ale w tanku jest :) A co do przemysłu, u nas np. producentów laserów tnących jest więcej niż w Niemczech, ilu jest u was? Resztę bajek sobie daruj, zbiednieliście za ostatni kwartał o 8%, Gazprom nie ma komu gazu sprzedawać i jest zadłużony na ponad 500mld USD, Rosnieft redukuje wypłaty o 25%, 70% Ruskich żyje za 3-8 USD...dziennie. No raj na Ziemi :))) Miejcie sobie te silniki do Armaty, za chwilę będziecie 80 lat za nami cywilizacyjnie. Już jesteście jakieś 50 lat w tył:)

obalaczbredni
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:45

To skąd te samolot czarterowe w Turcji lądujące 2x częściej od innych i latające do Rosji , podobnie w Egipcie, Tajlandii? to te 30 % co żyej za 10/dolarów/dobę ma tyle forsy i ciągle lata. A mediana płacy w Rosji to 35 tys rubli/ mies - czyli połowa otrzymuej mniej a połowa więcej - a 35/tys rubli to ok 1900 PLN - to jak to jest z tymi 3 dolaram/ dobę - czyli 3x30 - 90 dolarów x 4 - 360 PLN to jednak do 1900 trochę brakuje. Ale pisz brednie i walcz. Bez kozery napisz że 90% żyje za 1 dolara. A te 141 tys samochodów nowych co to kupili w lipcu to ci co żyją za 1 czy 3 dolary na dobę. I zobacz ile kupili mercedesów ?

Wielbiciel zaradnej rosji
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:08

Brawo. Czyli mediana zarobku w Rosji jest mniejsza niż najniższy zarobek w biednej Polsce. Potęga mordiru rośnie. Czołgów i samolotów coraz więcej, a poziomem społeczeństwa to wielkie potężne imperium rosyjskie to ledwo się równa z biedną Polską. Brawo...

Lejacy z rusow
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:15

Daj spokój z tymi bredniami we wszystkich statystykach leżą i kwiczą. PKB per capita polski 15000 Rosja 11000 . Jak by to wszystko była prawda co tu ty i Funclubdaviena tu piszecie, to technologiach militarnych wyprzedziliby już USA . W jakości życia Monako w produkcji serów Francję w produkcji wina Włochy a motoryzacji Japonię !! A rzeczywistość leży i kwiczy średnia pensja w rosij 900 złoty w przeliczeniu na złotówki. Polecam filmiki na YT Polska wieś vs rosyjska. Albo polskie miasta vs rosyjskie w Google maps itd I cala kurtyna propagandy opada.

Gvalch'ca
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:24

ale wiesz, że oni nawet nie przeczytają Twojego posta - nie za to im płacą. oni nie przyjmują do wiadomości, że PKB w Rosji per capita w 2018 r. to 11.289 podczas gdy w pogardzanej w ich propagandzie Estonii to 23.266. nie obchodzi ich też, że PKB w sowieckim raju rośnie poprzez budowę kosmodromów z których nic nie startuje, albo czołgów, których nikt na świecie nie kupuje, podczas gdy w takiej Estonii każdy składnik PKB to żywa gospodarka i dzięki temu ze wzrostu korzystają zwykli ludzie. nędzę rosyjskiej prowincji (czyli całego kraju prócz Moskwy i Petersburga) widział każdy, kto choć raz się tam wybrał - tego nie trzeba szukać, to jest na każdym kroku...

Whiro
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:46

Tu potwierdzam. Szanuje kraje biedne ale dochodzące do bogactwa społeczeństwa swoją ciężką pracą. Rosja to dochodzi ale to do coraz większej armi wygrzebując z ziemi co popadnie i handlując tym na prawo i lewo. Gdyby nie to to ich pkb było by na poziomie Serbii.

kabanos
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:28

Ale M11 budowali kilkanaście lat i ludzie Jelcyna i później Putina rozkradali fundusze. O M4 to Bareja mógłby oprzeć (jakby żył) kolejny prześmiewczy serial. Tak nawet w Rosji się buduje jakieś drogi ale temat dla prokuratury i organów ścigania (też biorą dolę). Tam korupcja goni korupcje a wybudowanych dróg jak np M4 po roku eksploatacji robi się droga szutrowa.

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:21

Tak to jest w państwie które wydaje 30% PKB na zbrojenia...

ignas
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:51

Kurcze, tak czytam, te "mondrości fahofcuf" i się dziwię dlaczego u nas nie produkują takich, a nawet lepszych czołgów, tylko mamy 50 letni niemiecki szmelc.

John
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:31

No wazniejszey jest standard zycia ! Porowbaj PKB polski of 1990 do teraz wzrost 11 razy rosij tylko 3 razy. PKB per capita Polska 15000USD rosja 11000. Autostrady Polska 46000 km rosja 600km. It'd

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:52

Znudzone tym standardem 2,5 miliona Polaków wyjechało z raju. Wyjeżdżają kolejni.Wraca niewielu.

sobota, 8 sierpnia 2020, 19:29

Wyjechali kiedy? 2004,5,6 rok, nie teraz. U was exodus siędopiero zaczyna...

ito
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:26

46000??? Chyba dróg gminnych. Na koniec 2019 w Polsce PLANOWANE było posiadanie 2100 km autostrad i 6077km ekspresówek. Sama autostrada (w rozumieniu europejskim) Moskwa- Petersburg to blisko 700 km (oddana pod koniec listopada 2019) w sumie dróg magistralnych odpowiadających standartem europejskim autostradom to ok 1200 km, odpowiadających drogom ekspresowym to trochę ponad 25000 km. Może nie za wiele w stosunku do obszaru Rosji, ale i tak, kolego, w swej rusofobii i głupawym podnoszeniu sobie samooceny popłynąłeś. Kraj jak kraj- niby do tyłu, ale i tak gdzie nie podskoczymy tam nas wyprzedzają.

Rusofob
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:15

Pamiętaj że wszystko co porownujesz w Rosji i Polsce to zwróć uwagę że to kraj 50x większy, podobno mocarstwo i z 3.5 razy większą ludnością. Gdyby Polska miała takie złoża jak Rosja to nawet Niemcy lizali by nam buty. A o i w sumie to równają się z nami a my jesteśmy lata świetlne za zachodem. W tym porównaniu Rosja to dno...

.
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:42

Cymbalisto.Niebawem będziemy do kasy w Brukseli wpłacać więcej niż z niej otrzymywać. Żebyś nie miał wątpliwości, zaczniemy spłacać pożyczki .Za te tysiące hektarów wybetonowanych polbrukiem.Czy trzeba,czy nie trzeba.

piątek, 7 sierpnia 2020, 09:23

Syberia od 20 lat wpłaca trzy razy więcej do budżetu federalnego niż otrzymuje ;)

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:45

Na kredyt każdy może być bogaty, niestety długi trzeba spłacać, a zadłużeni jesteśmy po uszy ( ok 1bilion zł, a niektórzy twierdzą że łącznie z ZUS i samorządami to nawet 4 biliony zł ) i może się okazać że te nasze autostrady już nie są nasze (bo przemysłu już nie ma), a ty zostałeś w samych skarpetkach

Kot
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:50

To trzeba zwrócić się do Rosji i Niemiec o reparacje. Jedni i drudzy powinni zabulić. Do 90 roku sowieci pasli ryje na naszych towarach i naszej pracy. Taki naród pasożytów.

Gvalch'ca
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:29

ale wiesz, że dla kogoś kto ma pracę, kredyt na dom to żadne zło? - bo ów ktoś ma dom i żyje na poziomie, a po latach ma też własność - na tym się nie traci, tylko zyskuje! oczywiście inaczej jest w kraju takim jak Rosja, która ma debilną gospodarkę opartą na wydobywaniu ropy/węgla/gazu oraz na produkcji broni której nikt na świecie nie chce kupować - to jest sytuacja z kredytem na dom i brakiem umowy o pracę: rzeczywiście, prędzej czy później wasz łysy car (z bajerancką zaczeską) doprowadzi do tego, że wszyscy pójdziecie w skarpetkach...

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:56

Nie wspomniałeś, co zwykle czynisz,ze ich łysy car to kurdupel.Można przy okazji porechotać .

Dawo
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:22

T-14 armata w produkcji niskoseryjnej. Jedziesz Davien....

Fanklub Daviena
czwartek, 6 sierpnia 2020, 07:53

Śmieszą mnie rozważania militarnej gimbazy na tym portalu. Rozważania o tym, że czołg T14 ma silne opancerzenie, nawet wieży, która pod tymi zewnętrznymi blaszkami skrywa jakiś super odporny na ostrzał rdzeń. Z wsadzoną w niego armatą. Dzieciaki, opancerzenie buduje masę czołgu. Zapamiętajcie to sobie. Nie ma super odpornego na ostrzał materiału, który jednocześnie byłby super lekki. Nie ma. Być może trwają prace nad czymś takim. Nawet jeśli trwają, to czy Rosja wg Was jest krajem zaawansowanym technologicznie na tyle aby takie cudeńko posiadać? Mówimy o kraju, który telewizorów nie produkuje :) Sami widzicie :) Czołg T14 waży 48 ton. Tylko 48 ton. Więc, wieża czołgu T14 jest łatwa do zdmuchnięcia. Nawet trafienie z działka bushmaster 30 mm zrobi jej krzywdę. Nawet wyłączy ją z walki. A czołg bez sprawnej wieży z armatą jest tylko i wyłącznie podwoziem na gąsienicach. Bez względu na to ile postów napiszecie, bez względu na to jak bardzo będziecie chcieli zakłamać rzeczywistość, nie zmienicie tego, że T14 to bardzo głupi pomysł. To marnotrawstwo czasu i pieniędzy. To fanaberia, dzięki której jakiś oligarcha wyciągnął z rosyjskiego budżetu mnóstwo pieniędzy. A rosyjska armia nadal stawia na T72b3 oraz T90.

ito
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:40

Błąd- masę czołgu buduje opancerzenie i jego geometria. Każdy kawałek, który trzeba opancerzyć musisz rozpatrywać w trzech wymiarach. SZEŚCIAN. Czyli do potęgi trzeciej. Waży circa to, co Leclerc- czy ktoś jakoś szczególnie narzeka na opancerzenie Leclerca? A z wieży wypadło ci dwóch załogantów. Opancerzenie miejsca dla nich to, rozpatrując Abramsa, jakieś 8- 10 ton. Dołóż całe bebechy, których NIE potrzebujesz jeśli obniżysz masę wieży o 10 ton- i masz circa 11 ton mniej. Innymi słowy właśnie z 63 ton M1A2 zrobiło ci się 52. Czyli masa Armaty. Obstawiam, ze opancerzona jest na poziomoie współczesnych czołgów zachodnich, natomiast odporność autonomicznej wieży na ostrzał (nie w znaczeniu odporności na zniszczenia, a w znaczeniu nieulegania awariom na skutek wstrząsów- bo taka awaria jest równoznaczna z koniecznością wycofania czołgu z walki) to rzecz do sprawdzenia. Davien oczywiście bredzi ze swoim t 34, natomiast tak naprawdę czym jest armata okaże się po realnej walce.

R
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:14

No popatrza rosjanie podaja 55ton.

złośliwy
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:46

Rzekłeś wodzu!

1stCav
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:36

Hola hola zły człowieku;) Czy mam Ci przypomnieć co potrafił ze zdmuchniętą wieżą zrobić Rudy 102? A to było kilkadziesiąt lat temu... Strach pomyśleć co potrafi taki T-14 bez wieży:(

Jjj
czwartek, 6 sierpnia 2020, 07:32

Już widzę jak ruskie trolle będą pisać o tym cudzie techniki A na polu walki okaże się że Rosja dalej produkuje ilość a nie jakosc

Th
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:53

Jak narazie to najbardziej aktywne to są ustrolle. Wpadli w szał, amok i panikę.

Janusz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:48

Jaki normalny Polak lubi rusków i im kibicuje???

Tani
piątek, 14 sierpnia 2020, 09:41

Jaki normalny Polak lubi. Niemcow i im kibicuje? Jaki......lubi Amerykanow? Czy normalny Polak moze lubic ukra? Ja majac wybor lubie rosjanina,ukra nie ma takiej opcji.

Wnuk Błochina
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:57

Popatrz jak się id razu pod nóżki Kremla oburzyły i zaatakowały grupowo z okrzykiem urrra i okrzykujac Polaków banderowcami. Widać że chłopaki nie chodzili do polskiej szkoły jeśli dalej nie rozumieją dkaczego Rosja to największy wróg Rzeczpospolitej przez setki lat. Ten kraj ani raz nie był nam przychylny. Ani raz. Nawet brednie ze dzięki nim jesteśmy to w sumie fakt. Ale tylko dkatego że na wspólne z faszystami mało nas nie wymordowali. Dziękujmy im więc ze dzięki nim zginęło pydczas wojny 6 mln Polaków. Bo może gdyby Hitler nue ruszył na Moskwę to zostalibyśmy wymordowani wszyscy. Ale to może jednak podziękować za to hitlerowi.?

sobota, 8 sierpnia 2020, 11:08

Najbardziej trollują tutaj ustrolle. Policz sobie.

:)
piątek, 7 sierpnia 2020, 22:58

Ale sie zamotałeś niegramotny.Odpuść. To nie na twoją łepetyne.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:46

Ty Polakiem na pewno nie jesteś.

:)
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:47

No Mykola?U was w kole nie ma żadnego czy boją się przyznać?

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:39

Kazdy powinien lubic, bo gdyby nie ruscy nas by nie bylo. Ich nie lubia ukrowskie trolle bo oni by chcieli wielka ukraine i siekierezade po nocach. Dla mnie ten tank to bron z zaletami i wadami. Napewno ma mniej wad jak Abrams.

piątek, 7 sierpnia 2020, 15:00

Czemu gdyby nie ruscy to by nas nie bylo?

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 06:55

Poczytaj sobie gdzie Hitler widzial nasze miejsce w Europie Nasze tylko Polakow. Ukrom zalatwil etaty w armii niemieckiej na kazda dywizje chyba 800.

Dobre
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:48

Sorry ale ten czołg wygląda jak ponury żart. Rosja idzie na dno.

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:24

"ten czołg wygląda jak ponury żart" uwaga Panowie ekspert od dizajnu czołgów XD

LMed
środa, 5 sierpnia 2020, 23:55

Niech sobie budują nowe, my wolimy malować stare.

ubawiony
środa, 5 sierpnia 2020, 23:04

widze duza rzesza gawiedzi juz narobila w gacie widzac ten jakze goracy artykul o t14 i jego walorach niepokonanej maszyny XXI w tylko nie pisza nic o ciaglych jego problemach z jednostka napedowa ktora bez przerwy robi im pod gorke (a to sie zapalil stanal w miejscu badz brak mocy silnika ) co mozna poczytac na rosyjskich stronach a ciekawostka ich moderka T72B3 tez ostatnio sie zjarala prawdopodobnie tez wysiadl silnik ( mozna obejrzec na portalu Bron Pancerna Swiata fotki calkiem calkiem ) takze propaganda na calego zobaczymy ile tego cudu techniki wogole wyjedzie z fabryki

Masza i Kasza
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:15

Wiesz, na nasze czołgi stykną i te, które według ciebie się palą, psują i w ogóle są do ... Nie wiem, zaklinasz rzeczywistość i udajesz odważnego?

ubawiony z ubawionego
czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:38

ostatnio na ćwiczeniach zatonął amerykański transporter bojowy, 9 żołnierzy nie żyje ....także propaganda na całego

obalaczbredni
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:13

A krążownik abrams postrzelił drugiego krążownika z amunicji ćwiczebnej i przelazła przez ten hiperpancerz na wylot - haha, zniszczyła czołg. To ruscy nawet na te krążowniki nie będa musieli zwykłej amunicji stosować - wystarczy ćwiczebna. Ciekawe jak długo można takie info ukrywać

Hmm
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:23

Uwierz ze ilu ginie w Rosji to nigdy się nie dowiesz.

:)
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:02

Czyli czego oczy nie widza teho sercu nie żal Znasz Mykolaj?

w.
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:00

naprawdę? w polskich mediach tego nie było.

yaro
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:32

Było ale w tych pozbawionych politycznej poprawności. Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych poinformował, że wczoraj udało się zlokalizować transporter opancerzony AAV, który zatonął 30 lipca podczas ćwiczeń u wybrzeży Kalifornii. Wrak spoczywa na głębokości 117 metrów, półtora kilometra od wyspy San Clemente. Do wypadku doszło około godziny 17.45 czasu lokalnego, gdy pojazd wracał na okręt desantowy dok USS Somerset (LPD 25) typu San Antonio po przeprowadzeniu desantu ćwiczebnego na San Clemente w składzie 15. Jednostki Ekspedycyjnej Piechoty Morskiej. Załoga zdołała poinformować, że transporter nabiera wody. Według oficjalnych informacji wóz poszedł na dno bardzo szybko. W chwili zdarzenia w transporterze znajdowało się piętnastu marines i jeden marynarz. Początkowo zdołało się uratować osiem osób, ale po dotarciu na USS Somerset jeden z nich, 20-letni kapral Guillermo S. Perez, zmarł. Dwóch ocalałych jest w stanie krytycznym. Ośmiu marines początkowo uznawano za zaginionych, ale obecnie przyjmuje się już, że wszyscy zginęli. Ofiary miały od 18 do 23 lat.

Pogardzający rosyjskim prymitywem
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:01

Zrobiłeś sobie na tym dobrze.? Poniżające jest to że szukacie takich rzeczy i wklejacie tutaj mając radość z czyjejś śmierci. Jesteście prymitywy jak i ta, wasza Rosja. Ja i wielu innych też m8zemy ci powklejać wieści o trupach w Rosji. Ale nikt tego nie robi bo egzystencjalnie jesteśmy na innhm poziomie niż wy.

gdzie szkoła, gdzie nauczyciele
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:04

I znowu następny błazen ze sztandarowym tekstem "wasza Rosja", bredzący całkowicie nie na temat. Upadek polskiego systemu podstawowej edukacji spowodował, że "produkuje" on takie "ofiary losu" z manią wyższości praktycznie taką samą jak pastuchów.

Kacman
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:05

Ale mu dałeś popalić, Mykola.PO tym to pewnie tydzień będzie trzeźwiał.

vic
środa, 5 sierpnia 2020, 22:52

T-14 to próba dorównania zachodnim czołgom III generacji. Próba nieudana. Ale nawet nie chodzi o to. Na współczesnym polu walki rządzi lotnictwo. Zachodnie myśliwce są znacznie lepsze od rosyjskich i chińskich. Co oznacza że samoloty NATO wybombardują z powietrza te T-14, zanim wogóle będą one miały kontakt z zachodnimi czołgami.

AgJ
czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:42

Mnie bardzo ciekawi, na czym opierasz te swoje kategoryczne sądy. Piszesz jakbyś miał dostęp do tego czołgu i brał udział w testach tej maszyny.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:51

Ten koleżka wie bo jest o tym święcie przekonany że wie. I to jest niepodważalny argument i dowód ostateczny

Whiro
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:02

Tak jak wy wiecie że jest najlepszy. Ale wy jesteście namaszczeni przez cara, więc macie pewno rację...

:)
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:06

Za Wielką!!

tagore
środa, 5 sierpnia 2020, 22:14

Jeśli poważnie potraktować informację o dwukrotnie wiekszej skuteczności pocisków podkalibrowych z działa "armaty" to musiały by mieć pretkosć wylotową rzędu 2 km/s co raczej jest wątpliwe.

Komentator
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:39

Nie musi. Wystarczy dłuższy penetrator. Największą bolączką rosyjskich czołgów jeżeli chodzi o przebijalność stosowanej w nich amunicji był począwszy od T-64 karuzelowy magazyn amunicji. T-14 jest wolny od tego ograniczenia, najnowsze rosyjskie pociski podkalibrowe mają przebijalność prawie metr pancerza stalowego, więcej niż obecnie jakikolwiek zachodni pocisk. Sama armata 125 mm pod względem energetycznym (prędkość początkowa pocisku) przewyższa niemiecką 120 mm. Do tego, Rosjanie mają od dawna przetestowaną armatę 135 mm, a T-14 był projektowany pod kątem jej montażu od początku. Po jej wprowadzeniu 120 mm Rheinmetalu zostanie zdeklasowana, to tak jakby porównać 120 mm z Leo 2 że 105 mm Leo 1.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:52

Znowu... Najlepsze pociski do 2A82 czyli 3BN60/70 mają maks penetracje do 900mm RHA i ich istnienie potwierdza tylko jedno żródło. Sami Rosjanie wprowadzając nastepcę Mango o penetracji 620mmRHA twierdzili ze zwiększy to penetracje dla dział T-14 o prawie 20%( artykuł na def 24) Rosjanei nigdy nie produkowali ani nei testowali dział 135mm dla czołgów, skoąd ci sie to uroiło?? a co do 152mm na T-14 to miał ja i Obiekt 477 Mołot, miał ja i T-195 a jedynei Armata nagle dostała 40-sto letnia 2A82 po lekkim liftingu. Ciekawe prawda? T-14 ciągle używa amunicji dzielonej komentatorku i ciagle ma magazyn amunicji w kadłubie:)

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:52

Uff,im dluzszy tym latwiejszy do zlamania, oni maja rdzenie z zubozonego uranu i tu problemu nie maja. Maja tez koncepty pracujace armat 140mm i 152mm. Ja pamietam fotke T-34 uzbrojonego w 122mm ze Stalina. Dla nich opracowac nowy wzor amaty nie jest problemem. Oni artylerie maja na wysokim poziomie.

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:13

Dopisze bo dalej tego nikt nie rozumie. Glowna bronia zwalczania czolgow w rosyjskich czolgach jest rakieta. Zdolnosci tej nie ma nasz czyli UW teciak i wszystkie eksportowe. Po prostu innej konstrukcji lufa.

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:52

Moje drogie trolljany , 90 % komentarzy to jakieś teoretyzowanie w temacie "lekko opancerzonej wieży " . A może w waszych młodych i średnio rozgarniętych rozgrzanych główkach pojawiała się taka niepokojąca myśl że to co widzicie z wierzchu to tylko " stelaż " , nośnik optyki celowniczej i innych gadżetów, natomiast automat ładowania , zamek i stabilizacja mogą być schowane w silnie opancerzonej kazamacie wewnątrz tej " wieży"? Wszak każdy dowolny czołg można oślepić celnym strzałem, choć by z kałacha

AB
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:41

Idąc tym torem, po kiego grzyba ci automat ładowania, armata i stabilizacja, jak straciłeś optykę i inne "gadżety", dzięki którym naprowadzisz tę armatę na cel?

Komentator
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:44

Jak gruby pancerz chroni "optykę i inne gadżety" umieszczone na załogowej wieży? Jak naprowadzi działo na cel po utracie optyki działonowy Abramsa czy Leo?

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:55

Widzisz , czołgi takie jak Leo czy Abrams maja awaryjne celowniki własnei na wypadek rozwalenia optroniki a T-14 nie ma bo nie moze mieć z racji samej konstrukcji. Do tego wieza takiego M1A2wytrzyma z przodu wszystko czym Rosja w nią stzreli, wieża takiej Armaty padnie po trafieniu 3BM15

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:55

Optykę można wymienić , ważne aby załoga wyszła z tego bez szwanku. Tak z innej beczki, czy zniszczenie optyki celowniczej w Abramsie wyłącza go z walki czy chłopaki celują przez lufę ?

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:55

Przez awaryjny celownik koło dizała, prymitywny ale jakies możliwosci ma, tu nie ma żadnych.

X
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:35

Hmm, ale to chyba dość szybko wyszłoby na jaw. Natomiast ta wieża faktycznie jest trochę duża. Ale to może wynikać z objętości tej kapsuły załogowej i automatyki, którà musieli umieścić w wieży. Niemniej, bardzo dziwne byłoby spisywanie tej wieży na straty w warunkach bojowych. Coś tam jeszcze musi być.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:04

W wieży nie ma załogi. Co do reszty to tylko moje domniemania ale faktycznie byłoby dziwne gdyby coś większego niż 30 mm było w stanie wyłączyć z walki czołg

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:32

Qwert, jak widac wg ciebie Uralwagonzawod nie wie co opracował i produkuje??? N takei cuda to tylko u rosyjskich trolli:)

obalaczbredni
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:16

A nie nasz bondzie - tobie to od razu zameldowali o problemach - ze szczegółami i ty tutaj tą przetajną wiedzą dzielisz się z malutkimi - o dziękujemy ci za tą codzienną porcję bredni - bez nich świat nie byłby taki sam

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:57

Pokazy, defilada w Moskwie, oficjalne dane Uralwagonzawod na temat T-14 Armata, zródeł jest sporo ale musiałbys obalacz umieć czytać:)

obalaczbrendi
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:50

Czyli co pokazy defilada i oficjalne dane w viki - to źródła danych - spadłem z krzesła- damianku na więcej cię nie stać. A myślałem że chociaż do ciebie zadzwolini z teo uralwagonzawoda a tuy tutaj klepiesz wnisoki na podstawie jednego czołgu co się 2 lata temu zatrzymał na defiladzie? poważny jesteś

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:43

Źródła których oprócz ciebie nikt nie widział Dawidzie?

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:05

Oni wiedzą doskonale, natomiast ty wiesz tylko tyle ile oni chcą żebyś wiedział

Buczacza
środa, 5 sierpnia 2020, 21:10

Rak załatwi sprawę! Nie sądzę żeby ta wieża wytrzymała trafienie bezpośrednio 120mm.

Lenon
środa, 5 sierpnia 2020, 21:10

Jak na wieżę bezzałogową, to ta jest strasznie wielka, armata to pewnie nieśmiertelna 125 mm. Tak wielka wieża może sugerować umieszczenie całego zapasu amunicji w wieży, jeśli tak to kiepsko to wygląda. Teraz będzie się strzelać w wieżę, jak kapsuła załogi przetrwa wybuch amunicji, to poprawka w układ jezdny odłamkowo- burzącym i załoga sama się podda.

Komentator
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:43

Tak wielka wieża (o wiele mniejsza niż wieże załogowe, świadczy tylko o tym, że automat o trzech stopniach swobody zajmuje jednak trochę więcej miejsca niż niż np w Leclercu który ma dwa stopnie swobody i magazyn znajduje się w niszy wieży i obraca się wraz z nią. Co do nieśmiertelnej 125- taki, uwolniona od ograniczeń karuzelowego magazynu i związanego tym ograniczenia długości penetratora, to wciąż bardzo dobra armata która osiągami nie ustępuje 120-tce Rheinmetalu. Rosyjskie źródła podają, że T-14 projektowano z myślą o ewentualnej instalacji armaty 135 mm, która już została przetestowana dawno temu. Gdyby ja zainstalowano, to 120-tki NATO zostałyby przez nią po prostu zdeklasowane. Co do zapasu amunicji, mignął kiedyś szkic sugerujący że zapas amunicji przechowywany jest z tyłu kadłuba. Przechowywanie całego zapasu w tak niewielkiej wieży to absurd.

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 07:02

Wg mnie nie dorownuje bo nie musi. Z tego co kiedys czytalem bedzie strzelala rakietami. Czyli nihil novi. Poniewaz zachod nie ma rakiet musi miec armate z duzym kopem na ciezkim podwoziu.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:01

Panei Komentator, magazyn amunicji w Armacie jest w kadłubie a nie w wiezy. Działo 125mm 2A82 to działo porównywalne możliwosciami do 120mmL44 i nieco słabsze od L55. Nie ma działa 135mm panei komentator, ile mozna te brednei powtarzac, miało byc działo 152mm tak jak na Obiekt 477 i T-195 ale jak widac nie dali go rady zamontowac i musieli wziaść 40-letnia 2A82.

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:53

A słyszałeś o strefach osłabionych w Abramsach i Leopardach, przecież te czołgi też mają amunicję w wieży.

oni naprawdę potrafią rozbawić
środa, 5 sierpnia 2020, 20:01

Decyzja, która była spodziewana od dawna i w żaden sposób nie zaskakująca a ustrolle szaleją jakby kij w mrowisko wsadził wymyślając przy tym coraz bardziej idiotyczne teksty jak to ta "Armata" to w zasadzie taki unowocześniony T-34.

Janusz Jebut
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:52

co to jest ustrole?

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:08

Taka ich natura

nick
środa, 5 sierpnia 2020, 18:34

Armia nie chciała T90 ,bo za drogi,wolała modernizować T72B3 ,a Armata T-14 zapewne jeszcze droższa.Moim zdaniem nie kupią ich dużo, tym bardziej ,że tną nakłady na zbrojenia.Może chodzić o to żeby je sprzedawać kontrahentom zagranicznym np Indiom a bez wprowadzenia na uzbrojenie we własnej armii ,trudno liczyć na zamówienia zagraniczne.

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:58

Chce i kupuje wszystkie, 72,90,80

czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:57

Armia chciała i chce T90 tylko że najpierw zmodernizują sobie T72

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 07:09

Armia modernizuje wszystkie typy rownoczesnie T-72B3M,T-90M.T-80 BWM ktory poszedl tez do 4DP Kantemirowskiej, czyli taki czysty arktyczny nie jest. Jest ten model ciekawy bo ma pancerz reaktywny zespolony z pancernym. Czyli nie nakladany tylko produkowany razem. Taki ruski wynalazek,na ten zas nastepne warstwy czyli do 3 warstw pancerza reaktywnego

Gvalch'ca
środa, 5 sierpnia 2020, 21:11

prosty i logiczny wniosek. jakże inny niż te wszystkie trollowe brednie pt. "T-14 bedzie przebijał Abramsa na wylot"

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 07:10

Nie ma takiej opcji bo rdzen przebije tylko jeden i tyle.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:44

Dzisiaj wygrałeś konkurs na najbardziej aktywnego trolla. Gratulację.

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:58

dziękuję, zwłaszcza że jak ta "trolla" przystało siedzę sobie na wakacjach z żoną i dziećmi, a komputera używam głowie wieczorami do oglądania seriali - troll wypisz wymaluj :-)

T.S.
środa, 5 sierpnia 2020, 18:12

Opowieści dziwnej treści. jak się czyta niektóre komentarze, to nie wiadomo czy płakać czy śmiać się. Złośliwości jeszcze więcej. Czas pokaże ile wart jest ten czołg na polu walki. I tyle.

miś
środa, 5 sierpnia 2020, 23:02

Na jakim polu? Chyba nie ruskim?

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:09

Nie, na jankeskim

Tani
wtorek, 11 sierpnia 2020, 08:06

Nie to nie sa jankeskie. Tam ludzie sa grzeczni i trzymaja poziom. Dyskusja z jankesem jest prosta....on Cie wyslucha ale itak pozostanie przy swoim zdaniu. Ich tak chowaja. Agresja slowna to naszego kregu charakterystyka To byle demoludy. Tego na tzw zachodzie niema.

Ot chwila ulotna
środa, 5 sierpnia 2020, 18:10

Widać poparcie dla Putina spada. Potrzeba jakiejś podniety dla ludu... U nas bon turystyczny a tam Armata:) Oby powtórzyli sukces seryjnego Su 57. I ZSRR, bo tam też było bolsze dalsze lutsze

złośliwy
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:54

Wklejasz to dwa razy dziennie.Januszu trollowania.

Ot chwila ulotna
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:25

Jak tam z liczeniem? Powyżej 3 daje radę?

złośliwy
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:13

Do pińcet plus.Januszku.

jak tu nie wierzyć przysłowiom choćby temu, że
środa, 5 sierpnia 2020, 23:21

"Idiotów nie sieją oni sam,i się rodzą".

Ot chwila ulotna
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:26

Fakt

Gvalch'ca
środa, 5 sierpnia 2020, 21:12

haha - w punkt!

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:00

Za ten bon zapłacisz, w ten czy inny sposób

:O
czwartek, 6 sierpnia 2020, 00:09

Oby nie rublami.

Gvalch'ca
środa, 5 sierpnia 2020, 23:24

a ty zapłacisz za Armatę tak jak wcześniej ten cały inny sowiecki złom, który pogrążył wasz kochany Związek Sowiecki - a jak wiadomo historia kołem się toczy!

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:16

A co ja mam wspólnego z Armatą, czy ZSRR ? Z moich podatków płaszczak kupuje nieloty zwane F 35, czy inne defiladowe wynalazki, że o wszystkich " + " nie wspomnę

Gvalch'ca
sobota, 8 sierpnia 2020, 14:01

ktoś kto używa zwrotów "nieloty zwane F 35" jest albo ruskim trollem ergo opłaca Armatę i inny sowiecki złom, albo jest naprawdę mało rozgarniętym człowiekiem marnującym życie na trolling by poprawiać sobie samopoczucie - nie jeśli źle strzeliłem to zaiste przepraszam

Tani
czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:16

Zaden ruski nie nazwie F-35 nielotem. Samoloty USA maja prestiz na ruskich forach. Nawet F-35 jest pozytywnie oceniany. To rosjanie podkreslaja ze w konfiguracji Bestia weznie ponad 10 ton uzbrojenia w stealth tylko 2,4 t. Zreszta publikuja super zdjecia samolotow amerykanskich z pokazow i cwiczen. Jesli twierdzicie ze to ruscy to sie mylicie. To ukrowie i polacy z kompleksami tylko tych ostatnich jest mniej. Wejdzcie na neta ruskiego i sprawdzicie. Dla mnie tez to jest niespodzianka.

Ot chwila ulotna
środa, 5 sierpnia 2020, 23:04

A w Rosji to Putin ma skrzynkę z forsa? Oni też zapłacą.

złośliwy
środa, 5 sierpnia 2020, 20:45

Ty z tej lepszej czesci POPiS-u?

agat
środa, 5 sierpnia 2020, 18:10

Produkcja seryjna dwa na rok

bender
środa, 5 sierpnia 2020, 17:54

5 lat po premierze mogą mieć już działający pojazd, więc informacja jest prawdopodobna. Z drugiej strony zmyślali przez 5 lat, więc czemu mają teraz przestać. Poczekajmy z pół roku na informacje ile tych "seryjnie produkowanych" czołgów faktycznie wyprodukowano.

Smuteczek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:51

Pewnie kolejne 12. Pozniej znowu rok albo 2 testów.

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 07:13

W pierwszym polroczu wyprodukowali jednego Mig-35s. Czyli plan na caly rok. Cale zamowienie to 6szt w ciagu....6 lat.

AB
środa, 5 sierpnia 2020, 17:38

Każdy buduje takiego Mausa na jakiego go stać.

Sailor
środa, 5 sierpnia 2020, 16:45

Tak dla ścisłości to T-14 jest nowej generacji jak Su-57. Oczywiście ma kilka innowacji ale wsadzenie załogi do kapsuły troszkę za mało. Amerykanie już dawno to testowali z zrezygnowali. Poza tą różnicą T-14 niczym szczególnym się nie wyróżnia. Chyba, że Rosjanie coś ukrywają. Albo ja o czymś nie wiem i może Fanek spółka mnie oświecą.

Tani
wtorek, 11 sierpnia 2020, 19:37

Wg mnie jest to nowa generacja, bo jest pierwszym seryjnym czolgiem z bezobslugowa armata. Najprawdopodobniej wszystkie nastepne czolgi beda podobne. O czym swiadczy niemiecki 130mm koncept. Amerykanie nic nie testowali bo to byl konceptkoncept. US Army nie wyrazilo zainteresowania ta koncepcja i upadla. Ruska Armia ja zaakceptowala czyli musi to dzialac. Gdyby to nie dzialalo czolg ten nie zostal by ujawniony. To jest moje zdanie

środa, 5 sierpnia 2020, 18:26

Lepszy silnik armata pancerz ochrona załogi to na szybkiego. Minus to słabiej opancerzona wierzą ale i to zapewne można zmienić

Smuteczek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:52

Minus/niewiadoma to przede wszystkim ograniczona swiadomosc sytuacyjna zalogi. Poleganie prawie wylacznie na kamerach

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:24

Jaki silnik i armata? Może pancerz ale tego nie wiadomo i nie sądzę aby Rosjan nagle oświeciło i dokonali jakiegoś wielkiego skoku w tym temacie. Przecież oni dopiero w tym roku opracowali "swój" pierwszy termowizor dla wozów bojowych, a wiadomo jak to jest z ich opracowaniami, które nie mają analogów.. Poza tym reszta z poprzedniej epoki. Sama konstrukcja nie jest jakimś novum. Amerykanie już to testowali z zrezygnowali. Teraz na polu walki będzie liczyć się świadomość sytuacyjna i sieciocentryczność, a w tym temacie leżą i kwiczą. Dobrze, że chociaż raz zadbali o życie swoich żołnierzy gdyż taka konstrukcja może faktycznie zwiększyć ich szanse na przeżycie. Chociaż mając na uwadze nową niemiecką 130-kę to nawet to jest wątpliwe.

czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:15

Jaki silnik i armata Może pancerz

od lat 60-tych..
środa, 5 sierpnia 2020, 17:58

NIE BREDŻ...

BG
środa, 5 sierpnia 2020, 16:44

No to jeżeli ta armata ma takie parametry (a znając Rosjan ma większe, bo zwykle faktyczne parametry ich uzbrojenia są lepsze niż podają) to Abrams będzie musiał ważyć 180 ton żeby miał szansę wytrzymać takie pociski, inaczej będzie przebijany na wylot.

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:36

Taak, pomarzyc dobra rzecz ale akurat parametry 2A82 sa doskonale znane, to stare działo z lat 80-tych wiec bajki to możecie sobie opowiadac:)

yaro
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:21

ha ha ha już pancerz Abramsa pokazał moc na ostatnich ćwiczeniach gdzie został przebity ćwiczebnym pociskiem .... daruj sobie ale to Ty jesteś bajkopisarz ...

Fanklub Daviena
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:19

Davien ogólnie zna wszystko doskonale: zasięg radarów i uzbrojenia oraz RCS F-22 i Su-57, poziomy szumów i zasięgi sensorów amerykańskich i rosyjskich okrętów podwodnych, możliwości zwalczania satelitów przez Rosję i USA, możliwości pokonania amerykańskiej tarczy przez rosyjskie głowice strategiczne, więc i doskonale zna parametry 2A82 i możliwości jego amunicji. Skoro zaglądał przez ramię rosyjskim pilotom Su-57 i notował kiedy na radarze zobaczą przeciwnika, to może nawet strzelał z 2A82? :)

Doktor fankluba
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:27

Ty też nic z tego nie robiłeś i nie widziałeś, ale miotasz się jak by Putin był twoim krewnym.

Mgr
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:41

Daviena na ministra obrony narodowej.Ma większą wiedzę od Błaszczak i Maciarewicza.Chłop się tutaj pisząc marnuje

czwartek, 6 sierpnia 2020, 07:51

Rosja zwykle podają gorsze parametry ? Ahaha może 50 lat temu, teraz to wszystko co produkują nazywają niemającymi analogów, co jest prawdą bo su57 zaliczył się do niewielkiego grona maszyn , których pierwsza seryjna maszyna runęła na glebę.

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:00

Spoko kleca nastepna, k listopada powinnafruwac.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:05

A poprawili FBW czy będize ponownei powtórka?

Tani
środa, 12 sierpnia 2020, 17:32

Byl dzisiaj Szojgu wiec pokazali jego zdjecia. Jest na ostatnim etapie montazu ma oznaczenie 57s2 i nr fabryczny51 002. Tamten czyli s1 nf51001 rozbil sie na 3dni przed przekazaniem wojsku. Czyli na ostatnim etapie prob fabrycznych. Ten drugi bedzie chyba pikselowany boma piksele na statecznikach pionowych. Ale....pojdzie do malarni to zobaczymy. Aha jak pisalem zaklady za swoje musza armii zrobic samolot zastepczy za tego rozbitego. Bo plan jest planem ma byc 2egz do konca 2020 r Tak mowi kontrakt z 2018 r

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:28

Ty sie mnie pytasz? Ja spokojnie czekam na F-35. Te 57s na was ukr wystarcza. Ja nie mam pewnosci ze on ma fbw Bo on mi wyglada aerodynamicznie. Ale moge sie mylic. Co do tanka ja dalej mam nadzieje ze moj kraj zamiast sie klocic kupi u niemcow odchudzonego Leo 2. I stare Abramsy do szkolenia. Teciaki wysle na zlom i do muzeow. 300 Leo wystarczy i nic wiecej. 30 Abramsow szkolnych tez. Bo gdyby US mani zmienili zdanie kupimy sobie ich bojowe. Ja strategiem nie jestem ale do polityki MON zastrzezen nie mam.

Wnuk Błochina
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:11

Gratuluję ci nazywanie Polaków ukrami. Widać że papa Putin dobrze cię wyszkolił o spełniasz swoją funkcję wzorowo. Dostaniesz medal im bohatera zsrr Błochina...

O co kaman?
sobota, 8 sierpnia 2020, 11:14

Przecież wszyscy wiedzą, że ty i Davien to ukry a nie Polacy.

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 07:23

Ukr zawsze ukrem bedzie o czym swiadczy tzw mniejszosc narodowa na ziemiach wyzyskanych. Do Putina janic nie mam mnie on wisi jak kilo kitu. Wg mnie podniosl Rosje z kolan. Tumozecie sie ze mna nie zgodzic bo kazdy moze miec swoja wizje . A i popieram nasz MON chociaz nie popieram Pis-u. Zachowuja sie profesjonalnie. Mnie wc wRosji nie interesuja ani ich autostrady ani ich pkb. Mnie interesuja ich tanki. Chociaz moim faworytem jest Pantera najbardziejspieprzony czolg 2 ws

mobilnyPL
środa, 5 sierpnia 2020, 18:25

Pancerz przegrałem z pociskiem i tyle

Przemo
środa, 5 sierpnia 2020, 17:58

Jeśli parametry uzbrojenia rosyjskiego są bardzo wysokie, to Rosjanie je zaniżają. Jeżeli parametry uzbrojenia są niskie, to Rosjanie je zawyżają.

Sailor
środa, 5 sierpnia 2020, 16:41

Rosjanie nie takie rzeczy ogłaszali, a jak się wejdzie na You Tube to się dziwię, że nie ogłosili produkcji krążowników kosmicznych i gwiazdy śmierci. Moim zdaniem takie wstawki są po to aby takie Fanki, Hanysy, Fifi, Yaro i inne trolle miały czym się podniecać. Już teraz widać, że mają kisiel w majtkach. Przede wszystkim Rosjanie nie mieli, nie mają i w najbliższej przyszłości nie będą mieli silnika o odpowiedniej mocy do tak ciężkiego czołgu. Szczególnie, że obecne jednostki ledwo co sobie radzą z T-72 i jego klonami. Tak samo sprawa wygląda z układem przeniesienia mocy. Drugi problem to działo, które technologia produkcji również się nie poprawiła, a o kalibrze 130 to już mogą sobie pomarzyć. Dalsze optoelelektronika i łączność, a o sieciocentryczności nie wspomnę gdyż nie lubię kopać leżącego. Tyle z ważniejszych rzeczy. Niemniej jednak niech klepią ile wlezie. Będzie jak znalazł na parady i jak już wspomniałem ku uciesze trolli.

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 17:21

Po twoim nieco przydługim i grafomańskim komentarzu wnioskuję że żaden z was, trolljany nie ma zielonego pojęcia o tym co może a czego nie może T 14 . Oczywiście wasze kółko wzajemnej adoracji, tj davieny, bendery i inne stare grzyby - że o GB nie wspomnę - wspiera się mentalnie pisząc dyrdymały o tej maszynie. Jak jest naprawdę czas pokaże

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:51

"Czas pokaze" - Mowisz o rozkladzie elementow plastikowych? Wiemy ze macie z tym problem. A z reszta - z czym nie macie... A moze chodzi o podrobe Katriny ktora z uplywem czasu traci parametry (tzw trucie chemiczne polprzewodnikow przez problemy z plastikiem/ceramika na substraty)? No chyba ze mowisz o problemem z ukladem ladowania. Tym razem w zwiazku z odrzutem automat sie niszczy. A przeciez umieliscie poprzednio zrobic dzialajacy. Niemcy juz wymarli?

Tani
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:07

Oni zmienili kierunek zaopatrzenia ,francuzow maja w powazaniu. Francuzi by chcieli wrocic ale nie moga, Ci wszyscy couciekli z rynku na niego juz nie wroca. Francuzi moga teraz sprzedac ale Ukrainie. Rosji nie. Putin dal bana. W tech militarnej nie moze byc nic z importu. jak i w innych dziedzinach tzw strategicznych. Lotnictwa,kolei, transportu wodnego itd czyli wszystkiego todotyczy. Nawet dlugopisow dla budzetu.

Daj sobie looz
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:14

To ciekawe czemu ostatnio na Krymie zakładali turbiny siemensa? I ciekawe dlaczego żebrali u Danii żeby pozwoliła im skończyć ns2 barką bez stabilizacji? Pewno samochody w Rosji też są tylko rosyjskie, agrd, rtv, i samoloty aeroflot wymieni na same te super ichniejsze i wywala Airbusa i Boeinga....

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:15

Facet oni nie zebraja oni dyktuja warunki. Jedna norweska linia chce latac nad Syberia i zaoferowala ze kupiich Superjety tylko chce zgode. Ruski Rzad dal 60 Superjetow lini lotniczej Red Wings. Do wykonczenia oczywiscie. Beda latali Boeingami i Aibusami? Facet tam sie zachod kosi, zaczal zachod wojne i wojne przegrywa. Bo zaczynajarobic swoje. Moze gorsze ale nikt im nie zablokuje sankcjami. Oni byli na kolanach ale powoli sie podnosza. To jest moja opinia a kazdy ma swoja. Co ruscy maja z chwili niewie. Ja interesuje sie technika militarna i nie wiem jakie garnki i czy produkuja. Nie wiem. Wiem jedno sfinansuja swoje i zachodnie nie wejda bo Putin nie pozwoli. A tam sa koncesje to nie przeskocza.

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:44

Panie Quweta. Rozumiem, że każda liszka swój ogonek chwali ale ten Wasz ogonek jest mocno wyleniały. Chyba, że się mylę to może mnie oświecisz jak i kiedy Rosjanie nagle dokonali przełomu technologicznego i opracowali nowy silnik i układ przeniesienia mocy, który da radę czołgowi o tej masie. Tak samo ma się sprawa z lufami do dział. nie słyszałem aby również w tym temacie dokonali jakiegoś przełomu. Przecież Wam dopiero w tym roku udało się skopiować francuską termowizję, a o innych rzeczach nie wspomnę. Natomiast fajnie, że Rosja pierwszy raz zadbała o życie załogi tylko, że przy nowej niemieckiej 130-stce cała ta koncepcja poszła się paść na łąkę. Przecież my mówimy o kraju gdzie cały czas większość szkół ma wychodki!!!

piątek, 7 sierpnia 2020, 08:22

Sailor Putin zakkrecil kurek i robia. Maja swoje silniki, maja przekladnie MTU nie chca i tyle. Maja wybor albozrobia albo umia z glodu. I robia. Armia obciela zamowienia i zaklady zbrojeniowe majac nowoczesne maszyny robia do cywila. Oni nic nie kopiowali tylko znalezli nowego dostawce matryc, reszte robia u siebie. Ja nie kumam czemu taki atak na ten czolg. To jest pierwszy seryjny czolg nowej koncepcji ale nie docelowy

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:23

Jeszcze raz chłopaki - wiecie tylko tyle ile ruski chce żebyście wiedzieli i na tym można zakończyć temat

Mgr
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:45

I mającym własną stację kosmiczną,atomowe okręty podwodne.loty w kosmos.My zaś nie mając tzw wychodków jak technicznie i militarnie stoimy???

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:07

Wow , a od kiedy to ISS to rosyjska stacja?? W kosmos tez dalej niz na Leo nei potraficie latac bo nie macie zwyczajnie czym:)

Montański upadek
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:13

Oj buraczku, buraczku. Więcej "wiedzy" bo wymienią cię na bobra.

Tak, czas pokaże
środa, 5 sierpnia 2020, 19:11

Rdza je wszamie?

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:06

Nie sądzę

QRF
środa, 5 sierpnia 2020, 17:18

Niedocenianie przeciwnika jest pierwszym krokiem do klęski. Wiesz Sailor armia Rosyjska zmieniła się od czasu Groznego, niestety na lepsze.

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 18:18

Łykanie jego propagandy ma być tym lepszym rozwiązaniem?

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:47

Przygotowujmy się na najgorsze to może się miło zaskoczymy.

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 23:46

Prosze ukrainców aby nie kradli nicków. Sarmata jest jeden i nie ten od propagandy ukrainskiej.

Lol
czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:54

Sarmata jest jeden i jest uniżonym sługą Pana Putina.

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:08

Tylko pytanie - czyjej propagandy? , bo to działa w obie strony

fifi
środa, 5 sierpnia 2020, 16:58

Pociągnij dresy Mykolaj.Bedziesz poważniej wyglądał .Zwlaszcza jak sie podniecisz tak jak teraz.

Tani
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:31

Nie Mykolaj tylko Bagdan,to imie patriotyczne na czesc Chmielnickiego. Kazdy Rezun patriota to imie nosi jak i siekiere.

środa, 5 sierpnia 2020, 18:39

FiFi ty ciagle to samo Twoje teksty mozna ro

fifi
środa, 5 sierpnia 2020, 20:47

Davien ,pełnymi zdaniami.

Wielbiciel nkwd
środa, 5 sierpnia 2020, 23:32

Ok. To pełnym zdaniem. Zamelduj co masz zameldować swoim mongolskim kolegom i wytrzyj nos.

Krolewicz
środa, 5 sierpnia 2020, 16:33

Mamy 2020 rok, a juz w 2009 roku czytalem ze rosjanie wydali w jeden rok 16 mld dolarow na zakupy uzbrojenia, to ile wydali przez 11 lat? setki miliardow dolcow ... koncentrowali sie na obronie przeciwlotniczej i okretach podwodnych

R
środa, 5 sierpnia 2020, 16:32

I znowu wylew ekspertow, ktorzy wiedza lepiej niz inzynierowie, projektanci itp itd i rosyjska armia ktora taki a nie inny czolg zamowila.

Maciek
środa, 5 sierpnia 2020, 15:44

Ojej, zrobią aż 132 szt., a co tymi 2 tys. szt., które miały być gotowe do 2020r? Musiało się wojskowym coś bardzo nie spodobać skoro wolą stare, zmodernizowane t72. Powiedzmy sobie szczerze, cała koncepcja jest bezsensowna. Zrozumieli to pierwsi Amerykanie. Mieli prototyp Abramsa z wieżą bezzałogową i odpuścili. A teraz sowieci nie chcą się przyznać do porażki programu i uruchamiają produkcję dla celów propagandowych. Podobnie zresztą jest z su57.

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:27

Facet amerykanie nic nie zrobia bo niemaja kasy na armie wszystkie za wyjatkiem Bradleya bo to przerobka M-113 to import Abrams-Leo, Stryker to Piranha szwajcarska poprzez Kanade itd,itd. Kasa i nic wiecej. Nie bylo zadnego prototypu to byl koncept, taki sam jak nasz Anders

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:53

Te poprzednie 2000 szt to byla wersja niewidzialna. U nich wszystko "nie imiejet analogow"

Hanys
środa, 5 sierpnia 2020, 16:37

To że amerykanie czegoś nie potrafią zrobić, to nie znaczy że jest to zła koncepcja ;) I spokojnie nawet czołgów T-72B i T-90 nie będzie sie dało wiecznie modernizować, przerabiać i wtedy Rosjanie będą mieli T-14 i spore doświadczenie z nową generacją :) A wasz abrams będzie ważył 80 albo i 100 ton hahaha :)

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:23

Taaaak panie znafco z Olgino. Jak na razie to Amerykanie wyprzedzają Rosję o kilka dekad w technice na wszelkich polach. Włącznie z toaletami w szkołach. Dlatego przestań zmyślać. Szczególnie mając na uwadze niemiecką armatę 130 mm, która będzie wasze czołgi niezależnie od generacji dziurawić na wylot.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:30

Nie wiem jak jest w Ruskich kiblach , ale w amerykańskich szału też nie ma ( przynajmniej w szkołach publicznych)

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:42

Hanys, rok 1984 i M1 TTB czyli lepeij uzbrojony i opancerzony odpowiednik waszej Armaty:)) Masz cos jeszcze do dodania?:)

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:36

To teraz w wyobraźni nałóż na tę " mikro wieżyczkę " , wieżę Armaty z całym inwentarzem i co ci wyjdzie? Tyle mam do dodania

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:08

Tak mniej więcej z wieża Armaty jest kilka razy wieksza i słabiej opancerzona?:)

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:08

Davien, nie znamy dokładnych parametrów osłony TTB i Armaty.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:10

Armata wg danych rosyjskich 900mmRHA na APFSDS-T na kadłubie i 1800mm na HEAT. TTB był opancerzany przeciwko działom 140 i 152mm wiec pancerz ma wytrzymac min 1100mm APFSDS-T( penetracja rosysjich 152mm) Wieza w obydwu znacznei słąbiej opancerzona, ale TTB ma ją kilka razy mniejsza od Armaty:)

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:46

To podaj konkretne źródła tych danych.

QRF
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:37

Mimo tych danych dalej teoretyzujemy.

Wielbiciel rosyjskich zmywarek
środa, 5 sierpnia 2020, 23:38

Czego niby USA nie potrafi zrobić? Lotniskowca? A może samolot 5 generacji? Niszczyciele, krążowniki? A może nie potrafią zrobić silnika do rakiety orbitalnej, lądujących członów startowych rakiet kosmicznych, procesorów, AGD, samochodów? No dawaj jeszcze. To co ta Rosja robi a inni nie mogą?

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:34

USA nie potrafi zrobic czolgu. Inaczej nie sa w stanie bez Niemcow tego zrobic legna na uzbrojeniu, przekladni i innych bebechach. Nie sa w stanie zrobic samodzielnie samochodu opancerzonego klasy Boxera. I tak mozna pisac i pisac. Nawet traly do wyorywania min to byly kopie sowieckich. W wojskach ladowych niewiele wzorow uzbrojenia jest ich produkcji. Oni kupuja licencje. Tak bylo jest i bedzie. Ostatnio kupili licencje na kadluby fregat .

Wyluzuj kolego
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:25

A od kogo kupili licencje na Geralda Forda? Pewno od Rosji? A ticonderoga i minuteman to od kogo? Może na okręty Ohio lub jassm er, albo tomahawk np tlam-n. USA wymyśliło i zrobiło tyle rzeczy że, wam w Rosji może to zająć że sto lat po tym jakby nagle USA znikło. Nawet plany bomby atomowej im zwedziliscie...

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:20

Facet ja pisze o armii,nie o mlocie. Ty napisz co jest ameryckie na wyposazeniu USArmy, Chyba ze armia usa ma lotniskowce i krazownik.

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:55

Nie zrobili czolgu ktory padl podczas defilady. A ruskie zrobili. Po prostu "niet analogow"

HeHe
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:33

Nie podczas defilady tylko na próbach PRZED defiladą.

bender
środa, 5 sierpnia 2020, 17:49

Przyznaj, że nie masz bladego pojęcia dlaczego rosyjskie tanki są lżejsze. Odpowiedź to gęstość materiału użytego w pancerzu. Czy to lepiej, że jest mniejsza? Zależy dla kogo, bo dla załogi nie specjalnie, stąd pomysł ukrycia załogi w wannie w kadłubie. Zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce, ale zrobili krok w stronę czołgów bezzałogowych, a to zdecydowanie przyszłość pola walki. Z drugiej strony T-14 stoi w sprzeczności z wciąż obowiązującą w eks-sojuzie doktryną sprzętu taniego i łatwego w produkcji. Będą próbować lepić obie koncepcje za pomocą taktyki (T-14 razem z T-72B3). Zobaczymy co im z tego wyjdzie, ale na tysiące T-14 nie licz.

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:37

A po co tysiace, jak dlugo bedzie pobor beda teciaki, jak uzawodowia Armie bedzie Armata araczej jej nastepca. Bo ze jest juz nastepny czolg gotowy to nie mam watpliwosci.

Maciek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:32

Znam wnętrze t72 i leo2. Ruskie są lżejsze, bo są mniejsze. Szczerze mówiąc współczuję załogom t72 i podobnych. Wielogodzinne przebywanie w tym czymś jest wyjątkowo męczące. Co do "gęstości materiału" nie sądzę żeby ruscy używali gorszej stali. Pancerze są teraz warstwowe a te warstwy są zwykle lżejsze niż lita stal, z wyjątkiem zubożonego uranu rzecz jasna. Tyle, że ten występuje w Abramsie tylko z przodu. T14 ma podobno masę <50 ton. Jest wyraźnie większy od t72, cudów nie ma. Opancerzenie wieży musi być bardzo słabe. Ruscy najwyraźniej założyli, że tak ma być bo przeciwko ppk będą systemy aktywnej obrony a na odporność przed apfsds typu np. m829 i tak nie ma co liczyć. Ciekawy jestem czy mają opracowany system szybkiej wymiany uszkodzonych wież, bo w przypadku jakiegokolwiek ostrzału będzie to słaby punkt t14. Wystarczy np. pocisk moździerzowy lub bliski wybuch 155mm. Na wieży są też elementy wpływające na świadomość sytuacyjna załogi, też czułe na uszkodzenie. A w przypadku trafienia w kamerę ze zwykłego karabinu 0.5 cała, czołg traci zdolność bojową bo celowniczy nie może np. użyć zwykłego optycznego celownika. Może dlatego USA odpuściły tę koncepcję.

obalaczbredni
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:26

A od kiedy to załogi czołgów przebywają w nich wiele godzin? Po co? Czołg to nie wieżyczka strażnicza a gdzie maja się odbywać te wielogodzinne bitwy pancerne? bo chyba tylko w gierkach. W realu czołgi na miejsce realnej bitwy przewozi się na naczepach a nie czołgiści jadą setki kilometrów godzinami - to nie "czterej pancerni i pies" - ale widzę że to podstawa wiedzy o czołgach na tym forum - i jeszcze wnętrze czołgu na pokazach - film obejrzany, w czołgu się było na pokazie i 100 h w WoT i już się można wypowiadać. A ten chłopek z Teksasu to w Abramsie będzie godzinami te pociski ładował i będzie mu komfortowo? No i jeszcze jest broń ostatniego rzutu - Johny Rambo

QRF
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:20

A w Abramsie na wieży nie ma optoelektroniki? Każdy czołg porażony w górną płytę wieży może zostać wyeliminowany. Tu nie ma znaczenia czy to jest Leopard 2, Abrams czy T14. Wątpię w to ze ruscy nie pomyśleli o systemach awaryjnych w razie awarii(uszkodzenia) optoelektroniki wozu. Sama koncepcja bezzałogowej wieży nie została porzucona, amerykanie wiedzieli że mają bardzo dobry czołg, więc jak coś jest dobre to po co to zmieniać. Drobna uwaga, nie wszystkie wersje Abramsa mają pancerz wzbogacany uranem.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:13

QRF Abrams ma jeszcze awaryjny celownik koło działa, Armata nei, każda wersja M1 dla US Army od M1A1 ma pancerz z wkładkami z uranu. Armata nei ma awaryjnych celowników bo załoga nie moze ich uzywac, proste, jest całkowicie odseparowana od działa i wieży.

QRF
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:49

Davien czy ja byś projektował czołg to nie zamontował byś celowników awaryjnych??? Przecież wystarczy prosty celownik lunetowy z kamerą z torem nocnym.

bender
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:04

W przypadku kapsuły w podwoziu korzystasz z kamer. W systemie awaryjnym potrzebujesz jakiś dodatkowy peryskop, bo niewiele widać z poziomu załogi.

bender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 16:19

Nie jestem absolwentem materiałoznawstwa, ale dzięki Bogu inni są. Jakiś czas temu w sieci polecono mi bardzo ciekawą pracę absolwenta tego kierunku o rozwoju pancerzy czołgowych. Dla mnie otwierająca oczy, zwłaszcza rys historyczny i opcje technologiczne jakie mieli ówcześni decydenci. Wynikało z tego, że masa rosyjskich tanków była świadomym wyborem mającym odzwierciedlenie w gęstości materiałów użytych w pancerzu. Ciekawa uwaga z wieżami. Biorąc pod uwagę koszt działa, automatyki i sensorów, to nawet 3 mln USD za wieżę. Niby lepiej stracić wieżę niż cały czołg, ale jeszcze lepiej nie stracić wieży.

wasze bobry są naprawdę bystrzejsze
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:26

To te oczy otwarły ci się zupełnie w złą stronę.

Tani
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:46

Bender masa ruskich tankow to decyzja armii. 46 ton to max. Chodzi o prosta rzecz ktora nazywa sie swoboda operacyjna. Im pojazd ciezszy tym ma ja mniejsza do tego przychodzi wymog zdolnosci forsowania rzeki po jej dnie. O tym jaki ma byc czolg nie decyduje przemysl tylko Armia. Czemu czepiacie sie tej wiezy? W warunkach bojowych jej nie bedzie. Dzisiaj ona sluzy do zmiany sylwetki pojazdu Jaki koszt w milionach? Elektronika nie jest we wiezy tylko wcytadeli. Sensory sa na wiezy ale milionow nie kosztuja. To jak z radarem, nie dasz rady zniszczyc radaru bo go nie wykryjesz. Dasz rade ale antene i tyle. Koszt anteny to maly procent kosztu radaru.

antybender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:34

To Ty nie masz bladego pojęcia, są mniejsze od zachodnich .... na zachodzie 4 - 5 osób w czołgu w Rosji 3 ...

bender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:21

Jeśli między wypasionym Abramsem, a wypasionym T-72 jest 20 ton różnicy, to ten dodatkowy facecik musiałby być wagi sporego walenia, żeby Twój argument działał.

Reaper
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:28

W ZSRR nie było czegoś takiego jak dużo i tanio odnośnie sprzętu wojskowego. Jak już to mix high-low. Lepszym z przykładów jest chociaż to iż ZSRR był pionierem w dziedzinie pocisków przeciwokrętowych, kiedy to w USA dalej uważano że masowy nalot tanimi samolotami z

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:16

Reaper, a po kiego USA mial sie spieszyc z pociskami pokr jak rosyjska flota to nadawała sie do straszenia dzieci:) I to nie USA ale Rosja planowała wysyłac min eskadre rozpoznawczych Tu-22 by dokonału wzrokowego wykrycia i potwierdzenia pozycji LGU i przekazały to do reszty bombowców:) Los tych Tu-22MR już Rosjan nei obchodził:)

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 23:50

Ja myślę że własnie ukraincy by chcieli tysiecy T-14. Wtedy Rosja by padła finansowo. Głownymi czołgami długo jeszcze będą T-72B3 i T-90 bo tak naprawdę one zupelnie wystarczą a T-14 tak jak wszystkie nowosci są drogie. Ale na 6 nieudanych Opłotów T-84 które posiada ukraina to T-72B3 zupelnie wystarczą.

bender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:22

W tym wypadku mamy identyczną opinię.

ty naprawdę uważasz, że wiesz o czym piszesz?
środa, 5 sierpnia 2020, 23:24

".. nie masz bladego pojęcia dlaczego rosyjskie tanki są lżejsze. .Odpowiedź to gęstość materiału użytego w pancerzu...". Wy naprawdę jesteście w pewnym sensie internetowymi "masochistami".

bender
czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:23

Masz jakiś argument, że się mylę?

niestety, ale nie masz pojęcia o czym piszesz
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:30

Mam wiele ale nie będę się rozwodził bo z twoich wcześniejszych "przemyśleń" dot. m. in. broni pancernej jak i nazwijmy to "wojskowości:" wynika (bez uwarzy), że i tak nie zrozumiesz.

Jazda bez trzymanki.
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:36

bender to miszcz co pisał, że silnik Izdielije 30 jest zacofany i gorszy od starszych silnikó, ponieważ składa sie z mniejszej ilości elementów i jest mniej czasochłonny w obsłudze. Taki to "znafca".

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:59

Dokładnie taki sam że się nie mylisz

bender
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:59

To nie jest argument tylko widzimisię.

yaro
środa, 5 sierpnia 2020, 16:25

hahahahahaha typowy przykład psychologicznego wyparcia, jeśli coś przekracza moje możliwości pojmowania natychmiast piszę, że jest do d...y.

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:25

Poznasz głupiego po śmiechu jego. Może jakieś konkrety. Macie tam może nowy silnik czy nową technologię produkcji luf albo systemu przeniesienia mocy? Najpierw zadbajcie o toalety w szkołach dla Waszych dzieci.

mietek
środa, 5 sierpnia 2020, 23:13

Możliwości pojmowania to przekraczał np. lot Tiereszkowej. Wsadzili ją w kombinezon do puszki, a ona nawet nie wiedziała czy jest w kuchni, w traktorze czy sławojce. I to samo z tą załogą w T 14. Co z tego że nowy czołg jak oni obsługiwać go nie potrafią, co widać było chociażby po wjechaniu w tłum rozentuzjazmowanych gapiów na defiladzie.

mieeetteeeek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:34

to T34 był .....

środa, 5 sierpnia 2020, 19:35

Póki co to do tej pory była wasza taktyka. A jak już w czymś dogonicie po 15 latach, to piszecie że nie ma analogów;)))

klawiatura
środa, 5 sierpnia 2020, 15:26

I co z tego kiedy mamy bazę amerykanów - największych w historii sojuszników Polski. Nic i nikt nam nie podskoczy, nie darmo wydajemy na to mld złotych czy tam dolarów, kto by liczył.

laki
środa, 5 sierpnia 2020, 15:12

Seryjne wozy ktowie czy nie bedą uzbrojone w armate 152mm i nową wieże ,bo anglicy testują czelendzera 2 z działem 130mm.

yaro
środa, 5 sierpnia 2020, 16:23

do T14 jest gotowa armata 152 mm i został on tak zaprojektowany by możliwa była podmiana, Rosjanie już o tym mówili .... więc mówiąc krótko w tym przypadku odstawili zachód na kilka długości ...

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:26

Bez kozery powiem 500 mm. Takie bajki to wklejaj na Sputniku.

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:44

Yaro wiec krótko: Czemu do tej pory tego nie zrobili tylko bawia sie z 40-sto letnim działem 2A82?? Czemu taki Obiekt 477 mógł miec 152mm , miał je T-195 a T-14 Armata nagle nei ma??

yaro
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:30

Mistrzu viki i Ty tego nie wiesz ? -------------------------------------------------- Charakterystyka Czołg podstawowy T-14 opiera się na gąsienicowym podwoziu projektu Armata. Zastosowany pancerz 44S-SW-Sz został opracowany do zachowywania swoich właściwości w warunkach arktycznych[15]. Załoga umieszczona jest w wielowarstwowej opancerzonej kapsule odseparowanej od zasobnika z amunicją[3]. Czołg ma zdalnie kontrolowaną bezzałogową wieżę wyposażoną w armatę 2A82-1M kalibru 125 mm z zapasem 45 naboi. W razie potrzeby pojazd można wyposażyć w działo kalibru 152 mm[3]. Ponadto w wieży umieszczony jest współosiowy karabin maszynowy. Drugi karabin maszynowy umieszczony jest na wieży i zintegrowany z głowicą obserwacyjną dowódcy. Pojazd posiada zarówno aktywne, jak i pasywne systemy obrony własnej. Wyposażony jest w system radarowy typu AESA działający w paśmie Ka

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:17

Czyli jak widac nei potrafisz odpowiedziec na pytanei czemu nei zainstalowali w pełni sprawnego i przetestowanego już działa 152mm a wzieli 40-sto letnia 2A82 po face liftingu:) Cos jeszcze masz do dodania?:)

yaro
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:30

bo nie ma takiej potrzeby obecne działo przebija pancerz każdego zachodniego czołgu ...

Kot
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:40

A skąd masz te dane? Z ulotki propagandowej sekretarza Putina? Wciąż zarzucasz innym że piszą bzdury wzięte z powiatrza, a robisz to samo.

Rah Warsz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:06

ty kurka blada, naucz się wreszcie po polsku w klawiaturę stukać a nie wklejasz denne teksty ze Sputnika po kiepskim translatorze ... "zasobnik z amunicją" :)); "zdalnie kontrolowaną bezzałogową wieże" :)))) , "działo kalibru 125 mm z zapasem 45 naboi" buchachachacha :))))), "współosiowy karabin" hahahahahah:)))))). Teraz wytrzyj nos, wyciśnij pryszcze i zamelduj batiuszce prowadzącemu, że "znowu w życiu mi nie wyszło".... W ramach kary na groch do kąta na 3 zdrowaśki marsz! Paka

Tani
sobota, 15 sierpnia 2020, 07:20

On napisal poprawnie zdalnie? Tak bo z cytadeli a nie z wiezy Zasobnik- moze miec cos takiego bo chyba w drewnianych skrzynkach pociskow nie trzymaja Wspolosiowy jak najbardziej moze byc obraca sie razem z dzialem dzialo? armata jest dzialem tak jak mosiek i haubica . Naboi to niby do pistoletu ale tu tez ma racje bo pistolet ma magazynek a tank karuzele? O ile ma. Ja nie jestem pewny. Do goscia nie mozna sie czepic. Ja bym mu to zaliczyl. A uprawnienia instr do egz z artylerii posiadam . Do kata bym ciebie wyslal, za elementarny brak kultury.

czwartek, 6 sierpnia 2020, 07:54

No to konieczne musisz się tam przeprowadzić, będziesz mógł zaznać tego kuskusu na własnej skórze ;)

Wielbiciel rosyjskiego krążownika międzygwiezdnego
środa, 5 sierpnia 2020, 23:42

Rosjanie mają już wszystko gotowe. Już zaraz będzie w tysiącach. I jest oparte na nowych prawach fizyki tak jak praca mózgów rosyjskich wielbicieli...

von_Vietnam
środa, 5 sierpnia 2020, 18:23

Wątpię by się z tym śpieszyli, chyba dopiero gdyby zachód lub Chiny wprowadziły swoją odpowiedź. Większa penetracja 152jki na razie i tak się specjalnie nie przyda a oznacza to zawsze wprowadzanie nowej amunicji, komplikację logistyki w jednostkach i zmniejszenie ilości przenoszonych pocisków

yaro
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:26

oczywiście, że się nie śpieszą bo i po co, chodzi o to, że na etapie projektowania ujęto już montaż armaty 152 mm

bender
środa, 5 sierpnia 2020, 17:36

Minęło 5 lat od pierwszej prezentacji i przez te 5 lat rosyjskie serca rosły w dumę naiwnie wierząc w kolejne zapewnienia oficjeli, które okazywały się bajdurzeniami. Teraz też może chodzić o patriotyczny dygot przedsionków. Ale istnieje też szansa, że przez 5 lat dali radę przejść od prototypu do produktu i faktycznie zaczną je lepić. Choć osobiście jestem sceptyczny.

Th
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:54

Lepiej napisz ile minęło od premiery plastikowego F-35.

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:12

Zawsze to lepsze niż 10 letnie " dialogi techniczne " z których nic nie wynika.

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 16:51

Oby, bo to co obecnie wystaje z wieży T14 wygląda jakby było przeniesione z T34 i ma kaliber maksymalnie 76 mm.

Cezar
środa, 5 sierpnia 2020, 14:54

To nie jest czołg IV generacji tylko ślepa uliczka. Poza tym, słabo opancerzona wieża z armatą oznacza, że każde trafienie w nią wyłącza ten czołg z walki. A założenie, że zniszczenie/uszkodzenie wieży nie wpłynie w żaden sposób na przeżywalność załogi zamkniętej w kapsule, jest idealistyczne.

Tani
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:27

Cezar to po co tyle halasu? Ruskich kasa, ruskich problem. Ja Was tych narzekajacych pytam, po co to robicie. Maja kase to sobierobia. Co ktolubi,,Jeden lubi podroze inny piwo duze,, Ruscy lubia tanki toje buduja, usa samoloty to je buduja npB21. Dawniej mowiono,,Emeryci i Rencisci wy poprzyjcie partie czynem i umzyjcie przed terminem,,

fifi
środa, 5 sierpnia 2020, 17:04

Cezar ,wklejales juz to.Ty albo drugie twoje ty ktore aktualnie nazywa się Sailor,a moze Maciek,Dla mnie jesteście jak małe chińskie dzieci.No i teraz masz okazję wrzucić wklejke o granicy z Chinami.

Maciek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:39

Tu mówi Maciek, kolega Cezar to inna osoba. Otóż on ma rację. T14 to bardzo zła koncepcja i obstawiam, że ruska generalicja nie polubiła tego czołgu. Szczerze mówiąc nie widzę żadnych przewag nad t72. Jedyna poważna różnica to przeżywalność załogi. Jeśli cały ten cyrk zwany t14 jest tylko z tego powodu, to ok. Tyle, że poświęcono prostotę, niskie koszty, ilość na rzecz skomplikowanych i potencjalnie problemowych wynalazków. To bardzo nieruskie. Sądzę, że spodziewali się znacznie więcej, ale nie wyszło. Stąd takie śmieszne ilości.

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:31

Panie fifi nie sądź innych wedłóg sibie. To, ze Wy macie w Olgino po kilka tożsamości to nie znaczy, że u nas jest tak samo. Tak dla twojej wiadomości w Polsce nie ma rządowej farmy trolli. Natomiast z tą VI generacją to całkowicie zgadzam się z Cezarem. Wsadzenia ludzi do wanny to nie wszytko. Twój kolega albo ty sam bredzi o armacie 152 mm do T-14, a tymczasem nie potraficie wyprodukować porządnej 125 mm, która po kilku strzałach nie traciła by swoich parametrów.

Wpr
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:35

Już widzę lecące su57 w kluczu a na ziemi t14 armaty! I nagle su57 spada na t14 i wszystko się pali...

środa, 5 sierpnia 2020, 19:37

A ty możesz wkleić sobie fotkę T-14 do albumu, bo przez 20 lat żadnego innego nie zobaczysz...;(((( buuuuuuu....

Cezar
środa, 5 sierpnia 2020, 17:39

To prawda, pisałem już o tym. I będę pisał, bo nic się nie zmieniło. T14 w dalszym ciągu jest ślepą uliczką. A jego największą siłą jest ... propaganda, która robi z niego najlepszy czołg na świecie. Jeśli chcesz poczytać peany na cześć rosyjskiej myśli technicznej to szukaj postów trolli z Olgino, takich jak "yaro", "Fanklub Daviena" czy "Hanys".

morgul
środa, 5 sierpnia 2020, 14:51

a jak idzie BUMARowi LEO2PL ?? ile już mamy zrobionych - bieda moderniazcji ?

T7g
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:36

Bieda to jest u Was w społeczeństwie.

andys.
środa, 5 sierpnia 2020, 14:43

"Wóz ten został zaprojektowany w zupełnie nowym układzie konstrukcyjnym z bezzałogową i lekko opancerzoną wieżą oraz silnie opancerzonym kadłubem, a główny nacisk położony jest na maksymalne zwiększenie przeżywalności załogi." Coś tu nie tak - rozwalenie wieży, a bedzie to latwe, eliminuje czołg z walki.

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 17:31

Natomiast nie eliminuję załogi, bo czołg można naprawić a dobrze wyszkolonej za to martwej załogi już nie. Na twoim miejscu nie zwracał bym sobie tym głowy, mądrzejsi od ciebie nad tym myśleli

T7g
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:37

Czyli dostaje W wieżę i wrzuca wsteczny i jedzie do bazy po nową? Buahahaha

Wielbiciel rosyjskich samochodów sporyowych
środa, 5 sierpnia 2020, 23:48

Ostatnio Rosja odstawiła do muzeum jeden z takich wymyslow mądrych ludzi. Czyli ekranoplan Łuń. Myślę że znalazło by się jeezcze dużo takich wymyslow ich tęgich głów. Wymyslow nie mających analoga.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:41

Stary był to i do muzeum trafił, wasze promy kosmiczne też służą za eksponaty

Whiro
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:43

Promy kosmiczne kursowały na ISS 130 razy. Twoje słowa są więc jedynie rzyczeniem propagandowym Rosji.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:20

Tyle ze amerykanskei promy kosmiczne spełniły swoje zadaniem wynoszac w kosmos więcej ludzi niż Rosja od czasów Gagarina. A wasz Łuń to niewypał, swojejgo wahadłwca nawet dokończycnie mogliscie a potem go dach hangaru załatwił bo przerdzewiał:0

Th
wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:38

To teraz napisz, ile tych amerykańskich wahadłowców zabiło swoje załogi.

andys
środa, 5 sierpnia 2020, 17:57

O tych mądrych ja wiem, ale co, nie można zapytać?

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:14

W sumie można, ale nikt nie udzieli ci konkretnej odpowiedzi

QRF
środa, 5 sierpnia 2020, 17:30

Wieża ma być odporna na trafienia amunicją 30mm APFSDS-T no i jeszcze jest Afganit.

BUBA
środa, 5 sierpnia 2020, 14:27

Tam produkcja czolgow a tu pudrowanie

111
środa, 5 sierpnia 2020, 14:23

Ciekawe co się stało że ruscy muszą sprzedawac swoje najnowsze dziecko? Przecież nowości zawsze zostawiali dla siebie...

xyz
środa, 5 sierpnia 2020, 14:09

A jak tam idzie moderni.... tfu .. pudrowanie naszych sowieckich T72 ? T-14 Armata to bez wątpienia jeden z najlepszych czołgów na świecie o ile nie najlepszy. Żaden inny czołg nie chroni tak załogi jak ten, wszystkich za głównym pancerzem. Jednak nie mam wątpliwości .. Polacy pokroju Daviena nadal będą się śmiać, że te czołgi to z kartonu i nic nam nie zrobią jak w 1939 r. bo naszych świeżo odmalowanych T72 nic nie powstrzyma. A później kończymy jak kończymy.

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 23:54

Armata to zupełnie coś innego niż pozostałe czołgi, czy okaże się tak dobry jak myślą Rosjanie? Trudno powiedzieć ale widać że napędził strachu bo europejczycy zaczeli pracę na czymś podobnych a amerykanie.......... nie ma im kto zrobić nowego czołgu.

andys
sobota, 8 sierpnia 2020, 22:49

Czy T-14 bedzie dobrym czołgiem - nie wiadomo. To zostanie wyjasnione w trakcie działań wojennych poza granicami Rosji. A wiec Rosja sprawdzi jakosc swojej produkcji cudzymi rekoma i za cudze pieniądze. Jesli okaze sie , że T-14 to cudo - Rosjanie zaczna produkować dla siebie i to w wersjach poza błedami wieku dzieciecego. Czyli eksport i jeszcze raz eksport!!

Fanek kacapkow
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:18

Cała Ameryka po nocach nie śpi tylko się martwi tym, że nie ma kto im czołgu zrobić, są wręcz zdruzgotani.

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:54

I spuścili ze smyczy ustrolli, czego dowodzi i ogromna aktywność na tym forum. Panicznie boją się i zazdroszczą T-14 Armata.

Kot
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:05

Po co czołg. Artyleria rozwala czołg, lotnictwo też, piechota z dobrym ppk też. Zobacz kto rozwalił najwięcej czołgów w Iraku. Myślisz że abrams? A jak Rosja przerzuci te czołgi do USA lub GB? Rosja to po prostu kraj ukierunkowany na podboje sąsiadów w tym Europy.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:44

W podbijaniu innych krajów to Jankesom do pięt nie dorastają. Dlatego tym bym się nie martwił

Kot
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:45

Co innego podbić, a co innego wcielić ich w swoje granice, wymordować kto niepokorny a resztę zruszczyc.

andys
sobota, 8 sierpnia 2020, 23:11

I to wszystko o państwie , które z Imperium Romanowów przeksztalciło sie w federację quasi-państw z własnymi rzadmi, parlamentami , w jasno okreslonych granicach z , okreslonym w Konstytucjii, prawem na wyjscie z ZSRR, z czego skorzystali w latach 90-tych?

Ukulele
środa, 5 sierpnia 2020, 16:33

Ty się nie śmiej z Polaków tylko przerzyj na oczy w którą stronę was Putin prowadzi. Już Gorbaczow szedł tą ścieżką i jak się skończyło? Wielki wyścig i wielki upadek. Jak wy chcecie dotrzymać kroku Chińczykom czy Amerykanom? Nawet rury nie możecie dokończyć bez firmy z innego kraju. Zwykłego samolotu transportowego nie potraficie wybudować bez wad.

T7g
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:39

100% racji. Ruscy to jak słyszą nowy czołg czy rakiety to zaczynają się zachowywać jak po litrze wódki. Putin o tym dobrze wie, dlatego będą pod jego butem do śmierci...

Jdjdje
środa, 5 sierpnia 2020, 18:46

Wiadomo że polska to śmieszny kraj, taki kundel który dostaje kopa jaknza długo szczeka. Ale USA zaraz będzie miała u siebie rewolucje albo wojnę domową. Tylko dlatego że w Chinach jest socjalizm są potęgą gospodarczą i militarną

Kot
środa, 5 sierpnia 2020, 23:52

W Chinach jest socjalizm? Oni tam nawet nie mają systemu emerytalnego. Chiny to centralnie sterowany drapieżny kapitalizm. A Polska to mały biedny kraj który jednak zaraz po odzyskaniu niepodległości potrafił obić pysk mongołów w 1920 roku. Miej trochę szacunku...

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:47

Z tym obiciem ryja Mongołom, to niestety incydentalny przypadek, co pokazała historia

Lol
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:46

Obecność na kremlu pewno też? To jedynie my tam byliśmy. Boli to was jak cholera.

qwert
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:25

Napoleon też tam był, a nasi to się na wzajem pozjadali, ci co przeżyli odeszli z Moskwy jak - nomen omen - niepyszni

bender
środa, 5 sierpnia 2020, 22:59

Oj chyba nas nie lubisz. Pewnie słusznie, bo Polska potrafi stanąć kością w gardle nawet niedźwiedziowi i tego właśnie powinniście się bać. Po to świętujemy rocznicę Bitwy Warszawskiej, żebyście o tym pamiętali. Zamiast stanem demokracji w USA zacznij się martwić przyszłością 1/6 globu uzależnionej od eksportu węglowodorów i opartej na systemie wodzowskim, bo system wodzowski ma to do siebie, że zazwyczaj załamuje się bez lidera. Oczywiście minie jeszcze kilka lat, ale masz świadomość, że wasz wódz zejdzie? A w Chinach nie ma żadnego socjalizmu, tylko kapitalizm praktycznie bez socjału i monopol polityczny komunistów. Ekonomiczny socjalizm to masz w Korei Północnej, choć i tam gdzieniegdzie zaczęli luzować na model chiński. W Wenezueli od paru dekad masz socjalizm, bardzo sprawnie im poszło. Niedawno byli najbogatszym krajem w regionie, a dziś PCK zbiera na paczki z lekami i żywnością dla wenezuelskich dzieci.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 17:52

Martw się tym żeby ten niedźwiedź nie wypluł tej kości i nie wdeptał jej w ziemię. Wy troljany mocni jesteście w pysku, ale w razie W będziecie wiać aż miło

zostanie z bobrami
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:32

A gdzie on może wiać jak nadaje z USA? Na Antarktydę?

Th
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:55

Wsiądą w passerati i tyle ich widzieli.

Davien
środa, 5 sierpnia 2020, 16:12

No cóz, jak dla ciebei czołg którego nasze T-72m1 eliminuja z walki na 2km jest najlepszy na swiecie.... Widzisz ok 75% trafień w czołg trafia w wieżę a to oznacza że kiepsko widze tego T-14 na współczesnym polu walki zwłaszcza z ta olbrzymia wieżą. Odszukaj sobie M1 TTB i zobacz jak tam jest wieżą.

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:43

Oj trolle z Olgino mają na Ciebie alergię. Uważaj aby Ci czegoś do herbaty nie dosypali:)) Natomiast faktycznie nie za bardzo wiemy czym jest T-14. Można się tylko domyślać. Chociaż najprawdopodobniej jest zwykłą propagandową wydmuszką. Chyba, że pan Quweta, Yaro , Fifi czy inny Hanys nas oświecą i udowodnią, że zbudowali nowy niezawodny silnik do tego czegoś, dokonali jakiegoś przełomu w produkcji luf czy pancerzy kompozytowych. Przecież Rosjanie dopiero w tym roku skopiowali francuską termowizję. Tylko nie wiadomo jak ona działa. Pewnie też po rosyjsku. Owszem pierwszy raz w historii zadbali o załogę, która nie została potraktowana jak mięso armatnie tylko, że niestety Niemcy opracowali armatę 130 mm i cały wysiłek poszedł się paść na łąkę, a jeżeli chodzi o wierzę to faktycznie wystarczy T-72 nawet ze starą amunicją i mam wrażenie, że rosyjscy generałowie zdają sobie z tego sprawę, a produkcja "seryjna" i wprowadzenie do uzbrojenia to tylko zabieg propagandowy aby potem mogli sprzedawać ten bubel frajerom.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:00

Oj trolljany z Kijowa mają rozwolnienie. Natomiast w kwestii oświecenia, to nikt tego nie zrobi bo nikt nic nie wie

Sailor
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:02

Panie Quweta jak zwykle sądzisz innych według siebie. Fakt, że dużo więcej Ukraińców zna poprawną polszczyznę nie świadczy o tym, że trollują tak jak Wy na polskich portalach. Rządową farmę trolli ma tylko Kreml. Dlatego nie pisz głupot szczególnie, że słabo Ci wychodzi. Wstawiasz jakieś rusycyzmy co jakiś czas. Dlatego bądź tak miły i spadaj na forum Sputnika.

qwert
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:28

Potrafisz czytać?

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 21:16

Davien !!! na litość Boga, ty na prawdę w to wierzysz ?

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:48

Qwert, pocisk z T-72M/M1 bez problemu przebija pancerz wiezy na T-14 tym samym eliminujac czołg z walki. Ale jak widac nawet sie nie chciało sprawdzic danych T-14:)

piątek, 7 sierpnia 2020, 11:59

Przebija tylko twoim AIM-120 z 1973 roku.

yaro
środa, 5 sierpnia 2020, 16:31

brawo mamy już Daviena który jest niezawodny, on już wiec co w T14 siedzi i jak mu wieżę odstrzelić i nawet wie, że Abrams (zdezelowany już produkt) jest o 3 klasy lepszy. Brawo !!!

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:50

Yaro skad u ciebei takei urojenia sie biora:)) Ale rozumiem ze wg ciebie wieza T-14( a tam trafia 75% strzałów w MBT wytrzyma trafienei z APFSDS-T kal 125mm???

fifi
środa, 5 sierpnia 2020, 17:07

Najpierw bylo trzech hacowników przygotowujacych grunt pod wystep miszcza.

Tak jest
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:41

Naucz się pisać po polsku...

Wielbiciel prawdziwej rosyjskiej prawdy
środa, 5 sierpnia 2020, 23:54

Jeden wpis gościa i od razu 3 wpisy troli ktirzy stawiają pchełki przeciw orzechom że jednak t14 nie ma analoga. No przecież od razu na to wygląda że jest najlepszy no i sputnik 6ak napisał...

piątek, 7 sierpnia 2020, 12:00

A popatrz ilu ustrolli zleciało się, aby pluć na T-14.

task
środa, 5 sierpnia 2020, 14:07

Ten się smieje, kto się śmieje ostatni. No czekam.....

Alfret
środa, 5 sierpnia 2020, 13:48

Dlaczego ten czolg nie nazywa sie zwyczajnie T-14, jakis kompleks? 48ton - "penetracja pancerza ... T-14 Armata ma być prawie dwukrotnie większa niż obecnie używanych ... czołgów ... T-72B3M, T-80BWM i T-90M". Albo Rosjanie zastosowali jakas kosmiczna technologie materialowa, albo pisza nieprawde! Jak wiadomo kadlub ma wieksza powierzchnie i nie da sie zastosowac tak samo grubego pancerza jak w przypadku wiezy czolgu, ktora posiada mniejsza powierzchnie! Najprawdopodobniej ktos kto liczyl przezywalnosc (nie mylic z opancerzeniem) przeliczyl to biorac pod uwage, iz kadlub czolgu T14 jest nizszy niz calosc razem z wieza czolgowa! W teorii ilosc pociskow przeciwpancernych powinna w mniejszym stopniu trafiac w kadlub czolgu, ktory przez to jest w mniejszym stopniu narazony na penetracje. Raczej 48 ton nie mozna porownac z 70 tonami. I to by bylo na tyle mitologii

Roli
środa, 5 sierpnia 2020, 13:44

No i co z tego a my produkujemy T-72 .Bardzo dobry czołg.

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:11

Nie produkujemy

malcolm
środa, 5 sierpnia 2020, 13:37

Ta "podwójna" przebijalność to pewnie przy kalibrze 152mm. Rosjanie robią słabe wkładki o przebijalności do 7x średnicy wkładki kumulacyjnej i tak wychodzi ok 1060mm. 125/152 daje wzrost o 20% a nie 100

colonel John
środa, 5 sierpnia 2020, 13:36

Czyli Rosja góra jako jedyny kraj na świecie posiada seryjny czołg IV generacji .... Odstawili inne kraje projektujące i produkujące czołgi o przynajmniej 7 lat bo jak do tej pory w NATO nie mówi się o nowej konstrukcji.

Reaper
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:45

A po co?

Read
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:42

No i su57 samolot 5 generacji - buahaha ale t14 lepszy bo nie spadnie.

Sarmata
środa, 5 sierpnia 2020, 23:56

Oczywiscie że sie mówi i już powoli robi. Niemcy z Francuzami zaczeli pracowac nad nowym czołgiem ale to potrfa jeszcze z 10 lat.

yaro
środa, 5 sierpnia 2020, 13:32

A Davien na to niemożliwe, przecież silnika nie ma, termowizji nie ma, pieniędzy nie ma, a tu masz babo placek okazuje się, że czołg gotowy do produkcji i spełniły się słowa rozsądnych userów na tym forum , że z T14 nie jest tak źle jakby Davienowe kółko wzajemnej adoracji chciało ...

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:47

Jeżeli Davien napisał, że to nie możliwe to oczywiście się myli. Przecież w Rosji wszytko jest możliwe! Nawet produkcja czołgu bez silnika i armaty czy układu przeniesienia mocy, a o elektronice nie wspomnę gdyż nie lubię się pastwić i kopać leżącego. Tak samo jak produkujecie samolot bez silnika. jak się chce to można:))

Rah Warsz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:09

ooo przepraszam, z samolotu zwłaszcza tak wybitnego jak Su 57 można zrobić znakomity szybowiec. Jak się chce wszytko można!

Tatekx
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:43

Przypominam że powinno już być ich 1000, ale jak nie ma co do gara włożyć to trzeba seryjnie produkować czołg bez analogow...

Davien
środa, 5 sierpnia 2020, 16:15

Silnik Yarus jest od lat 80-tych, działo to tez ten okres wiec robisz z siebei błazna:) Aha termowizja to ta kopia francuskiej jakies 30 lat za Zachodem??

qwert
środa, 5 sierpnia 2020, 19:17

Davienku, jeszcze raz ci to wyklaruje, nie masz nawet śladu bladego pojęcia o tym co może a czego nie może T 14, a w szczególności co potrafi ruska termowizja ( ja z resztą też nie) , natomiast piszesz bzdety przeczytane u bendera, czy grzybcia. ( A oni przeczytali u ciebie) Takie poniekąd perpetuum mobile

Sailor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 10:49

Zacznę się zastanawiać co Rosjanie mogą czy nie mogą jak wprowadzą we wszystkich szkołach toalety dla dzieci, a wasze PKB na osobę wyprzedzi nasze.

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:26

Bedzie raczej cięzko, az tylu toalet z tych ukraińskich okretów nei ukradli.

piątek, 7 sierpnia 2020, 19:49

Ukratoleta czyli nocnik?

Patiszon
czwartek, 6 sierpnia 2020, 02:44

Broń dalej ruskich, a najlepiej jedź do nich jeżeli już Cię tam niema.

Rah Warsz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:12

Patiszon, ale jak on ma tam jechać jak już dawno tam jest:) , pewnie zresztą od urodzenia:) przebywa w kraju powszechnej szczęśliwości, równości i dobrobytu.

Wielbiciel wielbicieli Mira
czwartek, 6 sierpnia 2020, 00:01

Jeśli nikt nic nie wie to dlaczego mamy tutaj grupę ludzi która jest pewna że to super epokowy nie mający analoga sprzęt, który będzie czołgiem 19 generacji i wyprzedza we, ystko o lata świetlne. Dodatkowo takie brednie wypisują "Polacy"

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:05

Z tego samego powodu dla którego mamy tutaj grupę która uważa T 14 za kartonową wydmuszkę, i podpisują się jako "Polacy" lub co gorsza "patrioci"

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:31

Qwercik, T-14 to czołg IV gen i ma wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania, czyli silnie opancerzony kadłub i pancerną kapsułe dla załogi , bezzałogową słabo opancerzona wieżę, tyle ze w T-14 ta wieża nie jest mała jak powinno byc w gen IV ale "nieco" przyduża. Załoga przezyje trafienei w wieżę( a cięzko w nia chybic) czołg zostanie ejdnak wyeliminowany z walki. Nawet pancerz Armaty nei ejst lepszy niż najnowszych M1 czy Leo2

Hanys
środa, 5 sierpnia 2020, 13:26

Ja bym nie liczył że ta wieża jest "lekko opancerzona" bo jeżeli jest bezzałogowa, to nie musi być duża, tu widać że ta wieża nie jest wcale mniejsza od tej z T-72, ale tam upchnięci są dwaj załoganci, więc w T-14 zostało więcej miejsca na pancerz, po za tym jest jeszcze aktywna ochrona, więc ja bym nie liczył że jak to tu niektórzy bajali - wystarczy działko 30 mm żeby unieszkodliwić T-14, tak dobrze to na pewno nie ma, byłoby wręcz bardzo dziwne, żeby przy budowie tak drogiego i nowoczesnego czołgu o tym nie pomyślano :)

yaro
środa, 5 sierpnia 2020, 16:18

oczywiście, że tak !, ale aby dojrzeć do takiego myślenia to trzeba mieć nick "Hanys" a nie Wania, Davien, GB, Stary Grzyb i jeszcze parę innych wynalazków ...

piątek, 7 sierpnia 2020, 13:18

Według fanbojów to tą wieże można uszkodzić AIM-120 z 1973 roku.

Davien
środa, 5 sierpnia 2020, 16:18

Hanys i po co zmyslasz? Przy masie 48 ton nei dasz rady opancerzyc odpowiednio wieży. Choc istotnie działko 30mm jest za słabe ale dowolny APFSDS-T robi w niech dziure bez problemu ASOP nie ejst w stanei przechwytywać podkalibrowych z uwagi na konstrukcję efektorów

Reaper
czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:49

Błąd, może. Lecz zdeformowany penetrator dalej w czołg uderza, lecz ze względu na jego deformację, nie penetruje pancerza zasadniczego. Twoje bajanie jest na poziomie propagandy dla ludu z lat 80 z pisemek sygnowanych nazwiskiem Zalogi.

piątek, 7 sierpnia 2020, 13:22

Bo to jest ekspert od AIM-120 z 1973 roku. I to wszystko wyjaśnia.

czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:57

On jest do zniszczenia tylko twoim AIM-120 z 1973 roku.

Anty rusofil
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:48

Powtarzasz się jak jakiś niedorozwój. Ile można robić z siebie takiego tuka jak robisz z siebie dla ruSSi.?

piątek, 7 sierpnia 2020, 13:17

To twierdzisz, że przebiją go AUM-120 z 1973 roku?

piątek, 7 sierpnia 2020, 12:30

Ale już wiesz brajan że w 1973 nie było AIM-120?

sceptyk
środa, 5 sierpnia 2020, 17:36

Na wystawie Armia 2019 podawali, że masa czołgu wynosi 55 ton.

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:14

Pewnie silnik nie uciagnal albo przekladnia nie wyrabiala wiec musieli wyciac troche plyt pancernych. Stary problem.

R
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:28

E tam Davien wie lepiej.

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:53

A wczesneij że 46-48 ton, tak samo podają chyba wszystkie zródła na temat tego czołgu.

Leopardzik
środa, 5 sierpnia 2020, 13:25

Wieża z sepa,ale to chyba makieta ? Po bokach wieży 2-wgłębienia IDEALNY CEL ZNANY Z A5 Bardzo dziwna lufa bez STABILIZATORA?

kblomkvist
środa, 5 sierpnia 2020, 15:24

Gdzie ty widziałeś kiedykolwiek jakiś stabilizator na lufie działa w czołgu? Tam nie ma przedmuchiwacza, bo i po co przy bezzałogowej wieży.

Aha
środa, 5 sierpnia 2020, 15:24

Wszystko, oprocz podstawy, jest w tym czolgu atrapa i raczej komedia a nie postrachem! Ta wieza to zart, ale lufa to juz wpadka na 100%, bo chyba nie jestesmy swiadkami powrotu do ok. 3metrowych "lufek" rodem z T34! Tekturnyj i blaszano-karonwnyj-zawod makietow tankow, spapral troche proporcje i wyszla bezzalogowa wieza, wieksza niz te na T72 i na dodatek z jakas mini-lufka, ktora sprawia, ze parskam smiecjem, patrzac na to cudo!

Nick
środa, 5 sierpnia 2020, 16:36

Niemieckie czołgi w 1939 r. też miały być z tektury, a jak się skończyło wszyscy wiemy.

Ukulele
środa, 5 sierpnia 2020, 17:23

Niemieckie czołgi w 1939 ustępowały naszym. Chciałem tylko zaznaczyć że zwykło się mówić iż Sowieci wygrali z Hitlerem ilością czołgów. No a z nami Niemcy wygrali niby jakością???

endrju
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:59

Ustępowały niby w czym???

fifi
środa, 5 sierpnia 2020, 20:54

Uystępowały, a zaliczylismy wpier dol.Zmechanizowana niemiecka armia to mit,miliony koni w Wehrmachcie, niemieckie czołgi w sporej części to czołgi czeskie, w zasadzie przerośnięte tankietki.Taktyka.

AgJ
środa, 5 sierpnia 2020, 13:20

To niedobre dni dla entuzjastów technologii zza oceanu.

Kot nr 398
środa, 5 sierpnia 2020, 13:18

Jeszcze pusto. Niedługo pojawi się 100 wpisów prawomyślnych. My tradycyjnie "Silni, zwarci, gotowi". A zjednoczona Europa? "Wystarczy tylko pchnąć drzwi i cała przegniła budowla zawali się z trzaskiem." - to słowa Hitlera z 1941... "Jestem tu, aby raz na zawsze skończyć z tym barbarzyńskim kolosem Północy. Szpada została już dobyta. Cywilizacja odrzuca tych dzikusów z Północy. Europa obejdzie się bez nich." - Napoleon 1812.

Mg
środa, 5 sierpnia 2020, 13:17

Jakoś nie przemawia do mnie ten t-14. Wieża słabo opancerzona ale nie jest wcale taka mała. Porównywalna z wieżą T-72. Z tego co wiem w walce większość trafień jest właśnie w wieżę. Więc załoga owszem przeżyje, ale czołg jest unieszkodliwiony

123
środa, 5 sierpnia 2020, 13:13

W sumie to fajny wozik, zniszczenie wiezy calkowicie eliminuje toto z walki, a przy okazji moze i zaloga przezyje :)... PPK top attack dla PL w ilosci duzo!

Towarzysz Polak
środa, 5 sierpnia 2020, 12:53

To jeszcze nie ruszyła ? Fanek twierdził że będzie to miało miejsce przed 2016 rokiem, zresztą ten sam fanek twierdzi że Abramsy są słabe bo zbyt ciężkie w stosunku do czołgów rodziny t, rozumiem że armata już za ciężka nie jest?

:)
środa, 5 sierpnia 2020, 17:11

Piąty pomagier.Kto buduje Wielką Ukrainę jak wiekszosc jest zajeta obszczekiwaniem nieistniejacego czołgu?Wiem.U was to ulubione zajęcie. Nic nie robić.

Rah Warsz
środa, 5 sierpnia 2020, 12:53

Oj zaraz będzie Olgino tryumfowało, że rusza „Produkcja” bo nagle wojsku wszystko zaczęło pasować z silnikiem i świadomością sytuacyjną na początek. A jeszcze pół roku temu było do bani.. cud jakiś czy zmiana wymagań i „lepsze nastawienie” po tym jak zadzwonił telefon z Kremla...Uśmiałem się z tej dwukrotnie większej penetracji na zmodyfikowanej 125 mm.. Pytanie nasuwa się samo, czy jest aż tak źle z możliwościami armat 125 mm na T 72/90? Bo teraz to wychodzi z 1,4 metra hehehe

jakie te ustrolle zabawne
środa, 5 sierpnia 2020, 15:19

Widzisz ustrolliku Rosjanie nie postępują tak jak pastuszki np. w przypadku F-35. Powstałe problemy rozwiązują a nie zmieniają ich kategorię z "istotnej" na "mniej istotną" albo zamiast dążyć do uzyskania założonych osiągów zaniżają założone wymogi.

Rah Warsz
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:48

ooo odezwał się obrońca "kraju wiecznej szczęśliwości i równości"... dał głosik cieniutki jak to bywa z olginowskimi pryszczatymi dzieciuchami:). To usmany powiadasz mają jakieś poważne problemy z F35 których już lata ponad 500, a może z F22 latającymi od kilkunastu lat?? To jak nazwać tę parodię wprowadzania "żelaznego nielota" Su 57 - zdążyli już osiągnąć założone osiągi hmmm...? Olgino, nie słyszałem, żeby usmani mieli jakiekolwiek problemy z silnikami swoich Abramsów...Mają w nich od ponad 20 lat turbiny, mają opracowaną nową rodzinę silników wysokoprężnych dla całej rodziny pojazdów, mogą tam wpakować także jako napęd przetestowany dawno temu MTU 883, a teraz budują właśnie hybrydę która może trafić do nowej konstrukcji MBT ale i do kolejnych modyfikacji Abramsów . A co batiuszka Wowa i jego wesoła gromadka bezpieczników mogą do Armatki zaproponować - zmodyfikowane ustrojstwo z T-34? Marniutko, cieniutko:). A jak tam 2A82-1M... przebijalność niemal 2 x większa ale od czego ??? Od Mango co to miało max. ze 440 mm na 2000 m z 2A46 ?? Ależ wynik... klękajcie narody :)))). Uśmiałem się setnie... Dzięki!

Anty rusofil
środa, 5 sierpnia 2020, 16:30

Ale oni niczego nie rozwiązują, oni mają problem z rzeczami które dla niektórych krajów nie jest problemem. Więc tak na prawdę z bólami dziadują to co według planu piwinni zrobić bez problemu. Bo kto normalny zakłada w konstrukcji zrobienie czegoś co wchodzi w sferę, nie umiem ale jakoś to będzie.?

środa, 5 sierpnia 2020, 23:32

Piszesz o pastuchach, którzy od 50 lat nie są w stanie wprowadzić do linii strategicznego pocisku balistycznego, ich gwiazda śmierci F-35 pochłania większość budżetu na lotnictwo i ponad 24 bilionowy dług powoduje, że agencje ratingowe zmieniają im perspektywy na "negatywne"

FIFA rafa
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:14

Hmm. Ciekawe rzeczy piszesz. Ładną sieczkę wam robią z mózgu w tej Rosji. Przekaż swojemu przełożonemu żeby cię nie okłamywał.

piątek, 7 sierpnia 2020, 16:36

To gdzie skłamałem pastuszku? Ja wiem, że w Montanie kiepsko z edukacją ale przecież do szkółki parafialnej chyba chodziliście.

qwert
czwartek, 6 sierpnia 2020, 18:07

Czy coś było nie zgodnie z prawdą?

Michał
środa, 5 sierpnia 2020, 15:05

lekko opancerzona wieża wskazuje również, że to pierwszy element do neutralizacji, później już tylko z górki...

michalspajder
środa, 5 sierpnia 2020, 12:45

Jezeli to nie jakas zmylka,to niestety nie jest to dobra wiadomosc dla zadnego z sasiadow Rosji.

Aha
środa, 5 sierpnia 2020, 15:12

Przeciez to jest Projekt640 Czarny Orzel, tylko z bezzalogowa wieza, zaden cud a zraczej atrapa czolgu! Zreszta, jezeli popatrzymy na to "cudo" techniki to w oczy rzuca sie od razu dziwna proporcja lufy wzgledem wiezy czy calego czolgu. To jest atrapa z dykty i krociutka rureczka zamiast lufy! Te podokladane do "rzeczywistego czolgu plyty i to "cos" po bokach, wygladaja tez raczej komicznie niz odstraszajaco. Jeszcze raz, to ogdrzewany kotlet, oblepiony dykta, z wieza-atrapa i smieszna "lufka' na bazie, najprawdopodobniej, zarzuconego projektu Czarny Orzel z lat 90-tych!

HeHe
środa, 5 sierpnia 2020, 16:33

Tak. "Lufka" przezabawna. Cała wieża to jest atrapa z dykty a "cudo" techniki jest oblepione dyktą i wygląda komicznie do tego stopnia, że rejonowy prowydnyk z mołojcami zapewne w majtki popuścił ... . Pisząc krótko - niewyobrażalnie śmieszne.

Aha II
środa, 5 sierpnia 2020, 16:14

niestety ale atrapą można nazwać twój komentarz ...

Aha
czwartek, 6 sierpnia 2020, 12:37

Nie jestem Davienem, lobbysta USAmerykanskiej techniki, raczej odwrotnie i czesto pozytywnie koimentuje i oceniam rosyjska, ale ta Armata to... propagandowy pic na wode! Jeezli maszx chociaz troche pojecia i widziales kiedykolwiek czolg to porownaj sobie "soldata" wystajacego z wlazu z lufa i wszystko jasne. Jezeli nie widzisz, ze ta lufa jest o wiele za krotka i zrobiona z "grubszej blachy" (to przesada, ale zeby bylo dobitnie) to szkoda czasu na polemizowanie z Toba. Wieza tez, jak na bezzalogowa, jest o wiele za wielka i wyglada jak z dykty( w rzeczywistosci jestoczywiscie z blachy) i tak wyglada. O podoczepianych blaszanych pojemnikach z pianka w srodku, jak na Kurgancu(tamten chociaz ma plywac i sluza jako wypornosc), ktore maja "robic" w propagandzie za dopancerzenie, nawet nie wspomne. Sa tak zle i byle jak spasowane, ze nawet w Polsce nikt by tego do uzytku nie dopuscil. Dopancerzenie frontu tez raczej poprzypinane jakies atrapy. Wszystko, jak czesto za czasow ostrej Zimnej Wojny, propaganda i zmylka Made in USSR(teraz Russia)! Pozostaje przy swoim, ze to Projekt 640 z propagandowa technologia "blaszano-dyktowo-styropianowa" i czas pokaze czy mam racje czy nie!

michalspajder
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:39

Dokladnie,bo wbrew pozorom mozesz nie miec.Na zdjeciu wieza wyglada tandetnie,ale to,ze wyglada nie znaczy,ze jest.Chyba,ze masz na to dowod,panie Aha.

Davien
środa, 5 sierpnia 2020, 12:43

To nie możliwe.

stary inżynier
środa, 5 sierpnia 2020, 12:33

Niech sobie produkują. Mnie bardziej interesują losy naszego Borsuka. chociaż to inna kategoria sprzętu. Skoro odwołano defiladę 15 sierpnia (akurat słusznie), to przynajmniej mogliby pokazać coś ciekawego w telewizji czy w necie. Strasznie się u nas wszystko wlecze, a marketing medialny po prostu leży. Odwrotnie niż u Ruskich. U nich nawet jak czegoś nie ma, bo są tylko zapowiedzi, to propaganda już ogłasza sukces.

Rain Harper
środa, 5 sierpnia 2020, 12:29

Oby skończyło się lepiej niż seryjna produkcja Su-57; którego pierwszy i jedyny seryjny egzemplarz runął na ziemię w pierwszym locie, w płaskim korkociągu, jakiego nie powstydziłby się F-14 z filmu Top Gun. Z tym ze F-14 zostały wycofane ze służby wiele lat temu, a i we wspomniany korkociąg filmowy Maverick wpadł na skutek błędu pilota. A nie konstrukcji, jak Suchoj

złośliwy
środa, 5 sierpnia 2020, 18:39

Davien ilu mSz dzisiaj harcowników pod swoja komendą?Ja juz naliczylem sześciu. Dalej mnie się liczyć nie chce.

Wielbiciel oficerów z nkwd bis
czwartek, 6 sierpnia 2020, 00:08

Czyli jednak jest więcej normalnych Polaków niż slug nkwd na tym forum. To dobrze...

środa, 5 sierpnia 2020, 17:41

Wpłaski korkociąg F-14 wpadały w wyniku częstych awarii silnika, nie błędu pilota.

Stirlitz
środa, 5 sierpnia 2020, 12:05

Ileż to ja razy już słyszałem ;) w 2020 miało być już 2300 tych atrap a oni dopiero teraz ruszają z produkcją seryjną :P

Nestor
czwartek, 6 sierpnia 2020, 13:21

Poprzednie serje byly niewidzialne - z niewidzialna amunicja. Niet analoga w mirie...

półka-w-NIK
środa, 5 sierpnia 2020, 14:52

po wielu perypetiach nauczyli się w końcu produkować odpowiednio twardą tekturę ?

złośliwy
środa, 5 sierpnia 2020, 18:40

Domowe przedszkole na goscinnych występach?

Davien
czwartek, 6 sierpnia 2020, 08:55

Oj juz nie musisz sie tak kazdemu spowiadac kim jestes:)

Tweets Defence24