Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie
Rusza #SekcjaDezynfekcja
Wolontariusze z organizacji proobronnych zdezynfekują przestrzeń publiczną. Staraniem fundacji Combat Alert przygotowano niezbędny sprzęt i wyposażenie. Szesnaście proobronnych zespołów, już w piątek 17 kwietnia, zrealizuje pierwszy etap akcji.
Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem RP oraz koordynująca akcję fundacja Combat Alert informują o przygotowaniach do prowadzonej przez proobronnych pierwszej fazy odkażania przestrzeni publicznej. Zestawy do odkażania zgromadzone staraniem Combat Alert 14 kwietnia zostały wysłane do koordynatorów regionalnych.
Projekt #SekcjaDezyfekcja, to rozwinięcie działań pomocowych organizacji społecznych, a zarazem nowy etap walki z wirusem. Powstały z inicjatywy Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert. Poprzez społeczne zaangażowanie środowisk proobronnych wspieranych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Realizują działania mające na celu odkażanie przez grupy wolontariuszy z całej Polski, obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem, są to m.in.: klamki, poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne.
Obecnie Porozumienie Proobronne z własnych środków zakupiło niezbędny sprzęt do zaangażowania 320 osób w 16 województwach, zapewniając im środki odkażające, maseczki, specjalne spryskiwacze.
Liczne organizacje prooboronne i firmy wsparły projekt. Są wśród nich, m.in. stowarzyszenie FIA - Wierni w Gotowości pod Bronią, Związek Strzelecki „Strzelec”, ruch społeczny Braterstwo.eu, GRS OP BIZON Solec Kujawski, stowarzyszenie Legia Akademicka, Polski Związek Łowiecki, stowarzyszenie Zawsze Czujni „Semper Vigilant”, stowarzyszenie byłych żołnierzy Rezerwa (Starachowice) oraz firmy wspierające proobronność.
Kilkuset proobronnych wolontariuszy dezynfekuje w ciągu dnia i nocy przystanki, ośrodki pomocy społecznej, osiedla i miejsca użyteczności publicznej. Zaangażowanie to doceniają samorządy, rozumiejąc jak potrzebne są teraz takie działania. Wszystko co robią, realizują dobrowolnie i z poczucia patriotycznego obowiązku i pomocy swoim małym ojczyznom
Jak można pomóc?
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem społecznym, do tego stopnia że Fundacja planuje rozszerzenie czterokrotnie swojej działalność, pragnąc zaangażować ponad 1200 osób w przeciwdziałanie skutkom pandemii COViD-19.
Coraz więcej instytucji i samorządów zwraca się do organizatorów akcji #SekcjaDezynfekcja, niestety mimo, że nowi wolontariusze codziennie deklarują gotowość do wsparcia potrzebujących, nie mają wystarczającej ilości niezbędnych środków do przeprowadzenia dezynfekcji na tak olbrzymią skalę.
W tym celu nie czekając na pomoc organów państwa, uruchomili zbiórkę publiczną: zrzutka.pl/sekcjadezynfekcja.
Jesteśmy częścią społeczeństwa obywatelskiego i czujemy się odpowiedzialni, za nasze lokalne społeczności. Środki pozyskane na realizacje dotychczasowej działalności już wiemy, że są niewystarczające wobec rosnących potrzeb. Codziennie otrzymujemy telefony z prośbą o pomoc, chcemy pomagać tak długo jak to będzie potrzebne
Zaangażowanie społeczne w walkę z koronawirusem to odpowiedź na apel Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które w strukturze Ministerstwa Obrony Narodowej odpowiedzialne jest za współpracę ze stroną społeczną.
Na stronie internetowej Combat Alert znajdziecie dodatkowej informacji nt. możliwości wsparcia oraz link do rejestracji dla osób zainteresowanych udziałem w tym projekcie
Organizatorzy akcji zwracają się o pomoc w formie rzeczowego przekazania rękawiczek, kombinezonów ochronnych oraz innych środków. Można je przesyłać na adres:
Centrum Aktywności Proobronnej
Nowy Świat 54/56 lok. 25
00-369 Warszawa
Medicos
Zapraszam do szpitala w radomiu Poznacie wysoki szczuply budynek z tymi malymi starymi windami TU DEZYNFEKCJA JUŻ NIE POMOŻE Grypa z wuhan to jak indyjskie curry wgryzajace sie w boazerie Koledzy są TUTAJ mile widziani A nie pisać pierdolety propagandowe
eMeM
A to coś pomoże, czy działanie pod publiczkę?