Przemysł Zbrojeniowy

Trenażer dla Beryla zaprezentowany

Trenażer karabinku Beryl wz.96
Fot. PGZ

Podczas konferencji „Bezpieczeństwo przede wszystkim" organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wojewody Mazowieckiego radomska Fabryka Broni "Łucznik" zaprezentowała trenażer pneumatyczny karabinka automatycznego Beryl wz. 96.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

W dniu 22 listopada w Radomiu odbyła się konferencja skierowana do dyrektorów szkół i nauczycieli zajęć edukacji dla bezpieczeństwa zatytułowana „Bezpieczeństwo przede wszystkim". Podczas niej zostały poruszone takie tematy, jak m.in. zmiany w podstawie programowej edukacji dla bezpieczeństwa czy projekty dydaktyczno-wychowawcze Ministerstwa Obrony Narodowej wspierające edukację obronną i programy Oddziałów Przygotowania Wojskowego, m.in. CYBER.MIL z klasą.

Czytaj też

W czasie trwania tego wydarzenia specjaliści z Fabryki Broni „Łucznik" z Radomia zaprezentowali zgromadzonym na konferencji przedstawicielom oświaty produkowany przez radomski zakład trenażer pneumatyczny karabinka Beryl wz. 96, który może być wykorzystywany jako narzędzie za pomocą, którego uczniowie w polskich szkołach w pozbawiony ryzyka sposób poznają zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i rozpoczną swoją przygodę ze strzelectwem.

"Do efektywnego przyswajania wiedzy potrzebna jest praktyka. Dlatego mamy w naszej ofercie trenażer pneumatyczny karabinka Beryl wz. 96. To replika jeden do jednego wojskowej wersji karabinka szturmowego wz. 96 Beryl produkowanego od 1999 roku przez naszą Fabrykę Broni „Łucznik". Dzięki niemu będzie można skutecznie zapoznać się z podstawami użytkowania, a szczególnie bezpiecznego obchodzenia się z bronią." – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik" – Radom sp. z o.o.

Czytaj też

Fot. PGZ

Największą zaletą tego trenażera jest brak konieczności wyrobienia pozwolenia na broń, co przekłada się m.in. na brak konieczności dojazdu na teren strzelnicy w celu realizacji ćwiczeń. Dodatkowo z racji na to, że nie jest on identyfikowany jako broń, nie ma konieczności umieszczania go w specjalnych miejscach jak np. szafy pancerne. Ma to duże znaczenia dla szkół, ponieważ nie generuje dodatkowych kosztów związanych z przystosowaniem obiektu do przechowywania tego typu wyposażenia.

Organizatorami konferencji byli Mazowiecki Kurator Oświaty i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Czytaj też

Fot. PGZ
Fot. PGZ

Komentarze