Przemysł Zbrojeniowy
Tłumy w Instytucie Lotnictwa
11.„Noc w Instytucie Lotnictwa” okazała się wielkim sukcesem. Przy bardzo dopisującej pogodzie udało się pobić kolejny rekord frekwencyjny – przez 6 godzin do Instytutu zawitało prawie 58 tys. osób – co w porównaniu do poprzedniej edycji (51 tys. zwiedzających) oraz trzyletniej przerwy spowodowanej pandemią jest ogromnym osiągnięciem.
Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, jako gospodarz i organizator „Nocy w Instytucie Lotnictwa", z każdą kolejną edycją potwierdza, że jest ona największą, nocną imprezą edukacyjną w Polsce.
Jedenasta edycja „Nocy w Instytucie Lotnictwa” przyciągnęła zwiedzających bogatym programem atrakcji, wśród których nie zabrakło wyjątkowych maszyn latających oraz spotkań z inżynierami, pilotami i pasjonatami latania. Na ten jeden szczególny dzień otwarte były także laboratoria Instytutu, gdzie prowadzone są prace dla polskiego i światowego przemysłu lotniczego i kosmicznego. Każdy ze zwiedzających – od najmłodszych, po najstarszych, mógł znaleźć dla siebie interesujące go stoisko, wykład czy pokaz. Charakter atrakcji dopasowany był do wieku każdego fana lotnictwa, kosmosu i nauki.
Marek Gospodarczyk, kierownik Działu Marketingu i Komunikacji w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 wystawców: wojskowe bazy lotnicze, firmy lotnicze, kosmiczne i dronowe, fundacje, uczelnie, koła naukowe, aerokluby, muzea, wydawnictwa oraz instytuty badawcze.
Czytaj też
Specjalne podziękowania kierowane są do patronów honorowych i patronów medialnych oraz firmy Airbus Polska S.A. za udostępnienie części terenu pod wystawę statyczną samolotów; Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" za wsparcie logistyczne, organizacyjne oraz nadzór służb; LS Airport Services za sprawną organizację holowania samolotów; Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej za kompleksowe wsparcie w procedurze przylotu maszyn; Welcome Airport Services za udostępnienie zasilania GPU niezbędnego przy pokazach odpalania silników odrzutowych.
Kolejna „Noc w Instytucie Lotnictwa" zaplanowana jest tradycyjnie w październiku.
Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie