Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Tajemnicza śmierć szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu [Aktualizacja]

Autor. Maya-Anaïs Y./flickr/CC BY 2.0

Zastępca szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-sing, który nadzorował zbrojenia rakietowe, został w sobotę znaleziony martwy w pokoju hotelowym – podała agencja Reutera, cytując doniesienia tajwańskiej agencji prasowej CNA.

Reklama

Przyczyną śmierci czołowego tajwańskiego urzędnika nadzorującego zbrojenia rakietowe, którego ciało znaleziono w sobotę w pokoju hotelowym, była choroba serca; nie wykryto śladów walki ani wtargnięcia osób trzecich – podała tajwańska agencja CNA, cytując władze.

Reklama

Policja nie znalazła w pokoju ani na nagraniach z kamer monitoringu oznak walki, włamania, wtargnięcia osób trzecich ani żadnych innych niepokojących śladów – podała CNA, powołując się na przedstawiciela policji.

Lokalne centrum medyczne określiło przyczynę zgonu urzędnika jako zawał serca spowodowany chorobą. Krewni zmarłego powiedzieli policji, że cierpiał on wcześniej na chorobę serca i przebył zabieg wszczepienia stentu – przekazała tajwańska agencja prasowa.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Ciało Oujanga znaleziono w sobotę rano w pokoju hotelowym na południu Tajwanu, gdzie przebywał w podróży służbowej. Władze starają się ustalić przyczynę zgonu – przekazała CNA.

Czytaj też

Oujang był zastępcą szefa należącego do tajwańskiej armii Instytutu Nauki i Technologii Czung-Szan. Według CNA w ramach funkcji pełnionej od początku bieżącego roku nadzorował projekty związane z produkcją pocisków.

Instytut stara się obecnie zwiększyć produkcję pocisków ponad dwukrotnie do blisko 500 sztuk rocznie, podczas gdy Tajwan wzmacnia swoje zdolności bojowe w obliczu zagrożenia militarnego ze strony Chin - podkreśla Reuters.

Czytaj też

Wiadomość o śmierci Oujanga zbiegła się w czasie z nasileniem napięć w relacjach Tajwanu z Chinami w związku z niedawną wizytą na wyspie spikerki Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. W odwecie za tę wizytę Chiny, które uznają Tajwan za część swojego terytorium, od czwartku prowadzą bezprecedensowe manewry wojskowe na obszarach wód i przestrzeni powietrznej otaczających wyspę.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. spoko

  Widac ze putin podeslal chinczykom \Nowiczok\

 2. Jaszczur

  Dzień 24 lutego 2022 będzie w historii uchodził za dzień rozpoczęcia III wojny światowej . Sekwencja jest prosta Rosja na Ukrainę , za jakiś czas - podejrzewam że w przyszłym roku Chiny na Tajwan . Jak Chiny na Tajwan to USA wkroczą do akcji , północ pójdzie na południe , do gry wejdzie też Japonia odrazu z USA , Rosja będzie pomagała gdzieś w tle Chinom i Korei ale też podjerzewam że Chiny też dadzą pomoc Rosji . Ogulnie rozkręci się spirala agresji i nie wykluczone że Izrael wykorzysta sytuację(lepszej mieć nie będzie ) na znokautowanie Iranu . Turcja też swoje sprawy załatwi agresją na Armenie oraz północne rejony Syrii i Iraku . Wszędzie gdzie się da puszczą hamulce . Co do Europy nie spodziewam się wojen prócz odzyskiwania przez Rosje Ukrainy , Mołdawi , Gruzji i ewentualnie jak nie zdąży wejść do NATO Finlandia

  1. Chyżwar

   Tego się właśnie obawiam. Chiny są w stanie szybko uzupełnić ruskom stracony sprzęt. Oni ludzi mają ciągle dość, żeby tutaj narozrabiać. Oby zdążono ze sprzętem, który ma zastąpić ten, który poszedł na Ukrainę.

Reklama