Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PCO dostarczy gogle i hełmy dla ukraińskich sił zbrojnych

fot. PCO
fot. PCO

W dniu 22 stycznia 2014 roku została podpisana umowa pomiędzy PCO S.A. a firmą Aviakon na dostarczenie ukraińskim siłom zbrojnych 8 gogli noktowizyjnych oraz 52 hełmów lotniczych.

Zawarcie umowy jest wynikiem rozmów prowadzonych podczas Polsko-Ukraińskich Forów Przemysłów Obronnych, które odbyły się w maju 2013 roku w Warszawie i w listopadzie 2013 roku w Kijowie. W grudniu 2013 roku firmy PCO S.A. i Aviakon podpisały porozumienie, którego finalizacją jest umowa z 22 stycznia. Zakupione wyposażenie ma być przeznaczone dla załóg śmigłowców użytkowanych przez ukraińską armię.

Umowę na sprzedaż produktów PCO S.A. zawarto w siedzibie spółki w Warszawie, którą w dniu 22 stycznia 2014 roku odwiedził Anatoliy Butsan, dyrektor firmy Aviakon. Przedstawiciel ukraińskiej firmy obejrzał również multimedialną prezentację najnowszych wyrobów PCO S.A.

Ze strony firmy PCO S.A. umowę podpisała Irena Rdzanek – Członek Zarządu, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy. Przy zawarciu kontraktu obecny był również przedstawiciel ambasady RP w Kijowie. - Podpisana umowa z firmą Aviakon jest wynikiem aktywnych działań sprzedażowych spółki PCO, która poszerza grono odbiorców swoich produktów na rynkach zagranicznych - podkreślają przedstawiciele PCO.                                

Aviakon to państwowe ukraińskie przedsiębiorstwo zajmujące się między innymi remontami i modernizacją śmigłowców różnych typów oraz sprawdzaniem ich stanu technicznego.

  • PCO
Reklama

Komentarze

    Reklama