Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes PIT-RADWAR

Przemysław Kowalczuk
Przemysław Kowalczuk
Autor. Mirosław Mróz/Defence24

Przemysław Kowalczuk objął stanowisko prezesa zarządu PIT-RADWAR S.A.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak poinformowała spółka w komunikacie, Zwyczajne Walne Zgromadzenie zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2021 roku. Rozpoczęła się jednocześnie szósta kadencja zarządu spółki.

Czytaj też

Na jego czele stoi obecnie dr Przemysław Kowalczuk. Oprócz prezesa w skład zarządu wchodzą dr. inż. Andrzej Sieradz, który wcześniej pełnił obowiązki prezesa zarządu, Paweł Rogosz, Marek Adamiak oraz Piotr Górzyński.

Reklama

Przemysław Kowalczuk od 2021 roku jest członkiem zarządu Mesko S.A. ds. rozwoju. Jest też prezesem Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce. W trakcie sprawowania przez niego tej funkcji, którą objął w 2016 roku, WZE zmieniły profil z zakładu remontowego na nowoczesne przedsiębiorstwo rozwijające technologię rakietową.

Czytaj też

Wcześniej od 2012 roku Przemysław Kowalczuk pracował w PIT-RADWAR S.A. m.in. jako Zastępca Dyrektora Biura Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej i współtworzył program „Tarcza Polski". W latach 2002-2012, był wykładowcą akademickim na Politechnice Warszawskiej oraz w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Przemysław Kowalczuk absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej.Ukończył też studia Executive MBA na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie / Apsley Business School of London.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. wert

  miejmy nadzieję że nowy prezes wyciśnie z Radwaru to co powinn0 być już dawno zrobione. Produkcja radarów Narwi przez 30 lat to kpina

  1. X

   Zastanawiam się czy oni mają wystarczająco "produkcujną" technologię GaN? Kiedyś były o tym artykuły - że opanowanie tego będzie drogie i zajmie z 10 lat...

 2. Miroo

  I to sie nazywa nominacja... jest specjalizacja, wiedza, doświadczenie w branży a nie jakiś prawnik, filozof czy ktoś tam inny po uczelniach preferowanych przez partię wspartych jakimiś podrzędnymi MBA bez doświadczenia i sukcesów - żeby nie wskazywać takich...

Reklama