Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes PCO

Paweł Glica. Fot. Defence24.pl.
Paweł Glica. Fot. Defence24.pl.

Rada Nadzorcza PCO S.A. powołała na stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Pawła Glicę. Od 5 lipca 2019 r. pełnił on obowiązki Prezesa Zarządu PCO S.A., do zarządu spółki powołano go zaś we wrześniu 2016 r. 

Paweł Glica jest absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe Handlu Zagranicznego w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową w branży optoelektronicznej rozpoczął w 2001 roku, począwszy od stanowisk produkcyjnych elementów optycznych.

W latach 2008-2016 zajmował się obszarem sprzedaży w firmach z branży motoryzacyjnej i technologicznej. Od 2011 roku pracował w Mitron Information Systems (Grupa Teleste), gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż projektów, wdrożenia i relacje z klientami, w tym także w ciągu ostatnich kilku lat jako Dyrektor Sprzedaży brał udział w rozwoju biznesu i organizacji serwisu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Paweł Glica był członkiem zarządu PCO S.A. od 1 września 2016 roku, w spółce pełnił także obowiązki dyrektora handlowego. Od 5 lipca pełnił obowiązki prezesa PCO, natomiast Rada Nadzorcza powołała go na stanowiska Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego 28 sierpnia.

Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL

Reklama

Komentarze

    Reklama