Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowe silniki rakietowe dla Wojska Polskiego

Rakietowe i artyleryjskie strzelania bojowe w czasie ćwiczeń Anakonda 23
Rakietowe i artyleryjskie strzelania bojowe w czasie ćwiczeń Anakonda 23
Autor. por. Bartosz Juźwik, sierż. Rafał Samluk, plut. Łukasz Fiedorowicz

Wraz z początkiem sierpnia br. 2 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o zakończeniu postępowania ofertowego, dotyczącego produkcji i dostaw silników rakietowych SR-M-ŁWD w latach 2023-2026. Końcowa wartość umowy została określona na kwotę 19,7 mln PLN.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

4 sierpnia br. 2 Regionalna Baza Logistyczna za pośrednictwem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej opublikowała ogłoszenie mówiące o udzieleniu zamówienia firmie Mesko S.A. Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) została zobowiązana wykonania zadania podzielonego na dwie części z zakresu dostarczenia 98 silników rakietowych SR-M-ŁWD dla ładunków wydłużonych ŁWD-100/5000 i ŁWD-110/5000 z opcją pozwalającą na rozszerzenie zamówienia o kolejnych 102 egzemplarzy. Termin realizacji zamówienia został zaplanowany na lata 2023-2026.

Jak czytamy w ogłoszeniu, wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), która została przekazana zaproszonym do składania ofert podmiotom, które spełniły warunki postępowania. Procedura miała charakter ograniczony, wybrana została najkorzystniejsza finansowo oferta, a łączna wartość zawartej umowy to 19 753 478 PLN.

Reklama

Czytaj też

Ładunki wydłużone służą do torowania przejść w polach minowych. Wyrzutnia ładunku wydłużonego dużego (WŁWD) przeznaczona jest do wykonywania przejść w zaporach minowych sposobem wybuchowym za pomocą ładunku wydłużonego ŁWD-100/5000 lub ŁWD-110/5000, wystrzeliwanego z pojemnika wyrzutni PW – ŁWD. Pokrywa pojemnika stanowi wyrzutnię dla silnika rakietowego, do którego podłączony jest ładunek wydłużony, na który składa się pięć żył wypełnionych 100 kg plastycznego materiału wybuchowego. Na długości 100 m, ładunek w wyniku eksplozji powoduje detonację min na polu minowym w pasie o szerokości 5 m.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Paweł P.

    +1