Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Euro Hawk ustanowił w Niemczech nowy rekord długości lotu

Dron Euro Hawk pobił rekord długości lotu w europejskiej przestrzeni powietrznej – fot. Northrop Grumman
Dron Euro Hawk pobił rekord długości lotu w europejskiej przestrzeni powietrznej – fot. Northrop Grumman

Koncern Northrop Grumman poinformował, że bezzałogowy statek powietrzny Euro Hawk latając bez przerwy przez 25 godzin ustanowił w Niemczech nowy rekord długości lotu.

W czasie próby dron wniósł się na wysokość ponad 17 000 m nad niemiecką bazą powietrzną Manching. Lot był bezpieczny i odbył się zgodnie z planem. Był to również najdłuższy rejs wykonany przez bezzałogowiec w europejskiej przestrzeni powietrznej. Jak dotąd Euro Hawk wykonał 19 lotów o łącznej długości ponad 200 godzin.

Wiceprezes Northrop Grumman's Aerospace Systems podkreślił, że rekord ten jest wielkim sukcesem, ponieważ pokazuje jak wielkim wzmocnieniem niemieckiego systemu obrony mogłoby być wprowadzeniem tego rodzaju statków powietrznych.

Bezzałogowiec Euro Black Hawk może wykonywać loty na wysokości 18 000 m, na odległość 22 780 km przez ponad 30 godzin. Zastosowane na pokładzie sensory czynią z niego bardzo użyteczny system do prowadzenia operacji rozpoznawczych. Niestety problemy prawne mogą przeszkodzić w jego wykorzystywaniu w europejskiej przestrzeni powietrznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama