Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ENAMOR stawia na zabezpieczenia infrastruktury krytycznej

Autor. ENAMOR

Współpracujące od lat na rynku polskim  -  gdyńska spółka ENAMOR oraz DSIT Solutions Ltd., zacieśniają współpracę w zakresie systemów nadzoru przestrzeni podwodnej oraz detekcji nurków i pojazdów podwodnych,  znajdujących zastosowanie zarówno w sektorze militarnym, jak i zabezpieczaniu infrastruktury krytycznej, takiej jak porty, terminale gazowe czy paliwowe.

Reklama

Artykuł sponsorowany, partner publikacji ENAMOR Sp. z o.o.

Reklama

Enamor jest stacją serwisową i dystrybutorem rozwiązań rodziny Shield (SeaShield®, Aquashield® i PointShield®) - wysoce niezawodnych systemów ochrony infrastruktury krytycznej, które pracują w Polsce od 2006 roku.

System SeaShield Coastal Domain Awareness Sonar (CDAS) umożliwia obserwację w czasie rzeczywistym, obszaru podwodnego na znacznych zasięgach, zapewniając wysoki poziom świadomości sytuacyjnej i przygotowanie odpowiedzi na zagrożenie.

Reklama
Autor. ENAMOR

AquaShield, zaawansowany stacjonarny sonar do wykrywania nurków (DDS), w pełni zautomatyzowany, zaprojektowany do ochrony krytycznych miejsc przed dywersją podwodną — w tym przed nurkami (zarówno używającymi aparaty o obiegu otwartym jak i zamkniętym), załogowymi (SDV) i bezzałogowymi pojazdami podwodnymi (UUV).

PointShield - przenośny sonar do wykrywania środków dywersji podwodnej (PDDS), zaprojektowany do ochrony okrętów, statków i obszarów szczególnie istotnych dla funkcjonowania państwa.

Autor. ENAMOR

Zarówno systemy AquaShield® jak i PointShield® DDS zapewniają detekcję i śledzenie obiektów podwodnych stwarzających zagrożenie, dostarczając użytkownikowi kompleksowy obraz sytuacji w podwodnej domenie działań.

Czytaj też

Kooperacja ENAMOR, polskiego producenta i integratora rozwiązań z dziedziny elektroniki, nawigacji i automatyki morskiej na użytek cywilny i militarny oraz specjalizującej się w rozwoju i produkcji systemów hydrolokacyjnych - DSIT Solutions, jest szansą na dalsze budowanie rodzimych kompetencji w zakresie rozwoju, utrzymania serwisu systemów z rodziny Shield® na krajowym rynku.

Bazując na wieloletniej praktyce DSIT Solutions na rynkach globalnych, ENAMOR będzie współproducentem rozwiązań najwyższej światowej klasy z pełną krajową zdolnością do realizacji wdrożeń i utrzymania systemów ochrony przed zagrożeniami podwodnymi na rynku polskim. 

Autor. ENAMOR

„Używane przez polskich klientów rozwiązania sprawdzają się na tak szczególnym ze względu na warunki hydrologiczne akwenie, jakim jest Bałtyk już od 16 lat. Chcielibyśmy, aby takie rozwiązania chroniły istotne obiekty infrastruktury krytycznej na całym polskim wybrzeżu" – powiedział Maciej Rek, prezes ENAMOR.

Autor. ENAMOR

PointShield - Portable Diver Detection Sonar (PDDS) jest przenośną wersją systemu AquaShield, dedykowaną dla jednostek przebywających na kotwicy, redzie lub w porcie. System nadaje się także do instalacji stacjonarnych, gdzie zakres obserwacji może być ograniczony tj.: obiekty nuklearne, rurociągi i okablowanie podwodne, nabrzeża i podejścia do baz morskich i portów, terminale naftowe i gazowe, platformy morskie i kanały. PointShield charakteryzuje się kompaktową budową i wytrzymałą konstrukcją, co zapewnia systemowi dużą mobilność. Zaimplementowane, zaawansowane algorytmy przetwarzania sygnału oraz sztuczna inteligencja, zapewniają bardzo wysokie prawdopodobieństwo wykrycia (PD) z bardzo niskim współczynnikiem fałszywych alarmów (FAR).

System wspiera wykrywanie wszystkich rodzajów zagrożeń podwodnych, w tym nurków używających aparaty oddechowe pracujące w obiegu otwartym jak i zamkniętym oraz bezzałogowych pojazdów podwodnych (UUV). Dookólny sektor obserwacji (360°), tworzy strefę bezpieczeństwa, gwarantując wykrycie zagrożenia niezależnie od kierunku podejścia.

Artykuł sponsorowany, partner publikacji ENAMOR Sp. z o.o.

Reklama

Mikrostan wojenny, Mad Max w Syrii - Defence24Week 102

Komentarze (1)

  1. szczebelek

    A ten system jest powiązany z jakimś efektorem albo czymś podobnym jak flary w maszynach powietrznych czy tylko zobaczymy, że coś nas za chwilę zlikwiduje ?

Reklama