Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Elektroniczne systemy obrony dla F/A-18

Amerykańskie i australijskie samoloty F/A-18 mają być wyposażone w zestawy zakłócające rakiety naprowadzane radiolokacyjnie – fot. US Navy
Amerykańskie i australijskie samoloty F/A-18 mają być wyposażone w zestawy zakłócające rakiety naprowadzane radiolokacyjnie – fot. US Navy

Firma Exelis otrzymała kontrakt za 91,7 miliony dolarów na dostarczenie 42 systemów walki elektronicznej chroniących samoloty lotnictwa morskiego F/A-18C/D i F/A-18E/F Hornet oraz Super Hornet przed atakiem naprowadzanych radiolokacyjnie pocisków przeciwlotniczych wystrzeliwanych z ziemi i z samolotów.

Firma Exelis ma dostarczyć zamówione 42 zestawy zakłócające AN/ALQ-214(V)4 do końca listopada 2016 r. Mają być one elementem zintegrowanego systemu obrony elektronicznej IDECM (integrated defensive electronic counter measures system) dostarczanego przez konsorcjum założone przez Exelis i BAE Systems. Zamówione zestawy mają zostać dostarczone zarówno do marynarki amerykańskiej jak i dla samolotów F/A-18 wykorzystywanych przez australijskie siły powietrzne.

Zestawy zakłócające AN/ALQ-214(V)4 są mniejszą i lżejszą wersją poprzednich systemów walki elektronicznej i dzięki otwartej architekturze mogą być z łatwością zintegrowane z różnego typu statkami powietrznymi. Ich głównym zadaniem jest wykrycie zagrożenia, jego identyfikacja, klasyfikacja i zakłócenie z wyświetleniem całej sytuacji na ekranie pilota jako elementu zintegrowanego obrazu sytuacji taktycznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama