Przemysł Zbrojeniowy

Bezzałogowy śmigłowiec może zwalczać okręty podwodne

Fot. Northrop Grumman
Fot. Northrop Grumman

Koncern Northrop Grumman zademonstrował możliwość wykorzystania bezzałogowego śmigłowca do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

Prezentacja drona w wersji ZOP odbyła się podczas ćwiczeń ANTX (Annual Naval Technology Exercise), które zorganizowano w centrum wojny podwodnej NUWC (Naval Undersea Warfare Center) w Newport. Wykorzystano więc imprezę, której zadaniem jest zademonstrowanie nowych technologii możliwych do zaadoptowania dla potrzeb amerykańskich sił morskich.

Wszystko przebiegało podobnie jak w przypadku załogowych statków powietrznych. Najpierw sensory zamontowane na bezzałogowcu wykryły obiekt, później przeprowadzono proces identyfikacji, a następnie - po wydaniu rozkazu – zaatakowano okręt podwodny za pomocą repliki torpedy ZOP.

Fot. Northrop Grumman

Według Northrop Grumman demonstracja miała pokazać, jak zwiększa się zakres zadań realizowanych przez autonomiczne systemy bezzałogowe – szczególnie w tych obszarach, które wprowadzają ryzyko dla pilotów.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.