Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Australijski przemysł zbrojeniowy na MSPO 2019

Fot. DroneShield.
Fot. DroneShield.

Australia przedstawi szeroką ofertę przemysłu zbrojeniowego podczas tegorocznych targów MSPO w Kielcach. Australijczycy liczą, że zainteresują swoimi propozycjami polskie siły zbrojne, służby mundurowe, ale też polskie firmy z sektora obronnego, zainteresowane współpracą z Australią.

Wsparcie eksportu jest jednym z priorytetów australijskiego rządu. Dlatego też, we współpracy z poszczególnymi firmami przemysłu obronnego, władze Australii szukają możliwości szerszego wejścia na rynki europejskie, między innymi drogą współpracy przemysłowej. Wiele z australijskich firm poszukuje więc polskich partnerów.

Firmy australijskie oferują unikalne rozwiązania, które sprawdziły się już w wielu krajach i są wykorzystywane również przez globalne firmy z branży zbrojeniowej.

Udział w wydarzeniach branżowych, takich jak targi MSPO 2019 to bardzo dobra okazja do zapoznania się z bogatą ofertą australijskich firm z tego sektora. Za organizację udziału australijskich firm odpowiada Team Defence Australia (TDA) przy współpracy z Biurem Radcy Handlowego Ambasady Australii (Austrade). Na tegoroczne MSPO TDA przygotowuje ekspozycję kilkudziesięciu firm. Przewidziane są też konferencje i wydarzenia z udziałem przedstawicieli rządu oraz sił zbrojnych Australii. 

W Kielcach swoje rozwiązania zaprezentują między innymi firmy:

  • Armor Australia, która projektuje i produkuje systemy osłon balistycznych, zarówno indywidualne (hełmy, kamizelki kuloodporne), jak i przeznaczone dla platform powietrznych, morskich i lądowych. W ofercie są również osłony dla elementów infrastruktury.
  • Axiom Precision Manufacturing, producent komponentów i podsystemów uzbrojenia wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej. Axiom dostarczał komponenty dla okrętu podwodnego klasy Collins, w tym części silnika, i elementy elektroniki. Dostarcza też komponenty ogona myśliwca F-35 dla BAE Systems.
  • Birdon Pty Ltd, oferująca łodzie Bridge Erection Boat, przeznaczone dla wojsk inżynieryjnych. Łodzie BEB wykorzystywane są między innymi do manewrowania mostami pontonowymi, jednym z ich użytkowników jest US Army.
  • Black Tree Technology, zajmująca się opracowaniem, produkcją i integracją kompleksowych systemów łączności radiowej, w tym satelitarnej i naziemnej, przeznaczonych do wykorzystania przez użytkowników wojskowych oraz profesjonalnych partnerów komercyjnych.
    Fot. Blacktree
    Fot. Blacktree
  • Cgear Australia, dostarczająca lekkie lądowiska dla śmigłowców, przeznaczone do używania w warunkach pustynnych. Są one eksploatowane przez US Marines, lotnictwo wojsk lądowych Wielkiej Brytanii i Australii oraz siły powietrzne Chile.
  • Crossfire Australia, oferująca wysokiej klasy systemy umundurowania, obuwia oraz wyposażenia indywidualnego, w tym m.in. kamizelki typu plate carrier.
  • Droneshield, to rozwiązania w zakresie przeciwdziałania Bezzałogowym Statkom Powietrznym (BSP). Różne warianty urządzeń Dronshield są dostepne w wersji mobilnej i stacjonarnej jako zintegrowane systemy wielosensorowe w zakresie detekcji i neutralizacji BSP. Są oferowane siłom zbrojnym, formacjom mundurowym i służbom ochrony.
  • GaardTech, producent celów do strzelań poligonowych. Dostępne są cele 2D, 3D, a także mobilne, zrobotyzowane cele 3D. Istnieje możliwość dostosowania sygnatur radarowych i termalnych celów.
    image
    Fot. Gaardtech.

     

  • Ideation Product Solutions oferuje narzędzia do pomiaru obciążenia środowiskowego żołnierzy, w tym system ESIM 2.0 opracowany we współpracy z DST Group. Współpracuje też w programach budowy systemów przeciwdziałania broni masowego rażenia (CBRN).
  • Milspec Manufacturing, produkuje szeroką gamę generatorów zasilania dla pojazdów wojskowych. W ofercie firmy znajdują się m.in. alternatory i pomocnicze jednostki zasilające (APU). Milspec Manufacturing współpracuje z wiodącymi producentami wozów bojowych jak Thales, Rheinmetall, BAE Systems czy Hanwha Defense.
  • Ocean Software zademonstruje system wsparcia działań i szkolenia dla lotnictwa wojskowego System jest dostępny na rynku od 1994 roku i został sprzedany 15 państwom na świecie. Jego zastosowanie zwiększa efektywność wykorzystania floty powietrznej,
  • Point Trading zaprezentuje w Kielcach rodzinę systemów noktowizyjnych Night Eyes, przeznaczonych dla lotnictwa, jednostek lądowych, i marynarki wojennej. Zademonstruje też system zobrazowania Galago klasy „see through Head Up Display (HUD)”.
    image
    System Galago. Fot. Point Trading. 
  • Radio Frequency Systems zaprezentuje swoje zdolności, jeżeli chodzi o projektowanie, produkcję i instalację anten wysokich częstotliwości (HF) wraz z wyposażeniem dodatkowym. Anteny te mogą być używane w systemach łączności taktycznej i strategicznej, przenośnych, mobilnych oraz stacjonarnych. Radio Frequency Systems, wiodący producent anten, feederów oraz komponentów pasywnych dla sektora Telecom, Broadcast oraz Defence planuje zwiększenie obecności na rynkach europejskich.
  • REDARC Electronics, zajmująca się dostawami elektronicznych systemów zarządzania energią przeznaczonych dla różnego typu pojazdów, w tym ciężarowych. Spółka współpracuje z wiodącymi producentami na rynkach światowych.
  • Ronson Gears, produkująca koła zębate, elementy przekładni oraz układów przeniesienia mocy, zarówno na rynki wojskowe jak i cywilne. Rozwiązania Ronson Gears mogą być stosowane m.in. w systemach naprowadzania pocisków rakietowych i urządzeniach do wsparcia statków powietrznych.
  • Titomic Limited, oferująca zaawansowane komponenty tytanowe dla sektora cywilnego i wojskowego. Do ich produkcji wykorzystywane są unikalne technologie wytwarzania addytywnego Titomic Kinetic Fusion™ (TKF).
  • Thales Australia promuje na rynku polskim pojazd Hawkei Protected Mobility Vehicle – Light (PMV-L). Hawkei jest oferowany w ramach programu pozyskania Wielozadaniowych Pojazdów Wojsk Specjalnych. Hawkei zapewnia wysoki poziom ochrony a jego modułowa konstrukcja pozwala na łatwą adaptację pojazdu do różnych zadań, włączając w to nośnik kierowanych pocisków przeciwpancernowych bądź elementów systemu obrony przeciwpowietrznej. Spółka oferuje również 15-tonowy pojazd opancerzony Bushmaster, przystosowany do przewozu 10 żołnierzy.Hawkei i Bushmaster są zaprojektowane do wykonywania zadań o wysokim stopiu zagrożenia w różnych warunkach klimatycznych.
  • Trakka Systems, producent głowic optoelektronicznych dla statków powietrznych, pojazdów lądowych i jednostek morskich, pozwalających na zobrazowanie z użyciem systemów rozszerzonej rzeczywistości (augumented reality). Trakka oferuje również zintegrowane reflektory-szperacze i systemy mapowania.
  • W&E Platt, która oferuje urządzenia do montażu przenoszenia uzbrojenia, między innymi na pojazdach. W ofercie są m.in. obrotnice czy trójnogi, dostosowane do indywidualnych wymogów użytkownika. Firma współpracuje z różnymi producentami i eksportuje do ponad 20 państw, w Europie, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i rejonie Azji i Pacyfiku. 

Powyższe firmy będą prezentować swoją ofertę na narodowej ekspozycji, na stoisku G-58 Team Defence Australia w hali G.

Tam też będzie można porozmawiać na temat możliwości współpracy z australijskim przemysłem.

Firmy zainteresowane umówieniem spotkań podczas targów mogą kontaktować się z Ambasadą Australii, pod adresem [email protected].

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Austrade

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. Africa Corps

    Czy Australia zintegrowala juz Javelin z Hawkei? To by bylo coś

  2. Sucholski.

    Fajne te zabawki, szkoda że nie spełniają polskich norm. Szkoda.

    1. Smk

      Polskie firmy produkują, lub są w stanie wyprodukować podobny, a w niektórych przypadkach lepszy sprzęt niż to co prezentują Astralijczycy, np. noktowizja od PCO (gabaryty) ale nie zawsze się to opłaca. Niestety nasz MON nie patrzy co lepsze, tylko poprawne politycznie. Inna kwestia to że nie żołnierze kupują sprzęt lecz politycy.

    2. CodyBancks

      Można by zacząć współpracę w niektórych systemach i razem produkować na ich rynek i nasz Europejski !!!

    3. Jaro

      Chyba sobie żartujesz ... PCO kupuje bebechy do goli od Francuzów

  3. KAR

    Czyli głównie elementy pomocnicze. Rakiet, pocisków, artylerii, broni jako takiej nie produkują. O w pełni australijskich fregatach, korwetach, okrętach podwodnych i samolotach też nie słyszałem.