Przemysł Zbrojeniowy

Ankieta dla zbrojeniówki. Resort rozwoju chce wzmocnić koordynację wsparcia

Fot. Mirosław Mróz/Defence24.pl
Fot. Mirosław Mróz/Defence24.pl

Ministerstwo Rozwoju opublikowało ankietę przeznaczoną dla przedsiębiorstw branży zbrojeniowej. W założeniu ma ona wesprzeć proces powstania bazy polskich podmiotów tworzących bazę technologiczną w sektorze obrony i bezpieczeństwa.

Jak czytamy w komunikacie MR, resort tworzy bazę podmiotów — przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze obronnym i bezpieczeństwa. Zadaniem projektu jest identyfikacja polskich podmiotów wnoszących wkład w rozwój bazy technologiczno-przemysłowej w sektorze obrony i bezpieczeństwa.

Celem bazy jest koordynowanie informacji o programach UE. Pozyskane w ten sposób informacje umożliwią także wsparcie kojarzenia konsorcjów przemysłowych oraz wypracowanie procesu doradztwa i wspierania polskich podmiotów w ich promocji na rynkach zagranicznych.

Ankieta dostępna jest i może zostać wypełniona na stronie Ministerstwa Rozwoju. Zawiera 19 pytań dotyczących informacji o danej spółce, a w tym m.in.: nazwa i adres, wielkość zatrudnienia, imię i nazwisko, telefon oraz e-mail do osoby kontaktowej, segment działalności firmy, główny produkt eksportowy firmy, udział eksportu w przychodach spółki, rynki eksportowy oraz pytania dotyczące kwestii związanych ze szczegółami działalności spółki w zakresie krajowych i europejskich programów dotyczących obronności.

Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że utworzenie bazy pozwoli na lepszą koordynację przekazywania informacji oraz realizacji wsparcia dla podmiotów obecnych na rynkach zagranicznych, również w kontekście programów UE. W razie potrzeby można też przekazać do MR pytania lub sugestie dotyczące samego badania.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.