Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

28 kandydatur na członka zarządu PGZ

Ryszard Kardasz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, PCO S.A.
Ryszard Kardasz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, PCO S.A.

Jak poinformował Defence24.pl zastępca dyrektora Biura Komunikacji i Promocji PGZ Robert Papliński, Grupa otrzymała 28 zgłoszeń na stanowisko członka zarządu spółki. 

Postępowania kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej wszczęto 14 lutego br. Na zgłoszenia z dokumentami PGZ czekała do 20 lutego br., do godz. 15:00. Następnym krokiem będzie zaproszenie kandydatów, którzy przeszli wstępną weryfikację do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. 

PGZ zakłada, że w ramach prowadzonego postępowania możliwe jest wyłonienie kandydatów na więcej niż jednego członka zarządu.

PGZ szuka prezesa

Jednocześnie w spółce trwa konkurs na prezesa, do którego - zgodnie z informacjami z 15 lutego br. - zgłosiło się 18 kandydatówKandydaci na to stanowisko muszą mieć m.in. co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek i dostęp do informacji opatrzonych klauzulą tajne.

8 lutego br. nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło skład rady nadzorczej. Nowa rada odwołała zarząd i powierzyła pełnienie obowiązków Jakubowi Skibie. 

Obecny p.o. prezes, 57-letni Skiba, poprzednio czasowo wykonywał czynności prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wcześniej był wiceszefem MSWiA, był też dyrektorem biura szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i dyrektorem generalnym w GUS.

Reklama

Komentarze (1)

  1. XYZ

    Te wymagania to chyba kpina. Tylko 3-letnie doświadczenie? Bez przesady.

Reklama