Siły zbrojne

Projekt #SekcjaDezynfekcja. Nowy etap walki z wirusem

Grafika Combat Alert
Grafika Combat Alert

Organizacja proobronna Combat Alert uruchamia projekt wspierający walkę z pandemią koronowirusa. Terenowe Sekcje Dezynfekcji bezpłatnie oczyszczą i zdezynfekują obiekty w przestrzeni publicznej. Jak wesprzeć ich działania?

Gdy tylko pojawiło się na terenie kraju zagrożenie kryzysem epidemiologicznym wywołanym przez COVID-19 do działania przystąpiły organizacje proobronne wpierające społeczeństwo i instytucje państwa.

Jedną z nich jest Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert". Combat Alert angażuje się m. in. w akcje oddawania krwi oraz pomoc seniorom. Aktualnie Fundacja rozszerza zakres działania o projekt #SekcjaDezynfekcja, czyli zorganizowanie Terenowych Sekcji Dezynfekcji w 16 województwach.

Zadaniem sekcji będzie bezpłatne oczyszczanie i dezynfekcja obiektów przestrzeni publicznej np. drzwi, poręczy, wind i ławek.

Potencjał

Doceniamy wysiłki służb medycznych, samorządowych, wojska oraz rządu w walce z epidemią COVID-19 w Polsce. Po licznych apelach o wsparcie, kierowanych do Fundacji Combat Alert, podjęliśmy odważną decyzję, że jako część społeczeństwa obywatelskiego, chcemy aktywnie włączyć się w pomoc – podkreśla Marcin Korowaj, Prezes Zarządu Fundacji Combat Alert.

Posiadamy stosowną wiedzę i ogólnopolskie struktury organizacyjne do realizacji projektu w 16 województwach równolegle, przy współpracy z 320 wolontariuszami w pierwszej, pilotażowej fazie działania

Marcin Korowaj, Prezes Zarządu Combat Alert

Jak pomóc?

Organizatorzy akcji zdają sobie sprawę, że oddolne wsparcie w tych ciężkich dniach jest potrzebne.

Organizacja proobronna zgromadziła już w tym celu prawie cały niezbędny sprzęt, środki odkażające, maseczki, specjalne spryskiwacze i kilkuset proobronnych ochotników gotowych świadczyć pomoc, brakuje nam jeszcze dwóch elementów by rozpocząć działania pomocowe: kombinezonów ochronnych i rękawiczek – podkreśla Prezes Fundacji.

 

image
Grafika Combat Alert

 

Wśród nas jest wielu przeszkolonych medycznie członków oraz rezerwistów. Ich determinacja, gotowość niesienia charytatywnie pomocy społeczeństwu zasługuje na uznanie

Marek Jóźwiak, Szef Sztabu Oddziałów Terenowych Combat Alert

Organizatorzy akcji zwracają się o pomoc w formie rzeczowego przekazania rękawiczek i kombinezonów ochronnych. Można je przesyłać na adres:

Centrum Aktywności Proobronnej
Nowy Świat 54/56 lok. 25
00-369 Warszawa

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.