Reklama

Siły zbrojne

Projekt #SekcjaDezynfekcja. Nowy etap walki z wirusem

Grafika Combat Alert
Grafika Combat Alert

Organizacja proobronna Combat Alert uruchamia projekt wspierający walkę z pandemią koronowirusa. Terenowe Sekcje Dezynfekcji bezpłatnie oczyszczą i zdezynfekują obiekty w przestrzeni publicznej. Jak wesprzeć ich działania?

Gdy tylko pojawiło się na terenie kraju zagrożenie kryzysem epidemiologicznym wywołanym przez COVID-19 do działania przystąpiły organizacje proobronne wpierające społeczeństwo i instytucje państwa.

Jedną z nich jest Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert". Combat Alert angażuje się m. in. w akcje oddawania krwi oraz pomoc seniorom. Aktualnie Fundacja rozszerza zakres działania o projekt #SekcjaDezynfekcja, czyli zorganizowanie Terenowych Sekcji Dezynfekcji w 16 województwach.

Zadaniem sekcji będzie bezpłatne oczyszczanie i dezynfekcja obiektów przestrzeni publicznej np. drzwi, poręczy, wind i ławek.

Potencjał

Doceniamy wysiłki służb medycznych, samorządowych, wojska oraz rządu w walce z epidemią COVID-19 w Polsce. Po licznych apelach o wsparcie, kierowanych do Fundacji Combat Alert, podjęliśmy odważną decyzję, że jako część społeczeństwa obywatelskiego, chcemy aktywnie włączyć się w pomoc – podkreśla Marcin Korowaj, Prezes Zarządu Fundacji Combat Alert.

Posiadamy stosowną wiedzę i ogólnopolskie struktury organizacyjne do realizacji projektu w 16 województwach równolegle, przy współpracy z 320 wolontariuszami w pierwszej, pilotażowej fazie działania

Marcin Korowaj, Prezes Zarządu Combat Alert

Jak pomóc?

Organizatorzy akcji zdają sobie sprawę, że oddolne wsparcie w tych ciężkich dniach jest potrzebne.

Organizacja proobronna zgromadziła już w tym celu prawie cały niezbędny sprzęt, środki odkażające, maseczki, specjalne spryskiwacze i kilkuset proobronnych ochotników gotowych świadczyć pomoc, brakuje nam jeszcze dwóch elementów by rozpocząć działania pomocowe: kombinezonów ochronnych i rękawiczek – podkreśla Prezes Fundacji.

 

image
Grafika Combat Alert

 

Wśród nas jest wielu przeszkolonych medycznie członków oraz rezerwistów. Ich determinacja, gotowość niesienia charytatywnie pomocy społeczeństwu zasługuje na uznanie

Marek Jóźwiak, Szef Sztabu Oddziałów Terenowych Combat Alert

Organizatorzy akcji zwracają się o pomoc w formie rzeczowego przekazania rękawiczek i kombinezonów ochronnych. Można je przesyłać na adres:

Centrum Aktywności Proobronnej
Nowy Świat 54/56 lok. 25
00-369 Warszawa

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. Stanisław

    "...drzwi, poręczy, wind i ławek..." Otrzymali preparaty na bazie chloru. Są to preparaty do używania na otwartej przestrzeni lub w pomieszczeniach dobrze wentylowanych. Działają drażniąco na drogi oddechowe, oczy skórę. Do skutecznej dezynfekcji preparat powinien pozostać na powierzchni 30 min. (15 jeśli zwiększyć stężenie). Jak jeszcze dodamy, że nie może stykać się ze skórą to kiepsko widzę skuteczność takich sekcji. Po wytarciu poręczy czekają 30 minut aby wytrzeć do sucha lub spłukać czystą wodą? Windy nie wolno odkażać chlorem (brak wentylacji). Aby odkażanie miało sens należy je powtarzać co kilka godzin (przynajmniej codziennie). #sekcjapozoracja ku krzepieniu ducha. Dekontaminacja to nie zamiatanie chodnika.

  2. asd

    Nawet gdy wirusa nie było dlaczego tego wcześniej nie robili ?

    1. dsa

      Bo nie było takiej potrzeby?

  3. Tadziu

    Doskonały pomysł Tutaj kasa od Rządu powinna iść