Reklama

Geopolityka

Prezydent Rosji: wybuch w Petersburgu aktem terroryzmu

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

W czwartek prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że wybuch, do którego doszło w środę w supermarkecie w Petersburgu był atakiem terrorystycznym. W wyniku eksplozji rannych zostało 13 osób.

"Wczoraj w Petersburgu przeprowadzono atak terrorystyczny, niedawno Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła inną próbę zamachu" - powiedział prezydent podczas spotkania na Kremlu z wojskowymi uczestniczącymi w operacji w Syrii.

Putin polecił służbom bezpieczeństwa, aby te podczas zatrzymywania terrorystów postępowały zgodnie z prawem, ale jeśli życie funkcjonariuszy jest zagrożone, terroryści powinni być zabijani na miejscu. Prezydent oświadczył, że "polecił szefowi FSB, aby przy zatrzymywaniu działać w ramach prawa". "Ale jeśli życie i zdrowie naszych funkcjonariuszy, oficerów jest zagrożone - działać stanowczo, nie zatrzymywać nikogo, eliminować bandytów na miejscu" - dodał Putin.

Czytaj także: Rosyjscy doradcy w każdej jednostce syryjskich sił rządowych

Prezydent ocenił, że sytuacja pod względem bezpieczeństwa w Rosji uległaby znacznemu pogorszeniu, gdyby do kraju wróciły tysiące bojowników walczących w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego. "A co by było, gdyby te tysiące, setki wróciły do nas, wróciły wyszkolone, uzbrojone, dobrze przygotowane?" - zapytał retorycznie.

Z najnowszych ustaleń wynika, że w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w supermarkecie w Petersburgu rannych zostało 13 osób, z których osiem przebywa w szpitalach. Domowej roboty bomba była ukryta w części sklepu, w której przechowywane są torby lub zakupy klientów.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (6)

 1. dropik

  idą wybory to znowu wybuchają bomby. to już było panie Putin :P

  1. Antex

   Było i zadziałało zgodnie z oczekiwaniami .... więc można spokojnie powtórzyć.

 2. Blajuk

  To już nawet nudne , znowu FSB podkłada bomby na zlecenie Kremla a media szukają króliczka.

 3. Stirlitz

  Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Do tej pory Rosja eksportowała terroryzm, teraz jak widać ruch zaczął się w drugą stronę.

 4. zyg

  W przeszłości Putin zlecał już ataki terrorystyczne, a tu idą wybory i uzyskanie poniżej 99% głosów wg ich mentalności to klęska?

 5. tak tylko...

  Powrót do Rosji bojowników ISIS byłby dla Rosji problemem, ale i bez tego Islam powoli, ale nieubłaganie zmienia oblicze Rosji i życie samych Rosjan i to nie na południu w rejonie Kaukazu, tylko w centralnych regionach, szczególnie w Moskwie. Sytuację i nastroje Rosjan najlepiej oddają wypowiedzi i dyskusje jakie można obserwować na YT, np. pod filmikami dotyczącymi święta Kurban Bajram obchodzonego na ulicach Moskwy. Polecam, jest to nieocenione źródło informacji. Jest duże prawdopodobieństwo, że za kilkadziesiąt lat demografia przesądzi o tym, iż od wschodu będziemy graniczyli z państwem muzułmańskim...

  1. asdgjrkjeghfasg

   Zgadza się Islam w Rosji rośnie szybciej niż na Zachodzie, do tego napływ Chińczyków na Syberii za 20 lub 30 lat Rosja się rozpadnie na kawałki, na Zachodzie też nie lepiej, i w tym tyglu Środkowa Europa, i kilka innych państw wolnych od Islamu czy rozpadu państwowości, nic fajnego!!!

 6. tysiące

  CNN podało, że terrorysta miał przy sobie polski dowód osobisty, będzie wesoło.

  1. Marek

   Więc CNN musi mieć telepatów na etacie, zważywszy, że to nie był zamach samobójczy, zaś terroryści nadal są poszukiwani.

Reklama