Polityka obronna
Europejska Tarcza - wspólne zasoby, a nie konkurencja
Europejska Tarcza będzie skuteczna tylko wtedy, gdy w jej skład wejdą wszystkie zasoby przeciwlotnicze w Europie. W przeciwnym razie, prywatne interesy firm oraz ambicje polityków znowu wezmą górę nad wspólnym bezpieczeństwem i to pomimo rosyjskiego zagrożenia.
- Jaka ma być Europejska Tarcza ESSI?
- Jak ma wyglądać Polska Tarcza?
- Czy uda się zbudować Europejską Tarczę?
- Jedna wyrzutnia do różnych rakiet?
Dyskusja nad zasadnością przystąpienia Polski do Europejskiej Tarczy ESSI (European Sky Shield Initiative), całkowicie przesłoniła ideę, jaka powinna przyświecać twórcom wspólnego systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego w Europie. W ten sposób kłótnia dotyczy tego, kto będzie dostawcą uzbrojenia dla poszczególnych warstw obrony przeciwlotniczej, a nie tego, jak te warstwy najlepiej zbudować. Tymczasem w odniesieniu do zagrożeń ze strony Federacji Rosyjskiej mniej liczy się pochodzenie systemów, a bardziej ich ilość. I to według zasady: im więcej tym lepiej.
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.
WIDEO: Trump na podbój Panamy, Grenlandii i Kanady I ORP Ślązak Gawronem | Defence24Week #105