Reklama

Polityka obronna

Dzień Europejskiej Polityki na rzecz Przemysłu Obronnego

Autor. HSW

27 października na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Bliższa współpraca europejskiego przemysłu obronnego szansą dla młodych inżynierów” w ramach Dnia Europejskiej Polityki na rzecz Przemysłu Obronnego. Patronem medialnym wydarzenia jest Defence24.pl

Reklama

Celem wydarzenia jest pokazanie postępów we współpracy transgranicznej europejskiego przemysłu obronnego w ostatnich latach, w tym także w kontekście trwającej za naszą wschodnią granicą wojny. Ponadto będzie to okazja, by studenci i absolwenci Politechniki oraz innych uczelni mogli lepiej poznać przemysł obronny i specyfikę pracy w nim. W konferencji udział wezmą wysocy urzędnicy Komisji Europejskiej, w tym François Arbault, dyrektor ds. przemysłu obronnego w Dyrekcji Generalnej ds. Przemysłu Obronnego i Przestrzeni Kosmicznej Komisji Europejskiej (DG DEFIS); przedstawiciele europejskiego przemysłu obronnego, m.in. Jan Pie, sekretarz generalnym Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Lotniczego, Bezpieczeństwa i Obronnego (ASD); prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Sebastian Chwałek oraz naukowcy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wśród dyskutowanych obszarów znajdą się zapewne takie zagadnienia, jak wpływ zmian architektury bezpieczeństwa europejskiego i światowego na współpracę przemysłów obronnych, czy też jakie wyzwania stoją przed dalszym rozwojem europejskich inicjatyw z zakresu przemysłów obronnych i jaką rolę w rozwoju tego rodzaju inicjatyw może odgrywać Polska, będąca jednym z kluczowych państw umownej wschodniej flanki? Nie zabraknie również tematów związanych z budową długotrwałych relacji przemysłu obronnego z sektorem edukacji. W ramach wydarzenia w holu głównym Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej odbywać się będą również całodniowe targi pracy przemysłu obronnego.

Czytaj też

Organizatorem Dnia Europejskiej Polityki na rzecz Przemysłu Obronnego jest prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Paramentu Europejskiego.

Autor. Organizator
Autor. Organizator
Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. staryPolak

    współpracę przemysłu zbrojeniowego w UE najlepiej widać na przykładzie czolgu europejskiego. Kiedyś nawet chcieliśmy dołączyć do konsorpcjum ale nas pogoniono.. Główni udziałowcy to Niemcy i Francja. Tak wspólpracują ze w międzyczasie kazdy z tych państw opracowało nowy model swojego czołgu a wspólnego - jak rzecze klasyk - nie ma i nie będzie. Każda ze stron chciałaby poznać rozwiązanie drugiej, ale żadna nie kwapiła się podać swojego rozwiązania. Co wszak naturalne - konkurencja.

  2. Kalrin

    Prototypowe Kraby. Wyglądają na nieźle zakurzone. Nie mieli przypadkiem przenieść tych wież na seryjna podwozia od K9?