Reklama

Polityka obronna

Dwa dni snajperskich strzelań [WIDEO]

Konferencja snajper, witu, zm tarnów, zielonka
Fot. Defence24

Podczas czterech dni, strzelcy wyborowi z jednostek specjalnych, operatorzy służb specjalnych, eksperci i naukowcy z polski i zagranicy dyskutowali oraz testowali na strzelnicy różnego typu rozwiązania dedykowane snajperom.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W dniach 30 maja – 02 czerwca br. na terenie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) w Zielonce odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja „Działania Specjalne w Aspekcie Bezpieczeństwa Narodowego SNAJPER 2023". Wydarzenie to jest współorganizowane przez WITU oraz Stowarzyszenie Ekspertów Bezpieczeństwa RP (SEBRP).

Czytaj też

Jak co roku, na konferencję przybyli eksperci służb specjalnych, jednostek policyjnych i wojskowych, naukowcy, przedstawiciele firm militarnych oraz entuzjaści broni precyzyjnej. Wśród przybyłych gości, prelegentów byli m.in.: reprezentant US Army Future Command, członek Army Sniper Association oraz przedstawiciel włoskiego dowództwa sił specjalnych COFS (Comando interforze per le operazioni delle forze speciali).

Reklama

W sumie w wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób z Polski i zza granicy, w tym 170 przedstawicieli służb mundurowych i wojska. Wśród nich byli reprezentanci jednostek z Węgier, Słowacji, Holandii, Bułgarii oraz Włoch.

Czytaj też

Podczas czterech dni konferencji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładach, panelach dyskusyjnych oraz w pokazach na strzelnicy. Prelegenci prezentowali najnowsze osiągnięcia techniczne w zakresie nowoczesnej broni wyborowej, akcesoriów do kamuflażu oraz rozpoznania terenu, a także ich skuteczności oraz systemów treningowych. Uczestnicy podczas dwóch dni praktycznych zajęć na strzelnicy Instytutu mogli zapoznać się z prezentowanymi systemami, modelami broni czy rodzajami amunicji. Wśród firm, które prezentowały swoje rozwiązania były m.in.: Griffin Group z bronią FN Herstal i optyką Steinera, Incorsa z tłumikami ASE UTRA oraz amunicją Lapua oraz ZM Tarnów z rodziną broni MWS oraz najnowszym wielkokalibrowym karabinem wyborowym ZMT SR 50M, który po raz pierwszy został udostępniony do strzelań. Wśród prelegentów nie zabrakło także przedstawicieli WITU, którzy prezentowali swoje badania prowadzone nad najnowszymi rozwiązaniami z obszaru broni i amunicji.

Komentarze (2)

  1. oko

    Czy ktoś wie kiedy karabin MWS 25 z Tarnowa trafi na rynek cywilny . Są osoby zainteresowane kupnem . Czytałem bardzo pochlebne informacje na temat tego karabinku .

  2. Był czas_3 dekady

    "Dwa dni snajperski strzelań" - Dwa dni snajperskich strzelań :-(