Polityka obronna

5% PKB na obronność? Dodatkowe setki miliardów na utrzymanie sprzętu

5% PKB na obronność? Dodatkowe setki miliardów na utrzymanie sprzętu

W rozmowie z Defence24.pl wiceminister obrony Paweł Bejda mówi, jaki poziom wydatków na obronę z budżetu oraz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych byłby optymalny. Podkreśla też, że koszty wsparcia sprzętu w cyklu życia są kluczowe, a jednocześnie modernizacja jest „potrzebna tu i teraz”.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. user_1050711

    Jest to zupełną oczywistością, że gospodarka RP nie wytrzyma takiego długotrwałego obciążenia, PRZY OBECNEJ STRUKTURZE państwa i konsumpcji. (1) Państwo: musi drastycznie obciąć procedury biurokratyczne i jednocześnie liczbę urzędników do ich obsługi. W czym pomóc winna komputeryzacja. Nawiasem mówiąć zrobiono to w Grecji, przez długie lata odejścia/nowe zatrudnienia utrzymując w proporcji 5/1. (2) Bardzo pilnie trzeba zmienić strukturę konsumpcji. Nie, nie ograniczać konsumpcji, gdyż to konsumpcja napędza gospodarkę. Należy jednak przenieść ją na wyroby i usługi krajowe. Nie może ilość milionów Polaków corocznie wydawać swe oszczędności (i zadłużenia z kart) na wakacje za granicą. W samej tylko Grecji znacznie ponad milion osób rocznie... ALBO... albo oczywistym jest, że Polska tych zbrojeń nie wytrzyma, a ich zakończenie nakażą w upokarzający sposób MFW i UE.

    1. sprawiedliwy

      Czas byc Polakiem a nie Ukraina na 1 miejscu

    2. user_1050711

      "Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi" [Józef Piłsudski] - A tutaj nawet krew przelewają sami tylko Ukraińcy, Polacy nie muszą.

  2. szczebelek

    Z dokumentów wyszło co innego czyli cięcia, więc tylko czekać do zwycięstwa koalicyjnego prezydenta 🤣