Poczta Polska i WCBKT S.A. uruchomiły nowe linie technologiczne na Okęciu

5 sierpnia 2020, 14:19
POCZTA POLSKA
Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. Poczta Polska
Reklama

W lipcu br. zakończył się proces uruchomienia dwóch linii technologicznych Cargo w obiektach Poczty Polskiej na terenie Portu Lotniczego Okęcie we współpracy z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym S.A. Wielkość ładunku pocztowego przechodzącego przez warszawskie lotnisko wynosi 15 tys. ton w skali roku.

Linie technologiczne zostały zaprojektowane wspólnie przez Pocztę Polską i WCBKT S.A. Realizacja dostawy i montażu spoczywała na WCBKT S.A.. Linia technologiczna Cargo składa się z systemu stelaży stałych oraz mobilnych i służy do obsługi, formowania oraz rozformowania palet i kontenerów lotniczych podczas załadunku i rozładunku przesyłek. Konstrukcja linii to zestaw stelaży rolkowych i kołowych do palet lotniczych, specjalistycznego wózka trzywidłowego do ich transportu oraz przyczep do przewozu palet lotniczych po płycie lotniska. Wykorzystanie tych linii przyczyni się do poprawy jakości oraz bezpieczeństwa realizowanych procesów dystrybucji przesyłek lotniczych.

Inwestycja pozwoli na poprawę jakości obsługi przesyłek naszych klientów. Zakup ten zbiegł się z przeprowadzką do nowej siedziby naszego działu zajmującego się wymianą ładunków lotniczych. Dzięki zaangażowaniu WCBKT S.A. w ten projekt, dostawa i montaż zaprojektowanych linii technologicznych odbyła się bardzo szybko tj. niespełna 3 miesiące od daty podpisania umowy

- rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek

Dział Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej zajmuje się ekspediowaniem i przyjmowaniem ładunków pocztowych kierowanych drogą lotniczą, pośredniczy również w tranzycie międzynarodowym poczty – w ramach umowy z jednym z przewoźników lotniczych. Poczta lotnicza przewożona jest w specjalistycznych kontenerach, na paletach lotniczych oraz luzem na przyczepach. Pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzają kontrolę bezpieczeństwa przesyłek, a następnie transportują przyczepy lub wózki z kontenerami, paletami po płycie lotniska do lub spod samolotów.

Część ładunków dostarczanych z lotnisk zagranicznych dostarczana jest również drogą lądową do warszawskiej sortowni. Zaprojektowane przez WCBKT S.A. linie zostały zainstalowane również w tej lokalizacji, gdzie będą służyły do sprawnego opracowywania ładunków międzynarodowych.

WCBKT S.A. od wielu lat opracowuje, produkuje i dostarcza urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych. Ostatnio Spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.

W związku z wciąż postępującym rozwojem transportu powietrznego i samochodowego w Polsce, 
WCBKT S.A. stawia na dodatkową specjalność,  jaką obok urządzeń do obsługi wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w SZ RP, a także samolotów cywilnych, jest wyposażenie hangarowo-lotniskowe w tym m.in.  linie technologiczne do terminali Cargo

prezes Zarządu WCBKT S.A. Piotr Kisiel

W związku z rozbudową Portu Lotniczego Okęcie wszystkie działania realizowane przez Pocztę Polską zostały przeniesione do nowo wyremontowanej hali na terenie LS Cargo Park tuż przy lotnisku, o powierzchni ponad 1,5 tys. m2. Wielkość ładunku pocztowego przechodzącego przez tę jednostkę wynosi 15 tys. ton w skali roku.

Artykuł przygotowany przez WCBKT S.A.

image
Linia technologiczna Cargo w nowej siedzibie Działu Wymiany Ładunków Lotniczych Poczty Polskiej. Fot. Poczta Polska
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:25

W stodole będą budowane tylko zamknięte i zamknięte rasy euforyczne. Pszczoły to struktury naturalne, a osy to zdziczałe pszczoły hodowlane. Ule pszczół to pudełka używane do karmienia i rozsiewania pyłku, czekające, aż larwy nowych pszczół wejdą do pudełka i przechowają pszczoły. Małe sześciokątne komory są gęste i nazywane są strukturami plastra miodu. Pszczoły są w tej małej części.

Kozak
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:16

A co to ma wspólnego z wojskiem ?

Tweets Defence24