Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Fot. ABW

Piątkowy przegląd prasy: Gdzie jesteśmy z Caracalem; PiS szykuje totalną rewolucję w służbach specjalnych; Niezbyt moralna propozycja; Putin ukrywa zbrodnie w Donbasie; ABW zaprzecza podsłuchom; Zużyty format; Prezydent wyciąga rękę do Niemców

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Gazeta Wyborcza- Łódź (Forum Łódź), "Gdzie jesteśmy z Caracalem""Minister Siemoniak w Łodzi zapowiadał podpisanie umowy offsetowej i kontraktu na wrzesień". Dziś zapał MON do podpisania kontraktu jakby osłabł. Zdaniem Autora, w perspektywie sondaży przedwyborczych, decyzja o podpisaniu umowy z Airbus Helicopters jest coraz odleglejsza.


Witold Głowacki, Polska, "PiS szykuje totalną rewolucję w służbach specjalnych"Politycy PiS-u przygotowują gruntowną reformę służb specjalnych- ich zdaniem, klasycznego przykładu rozkładu i degrengolady organów państwa. Z ramienia premiera przyszłego rządu, plan ten będzie realizował koordynator ds. służb specjalnych - stanowisko ministerialne, które doczeka się swojego przywrócenia. Reorganizacja kompetencji czeka same służby - gdzie CBA ma wyrosnąć na ich czoło, przejmując szereg uprawnień pozostających dotąd w gestii AW i ABW.


Piotr Nisztor, Gazeta Polska Codziennie, "Niezbyt moralna propozycja""Po publikacji „Gazety Polskiej" Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się kontrowersyjnej propozycji złożonej na piśmie jednej z firm przez Polską Grupę Zbrojeniową."


Konrad Wysocki, Gazeta Polska Codziennie, "Putin ukrywa zbrodnie w Donbasie": "Na jednym z rosyjskojęzycznych portali internetowych od kilku miesięcy publikowano dane, dotyczące liczby rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach na Ukrainie. W momencie, kiedy dokumentem zainteresowały się zachodnie media, usunięto z niego większość kluczowych informacji, w tym m.in. liczbę rannych (3,2 tys. osób) i zabitych (2 tys.) w Donbasie."


Wojciech Czuchnowski, Gazeta Wyborcza, "ABW zaprzecza podsłuchom": „Nie jest prawdziwy wątek udziału oficerów UOP lub ABW w aferze podsłuchowej" - oświadcza rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mimo, to wokół współpracy byłych funkcjonariuszy ABW z bisnesmenem Markiem Falentą narasta coraz więcej podejrzeń.


Piotr Falkowski, Nasz Dziennik, "Zużyty format""Prezydent Petro Poroszenko preferuje kierunek niemiecki, ale być może się nim rozczaruje." Zdaniem Autora to wyzwanie dla nowego prezydenta Dudy, aby podjął dyplomatyczną grę o przywrócenie Polski do stołu rozmów.


Remigiusz Półtorak, Dziennik Polski, "Prezydent wyciąga rękę do Niemców": Niezwykłe emocje towarzyszące pierwszej wizycie prezydenta Dudy, przypominają trudny czas we wzajemnych relacjach za czasów rządu PiS w 2005-2007 roku. 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (2)

  1. osservator

    Każdy prezes chce podążać śladami śp. Kulczyka u którego ministrowie gospodarki byli odźwiernymi lukratywnych kontraktów, a prezydenci RP beneficjentami zysków. Żal tylko firmy która się "wygadała" na temat "niemoralnej propozycji" - jej losy są przesądzone. A prezes Nita - zapewne "laur kompetencji" lub jakaś inna nagroda ...

  2. mike

    wygląda na to że PGZ źle znosi konkurencję w procesie tworzenia monopolu na dostawy dla armii. Pan Tomasz NIta powinien za to odpowiedzieć karnie bo ewidentnie jest to działanie niezgodne z prawem ( tak, zmowy cenowe sa nielegalne ). swoją drogą jak to jest że namawiają WB do wycofania oferty a jednoczesnie zapewniają że WB będzie podwykonawcą. to jaki jest udział PGZ ? co oni wnosza ? jaka jest ich oferta w tym obszarze. Zapewne chcą wymieść całą konkurencję a potem kampania w mediach że trzeba wspirac polski przemysł ( czyli ich ).

Reklama