Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Trump odwiedzi amerykańskich żołnierzy w Polsce?; 1. Warszawska Brygada Pancerna weźmie udział w kampanii rekrutacyjnej MON; Pożar „Łoszarika” ukazał fatalny stan rosyjskich sił zbrojnych?

Fot. MON
Fot. MON

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Wiktor Ferfecki, Rzeczpospolita, „Prezydent Trump przyjedzie na dłużej”: Jak ustaliła Rzeczpospolita, prezydent USA – Donald Trump – ma przylecieć do Polski na 2 dni. W planach wizyty Trumpa mają być odwiedziny amerykańskiej bazy wojskowej. „[...] już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest też to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze.”


Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „Warszawska Brygada Pancerna otwiera bramy”: Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kolejny etap kampanii rekrutacyjnej „Wojskowe wyzwanie”. „W akcji <<Wojskowe wyzwanie>> bierze udział 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki (1. WBPanc). W sobotę 13 lipca w godz. 10-19 dla wszystkich chętnych (pełnoletnich i mających obywatelstwo polskie) odbędą się zajęcia o charakterze okołowojskowym. [...] Przewidziano też zajęcia WF, m.in. biegi zespołowe i indywidualne na różnych dystansach, podciąganie na drążku i skłony. Blok tych zajęć pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności oraz to, czy byliby w stanie zdać egzaminy ze sprawności fizycznej, które co roku muszą zaliczać wojskowi.”


Jędrzej Dzitko, Gazeta Finansowa, „Pożar <<Łoszarika>> incydent czy prawidłowość?”: Komentarz po wypadku w rosyjskiej marynarce wojennej, w którym zginęło 14 marynarzy. „Śmiertelne wypadki zdarzają we wszystkich armiach świata, lecz palmę pierwszeństwa dzierżą kremlowskie siły zbrojne. Pożar <<Łoszarika>> to tylko wierzchołek technologicznej degradacji Rosji, zarówno w sferze militarnej, jak i cywilnej. Czy katastrofy mają charakter incydentalny, czy są skutkiem zapaści rosyjskiej infrastruktury? Z pewnością zagrażają władzy Putina, a nawet istnieniu Rosji.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. Wojmił

    Niesamowite jest to, że amerykańscy żołnierze w miesiącach jesienno-zimowych są znacznie słabiej ubrani niż polscy (kołnierzy i kominiarek nie mają w ogóle) i nie chorują... jak oni to robią? jak widzę, te odkryte krtanie i gardła... brak czapek jak to możliwe? ktoś wie?

Reklama